چت واتساپ
alt

تعیین وقت سفارت فرانسه در کوتاه ترین زمان

وقت سفارت فرانسه : کنپارس تراول به صورت تضمینی وقت فوری سفارت فرانسه را برای شما اخذ می کند و شما می توانید در کوتاه ترین زمان با در دست داشتن مدارک ویزا به سفارت فرانسه مراجعه نمایید.

ویزای شینگن فرانسه - راهنمای جامع اخذ ویزای فرانسه توریستی

ویزای فرانسه توریستی تضمینی و فوری : اگر قصد سفر به کشور فرانسه را دارید و می خواهید برای ویزای شینگن فرانسه اقدام نمایید، آن را به متخصصین حرفه ای کنپارس تراول بسپارید.

پاریس

پاریس پایتخت فرانسه و یکی از بزرگترین شهرهای اروپا است که 2.2 میلیون نفر به صورت متراکم درشهر زندگی می کنند و تقریباً 12 میلیون نفر در کل منطقه شهری زندگی می کنند.

لیون

لیون سومین شهر بزرگ و دومین منطقه شهری فرانسه است. این شهر در در حدود 470 کیلومتری (292 مایل) جنوب پاریس ، 320 کیلومتر (199 مایل) شمال مارسی و 56 کیلومتری (35 مایل) در شمال شرقی Saint-Étienne واقع شده است. به ساکنان این شهر Lyonnais گفته می شود.

مارسی

مارسی پایتخت پرونس، بزرگ و باعظمت، یک شهر بندری بسیار فرهنگی با شجره نامه ای که به یونان کلاسیک باز می گردد. قلب این شهر پر جنب و جوش است، با قایق های بادبانی و قایق های تفریحی همراه با بوتیک های شیک است.

معرفی فرانسه

معرفی کلی کشور فرانسه

فرانسه کشوری زیبا است که در اروپای غربی قرار گرفته و شهر های قرون وسطایی، روستا های آلپی و سواحل مدیترانه ای آن را در بر می گیرد. کشور فرانسه به خاطر نوشیدنی، مد و معماری، فرهنگ و غذاهای خاصش و همچنین آثار تاریخی و باستانی مانند نقاشی های غار باستانی لاساک، تئاتر رومی لیون و کاخ وسیع ورسای مشهور است. 

موقعیت جغرافیایی کشور فرانسه

اکثریت قریب به اتفاق قلمرو و جمعیت فرانسه در اروپای غربی واقع شده و آن را جمهوری فرانسه می نامند.این کشور بزرگترین کشور در اتحادیه اروپا و عضو دائم سازمان ملل است. به دلیل شکل هندسی کشور فرانسه، آن را L’Hexagone به معنای شش ضلعی می شناسند. این کشور با دریای شمال در شمال، کانال انگلیسی در شمال غربی، اقیانوس اطلس در غرب و دریای مدیترانه در جنوب شرقی هم مرز است. مرز های زمینی آن شامل بلژیک و لوکزامبورگ در شمال شرقی، آلمان و سوئیس در شرق، ایتالیا و موناکو در جنوب شرقی و آندورا و اسپانیا در جنوب و جنوب غربی می شود. 

کشور فرانسه

آب و هوای کشور فرانسه

سه نوع آب و هوا در فرانسه وجود دارد: اقیانوسی، قاره ای و مدیترانه ای. آب و هوای اقیانوسی که بیشتر نیز در مناطق غربی کشور حاکم است دارای طیف درجه حرارت کم، بارندگی های فراوان، تابستان های خنک و زمستان های سرد اما به ندرت بسیار سرد می شود. آب و هوای قاره ای که بیشتر در بخش های شرقی و مرکزی فرانسه که با غرب و مرکز اروپا دارای مرزهای مشترک طولانی است دیده می شود و دارای تابستان های گرم تر و زمستان های سرد تر از مناطقی که دور تر از غرب قرار دارند هست و همچنین بارش باران فراوان و زمستان های برفی به خصوص در مناطق مرتفع است. آب و هوای مدیترانه ای، در سراسر جنوب فرانسه به جز جنوب غربی کوهستانی آن گسترده است که دارای زمستان های سرد و تابستان های گرم با بارندگی محدود است. این بدین معناست که در پاریس میانگین دما حدود 11 درجه و 15 درجه در نیس است. در فرانسه جنوبی و مرکزی میزان بارندگی در طول سال سبک تا متوسط است. 

