چت واتساپ
alt

جاذبه های گردشگری کلگری

مراکز خرید کلگری

رستوران های کلگری

کلگری

معرفی شهر کلگری کانادا (Calgary)

حتم دارم روزی که در اسکاتلند، پایه های شهری به نام کلگری را بنا کردند در مخیله شان هم خطور نمی کرد که هزاران کیلومتر آن طرف تر فرسنگ ها بعد از اقیانوس اطلس، شهری ساخته شود که نامش را وامدار آنها باشد اما شهرت اش صدها برابر بیشتر از آن شود. کلگری، نامش را از شهر کوچکی در اسکاتلند به عاریه گرفته است. اما حالا برای خودش  در جنوب غربی کانادا اَبَر شهری شده است. شهری که پایگاه نفت آمریکای شمالی لقب دارد. خانۀ شرکت های بزرگ نفتی جهان و قطب فعالیت های حوزۀ انرژی در دنیا. توسعۀ اقتصادی این شهر باعث شده که نرخ بیکاری در آن خیلی پایین باشد و درآمد شخصی و سرانه خانواده هم خیلی بالا باشد. جالب است بدانید که کلگری را سومین شهر برتر جهان در سال 2018 برای پیدا کردن شغل مناسب توصیف کرده اند. این رتبه را موسسه آلمانی معتبر Movinga به کلگری اعطا کرده است. شاید این نکته که میانگین جرم و جنایت در کلگری در مقایسه با میانگین کل کانادا کمتر است بخاطر همین باشد.

شهر کلگری کانادا


اگر بدانید در سال 2015 بیشترین تعداد میلیونرها نیز ساکن کلگری بوده اند انگیزه تان برای زندگی در این شهر پیشرفته بیشتر می شود. این امتیازها را اضافه کنید به گزارش مجله اکونومیست که کلگری را چهارمین شهر برتر جهان در سال 2018 برای زندگی اعلام کرده است.  کلگری آب و هوای نسبتاً خوبی دارد. در مردادماه حداکثر هوا 20 درجه است و سردترین هوا را هم در اوایل بهمن با دمای 3- تجربه می کنید. قرار گرفتن کلگری در کوهپایۀ منطقه طبیعی پارک لند و گرس لند، طبیعت زیبایی را نصیب این شهر کرده است. رودخانه BOW از مرکز شهر می گذرد و جنوب و شمال و رودخانه Elbow شرق و غرب کلگری را به هم وصل می کند . جمعیت 2/1 میلیون نفری کلگری را قطارهای سبک شهری جابه جا می کند. 

سیستم پیشرفته light train در کلگری، یکی از اولین سیستم ها از این نوع قطار در آمریکای شمالی ست. 4 خط و 44 ایستگاه و انرژی 100 درصد پاک و تجدیدپذیر. مسئولین کلگری همیشه سعی کرده اند این خاص بودن را در همۀ امور نشان بدهند. حتی در نظام آموزشی. نظام آموزشی CBe- learning که مخفف Calgary Board of Educatoin است، سیستمی منحصر به فرد برای آموزش دانش آموزان 7 تا 12 سال به شمار می آید. ترکیبی از مدرسه و کلاسهای آنلاین و نظام homeschoolimg . اهتمام مسئولان کلگری به مقوله آموزش به اندازه ای است که شما می توانید دومین کتابخانه عمومی بزرگ کل کانادا را در این شهر ببینید. کتابخانه ای با 20 شعبه در سراسر شهر که رتبه ششم را در آمریکای شمالی از آن خود کرده است. 


مشاوره رایگان
cta
 02191009392