چت واتساپ
alt

جاذبه های گردشگری بارسلونا

بارسلونا

به شهر توریستی و دیدنی بارسلونا خوش آمدید

بارسلونا شهری در سواحل شمال شرقی اسپانیا است. مرکز و بزرگترین شهر جامعه خودمختار کاتالونیا و همچنین دومین شهر پرجمعیت اسپانیا است. با جمعیت 1.6 میلیون نفری در محدوده شهر ،  منطقه شهری آن تا بسیاری از شهرداری های همجوار در استان بارسلونا گسترش یافته و در حدود 4.8 میلیون نفر زندگی می کند و آن را ششمین شهر پرجمعیت دراتحادیه اروپا می کند. بارسلونا یکی از بزرگترین کلانشهرها در دریای مدیترانه است که در ساحل بین دهانه رودخانه های لوبروگات و Besòs واقع شده است و با دامنه کوه Serra de Collserola به غرب محدود می شود که بلندترین قله آن 512 متر است.

شهر بارسلونا

تاریخچه بارسلون

در قرون وسطا به عنوان یک شهر رومی تأسیس شد، بارسلونا پایتخت ایالت بارسلون شد. پس از ادغام با پادشاهی آراگون، بارسلونا همچنان به عنوان یک مرکز مهم اقتصادی و اداری و پایتخت اصولگرای کاتالونیا به عنوان یکی از شهرهای مهم در آراگون ادامه یافت. بارسلونا از میراث فرهنگی غنی برخوردار است و امروزه یک مرکز مهم فرهنگی و یک مقصد مهم گردشگری است. به ویژه آثار معماری آنتونی گائو و لووی Doménech i Montaner مشهو است که به عنوان میراث جهانی یونسکو معرفی شده اند. دفتر مرکزی اتحادیه مدیترانه در بارسلونا قرار دارد. این شهر به دلیل میزبانی بازی های المپیک تابستانی 1992 و همچنین کنفرانس ها و نمایشگاه های جهانی و همچنین بسیاری از مسابقات بین المللی ورزشی شناخته شده است.

بارسلونا شهری گردشگری و توریستی

بارسلونا یکی از مراکز مهم گردشگری، اقتصادی، تجاری و فرهنگی جهان است و تأثیر آن در تجارت، آموزش، سرگرمی، ورزش، رسانه، مد، علم و هنر همه از جایگاه خود به عنوان یکی از شهرهای مهم جهانی کمک می کند. بارسلونا مرکز فرهنگی و اقتصادی بزرگ در جنوب غربی اروپا است. در سال 2008 این چهارمین شهر از نظر اقتصادی با تولید ناخالص داخلی در اتحادیه اروپا و سی ام در جهان با تولید ناخالص داخلی 177 میلیارد یورو بود. در سال 2012 بارسلونا 170 میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی داشت و در آن لحظه اسپانیا را در میزان اشتغال هدایت می کرد. 

در سال 2009 ، این شهر در رده سوم اروپا و یکی از موفق ترین شهرهای جهان به عنوان یک برند شهری قرار گرفت. در همان سال، این شهر در رده چهارم بهترین شهر اروپا برای تجارت و سریعترین شهر اروپایی قرار گرفت ، با رشد 17٪ در سال ،  و این شهر طی سه سال گذشته شاهد رشد قوی و تجدید پذیر بوده است. بارسلونا همچنین خانه یکی از معروف ترین کلوپ های فوتبال جهان  FC Barcelona است. از سال 2011 بارسلونا یک شهر هوشمند و پیشرو در اروپا بوده است. بارسلونا یک مرکز حمل و نقل است که بندر بارسلونا یکی از مهمترین بندرهای اروپا و شلوغ ترین بندر مسافری اروپایی است ، یک فرودگاه بین المللی ، فرودگاه بارسلونا - ال پرات  که بیش از 50 میلیون مسافر در سال را اداره می کند. شبکه بزرگراه و یک خط ریلی پر سرعت با پیوندی به فرانسه و بقیه اروپا. 

بارسلونا به یکی از اولین مکان های توریستی اسپانیا تبدیل شده است، همه چیز را برای لذت بخش کردن یک سفر برای بیشتر بازدید کنندگان را دارد و با سابقه ای در میان قدیمی ترین شهر های اروپا است . بارسلونا شهری که هرگز نمی خوابد و سرزمینی مملو از جذابیت است. سواحل زیبا در Costa BravaLa، گنجینه های گوناگون هنری، کلیساهای رومیسک و نامهای برجسته در هنر و معماری مدرن مانند دالی ، گائودی ، میرو ، پیکاسو ...

