چت واتساپ
alt

تعیین وقت سفارت اسپانیا در کوتاه ترین زمان

وقت سفارت اسپانیا : کنپارس تراول به صورت تضمینی وقت فوری سفارت اسپانیا را برای شما اخذ می کند و شما می توانید در کوتاه ترین زمان با در دست داشتن مدارک ویزا به سفارت اسپانیا مراجعه نمایید.

ویزای شینگن اسپانیا - راهنمای جامع اخذ ویزای اسپانیا توریستی

ویزای اسپانیا توریستی تضمینی و فوری : اگر قصد سفر به کشور اسپانیا را دارید و می خواهید برای ویزای شینگن اسپانیا اقدام نمایید، آن را به متخصصین حرفه ای کنپارس تراول بسپارید.

بارسلونا

بارسلونا شهری در سواحل شمال شرقی اسپانیا است. مرکز و بزرگترین شهر جامعه خودمختار کاتالونیا و همچنین دومین شهر پرجمعیت اسپانیا است.

مادرید

مادرید پایتخت و بزرگترین شهر اسپانیا است که درست در مرکز کشور واقع شده است، پایتخت جامعه خودمختار با همین نام (Comunidad de Madrid) است. جمعیت این شهر تقریباً 3.3 میلیون نفر با جمعیت منطقه اطراف شهر تقریباً 6.5 میلیون نفر است.

والنسیا

والنسیا مرکز استان خود با بیش از 800000 نفر در محدوده شهر و 150000000 در محدوده منطقه شهری است که این شهر را به سومین شهر بزرگ اسپانیا و پانزدهمین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا تبدیل کرده است. یک شهر پر جنب و جوش، مدرن، یکی از مهم ترین شهرهای ساحل مدیترانه ، یک مرکز تجاری معتبر و در حال حاضر محل برگزاری

سویا

سویا پایتخت و بزرگترین شهر جامعه خودمختار اسپانیایی اندلس و استان سویا است. این منطقه در قسمت تحتانی رودخانه گوادالووینیر ، در جنوب غربی شبه جزیره ایبری واقع شده است.

معرفی اسپانیا

معرفی کلی کشور اسپانیا

اسپانیا و یا پادشاهی اسپانیا، کشوری در اروپای جنوب غربی در شبه جزیره ایبری اروپا که دارای 17 منطقه مستقل با فرهنگ و جغرافیای متنوع است که بخشی از قلمرو های اسپانیا در سراسر تنگه جبل الطارق و اقیانوس اطلس وجود دارند. همچنین قلمرو این کشور شامل دو مجمع الجزایر یعنی جزایر قناری در سواحل آفریقا و جزایر بالئاریک در دریای مدیترانه نیز می شود. قلمرو های آفریقایی کشور فرانسه (Ceuta، ملیلا و Peñón de Vélez de la Gomera باعث شده که اسپانیا تنها کشور اروپایی باشد که مرز فیزیکی با یک کشور آفریقایی (مراکش) داشته باشد. چندین جزیره کوچک در دریای آلبوران نیز بخشی از قلمرو اسپانیا محسوب می شوند. سرزمین اصلی این کشور از سمت جنوب و شرق با دریای مدیترانه به استثنای مرز زمینی کوچکی از خلیج جبل الطارق و از شمال و شمال شرقی با آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس هم مرز است. کشور اسپانیا با وسعت 505990 کیلومتر مربع به عنوان بزرگترین کشور اروپایی در اروپای جنوب غربی و همچنین دومین کشور بزرگ اروپای غربی و اتحادیه اروپا و چهارمین کشور بزرگ قاره اروپا محسوب می شود.

کشور اسپانیا

موقعیت جغرافیایی و شرایط آب و هوایی اسپانیا

از نظر موقعیت جغرافیایی و شرایط کوه شناسی، اسپانیا را می توان به سه منطقه آب و هوایی تفکیک کرد: 

-    آب و هوای مدیترانه ای با تابستان های گرم و خشک (در شبه جزیره)

-    آب و هوای نیمه خشک با فصل خشک فراتر از تابستان در بخش جنوب شرقی این کشور:

این شرایط آب و هوایی بیشتر در مناطق مورسیا، والنسیای جنوبی و اندلس شرقی جایی که آب و هوای واقعی کویری داغ در آن دیده می شود، وجود دارد. در امتداد شمال، در قسمت فوقانی و میانه دره ابرو که از جنوب ناوار، آراگون مرکزی و کاتالونیای غربی عبور می کند نیز غالب است. همچنین در مادرید، اکسترمادورا، کستلا لا مانچا و در برخی از مکان های آندالوس غربی به چشم می خورد. 