فرهنگ کشور فرانسه

از نظر تاریخی، فرهنگ فرانسه تحت تأثیر فرهنگ های سلتیک و گالو-رومی و همچنین فرانک ها و یک قبیله آلمانی قرار گرفته است. در ابتدا فرانسه به عنوان منطقه غربی آلمان معروف به راینلند تعریف شده بود اما بعد ها به سرزمین عصر آهن و بعد ها در دوران روم با عنوان گال شناخته می شد. بیشتر مردم، فرهنگ فرانسه را با پاریس که مرکز مد، آشپزی، هنر و معماری است مرتبط می دانند اما زندگی خارج از شهر چراغ ها بسیار متفاوت است. فرانسه فقط فرهنگ ندارد بلکه خود واژه فرهنگ (culture) از فرانسه آمده است. فرانسوی ها افتخار زیادی به ملت و دولت خود می کنند.

فرانسوی ها تعطیلات سنتی مسیحیان یعنی کریسمس و عید پاک را جشن می گیرند. آن ها روز اول ماه مه را به عنوان روز کارگر و همچنین روز 8 مه به عنوان روز پیروزی در اروپا، پایان خصومت ها در اروپا در جنگ جهانی دوم را نیز جشن می گیرند. همچنین روز باستیل، روزی که قلعه باستیل در پاریس توسط انقلابیون مورد حمله قرار گرفت تا انقلاب فرانسه را آغاز کنند را جشن می گیرند.

فرهنگ کشور فرانسه

دین و مذهب در فرانسه

فرانسه کشور سکولار است که در آن آزادی دین حق مشروطه است. سیاست مذهبی فرانسه مبتنی بر مفهوم laïcité به معنای جدایی جدی کلیسا و ایالت است که در آن زندگی عمومی مردم کاملا سکولار نگه داشته شده است. ادیان عمده و اصلی موجود در کشور فرانسه شامل مسیحیت (کاتولیک، شاخه های مختلف پروتستانتیسم، ارتدوکس شرقی و ارمنی)، اسلام، بهودیت، بودیسم، هندوئیسم و سیکیسم می شود و همین موضوع کشور فرانسه را به کشور چند مذهبی تبدیل کرده است. با این وجود کشور فرانسه، یک کشور کاتولیک است و آن را می توان مذهب رسمی این کشور نامید.

زبان رسمی مردم فرانسه

زبان رسمی مردم کشور فرانسه، فرانسوی است و استفاده از زبان فرانسه طبق قانون در ارتباطات تجاری و محل کار لازم است. بیشترین زبان مهاجران در فرانسه شامل انگلیسی، آلمانی، ایتالیایی، پرتغالی، لهستانی، ترکی، مغربی، عربی، بربر و ویتنامی می شود.

پایتخت کشور فرانسه کجاست؟

پایتخت کشور فرانسه، پاریس است که آن را خانه مد می شناسند و به خاطر وجود موزه های هنری کلاسیک از جمله لوور و بناهای تاریخی مانند برج ایفل و غذا ها و دسرهای فرانسوی اش، شهرت فراوانی در میان مردم جهان دارد. 

شهرهای مهم کشور فرانسه

هر شهر فرانسه هویت منحصر به فرد خود را دارد. مهم ترین شهر های کشور فرانسه شامل : 

-    پاریس: پایتخت فرانسه و بزرگترین شهر آن با جمعیتی بیش از 12 میلیون نفر است. از جاذبه های مشهور و مهم گردشگری این شهر می توان به برج ایفل، موزه لوور، نوتردام در پاریس و Basilique du Sacré-Coeur اشاره کرد. نسخه کوچک مجسمه آزادی نیز در اینجا قرار دارد. پاریس خانه مشهورترین برند های معروف جهان از جمله شانل و لوئیز ویتون است.

