چت واتساپ
alt

از فرانسه چی بیاریم یا چی بخریم ؟

لیست معروفترین سوغات و هدیه های کشور فرانسه را برای شما جمع آوری کردیم برای آگاهی بیشتر بر روی لینک زیر کلیک کنید.

ویزای توریستی فرانسه در شرایط کرونا + قرنطینه

برای دریافت اطلاع از اینکه چه افرادی مجوز ورود به فرانسه علیرغم بسته‌بودن مرز ها را دارند با پرواز نیکان تماس بگیرید. جهت آگاهی از تمامی موارد برای ورود به فرانسه کلیک کنید.

ویزای شینگن فرانسه - راهنمای جامع اخذ ویزای فرانسه توریستی

ویزای فرانسه توریستی تضمینی و فوری : اگر قصد سفر به کشور فرانسه را دارید و می خواهید برای ویزای شینگن فرانسه اقدام نمایید، آن را به متخصصین حرفه ای کنپارس تراول بسپارید.

ویزای شینگن اسپانیا - راهنمای جامع اخذ ویزای اسپانیا توریستی

ویزای اسپانیا توریستی تضمینی و فوری : اگر قصد سفر به کشور اسپانیا را دارید و می خواهید برای ویزای شینگن اسپانیا اقدام نمایید، آن را به متخصصین حرفه ای کنپارس تراول بسپارید.

ویزای شینگن ایتالیا - راهنمای جامع اخذ ویزای ایتالیا توریستی

اگر قصد سفر به کشور ایتالیا را دارید و می خواهید برای ویزای شینگن ایتالیا اقدام نمایید، آن را به متخصصین حرفه ای کنپارس تراول بسپارید. متخصصین کنپارس تراول به شما در زمینه دریافت ویزای شینگن ایتالیا مشاوره می دهند و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می دهند

ویزای شینگن

جهت دریافت ویزای شینگن به صورت تضمینی و در کوتاه ترین زمان با پرواز نیکان تماس بگیرید.

تلفن: 02191009392

ویزای شینگن یا ویزای شنگن چیست؟

ویزای شینگن رایج ترین ویزا برای اروپا است. ویزای شینگن نوعی ویزا کوتاه مدت است که به فرد متقاضی ویزای شینگن اجازه می دهد تا در کشور های عضو شینگن با هدف گردشگری یا کاری تا مدت 90 روز اقامت داشته باشد. با این ویزا شما می توانید آزادانه در داخل منطقه شینگن سفر کنید و به بازدید از هر کدام از کشور های شینگنی که به آن علاقه مند هستید بپردازید و بدون هیچ کنترل مرزی در کشور های شینگن از کشوری به کشور دیگر سفر کنید. اگر قصد دارید که بیش از 90 روز در یکی از کشور های عضو شینگن به تحصیل، کار و یا زندگی بپردازید، باید اقدام به درخواست ویزای ملی آن کشور اروپایی نمایید.   

ویزای شینگن

مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن 

بنا به نوع ویزای شینگن درخواستی شما، مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن متفاوت است. در زیر به مدارک مورد نیاز کلی برای درخواست ویزای شینگن اشاره شده است:

