چت واتساپ
alt

جاذبه های گردشگری ایتالیا

معرفی جاذبه های توریستی ایتالیا

ایتالیا، زادگاه امپراتوری روم و رنسانس، کشوری غنی از شاهکارهای هنری و معماری است و بیشتر از هر کشور دیگری در جهان دارای میراث فرهنگی ثبت شده در یونسکو است. بهترین جاذبه های گردشگری ایتالیا، تنها به هنر و معماری ختم نمی شود بلکه جاذبه های طبیعی آن از جمله کوه ها، دریاچه ها و سواحل چشمگیرش شهرت خاصی در میان مردم جهان دارد. در لیست زیر به معرفی دوازده تا از برترین و مشهورترین جاذبه های گردشگری ایتالیا پرداخته شده است.

1.    کولوسئوم colosseum

کولوسئوم یکی از دیدنی ترین جاذبه های ایتالیا است. این آمفی تئاتر عظیم که توسط امپراتوری روم ساخته شده است در نوع خود بزرگترین است و الگویی برای اماکن ورزشی مدرن کنونی محسوب می شود. این بنا برای میدان و محل نمایش ها و نبرد های عمومی ساخته شده است.کف چوبی آن به وسعت 83 در 48 متر است زیر آن دو ردیف تونل ها، اتاق ها، سلول ها و محل های عبور گلادیاتور ها، کارگران، حیوانات وحشی و انبارها قرار گرفته است. امروز این سازه توسط ساختمان ها و بناهای مدرن احاطه شده است و یادآور برجسته ای از دوران باستان و تاریخ گسترده روم است.

جاذبه های ایتالیا - colosseum

2.    کانال های ونیز

با سوار شدن به گوندولا ، می توانید از میان کانال های ونیز عبور کنید و به تماشای اطراف ونیز بپردازید. گوندولا سواری سنتی است که مسافران قرن ها از آن لذت می برند. ونیز یک شهر جزیره ای است و کانال های آب از دیرباز خیابان های اصلی شهر محسوب می شده است که به وسیله معابر باریک به هم متصل شده اند. روی این کانال ها، ساختمان های قدیمی وجود دارند که تقریبا صد ها سال بدون تغییر باقی مانده اند و به جذابیت عاشقانه این شهر می افزایند. گرند کانال، معروف ترین آبراه و محبوب ترین مکان برای عکاسی های جذاب از ونیز است. بهترین راه برای دیدن کاخ ها و خانه های بزرگ، با گودولا از Vaporetto در امتداد کانال بزرگ حرکت کنید و از منظره زیبای آن لذت ببرید.

3.    شهر پومپئی 

آتشفشان کوه Vesuvius در سال 79 میلادی فوران کرد و با گدازه های خود، شهری را ویران کرد. این فوران، بسیاری از گنجینه های هنری این شهر از جمله نقاشی های دیواری، معرق و مجسمه هایی که با خنک شده گدازه های بوجود آمدند، را حفظ کرد. پس از چندین قرن حفاری و کاوش، بقایای خانه ها، بازار ها، حمام ها، معابد، تئاتر ها، خیابان ها و بقایای انسانی آشکار شد. گردشگران می توانند در خیابان های قدیمی این شهر قدم بزنند و مهندسی مربوط به بیش از دو هزار سال قبل توسط رومی ها مورد استفاده قرار گرفته را مشاهده کنند.

4.    برج کج پیزا

برج پیزا، یکی از جاذبه های گردشگری بسیار دیدنی در شهر پیزا است و شهرت جهانی این برج که از نقض آن ایجاد شده باعث شده است که سالانه بسیاری از گردشگران از شهر پیزا بازدید کنند. ساخت این برج در هزار و صد و هفتاد و سه آغاز شد و هنگامی که ساخت آن به طبقه سوم رسید خمیدگی آن شروع شد. پیش از مرمت آن در دهه 1990، پیش بینی شد که این برج تا سال 2000 سرنگون خواهد شد. اما امروزه بازدیدکنندگان می توانند از پلکان برج بالا بروند و مشاهده از منظره خارق العاده شهر لذت ببرند. برج پیزا یا برج کج که با نام La Torre Pendente نیز شناخته می شود در میدان میراکلی در محوطه ای مشترک با کلیسای جامع بسیار زیبای رومانی سانتا ماریا آسونتا و تعمیدگاه واقع شده است. یکی از ویژگی های منحصر به فرد آن، وجود آثار برجسته حکاکی سنگی قرون وسطایی آن است.