-    مارسی (MARSEILLES): قدیمی ترین شهر فرانسه، محل تولد و زندگی بسیاری از هنرمندان مشهور است. در ساحل جنوب شرقی فرانسه و در سواحل مدیترانه ای واقع شده است. این شهر به دلیل وجود موزه های معروف تاریخی و خانه های اپرا به عنوان مرکز هنر و فرهنگ شناخته می شود. موسیقی هیپ هاپ در شهر مارسی مشهور است.

-    لیون: برجسته های معماری این شهر در میراث فرهنگی یونسکو ثبت شده است. دفتر مرکز بین الملل اینترپل در لیون مستقر است. این شهر به خاطر داشتن بهترین سرآشپز ها و غذا های خوشمزه مشهور است.

-    نیس: مهمترین جاذبه گردشگری این شهر، ریویرای فرانسه است که برای گذراندن ماه عسل مناسب است. شهر نیس دارای لذت بخش ترین ساحل و مجموعه های تفریحی و اقامتگاه های عالی و مجلل است. بازار گل شهر نیس با مجموعه گل های نادر و عجیب و غربیش شناخته شده است و در تمام طول سال دارای آب و هوای مدیترانه ای است.

جمعیت فرانسه

جمعیت کشور فرانسه

جمعیت کشور فرانسه تا روز شنبه 29 فوریه 2020، بر اساس سایت ورلدمتر معادل 65225347 نفر که 0.84 درصد از کل جمعیت جهان را شامل می شود است. این کشور در لیست کشور ها از نظر جمعیت رتبه 22 را به خود اختصاص داده است. تراکم جمعیت در کشور فرانسه 119 نفر در کیلومتر مربع که سن متوسط افراد در فرانسه 42.3 سال هست که از این میان 81.5 درصد از جمعیت کشور فرانسه، جمعیت شهری است. 

واحد پول کشور فرانسه

واحد پول کشور فرانسه مانند سایر کشور های عضو اتحادیه اروپا یورو است. اسکناس های آن به مبلغ های 5، 10، 20، 50، 100، 200 و 500 یورویی است. سکه های آن به مبالغ 1، 2، 5، 10، 20، 50 سنت و 1 و 2 یورویی وجود دارد. واحد پول قبلی کشور فرانسه قبل از تبدیل به یورو، فرانک فرانسه بوده است.

بسیاری از مردم، کشور فرانسه را یکی از زیباترین مکان های جهان می دانند و به همین دلیل از این کشور بازدید می کنند. سایر افراد به دلیل جاذبه های گردشگری بی شمارش و همچنین شهرهای فرهنگی آن مانند پاریس، استراسبورگ، سواحل دیدنی، آلپ های فرانسه، زبان، غذا و موارد دیگر از فرانسه بازدید می کنند. جای تعجبی نیست که فرانسه به مدت 25 سال مقام اول را به خود اختصاص داده است. 9 تا از دلایلی که بیشتر گردشگران برای بازدید به کشور فرانسه سفر می کنند شامل دیزنی لند پاریس، برج ایفل، موزه لوور و هنر، کاخ ورسای و کاخ پادشاهان، تور د فرانس (مسابقه دوچرخه سواری)، امتحان کردن پنیر های فرانسوی، آلپ های فرانسه (فعالیت های تابستانی و زمستانی)، غذا های فرانسوی و سنت وعده های غذایی فرانسه و حمل و نقل با قطار فرانسه می شود. 

فراموش نکنید که برای رفتن به کشور فرانسه شما نیاز به اخذ ویزای توریستی شینگن دارید و بهتر است که برای اطلاعات بیشتر در این رابطه با کارشناسان حرفه ای کنپارس تراول تماس حاصل نمایید. شما می توانید اطلاعات لازم برای ویزای شینگن فرانسه را از طریق شرکت کنپارس تراول اخذ نمایید. 


 


دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله :

دیدگاه کاربران
حسین
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 13 اسفند 1398

ممنون بابت مطلب خوبتون

مشاوره رایگان
cta
 02191009392