 • گذرنامه معتبر با حداقل دو صفحه خالی: این گذرنامه بایستی در طی پنج سال گذشته صادر شده باشد و حداقل سه ماه از تاریخی که قصد خروج از منطقه شینگن را دارید اعتبار داشته باشد. همچنین پرینت رنگی از ویزا های قبلی (شینگن، ویزای انگلستان و ایالات متحده) و مهر ورود و خروج 
 • فرم درخواست ویزا: برای ویزای شینگن باید فرم درخواست ویزای شینگن را مطالعه و اطلاعات خواسته شده در فرم را با دقت تکمیل و امضا نمایید. در صورت ناقص بودن فرم، امکان ریجکتی ویزای شما وجود دارد. توجه داشته باشید که هر یک از اعضای خانواده شما بایستی فرم درخواست ویزا را جداگانه تکمیل نمایند و فرم کودکان زیر 18 سال توسط والدین آن ها تکمیل و امضا می شود. 
 • دو عکس زمینه سفید مطابق با استاندارد های ایکائو
 • تست بیومتریک: در کشور هایی که سیستم اطلاعات ویزا یا همان دفاتر خدمات ویزا وجود دارند هنگام ارسال درخواست ویزای خود، تست بیومتریک (انگشت نگاری) شما را نیز در همان جا انجام می دهند. اگر اولین دفعه است که برای ویزای شینگن اقدام می کنید این تست را باید انجام دهید. اما اگر قبلا انجام داده اید، باید بدانید که تست بیومتریک تا 5 سال اعتبار دارد.
 • پرداخت هزینه ویزا: در صورتی که درخواست ویزای شینگن خود را شخصا به دفاتر خدمات ویزا و سفارت تحویل می دهید، هزینه ویزا را می توانید هنگام وقت سفارتتان پرداخت نمایید.
 • بیمه مسافرتی: تمامی متقاضیان ویزای شینگن باید بیمه مسافرتی داشته باشند، این بیمه موارد پزشکی و حتی مرگ را پوشش می دهد. این بیمه بایستی شامل کل مناطق شینگن باشد و طول مدت اقامت شما را پوشش دهد. حداقل پوشش بیمه مسافرتی برای ویزای شینگن سی هزار یورو است.
 • برنامه سفر و مدارک سفر: این اسناد و مدارک سفر شامل بلیط رفت و برگشت، رزرو هتل برای کل مدت اقامت شما، برنامه سفر روز به روز و ... می شود.
 • فرم چک لیست مدارک: چک لیست مدارک مورد نیاز خود را از طریق وبسایت سفارت تهیه نمایید و پس از تکمیل مدارک ذکر شده در فرم، فرم چک لیست را امضا نمایید و با مدارک خود تحویل دهید.
 • مدارک اشتغال به کار و تحصیل: در صورتی که در کشور محل سکونت خود مشغول به کار هستید بسته به نوع شغل خود بایستی مدارکی را مانند گواهی اشتغال به کار، روزنامه رسمی و ... تهیه و ارائه نمایید. در صورتی که مشغول به تحصیل هستید، بایستی گواهی اشتغال به تحصیل را از دانشگاه و یا مدرسه خود به انگلیسی یا زبان مورد نظر آن سفارت تهیه و ارائه نمایید. 
 • مدارک تمکن مالی: سفارت کشور مربوطه می خواهد مطمئن شود که شما از پس هزینه های سفر خود بر می آیید و قصد کار در کشور آن ها را ندارید و پس از اتمام سفر به کشور خود باز می گردید. مدارک مالی لازم شامل نامه تمکن مالی انگلیسی از بانک با قید مبلغ موجودی حساب به یورو، سند مالکیت، پرینت گردش حساب و ... می شود.
 • مدارک شناسایی: ارائه اصل و ترجمه کارت ملی، شناسنامه، پاسپورت، سند ازدواج و ...

شرایط اخذ ویزای شینگن

شرایط اخذ ویزای شینگن چیست؟

هنگام درخواست ویزای اروپا، باید توجه داشته باشید که شرایط و هدف هر فردی که برای ویزای شینگن اقدام می کند با فرد دیگر متفاوت است. کشور های شینگن لیستی از اسناد و مدارک مورد نیاز را برای هر نوع هدف ورود به منطقه شینگن تنظیم کرده اند و این مدارک برای اقامت در هر یک از این کشور ها تقریبا یکسان است. این اسناد مورد نیاز خاص بر اساس وضعیت هر شخص فرق می کند و به شرح زیر است:

 • شخص شاغل و کارمند: مدارکی مانند صورت حساب بانکی شش ماهه اخیر، برگه مرخصی از کارفرما برای مدت سفر، فرم اظهارنامه مالیات بر درآمد و یا گواهی مالیات بر درآمد اختصاص داده شده به منبع حقوق را باید ارائه دهد. 
 • شخص دارای شغل آزاد: مدارکی مانند کپی پروانه کسب، بیانیه بانکی شرکت از شش ماهه اخیر و بازده مالیات بر درآمد را نیاز دارند.
 • دانشجویان و دانش آموزان: مدارکی مانند اثبات ثبت نام، گواهی اشتغال به تحصیل و عدم داشتن هیچ گونه نامه اعتراضی از طرف دانشگاه یا مدرسه باید ارائه دهند.
 • بازنشستگان: این گروه نیازمند بیانیه بازنشستگی شش ماهه اخیر هستند.  

