چت واتساپ
alt

جاذبه های گردشگری رم

رم

به شهر رم پایتخت کشور ایتالیا خوش آمدید

شهر رم، پایتخت کشور ایتالیا، شهر جشن های بی پایان است. سفر به ایتالیا به خاطر داشتن سبک زندگی شیرین (dolce vita) با ترکیب هنر و فرهنگ منحصر به فرد آن جذاب است. تصور کنید که در هتل های تاریخی موجود در خیابان های زیبا آن سکونت داشته باشید و ساعاتی طولانی در کافه های کنار خیابان به تماشای مردم و میدان های زیبای آن بپردازید و به کناره فواره زیبایی بروید و سکه ای را در آب پرتاب کنید و بعد از آن به رستوران و یا پیتزا فروشی بروید و از غذای محلی و مشهور آن لذت ببرید و سپس در خیابان ها راه بروید و به صدای آواز و موسیقی در اطراف شهر گوش بدهید، تمام این کار ها را می توانید در مرکز رم باستان تجربه کنید. 

معرفی شهر رم

هنگام ورود به شهر رم، از شکوه و جلال این شهر شگفت زده خواهید شد و در معماری ساختمان ها و بنا های تاریخی آن غرق خواهید شد و با خود به این فکر می کنید که چطور این بنا ها در آن زمان ساخته شده اند؟! این شهر جاودان با بقایای باقی مانده از شکوه و جلال امپراطوری رم گرفته تا آثار غنی رنسانس و باروکی موجود در مرکز تاریخی آن، شاهکاری زنده است. 

شهر رم در قسمت مرکز غربی شبه جزیره ایتالیا در استان لاتزیو در امتداد سواحل تیبر قرار گرفته است. شهر واتیکان، کوچکترین کشور جهان، کشوری مستقل هم مرز با رم است که تنها نمونه موجود از یک کشور در داخل یک شهر محسوب می شود، به همین دلیل گاهی شهر رم به عنوان پایتخت دو ایالت تعریف شده است.  

روم باستان بر روی هفت تپه (seven hills) با محله های مستقل ایجاد شده است که تا به امروز باقی مانده است. در کنار غربی رودخانه تیبر (Tiber)، محله Trastevere قرار گرفته است که مرکز پیتزا فروشی ها و رستوران های بی شمار است. در طرف دیگر رودخانه ، محله اونتین (Aventine) که یکی از منطقه مشهور هفت تپه محسوب می شود قرار گرفته که در داخل آن کلیسای باسیلیکا سانتا سابینا و کلیسای سنت السیو (Sant'Alessio) وجود دارد. در مسیر پیاده روی کوتاهی به تستاچیو (Testaccio) خواهید رسید، در این منطقه به وسعت 66 هکتار که به مرکز مشاهیر ادبی معروف است با مقبره شاعران انگلیسی جان کیتز و پرسی بیشه شلی نیز مواجه خواهید شد. 

شهر رم، مرکز منطقه لاتزیو نیز محسوب می شود. جمعیت این شهر حدود 2879728 نفر است و پر جمعیت ترین شهر ایتالیا و سومین شهر پر جمعیت در اتحادیه اروپا محسوب می شود. امروزه شهر رم، به دلیل داشتن گنجینه های باستانی، هنری و معماری بی نظیر و همچنین جذابیت منحصر به فرد فرهنگ و سنت آن، مناظر زیبای پانورامیک آن و ویلا (پارک) های با شکوهش به یکی از مهم ترین مناطق گردشگری جهان تبدیل شده است. از مهم ترین منابع گردشگری موجود در آن می توان به بسیاری از موزه ها (موزه کاپیتولینی، واتیکان، گالری بورگسه و ...)، قنات ها، فواره ها، کلیسا ها، کاخ ها، بنا های تاریخی، بنا ها و ویرانه های باقی مانده از رم باستان کاتاکمب اشاره کرد. رم بعد از لندن و پاریس به عنوان سومین شهر پر بازدید در اتحادیه اروپا محسوب می شود و سالانه متوسط بین هفت تا ده میلیون گردشگر از آن بازدید می کنند و گاهی اوقات در سال های مذهبی این رقم دو برابر می شود. در مطالعات اخیر، کولوسئوم و موزه های واتیکان به ترتیب در رده سی و نه و سی و هفت پر بازدید کننده ترین  مکان ها در جهان محسوب می شود.

شهر رم پایتخت ایتالیا

شهر رم بعد از میلان، نیویورک و پاریس به عنوان پایتخت مد در جهان شناخته شده است، این شهر توانست در صنعت مد از شهر لندن سبقت بگیرد و رتبه چهارم را به خود اختصاص دهد، با این حال نتوانست جایگاه شهر میلان را در این صنعت بگیرد. این شهر، مقر خانه های مد برند های لوکس و جواهر فروشی زنجیره ای آن یعنی والنتینو، فندی، بولگاری، لائورا بیاجوتی، بریونی و رناتو بالسترا است که در این شهر تأسیس شده اند و مقر اصلی آن ها در این شهر است. همچنین برند های برجسته دیگر از جمله آرمانی، دلچه گابانا، پرادا، شنل و ورساچ دارای بوتیک های لوکس در رم هستند. شما می توانید به این برند های لوکس و مجلل از طریق خیابان Condotti دسترسی پیدا کنید.

غذا خوردن یکی از تفریحات خوب و عالی شهر رم است که تضمین کننده لحظات لذت بخش با ترکیبی از فضای رمانتیک در هوای آزاد و درجه یک است. در رم رستوران های فراوان و لوکس زیادی برای تجربه غذا در فضای مدرن وجود دارد اما اگر به دنبال طعم واقعی غذا های اصیل ایتالیایی هستید به شما پیشنهاد می شود که به رستوران های محل یا پیتزا فروشی های بروید و از پیتزای نازک ایتالیایی و پاستای خوشمزه آن در تپه های Castelli Romani لذت ببرید و در آخر برای داشتن پایان شیرین حتما بستنی ایتالیایی معروف به ژلاتو را امتحان نمایید.
 


دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله :

مشاوره رایگان
cta
 02191009392