چت واتساپ
alt

جاذبه های گردشگری کینگستون

مراکز خرید کینگستون

رستوران های کینگستون

کینگستون

معرفی شهر کینگستون

کینگستون شهر کوچکی است که بین تورنتو و مونترال قرار دارد. این شهر قدیمی در سال 1673 تأسیس شد و بعد ها به عنوان پست تجاری فرانسوی مورد استفاده قرار گرفت. شهر کینگستون مکانی عالی برای گذران تعطیلاتی شگفت انگیز است و به خاطر وجود جزیره هزار جزیره آن و ساختمان های تاریخی ویکتوریایی آن محبوبیت فراوانی بین گردشگران دارد.

شهر کینگستون، اولین پایتخت کانادا با 124000 نفر جمعیت در انتاریو شرقی کانادا و در انتهای شرقی ساحل دریاچه انتاریو یعنی در ابتدای رودخانه سنت جان و دهانه رودخانه جنوبی کانال ریدو (رودخانه Cataraqui) قرار گرفته است. شهر کینگستون در بین شهر های تورنتو، انتاریو، مونترال و کبک قرار دارد. منطقه توریستی هزار جزیره (Thousand Islands) در نزدیکی شرق واقع شده است. کینگستون یکی از شهر های تاریخی کانادا است که کلیسا های فروان، ساختمان های قدیمی، محله های زیبا و قلعه های مربوط به قرن نوزدهم را در بر می گیرد. در شهر کینگستون زندگی پر شور شبانه در رستوران ها و کافه ها در جریان است و آخر هفته هایی عالی برای افرادی که از شهر های همسایه از جمله اتاوا، مونترال و تورنتو به کینگستون می آیند فراهم می کند. کینگستون دارای سایت ها و موزه های تاریخی فراوانی است که در فصل تابستان بسیار شلوغ و محبوب هستند. 

شهر کینگستون


شهر کینگستون از نظر هوشمند بودن رو به رشد است و به سرعت در حال تبدیل شدن به یک شهر قرن بیست و یکم است. تاریخ نوآوری در این شهر پویا و امتداد سواحل زیبای دریاچه انتاریو رونق یافته است. با وجود اقتصادی پایدار و متنوع که شامل شرکت های جهانی، ابتکارات خلاقانه و تمام سطوح دولت می شوند، کیفیت بالای زندگی شهر کینگستون یعنی دسترسی به مؤسسات آموزشی و پژوهشی، مراکز پیشرفته مراقبت های پزشکی، زندگی مقرون به صرفه و سرگرمی های پرجنب و جوش و فعالیت های گردشگری فراوان به شهروندان این شهر ارائه داده می شود.

شهر کینگستون به عنوان شهر سنگ آهک (Limestone) نیز نامیده می شود زیرا بسیاری از سالن های سنگی دست ساز و ساختمان های ویکتوریایی تاریخی این شهر از سنگ آهک محلی ساخته شده اند. فقدان توجه به معماری مدرن در این شهر، به حفظ جذابیت تاریخی ساختمان های این شهر کمک می کند. تعدادی از موزه ها و سایت های تاریخی به این شهر اضافه شد که همین موضوع این شهر را به مکانی شلوغ با باغ های رنگارنگ و اسکله ای زیبا تبدیل کرده است. 

اولین گروهی که برای نخستین بار و قبل از ورود فرانسوی ها این منطقه را اشغال کرده بودند مردمان وایندوت (Wyandot) بودند، آن ها بعد ها توسط گروه ایروکواین (Iroquoian) آواره می شوند. در زمان ورود فرانسوی ها به منطقه کینگستون، پنج ملل ایروکوی (Iroquois) در اطراف ساحل شمالی دریاچه انتاریو سکونت داشتند. در اطراف منطقه، اغلب گروه های ایروکوی و گروه های دیگر از انتهای جنوبی رودخانه کاتاراکی (Cataraqui) بازدید می کردند. این منطقه بعد از فرانسوی ها، به محل سکونت ایروکوی ها تبدیل شد و پایگاه مرزی خود را تأسیس کردند. تا سال 1700، ایروکوی ها از ساحل شمالی به سمت جنوبی حرکت کردند. منطقه ای که قبلا توسط ایروکوی های اشغال شده بود که شامل کینگستون نیز می شد، به دست میسیساگوا Mississauga که از دریاچه هورون (Huron) و دریاچه Simcoe به جنوب حرکت کرده بودند، افتاد.

شهر کینگستون پایتخت اول کانادا

رشد اکتشاف اروپایی ها در قرن هفدهم و تمایل اروپایی ها به داشتن حضوری نزدیک در کنار ساکنان بومی محلی و کنترل تجارت منجر به ایجاد پست تجاری فرانسوی و قلعه نظامی در سایت شناخته شده Cataraqui در سال 1673 شد. این فرماندهی که به قلعه Cataraqui و بعد از آن قلعه Frontenac شناخته می شود بر روی مسکن تمرکز کرد. پس از این که بریتانیایی ها مالک این قلعه و ناحیه شدند، نام Cataraqui به کینگستون تغییر داده شد و در دهه 1780 بریتانیایی ها در این منطقه ساکن شدند.
 در تاریخ 10 فوریه 1841، شهر کینگستون به عنوان اولین پایتخت استان متحده کانادا نامیده شد البته تنها برای سه سال، زمانی که ملکه ویکتوریا نگران نزدیکی این شهر به مرز آمریکا شد و دید به درستی نمی توانست از آن دفاع کند، بنابراین عنوان پایتختی آن را حذف کرد. با این وجود مدت زمان پایتختی این شهر بسیار کوتاه بود و در اواخر 1844 به این عنوان خاتمه داده شد و شهر کینگستون همچنان با تأسیسات مهم نظامی باقی ماند. این شهر به عنوان مرکز شهرستان Frontenac  تا سال 1998 بود. کینگستون در حال حاضر دارای شهرداری جداگانه از Frontenac County هست.