چه کسانی به ویزای شینگن نیاز دارند؟

کلیه اتباع کشور های ثالث که با کشور های عضو شینگن برای آزادسازی ویزا به توافق نرسیده اند، باید قبل از ورود به اروپا ویزا تهیه نمایند. با وجود این که اتباع کشور های عضو شینگن برای ورود به کشور های عضو شینگن نیاز به ویزا ندارند، در اینجا کشور های دیگری وجود دارد که برای ورود به کشور های عضو شینگن نیاز به تهیه ویزا و انجام مصاحبه دارند تا بتوانند اجازه ورود به منطقه شینگن را کسب نمایند. از اتباع کشور هایی که برای ورود به منطقه شینگن نیاز به ویزا دارند می توان به ایران، افغانستان، ارمنستان، آذربایجان، آفریقای جنوبی، بحرین، تایلند، ترکیه، ترکمنستان، چین، سوریه، عراق، قطر، عربستان صعودی، کوبا، کویت، کامبوج و ... اشاره کرد.
در صورتی که اتباع کشور های ایران، افغانستان، عراق، نیجریه، پاکستان، سومالی، سریلانکا، غنا، اتیوپی، اریتره، کنگو و بنگلادش پرواز ترانزیت داشته باشند و ترانزیت آن ها در منطقه شینگن باشد، برای تغییر هواپیما در فرودگاه یکی از کشور های عضو شینگن نیاز به اخذ ویزای ترانزیت شینگن دارند. برای ویزای ترانزیت فرودگاهی شینگن موارد استثنایی وجود دارد که شامل:

 • اگر شخص اقامت دائم یکی از کشور های عضو شینگن را داشته باشد.
 • اگر شخص اقامت دائم یکی از کشور های کانادا، ژاپن، آندورا، سان مارینو و یا ایالات متحده را داشته باشد و اثبات کند که محل زندگی او در یکی از این کشور ها است.
 • اگر فردی دارای ویزای شینگن معتبر و یا ویزای معتبر برای یکی از کشور های EFTA مانند کانادا، ژاپن و یا ایالات متحده باشد دارندگان این ویزا می تواند ترانزیت خود را از طریق فرودگاه های عضو منطقه شینگن بدون ویزای ترانزیت انجام دهند.
 • اگر خانواده نزدیک فرد، شهروند اتحادیه اروپا باشد.
 • اگر فرد دارای گذرنامه دیپلماتیک باشد.

کشورهای عضو شینگن

کشورهای عضو شینگن کدام ها هستند؟

منطقه شینگن شامل 26 کشور می شود که توافقنامه شینگن را امضا کرده اند که بر اساس این توافقنامه شهروندان کشور های عضو این توافقنامه اجازه دارند تا بدون نیاز به گذرنامه و کنترل مرز آزادانه در کشور های عضو شینگن تردد داشته باشند. هر کشور عضو منطقه شینگن صادرکننده ویزای شینگن است. کشور های عضو شینگن شامل آلمان، اتریش، اسپانیا، استونی، اسلواکی، اسلوونی، ایتالیا، ایسلند، بلژیک، پرتغال، جمهوری چک، دانمارک، سوئد، سوئیس، فنلاند، فرانسه، لتونی، Liechtenstein، لیتوانی، لوکزامبورگ، لهستان، مجارستان، مالت، نروژ، هلند و یونان می شوند. علاوه بر این کشور ها، 19 کشور دیگر نیز وجود دارد که عضو منطقه شینگن نیستند اما این کشور ها به شهروندان خارجی سایر کشور های غیر شینگن اجازه می دهند که تنها با نشان دادن ویزای مولتی شینگن خود وارد این کشور ها شوند و نیازی به داشتن ویزای ملی آن ها نیست. 

انواع ویزای شینگن برای ایرانیان

اولین مرحله برای درخواست ویزای شینگن دانستن این موضوع است که چه نوع ویزای شینگنی برای شما مناسب است. ویزای شینگن به صورت کلی دارای سه نوع است: ویزای عادی شینگن (USV)، ویزای معتبر در منطقه محدود (LTV) و ویزای ملی. سفارت یا کنسولگری کشور های عضو منطقه شینگن بر اساس ماهیت و هدف سفر شما، ویزای مناسب را برای شما صادر می کند. برای اطلاع از انواع ویزا ها می توانید مطلب زیر را مطالعه نمایید.

ویزای عادی شینگن (USV)

ویزای عادی شینگن (Uniform Schengen Visa)، به معنای مجوز ورود به یکی از کشور های عضو منطقه شینگن با هدف ترانزیت یا سکونت در منطقه مورد نظر برای مدت زمان معین تا حداکثر 90 روز از تاریخ ورود در هر شش ماه است. با توجه به هدف از سفر به کشور های منطقه شینگن، نوع ویزای عادی شینگن به دو دسته ویزای A و ویزای C تقسیم می شوند.

ویزای نوع  A

ویزای نوع A، مخفف کلمه ویزای ترانزیت فرودگاهی (Airport Transit Visa) است که به دارنده ویزای A اجازه می دهد تا از طریق فرودگاه های بین المللی موجود در منطقه شینگن بدون ورود به منطقه شینگن پرواز خود را تغییر دهد و به مقصد نهایی خود سفر کند. این ویزا برای شهروندانی است که از یک کشور غیر شینگن به کشور غیر شینگن دیگر از طریق تغییر پرواز در یکی از فرودگاه های منطقه شینگن سفر می کنند.  