-    آب و هوای اقیانوسی واقع در بخش شمالی کشور فرانسه:

این آب و هوا بیش تر در مناطق اقیانوس اطلس (منطقه باسک، کانتابریا، استوریاس و بخشی از گالیسیا و کاستیل لئون) وجود دارد. این گونه آب و هوا در ناوار شمالی، در مناطق مرتفع در امتداد سیستم ایبری و دره های پیرنیان جایی که به نوعی نیمه گرمسیری مرطوب است نیز یافت می شود. درجه هوا در فصل زمستان و تابستان تحت تأثیر اقیانوس قرار می گیرد و خشکسالی فصلی ندارد.

اسپانیا کجاست

جمعیت اسپانیا

از نظر جمعیت، اسپانیا با 47 میلیون نفر، ششمین کشور بزرگ جهان و پنجمین کشور بزرگ در اتحادیه اروپا محسوب می شود.
کشور اسپانیا قانونا چند زبانه است و بر اساس قانون اساسی این کشور، کشور اسپانیا از تمامی اسپانیایی ها و مردم اسپانیا در اعمال حقوق بشر، فرهنگ و سنت های آن ها، زبان ها و نهاد ها محافظت خواهد کرد. اما به طور کلی زبان اسپانیایی (زبان کاستیلیان) به عنوان زبان رسمی کل کشور اسپانیا شناخته می شود و این را وظیفه رسمی هر اسپانیایی می دانند که این زبان را باید بلد باشند. 

مذهب در اسپانیا

از نظر مذهب، کشور اسپانیا پیرو مذهب مسیحیت کاتولیک رومی است و بزرگترین دین در اسپانیا محسوب می شود اما در عمل سکولاریزاسیون دارای قدرت است. کاتولیک رومی دارای سابقه طولانی در اسپانیا است. در کلیه مدارس دولتی در اسپانیا دانش آموزان باید بین کلاس اخلاق و یا مذهب یکی را انتخاب کنند. کاتولیک، رایج ترین مذهب در اسپانیا است که تعلیم داده می شود البته تعالیم اسلام، یهودیت و مسیحیت انجیلی نیز در قانون به رسمیت شناخته شده است.

واحد پول کشور اسپانیا

واحد پول کشور اسپانیا مانند سایر اعضای اتحادیه اروپا، یورو است که یک یورو معادل 100 سنت است و هشت سکه مختلف یعنی 1، دو، پنج، ده، بیست و پنجاه سنتی و یک و دو یورویی وجود دارد. اسکناس های آن نیز به مقادیر پنج، ده، بیست، پنجاه، صد، دویست و پانصد یورویی است. 

پایتخت کشور اسپانیا

مادرید، پایتخت و بزرگترین شهر کشور اسپانیا، خانه کاخ رویال و موزه پرادو و همچنین آثار هنرمندان و اساتید اروپایی است. 
سایر شهر های مهم اسپانیا شامل بارسلونا (پایتخت کاتالونیا با کلیسای ساگاردا فامیلیا اثر آنتونی گائودی)، والنسیا (شهر هنر و علم با سازه های آینده نگر از جمله افلاک نما، اقیانوس نما و موزه های تعاملی)، سویل (مرکز منطقه اندلس جنوبی و مرکز رقص فلامنکو)، مالاگا (بزرگترین شهر کوستا دل سل و زادگاه هنرمند مشهور اسپانیایی پابلو پیکاسو) و بیلبائو (شهرت آن به خاطر موزه Guggenheim طراحی شده توسط فرانک گری) می شود. یکی دیگر از شهر های معروف آن، سگویا (Segovia) است که به خاطر قلعه قرون وسطایی (the Alcázar) و قنات دست نخورده رومی اش شهرت فراوانی دارد.