شهر توریستی بارسلون

کاتالونیا و مرکز آن بارسلونا پویایی را در شبه جزیره نشان می دهند. برای هر نوآوری، استقبال، تجمع و... است. منطقه و شهری برای زندگی پویا است.  با بازدید کنندگان بین المللی و پنجمین شهر پر بازدید اروپا پس از لندن ، پاریس ، استانبول و رم با 5.5 میلیون بازدید کننده بین المللی در سال 2011 ، بیستمین شهر پر بازدید جهان بود. تا سال 2015 ، پراگ و میلان بازدید کنندگان بین المللی بیشتری داشتند.  با وجود رامبلز ، بارسلونا محبوب ترین شهر بازدید از اسپانیا است. 

بارسلونا به عنوان یک مکان گردشگری بین المللی مشهور و دارای مناطق تفریحی بیشماری، یکی از بهترین سواحل جهان، آب و هوای معتدل و گرم، آثار تاریخی از جمله هشت سایت میراث جهانی یونسکو ، 519 هتل از مارس 2016  شامل 35 هتل پنج ستاره  و زیرساخت های گردشگری توسعه یافته است.

بارسلونا به دلیل هجوم زیاد گردشگران هر ساله، مانند بسیاری از پایتخت های گردشگری ، مجبور است با جیب برها مقابله کند ، در حالی که کیف پول و گذرنامه اقلام معمولی به سرقت رفته است. به همین دلیل، اکثر راهنمایان مسافرتی برای اطمینان از ایمنی اموال خود ، به خصوص در داخل محوطه مترو توصیه می کنند که بازدید کنندگان اقدامات احتیاطی را انجام دهند. علی رغم این موضوع جیب برها ، بارسلونا یکی از امن ترین شهرها از نظر امنیت بهداشتی و ایمنی شخصی محسوب می شود ، عمدتاً به دلیل یک استراتژی پیچیده پلیس که در طی بیش از سه سال 32 درصد جرم را کاهش داده است و منجر به آن شده است. توسط Business Insider به عنوان پانزدهمین شهر امن جهان در نظر گرفته شود. 

در حالی که گردشگری مزایای اقتصادی ایجاد می کند، اما براساس یک گزارش در اوایل سال 2017 ، بیش از 150،000 معترض هشدار داده اند که گردشگری باعث بی ثباتی شهر می شود. شعارهایی شامل: "گردشگران به خانه می روند" ، "بارسلونا برای فروش نیست" و "ما از آنجا رانده نخواهیم شد". در آن زمان تعداد بازدیدکنندگان از 1.7 میلیون نفر در سال 1990 به 32 میلیون نفر در شهری با جمعیت 1.62 میلیون نفر افزایش یافته و هزینه مسکن اجاره را برای ساکنان افزایش داده و ازدحام مکان های عمومی را افزایش می دهد. در حالی که در سال 2017 گردشگران 30 میلیارد یورو هزینه کردند ، اما برخی از آنها به عنوان تهدیدی برای هویت بارسلونا به حساب می آیند. 

فرودگاه بارسلونا کجاست؟

فرودگاه بین المللی بارسلونا ال پرات (نام کد BCN) در 15 کیلومتری جنوب شرقی مرکز شهر بارسلونا واقع شده است. هر ساله بیش از 47،2 میلیون مسافر از طریق آن عبور می کنند (براساس آمار سال 2017). فرودگاه بارسلون هم برای مسافران ورودی و هم برای مسافران خروجی از آن بسیار آسان است. پایانه های T1 و T2 با قطار ، شاتل ، اتوبوس و البته توسط تعداد زیادی از تاکسی به شهر کاملاً متصل هستند. انتقال از یک نقطه به نقطه دیگر به طور متوسط حدود چهل دقیقه طول می کشد.

مترو در بارسلونا

برای بازدید از بارسلونا، داشتن دانش کمی در مورد خطوط ، نقشه ، ساعت و کرایه مترو در بارسلونا بسیار مهم است و این سفر را در طول مدت اقامت خود برای شما راحت تر می کند ، بدون اینکه سؤال زیادی بپرسید به تمام جاذبه های گردشگری در این شهر دسترسی پیدا می کنید و حتما قبل از سفر بلیط خود را خریداری کنید.