ویزای نوع  C

ویزای نوع C به معنای ویزای کوتاه مدتی که بسته به مدت اعتبار ویزا به دارنده خود اجازه می دهد برای مدت معینی در یکی از کشور های شینگن زندگی کند. این نوع ویزا با توجه به هدف از سفر به منطقه شینگن به سه دسته ویزای یک بار ورود، ویزای دوبار ورود و ویزای مولتی تقسیم می شود که در زیر توضیحات آن ها داده شده است.

ویزای یکبار ورود شینگن (ویزای سینگل)

این ویزا به دارنده خود اجازه می دهد تا در یک دوره معین مطابق با برچسب ویزای خود تنها برای یک بار وارد منطقه شینگن شود و زمانی که دارنده ویزا از منطقه شینگن خارج شد، حتی اگر اقامت او از تعداد روز هایی که سفارت در ویزای آن شخص مشخص کرده کمتر باشد، دیگر نمی تواند به این شینگن باز گردد. 

ویزای دوبار ورود شینگن

به طور کلی ویزای دو بار ورود به همان روشی که ویزای یک بار ورود در بالا توضیح داده شده است، عمل می کند. تنها تفاوت بین ویزای یک بار ورود با ویزای دو بار ورود در این است که دارند ویزای دوبار ورود می تواند پس از ترک منطقه شینگن، یک بار دیگر به منطقه شینگن برگردد و وارد شود. در این ویزا شما باید حواستان به تعداد روزهای مجاز برای اقامت در منطقه شینگن باشد و از تعداد روز هایی که اتحادیه اروپا مشخص کرده است تجاوز نکند. توجه داشته باشید که ویزای دوبار ورود را با ویزای مولتی اشتباه نگیرید و از آن برای ورود به کشور هایی که جز منطقه شینگن نیستند و اما ویزای مولتی شینگن برای ورود به آن ها کافی است، استفاده نکنید. با این ویزا هنگامی که از منطقه شینگن برای بار دوم خارج شدید، دیگر نمی توانید به شینگن باز گردید. در صورتی که بیش از دو بار ویزای دوبار ورود به منطقه شینگن را دریافت کرده باشید، این احتمال وجود دارد که بار دیگر ویزای مولتی برای شما صادر شود.

ویزای مولتی شینگن

ویزای مولتی شینگن به دارنده ویزا این امکان را می دهد که با پیروی از قانون 90/180 هر چقدر که می خواهد وارد منطقه شینگن شود. با توحه به تعداد دفعاتی که به منطقه شینگن سفر می کنید می توانید یکی از انواع ویزای مولتی را اقدام نمایید: ویزای مولتی یک ساله، ویزای مولتی سه ساله و یا ویزای مولتی پنج ساله. در صورتی که به صورت مداوم به منطقه شینگن سفر کرده باشید و حداقل یک بار برای شما ویزای دوبار ورود صادر شده باشد، می توانید ویزای مولتی را اخذ نمایید. ویزای مولتی یک ساله به شما این حق را می دهد تا در هر زمان که می خواهید وارد منطقه شینگن شوید مادامی که اقامت شما بیش از 90 روز نشود. ویزای سه ساله مولتی به دارنده خود این اجازه را می دهد تا در مدت سه سال وارد منطقه شینگن شود اما در این حالت دارنده ویزا مجاز به اقامت بیش از 90 روز در هر دوره 180 روزه نیست. ویزای مولتی پنج ساله شینگن به افردی اعطا می شود که به سفر های زیادی به منطقه شینگن به خصوص با هدف تجارت انجام داده اند. این ویزا به شما اجازه می دهد تا مدت 5 سال به 26 کشور دیگر اروپا وارد شوید اما بایستی قانونی 90 روز اقامت در هر دوره 180 روز را رعایت نمایید. 

ویزای معتبر در منطقه ی محدود (LTV)

ویزای معتبر در منطقه محدود این امکان را برای شما فراهم می کند تا فقط از کشور شینگنی که ویزا را صادر کرده و یا برخی از کشور هایی که در هنگام صدور ویزا در برنامه سفر خود اعلام کرده اید، بازدید نمایید. توجه داشته باشید که این ویزای خاص برای سایر کشور های شینگنی که در آن ذکر نشده است معتبر نیست. با این نوع ویزا نمی توانید از طریق کشور های شینگن دیگر ورود یا ترانزیت کنید. این ویزا در موارد بسیار خاص مانند دلایل بشر دوستانه یا تحت تعهدات بین المللی به عنوان یک استثنا در سیستم مشترک USV صادر می شود. این ویزا ممکن است که برای افرادی که مدرک مسافرتی معتبر ندارند یا در شرایط اضطراری  باید به منطقه شینگن سفر کنند صادر شود.   