فرهنگ و آداب و رسوم کشور اسپانیا

 اسپانیا یک کشور غربی است که تقریبا هر جنبه زندگی اسپانیا تحت تأثیر میراث رومی قرار گرفته است و آن را به یکی از مهمترین کشور های لاتین اروپا تبدیل کرده است. فرهنگ اسپانیا با پیوند های تاریخی مستحکم و کاتولیسم ترکیب شده که نقش اساسی در شکل گیری کشور و هویت آن بازی کرده است. هنر، معماری، آشپزی و موسیقی اسپانیایی و همچنین آب و هوا و جغرافیای مدیترانه ای اسپانیا باعث شده که این کشور سالانه با موج عظیمی گردشگر رویرو شود. از معروف ترین سنت های فولکلوریستی اسپانیا می توانی به فلامنکو و گاوبازی اشاره کرد. شما در سراسر کشور اسپانیا می توانید گاوبازی را پیدا و تماشا کنید اما مشهورترین رویداد آن یعنی دوندگی گاو ها است که تنها در طول Sanfermines در پامپلونا می توانید آن را پیدا کنید و برای تماشای آن بروید. در کل گاوبازی بخش جدایی ناپذیر فستیوال ها و رویداد های اسپانیا است.

سفر به اسپانیا

چرا به اسپانیا سفر کنیم؟ 

از نظر جاذبه های گردشگری:

اسپانیا دارای 47 سایت ثبت شده در میراث جهانی یونسکو است که شامل منظره مونت پردیدو در پیرنیس مشترک با فرانسه، سایت های هنر سنگی ما قبل تاریخ موجود در دره کوآ و سیگا که مشترک با پرتغال، میراث عطارد (مرکوری) مشترک با سلوونی و جنگل های باستانی پریموال بیچ مشترک با کشور های دیگر اروپایی می شود. علاوه بر این ها کشور اسپانیا دارای 14 میراث فرهنگی لمس ناپذیر و یا گنجینه های انسانی است. 

از نظر غذا و آشپزی: غذاهای اسپانیایی شامل تنوع وسیعی از غذا ها می شود که تحت تأثیر تنوع جغرافیایی، فرهنگی و آب و هوایی آن قرار گرفته است و همچنین به شدت غذاهای دریایی آن تحت تأثیر آب های اطراف کشور قرار گرفته که ریشه های عمیقی از یک کشور مدیترانه ای در آن به چشم می خورد. تاریخ متنوع اسپانیا با تنوع فرهنگی آن باعث به وجود آوردن این غذا های منحصر به فرد شده است.

از نظر مد: می توان به هفته مد Cibeles مادرید که یکی از مهمترین هفته مد در اروپا است اشاره کرد. همچنین برند زارا که یکی از بزرگترین شرکت های مد در جهان است که منشا آن اسپانیا است. 

از نظر فستیوال ها و جشنواره ها: فستیوال ها و جشنواره های بسیاری در طول اسپانیا برگزار می شود. برخی از آن ها در سراسر جهان شناخته شده اند و هر ساله میلیون ها نفر گردشگر از اقصی نقاط جهان برای تجربه و شرکت در یکی از این جشنواره ها به کشور اسپانیا سفر می کنند. یکی از مشهورترین این فستیوال ها، سان فرمین است که در پامپلونا برگزار می شود که مهمترین رویداد آن دوندگی گاو های وحشی است که از ساعت 8 صبح از 7 تا 14 جولای برگزار می شود که شامل رویداد های سنتی، فرهنگی و عامیانه نیز می شود. از دیگر وقایع و رویداد های آن می توان به قطعه The Sun Also Rises توسط ارنست همینگوی اشاره کرد که مورد توجه کلی مردمان انگلیسی زبان قرار گرفت که در نتیجه این رویداد به یکی از مشهورترین جشن های بین المللی در اسپانیا تبدیل شد که سالانه بیش از یک میلیون نفر در آن شرکت می کنند. 

از نظر ورزش: امروزه اسپانیا به یک مرکز قدرتمند مهم ورزشی در جهان تبدیل شده است، به خصوص از المپیک تابستانی سال 1992 که در شهر بارسلونا برگزار شد و باعث علاقه مندی بسیاری از مردم به ورزش در این کشور شد. بیشتر گردشگران هنگام بازدید از این کشور از هواداران تیم های بارسلونا، والنسیا و مادرید هستند و علاقه زیادی به بازدید از باشگاه بارسلونا و مادرید دارند. علاوه بر فوتبال، بازی های سنتی پلوتای باسک و پیلوتای والنسیا هر دو محبوبیت خاصی دارند. با این توصیفات سفر به اسپانیا برای هر نوع سلیقه و ذائقه ای می تواند یک گزینه عالی باشد. شما می توانید اطلاعات لازم برای ویزای شینگن اسپانیا را از طریق شرکت کنپارس تراول اخذ نمایید. 


دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله :

مشاوره رایگان
cta
 02191009392