کارت حمل و نقل هولا (The Hola Transport Card ) یک کارت ایده آل برای لذت بردن از همه وسایل نقلیه عمومی بارسلونا است: مترو ، اتوبوس ، تراموا ... و سفر نامحدود از مدت 48 ساعت. از مبلغ  15،20 € میتوانید خریداری کنید.

سرویس تاکسی در شهر بارسلونا

سرویس تاکسی بارسلونا با خدمات کرایه شهری برای خدمات در منطقه متروپولیتن بارسلونا فعالیت می کند. کرایه حمل و نقل بین المللی، که توسط دولت منطقه ای کاتالان مجاز است ، در مسیرهای خارج از این منطقه جغرافیایی اعمال می شود. هزینه سرویس همیشه با تاکسی سنج انجام می شود که باید در مکانی قابل مشاهده در وسیله نقلیه قرار گیرد. راننده باید همیشه در ابتدای مسیر آن را روشن کند و در انتهای مسیرآن را متوقف کند. اگر مسافر چمدان داشته باشد، راننده باید به او کمک کند تا آن را از صندوق عقب اتومبیل بارگیری و تخلیه کند. کودکان زیر 12 سال باید در صندلی عقب اتومبیل نشسته و تحت نظارت باشند تا راننده ها حواسشان پرت نشود.
کرایه های شهری سرویس تاکسی بر روی برچسب چاپ شده در پنجره عقب تاکسی مشاهده می شود.

آشپزی در بارسلونا

مهمترین ترکیبات آشپزی کاتالان عبارتند از: روغن زیتون ، سیر ، خورشید و صبر.
 cuina (نام کاتالان برای پخت و پز) دارای ریشه های فنیقی ، یونانی و رومی است. این یک پخت و پز خوشمزه است ، که از مخلوط شیرین و نمک ، عسل ، دارچین ، بادام ، پینیون و میوه های خشک است. گوشت خوک (تجسم) زبرو نیرومند است ، مانند botifarra آن یک رولت سیاه تهیه شده با گوشت خوک مخلوط شده با خون است، ژامبون یا سوسیس سرو میشود. botifarra که شما می توانید در l'Empordà پیدا کنید، با پوست لیمو و دارچین شیرین و معطر می شود. هرچه بیشترپیش برویم، بیشتر اوقات llonganises (کالباس) را روی میز خواهیم یافت.

نوشیدنی های بارسلونا

 - orxata (تلفظ "ortxata") ، یکی از نوشیدنی های تازه است. این گیاه با آب چوپا نوعی پاپیروس تولید می شود که در سواحل گوادالویویر رشد می کند.
- ما همچنین می توانیم granizado را پیدا کنیم: آب پرتقال یا لیمو ، یا قهوه با یخ خرد شده در دستگاه های بزرگ . شیرین ، خنک و گران نیستند.
- در دشت Lleida ، می توانید نوشیدنی بنام (beguda de pobre)  که از پرتقال ، رازیانه و شکر تهیه شده است ، پیدا کنید.  

پول و بانک در شهر بارسلون :

پول رایج : یورو است که در اول ژانویه 2002 جایگزین پوزتا شد.
- بانکها از دوشنبه تا جمعه از ساعت 8:30 تا 14:00 باز هستند. کمیسیون ها از یک بانک به بانک دیگر متغیر هستند. بهتر است در بانکهایی که در نزدیکی بناها و اماکن دیدنی واقع شده اند ، ارز خود را تبدیل نکنید. در حقیقت بهتر است که مسافران از چک های مسافرتی استفاده کنند .
- تقریباً در تمام شهرها، می توانید از عابر بانک ها با یوروکارت ، مسترکارد یا ویزا پول برداشت کنید. کمیسیون در زمان انجام معامله شارژ می شود.

نکات مهم در شهر بارسلونا :  

- توجه کنید: به جز برخی از استراحتگاه های ساحلی خاص ، برنامه های وعده های غذایی با برنامه های سایر نقاط اروپا و ایالات متحده متفاوت است. زمان ناهار از 13.30 تا 16.00 است. زمان شام از 21:00 تا 23:00 است. 
برخی از مغازه ها در وسط روز از ساعت 14:00 الی 16:00 یا 17:00 بسته می شوند.
- در هتل ها و رستوران ها غالباً لازم است مالیاتی (IVA) اضافه شود که از 7٪ (عادی) به 12٪ در برخی رستوران های فانتزی می رود. نان به طور کلی شارژ می شود و اغلب خیلی خوب نیست.
 


دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله :

مشاوره رایگان
cta
 02191009392