ویزای ملی شینگن

در صورتی که تمایل به  اقامتی طولانی یا ماندن بیش از 90 روز در منطقه شینگن را دارید شما بایستی ویزای ملی یا همان ویزای نوع D را اخذ نمایید. توجه نمایید که ویزای ملی برای اقامت های طولانی تر از 90 روز صادر می شود و جز توافقنامه شینگن محسوب نمی شود.
ویزای ملی می تواند یک بار ورود باشد که برای افرادی که نیاز به اقامت با هدفی خاص برای مدت معینی در یکی از کشورهای شینگن را دارند صادر می شود. از طرف دیگر ویزای ملی مولتی به دارنده خود اجازه می دهد تا در منطقه شینگن آزادانه سفر کند بدون این که نیاز به ویزای اضافی داشته باشد. برای به دست آوردن ویزای مولتی ملی باید جز یکی از گروه های زیر باشید:

 • داشتن یک برنامه دانشجویی بین المللی برای مدت زمانی مشخص نه بیشتر از یک سال: صدور ویزای ملی یک ساله
 • یک دانشجوی بین المللی که قرار است یک دوره کامل تحصیلی را در یکی از کشور های شینگن آغاز کند. ویزا برای این شخص ویزای ملی یک ساله با امکان تمدید صادر می شود.
 • یک کار آموزشی در یک مؤسسه عالی یا مرکز تحقیقاتی در یکی از کشور های شینگن
 • یک فرد حرفه ای که به دلیل تخصص خود به یکی از کشور های شینگن سفر می کند، این شخص می تواند یک ورزشکار، یک هنرمند و ... باشد که با هدف به اشتراک گذاشتن تخصص خود قصد سفر دارد.
 • موارد اورژانسی مانند شرایط پزشکی که مانع از ترک منطقه شینگن در یک بازه زمان مشخص می شود. 

ویزای نوع  D

ویزای نوع D، ویزای ملی است که برای برخی از افرادی که می خواهند در یکی از کشور های شینگن تحصیل، کار و یا اقامت دائم داشته باشند صادر می شود. 

ویزای نوع  B

ویزای نوع B نوعی ویزای ترانزیت است با این تفاوت که به فرد دارنده این ویزا اجازه می دهد تا از طریق چندین کشور شینگن با ماشین اتوبوس و یا هواپیما به کشوری غیر شینگن سفر کند تا زمانی که سفر او بیش از 5 روز در منطقه شینگن تجاوز نکند.

چگونه ویزای شنگن بگیریم

چگونه ویزای شینگن بگیریم؟

قصد سفر به اروپا را دارید؟ برای درخواست ویزای شینگن ابتدا باید بدانید که آیا شما واجد شرایط برای درخواست ویزا هستید یا خیر و سپس بسته به هدف از سفر و ملیت شما نوع ویزای مناسب برای سفرتان را مشخص کنید. پس از این شما باید برنامه سفر خود را تنظیم نمایید یعنی مشخص کنید که قصد دارید چند روز را در منطقه شینگن اقامت داشته باشید و از چه کشور هایی قصد بازدید دارید و کشوری که می خواهید از طریق آن وارد منطقه شینگن شوید و از طریق آن از این منطقه خارج شوید را مشخص کنید. پس از فهمیدن این موضوع، باید کلیه مدارک لازم برای درخواست ویزای شینگن را تهیه و برخی از آن ها را که نیاز به ترجمه دارد ترجمه رسمی نمایید. سپس فرم آنلاین درخواست ویزای خود را تکمیل کرده و در نهایت وقت سفارت خود را در یکی از کنسولگری های کشور های عضو شینگن تنظیم نمایید. در روز معین وقت سفارت خود، باید به موقع با داشتن مبلغ ویزا و مدارک درخواستی در سفارت یا کنسولگری مورد نظر حضور داشته باشید. بعد از تحویل مدارک، بایستی منتظر جواب ویزای خود باشید.