مکان های دیدنی ایتالیا - برج کج پیزا

5.    دریاچه کومو

این دریاچه، یکی از دیدنی ترین مناطق ایتالیا است که با کوه ها احاطه شده و شهر های کوچک و زیبایی در اطراف آن قرار گرفته است. در زمان امپراتوری روم، این دریاچه محل تجمع ثروتمندان بود که باعث شد ویلا ها و کاخ های بسیار زیبایی در کنار این سواحل جنگلی ساخته شود و بسیاری از آن ها دارای باغ هایی که بر روی عموم باز هستند. آب و هوای معتدل و مدیترانه ای آن، ساحل این دریاچه را برای باغ ها ایده آل کرده است و همین باعث شده که تفرجگاه های زیادی برای گردشگران در آن ایجاد شود. در شهر های اطراف این دریاچه، صومعه ای وجود دارد که مربوط به قرن یازدهم است.

6.    ساحل آمالفی

این ساحل جز میراث جهانی یونسکو است که در بخشی از ساحل زیبای شبه جزیره سورنتین در جنوب ناپل و سورنتو واقع شده است. شهرهای تپه ای آن به طور بسیار دقیق در امتداد شیب دامنه های کوه به سمت دریا ساخته شده اند. شهرهای اصلی اطراف آن شامل شهر پوزیتانو و آمالفی هستند که کلیسای جامع آن با گنبد های رنگی از ویژگی های منحصر به فرد این شهرها هستند. 

7.    کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیور فلورانس

این کلیسا یکی از بهترین کلیساهای جامع در جهان است که به کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیور شهرت دارد و بر افق فلورانس مسلط است. این کلیسای جامع، بین قرن سیزدهم و پانزدهم ساخته شده است و معروف ترین قطعه این سازه گنبد های خارق العاده آن است که توسط فیلیپو برونلسکی در سال 1434 تکمیل شده است. برج ناقوس این کلیسای جامع در نزدیکی کلیسا و در میدان دومو واقع شده که پوشیده از سنگ مرمر توسکانی با معماری رومانی است. این برج توسط جوتو طراحی شده که محل ناقوس آن در 82 متری قرار گرفته و می توان از آن بالا رفت. با بالا رفتن از 414 پله به سکوی آن خواهید رسید و با منظره ای خارق العاده و زیبای شهر مواجه خواهید شد. روبروی این برج یک تعمیدگاه بسیار زیبا و با شکوه با در های تخته ای برنز قرار گرفته است و که به خاطر درهای برنزی اش مشهور است.

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیور فلورانس

8.    چینکوئه تررا

یک منطقه ساحلی زیبا با تپه های شیب دار و صخره های بی نظیر مشرف به دریای مدیترانه است و شامل پنج روستای زیبا از جمله Vernazza، Monterosso al Mare، Manarola، Corniglia و Riomaggiore می شود که امکان دسترسی به آن ها بسیار راحت است و این شهر ها از طریق مسیر های پیاده روی به یکدیگر متصل هستند و همچنین خط راه آهن از میان مناظر شگفت انگیز هر شهر عبور می کند. در این شهر ها جاده های باریک و مناظر زیبا وجود دارد. پیاده روی در بین روستا ها یکی از محبوب ترین کارهایی که گردشگران انجام می دهند تا بتوانند از مناظر فوق العاده زیبای این منطقه لذت ببرند. شهرهای کوچک این منطقه به دهکده های ماهیگیری دنیای قدیم شهرت دارند که هنگام بازدید از آن ها آن حس و حال موجود در زمان گذشته و دور بودن از دنیای مدرن را می توانید احساس کنید.