شهر کینگستون دارای دو دانشگاه (دانشگاه کوئین و دانشگاه نظامی رویال) و یک کالج عمومی (کالج سنت لارنس) است. این مؤسسات و انستیتو های آموزشی و تحصیلی در کنار صنعت گردشگری،  سهم بسیاری در اقتصاد محلی شهر دارند. تعدادی از زندان ها در شهر کینگستون قرار گرفته اند.  در قلب مرکز شهر کینگستون، جالب ترین منطقه در شهر کینگستون برای بازدیدکنندگان وجود دارد که شامل دانشگاه کوئین و اسکله آن می شود و همچنین بهترین منطقه شهر برای پیاده روی و دوچرخه سواری نیز محسوب می شود. این منطقه یکی از گران ترین مناطق شهر از نظر سکونت است. شما می توانید در هتل های بزرگ زنجیره ای با امکانات کامل یا هتل های کوچکتر در بنایی تاریخی مانند هتل Belvedère که در بازاری کوچک قرار دارند با خدمات تخت و صبحانه اقامت داشته باشید. این منطقه در مرکز شهر با چشم اندازی زیبا از اسکله، مکانی عالی برای گذراندن تعطیلاتی خاص است.

شهر کینگستون به خاطر ویژگی های تاریخی اش شناخته شده است که این ویژگی ها در شعار شهر «جایی که تاریخ و نوآوری توسعه می یابد» منعکس شده است. این شهر شامل سایت های میراث استانی، ملی و جهانی است. در سال 2007، کانال ریدو که همراه استحکامات اطراف کینگستون به عنوان سایت میراث جهانی شناخته  شده بود و یکی از 15 سایت ثبت شده کانادا محسوب می شود.
21 سایت میراث ملی کانادا در شهر کینگستون وجود دارد.

آب و هوای شهر کینگستون کانادا

شهر کینگستون دارای :    

  • دانشگاه کوئین، کالج نظامی رویال کانادا و کالج سنت لارنس (که بیشترین فارغ التحصیلان دکترای پایتخت و باهوش ترین نیروی کار کانادا را دارد).
  • قلعه هنری و استحکامات کینگستون (که بخشی از کانال ریدو است که در سایت میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.)
  • محل سکونت سر جان مک دونالد، اولین نخست وزیر کانادا
  • نمایش هنر های خلاقانه، سرگرمی ها و فعالیت های تفریحی از جمله فستیوال ها، رویداد ها و جاذبه ها 
  • بهترین بندر دریای شیرین در آمریکای شمالی (میزبان رویداد مهم قایق رانی المپیک 1976)
  • توسعه و ترویج بخش های انرژی جایگزین و تکنولوژی سبز ( کینگستون اولین شهر کانادایی بود که پروتکل را به عنوان منبعی برای تهیه انرژی پایدار قبول کرد.)

در قلب مرکز شهر شلوغ و زنده کینگستون، فروشگاه های فراوان به همراه رستوران های عالی وجود دارد و همچنین این منطقه با وجود پارک های زیبا، مسیر های پیاده روی تاریخی شهر می تواند گزینه خوبی برای گشت و گذاری تاریخی و رایگان در کینگستون باشد. 
شهر کینگستون از نظر مالی دارای رتبه مالی AA Standard & Poor  است.

بر اساس سرشماری که در سال 2011 صورت گرفت، از نظر مذهب، دو سوم از جمعیت شهر کینگستون (78800 نفر) دارای مذهب مسیحیت هستند. بزرگترین گروه مسیحیت شهر، کاتولیک رومی با جمعیت 33410 نفر هستند و بعد از آن کلیسای متحد کانادا (15520 نفر)  و کلیسای آنجلیکان کانادا (12340 نفر) قرار دارد. کلیسای پروتستان به خصوص در توسعه آموزشی دبیرستان در قرن نوزدهم تأثیر گذار بوده است. این کلیسا، مؤسس و حامی مالی دانشگاه کوئین تا سال 1912 بود و بعد از آن با این موضوع که دانشگاه باید یک نهاد سکولار باشد موافقت کرد. سر جان مک دونالد (Sir John A. Macdonald)، عضو کلیسای سنت اندرو وابسته به کلیسای مشایخی پروتستان در کینگستون بود. مذاهب دیگر این شهر شامل مسلمانان (1735 نفر)، یهودیان (785 نفر) و هندو ها (520 نفر) می شوند و 35435 نفر از جمعیت کینگستون بدون دین هستند.  

دسترسی به شهر کینگستون از طریق جاده، هوا و آب امکان پذیر است. علارغم این که شهر کینگستون شهر بین مرزی است و در 50 کیلومتری ایالات متحده قرار گرفته است، هیچ گونه ارتباط مسیری از طریق اتوبوس، قطار و یا هوایی با ایالات متحده وجود ندارد. با این وجود از ایالات متحده کشتی های مسافربری فری یا ماشین وجود دارد که می توان به کشتی مسافربری Home اشاره کرد که در ماه های مه تا اکتبر از کیپ وینسنت در ایالت نیویورک به جزیره ولف در انتاریو در رفت و آمد است. پس از رسیدن به جزیره ولف، با رانندگی در فاصله ای کوتاه می توانید به مرکز شهر کینگستون برسید.


مشاوره رایگان
cta
 02191009392