مراحل درخواست ویزای شینگن

هر شخصی که تمایل دارد به هر دلیلی به منطقه شینگن سفر کند، بسته به ملیت او، نیازمند اخذ ویزای شینگن است. اگر شما تا به حال به اروپا سفر نکرده اید باید این سوال را از خودتان بپرسید که آیا به ویزای شینگن نیاز دارید یا خیر. در حال حاضر بیش از 60 کشور در سراسر جهان می توانند بدون نیاز به اخذ ویزای شینگن وارد منطقه شینگن شوند. در صورتی که نیاز به اخذ ویزای شینگن دارید باید در نظر داشته باشید بر اساس نوع ویزا و برنامه سفرتان مدت اقامت شما در منطقه شینگن متفاوت است. مراحل درخواست ویزای شینگن به شکل زیر است:

1.    پیدا کنید که به چه نوع ویزایی نیاز دارید: بسته به هدفی که قصد ورود به منطقه شینگن را دارید می توانید یکی از انواع ویزای شینگن مانند ویزای ترانزیت، ویزای توریستی، ویزای بازدید از اقوام و خانواده، ویزای تجاری، ویزای فرهنگی وزرشی، ویزای بازدید های رسمی، ویزای تحصیلی و یا ویزای پزشکی انتخاب نمایید.

2.    ببینید که به کجا و از طریق کدام کشور می خواهید برای درخواست ویزای شینگن اقدام نمایید: بسته به مقصد نهایی شما در منطقه شینگن و همچنین کشوری که قصد دارید بیشترین زمان را در آن اقامت داشته باشید به کشوری تبدیل می شود که شما باید از آن ویزای شینگن خود را تقاضا دهید. برای تقاضای ویزا می توانید به سفارتخانه ها، کنسولگری ها و یا مراکز ویزای کشور عضو منطقه شینگن که مقصد شما است مراجعه نمایید. منظور از کشور مقصد، کشوری است که باید بر اساس قوانین شینگن درخواست ویزای خود را به آن ارائه دهید.

3.    بهترین و مناسب ترین زمان برای درخواست ویزا را پیدا کنید: شما بایستی درخواست ویزای خود را بر اساس مدت زمان مشخص شده برای درخواست ویزای شینگن از طریق سفارتخانه ها و کنسولگری های سراسر جهان به ثبت برسانید. این مدت زمان مشخص شده و مجاز به شرح زیر است: 
-    سریع ترین زمان درخواست ویزا: سه ماه قبل از تاریخ شروع سفر برنامه ریزی شده شما
-    در شرایطی دیرترین زمان برای درخواست ویزای شما حداقل سه هفته یا 15 روز قبل از سفر شما است. که این مورد را اصلا به شما توصیه نمی کنیم زیرا گرفتن وقت سفارت پروسه ای طولانی و زمان بر است و گاهی اوقات شما تنها می توانید وقت سفارت برای چهار ماه بعد دریافت کنید.

4.    گرفتن وقت سفارت: برای ادامه پروسه درخواست ویزای شینگن، شما بایستی وقت سفارت خود را رزرو کنید. بیشتر کشور ها این امکان را به شما می دهند که وقت سفارت خود را به صورت آنلاین رزرو نمایید. از طرف دیگر برخی کشور ها برای گرفتن وقت سفارت باید از طریق حضوری یا تماس تلفنی با کنسولگری اقدام نمایید.

5.    پر کردن فرم درخواست ویزا: فرم درخواست ویزا را از طریق وبسایت سفارت کشور مورد نظر دانلود کرده و تکمیل نمایید. برای تکمیل کردن این فرم شما باید اطلاعاتی مانند اطلاعات شخصی، اطلاعات در مورد پیشینه شما، هدف شما از ورود به منطقه شینگن، سایر جزئیات سفر و ... را به صورت صحیح وارد نمایید. هنگام تکمیل کردن فرم سفارت به نکات زیر توجه نمایید:

 • آخرین فرم به روزرسانی شده را دانلود و تکمیل نمایید.
 • اطمینان حاصل نمایید که به تمامی سوالات موجود در فرم پاسخ داده اید و هیچ ستونی را خالی نگذارید و اگر احساس می کنید که ستون هایی وجود دارد که به پرونده ویزای شما مربوط نمی شود آن ها را با N/A پر نمایید. 
 • به یاد داشته باشید که فرم را دو بار پرینت بگیرید و در پایان هر دو نسخه را امضا نمایید.
 • فرم ویزا باید برای هر فرد به صورت جداگانه تکمیل شود و در صورتی که کودک هستید والدین شما باید رضایت کتبی ارائه دهند و ستون مربوطه درخواست شما را امضا کنند.