9.    شهر واتیکان

واتیکان، محل برخی از بی نظیرترین مجموعه های هنری و شاهکارهای هنری در جهان است. محور اصلی این شاهکار هنری، باسیلیکای سنت پیتر با مقبره سنت پیتر و یکی از آثار پر آشوب میکل آنژ، پیتا است. در محوطه بیرونی این بنا، میدان سنت پیتر قرار دارد که پیروان پاپ به آن جا هدایت می شوند. سیستین چپل به خاطر وجود نقاشی های دیواری و سقفی میکل آنژ مشهور است. در موزه واتیکان شما می توانید آثار بسیاری از مشهورترین هنرمندان ایتالیا را مشاهده نمایید.

شهر واتیکان ایتالیا

10.    موزه اوفیتزی (Uffizi)

این موزه یکی از برجسته ترین موزه های هنری در جهان است که معرف تاریخچه هنر رنسانس ایتالیا است. این موزه شامل آثاری از استادان بزرگ هنری غربی و بزرگترین گنجینه آن یعنی مجموعه گام به گام تکامل نقاشی ها از قرن چهاردهم تا قرن شانزدهم را نشان می دهد. در این مکان شما می توانید اولین تجارب در زمینه پرسپکتیو و همچنین پرتره های اولیه نقاشان که فراتر از هنر دینی رفت و برخی از اولین استفاده از زمینه های طبیعت گرایانه و منظره در هنر دینی را مشاهده نمایید. حتما از مشهورترین اثر اوفیتزی یعنی تولد زهره اثری از بوتیچلی بازدید نمایید.

11.    تالار روم

اگر کمی از قوه تخیل خود استفاده کنید می توانید شکل دقیق این منطقه را ببینید. با این حال، اهمیت تاریخی آن به عنوان قلب امپراتوری روم را نباید دست کم گرفت. ستون ها، بخشی از سازه ها، پایه های معابد قبلی، سالن های بازار، دادگاه ها و ساختمان های عمومی گویای تاریخ روم باستان است که برای هزار سال در اینجا باقی مانده است و با افتخار تاریخ خود را به نمایش گذاشته است.

12.    کلیسای جامع میلان

کلیسای باشکوه سانتا ماریا ناشته که ساکنین محلی آن را «Il Duomo» می نامند یکی از بزرگترین کلیسا های جهان و بهترین نمونه هنری پر زرق و برق سبک گوتیک است. نمای تندیس آن دارای 2245 مجسمه مرمر و 135 برج های سنگی حکاکی شده است که سقف آن را تاجگذاری می کند و هنگامی که اولین قدم را به داخل این کلیسا می گذارید، شگفت زده خواهید شد. داخل آن با پنجاه و دو ستون بی نظیر که این سقف بلند را پشتیبانی می کند و دیوار های آن توسط بزرگترین پنجره های شیشه ای جهان تزئین شده است. در بخش مرکزی کلیسا (شبستان)، مقبره جان جکومو مدیچی و یک شمعدان برنز مربوط به قرن دوازدهم قرار گرفته است که می توان از آن به عنوان یکی از برجسته ترین ویژگی های این کلیسا یاد کرد. در زیر محراب مرتفع آن، سردابه و نماز خانه هشت ضلعی کلیسا با جعبه اشیا متبرکه طلایی سان کارلو بورومئو قرار گرفته است. زیر میدان دومو، یک باپتیستری مربوط به قرن چهارم و باسیلیکا قرار گرفته که با با گذر از چندین پله می توانید به آن دسترسی داشته باشید. آسانسور موجود شما را به سمت سقف می برد، جایی که شما می توانید در آن ارتفاع سرگیجه آور قدم بزنید و به تماشای سنگ های حکاکی شده بپردازید.


دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله :

مشاوره رایگان
cta
 02191009392