6.    جمع آوری مدارک لازم: مدارک لازم برای ویزای شینگن، بخش مهمی از درخواست ویزای شما را شامل می شود. معمولا این اسناد به دو گروه تقسیم می شوند: گروه اول مدارک استاندارد لازم مانند فرم ویزای تکمیل شده، پاسپورت معتبر، دو قطعه عکس، بیمه مسافرتی، برنامه سفر و بلیط رفت و برگشت، رزرو هتل و اثبات تمکن مالی و گروه دوم الزامات خاص ویزا است. الزامات خاص ویزای برای هر نوع ویزا متفاوت است و برخی از کشور های عضو شینگن برای متقاضیان ویزا مدارک بیشتری را تقاضا می کنند و ضوابط خاص خود را دارند.

7.    شرکت در مصاحبه ویزا بر اساس وقت سفارت رزرو شده: در روز تعیین شده وقت خود به موقع برای مصاحبه در محل مشخص شده حضور یابید. در آنجا با یک مشاور و افسر ویزا ملاقات خواهید کرد که مدارک جمع آوری شده خود را به او تحویل می دهید. در طول مصاحبه  از شما سوالاتی درباره محل زندگی شما، برنامه سفرتان و سایر جزئیات سفر پرسیده می شود. اطمینان حاصل نمایید که به تمامی سوالات با دقت و به درستی پاسخ دهید و پاسخ های شما بایستی مطابق فرم ویزای تکمیل شده باشد. این مصاحبه ممکن است حدود 10 تا 15 دقیقه طول بکشد. نمونه سوالات مصاحبه در زیر قید شده است: 

 1. قصد دارید از کدام کشور های در منطقه شینگن بازدید نمایید؟
 2. آیا هیچ یک از اعضای خانواده و یا دوستان شما در اروپا زندگی می کنند؟
 3. هدف شما از این بازدید چیست؟
 4. چه کسی برای هزینه سفر شما پرداخت می کند؟
 5. آیا ازدواج کرده اید؟ در صورت مثبت بودن، شغل همسر شما چیست؟ چه مدتی است که ازدواج کرده اید؟
 6. آیا بچه دارید؟ در صورت مثبت بودن، بچه های شما چند سال دارند و چه می کنند؟
 7. چه مدت قصد دارید در اروپا بمانید؟ کجا اقامت خواهید کرد؟
 8. سطح تحصیلات شما چیست؟
 9. برای کدام شرکت کار می کنید؟

8.    پرداخت هزینه ویزا: در این بخش شما مبلغ ویزا (غیر قابل استرداد) را مطابق به نوع درخواست ویزایتان پرداخت می کنید. این مبلغ در میان کشور های عضو شینگن ثابت و غیر قابل تغییر است.

9.    انتظار برای پاسخ ویزای شما: پس از مصاحبه، باید صبر کنید تا در مورد درخواست ویزای خود جوابی را دریافت نمایید که این پروسه معمولا بیش از 15 روز طول نمی کشد. البته در برخی از کشور ها این پروسه می تواند 15 تا 30 روز طول بکشد.
مدت زمان بررسی و تایید ویزای شینگن

بر اساس یک قاعده کلی، تصمیم گیری برای صدور ویزای شینگن توسط کنسولگری حدود 15 روز طول می کشد. در صورت نیاز به بررسی دقیق تر پرونده ویزای شما و درخواست مدارک بیشتر، ممکن است که در مواردی پرونده شما بین 30 تا 60 روز طول بکشد. بنابراین بسته به نوع کشور، ملیت، زمان اقدام برای ویزا و تکمیل بودن مدارک شما می تواند بر سریع تر و یا طولانی تر بودن این پروسه تأثیر بگذارد. توصیه می شود که حداقل 60 روز قبل از سفرتان برای ویزای خود اقدام نمایید.

مراحل درخواست ویزای شینگن

مدت زمان اعتبار ویزای شینگن

بدون در نظر گرفتن ویزای مولتی که به شما این امکان را می دهد تا حداکثر 90 روز در یک دوره 180 روزه در منطقه شینگن بمانید، اعتبار ویزای یک بار ورود و دوبار ورود بستگی به سفارتی دارد که برای درخواست ویزایتان اقدام می کنید. سفارت بر اساس برنامه سفر شما تعداد روز هایی که مجاز به اقامت در منطقه شینگن هستید و همچنین اولین روزی که مجاز به ورود به منطقه شینگن و آخرین روزی که مجاز به ترک منطقه شینگن هستید را تعیین می کند. موضوعی که بسیاری از افراد را دچار سردرگمی کرده است اینست که آن ها تفاوت بین اعتبار ویزا و مدت زمان اقامت ویزا را نمی دانند.
مدت اقامت، حداکثر روز هایی که مجاز به ماندن در منطقه شینگن است. اولین روزی که وارد شینگن می شوید، حتی اگر چند دقیقه قبل از نیمه شب وارد شده باشید به عنوان روز اول حساب می شود و در حالی که آخرین روز، روزی است که منطقه شینگن را ترک می کنید محسوب می شود حتی اگر چند دقیقه بعد از نیمه شب باشد.
اعتبار ویزا مدت زمان قید شده در ویزای شما است که می توانید تا آن زمان وارد منطقه شینگن شوید و ویزای شما تا آن زمان اعتبار دارد. به عنوان مثال: مدت اقامت در ویزای شما ده روز است، در حالی که اعتبار ویزای شما از اول ژانویه تا 20 ژانویه است. در این حالت شما می توانید در هر زمان از این بازه زمانی وارد منطقه شینگن شوید. شما می توانید در سوم ژانویه وارد شوید و 12 ژانویه منطقه شینگن را ترک کنید. از طرف دیگر، اگر پانزده ژانویه وارد منطقه شینگن شوید، بایستی حتما تا تاریخ 20 ژانویه منطقه شینگن را ترک نمایید حتی اگر از ده روز مدت اقامت شما چند روز باقی مانده باشد.
مثال برای ویزای دوبار ورود: تصور کنید که شما ویزای دوبار ورود شینگن را دارید و ویزای شما به مدت ده روز اقامت از تاریخ اول ژانویه تا اول مارس اعتبار دارد و در این مدت می توانید دو بار وارد منطقه شینگن شوید. در این حالت مجموع اقامت شما در هر دو سفر 10 روز می شود یعنی اگر در سفر اول 7 روز اقامت داشتید، در سفر دوم می توانید حداکثر 3 روز اقامت داشته باشید. اگر فقط یک سفر ده روزه در یکی از کشور های عضو منطقه شینگن داشتید، دیگر حق ورود به منطقه شینگن را برای بار دوم ندارید زیرا مدت اقامت شما به اتمام رسیده است حتی اگر ویزای شما هنوز معتبر باشد.
مثال برای ویزای مولتی: در صورتی که ویزای مولتی سه ساله داشته باشید که از تاریخ 15 ژانویه 2018 تا 18 ژانویه 2021 اعتبار دارد، شما در این حالت باید از قانون 90/180 پیروی نمایید، این قانون یعنی برای هر 180 روز، شما تنها اجازه اقامت به مدت 90 روز را دارید.

قیمت و هزینه اخذ ویزای شینگن به چه صورت است؟

قیمت و هزینه اخذ ویزای شینگن بستگی به سن متقاضی، ملیت و برخی عوامل دیگر دارد. برخی اقلیت ها می توانند هزینه کمتری بپردازند و یا هیچ هزینه ای پرداخت نکنند. هزینه ویزای شینگن برای هر بزرگسال 60 یورو، برای کودک بین 6 تا 12 سال 35 یورو و  برای کودک زیر 6 سال رایگان است. این ویزا برای ملیت های کشور های گرجستان، روسیه و اکراین 35 یورو است. قیمت ویزا برای افرادی که قصد شرکت در سمینار، همایش و ... دارند نیز متفاوت است. برای اطلاعات بیشتر درباره قیمت و هزینه های ویزای شینگن مانند بیومتریک و ... با کارشناسان کنپارس تراول تماس حاصل نمایید.

اخذ ویزای شینگن تضمینی

مشاوره دریافت ویزای شینگن

حتما برای شما این سوال پیش آمده که چرا بهتر است که از طریق شرکت پرواز نیکان برای ویزای شینگن خود اقدام نمایید، جواب این سوال واضح است زیرا مشاورین شرکت پرواز نیکان با ارائه اطلاعات به روز درباره اخذ ویزا به شما در روند پروسه درخواست ویزای شینگن شما و شرایط اخذ ویزای شینگن کمک می کنند و به آن سرعت می دهند که این می تواند به عنوان روشی مطمئن و با صرفه برای اخذ ویزای شما محسوب شود و به شما کمک می کند تا از پشتیبانی قوی و راهنمایی های لازم در صورت بروز هر گونه مشکل برخوردار شوید. هدف اصلی پرواز نیکان، جذب رضایت مشتریان است و برای رسیدن به این هدف، مشاورین و متخصصین حرفه ای پرواز نیکان با کیفیت ترین خدمات را به شما مشتریان عزیز ارائه می دهند و در تمامی مسیر دریافت ویزای شینگن با شما همراه خواهند بود و به شما مشاوره می دهند.

جهت دریافت ویزای شینگن به صورت تضمینی و در کوتاه ترین زمان با پرواز نیکان تماس بگیرید.

تلفن: 02191009392


دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله :

مشاوره رایگان
cta
 02191009392