چت واتساپ
alt

جاذبه های گردشگری یلونایف

مراکز خرید یلونایف

رستوران های یلونایف

یلونایف

معرفی شهر یلونایف (Yellowknife)

شهر یلونایف کانادا کاملاً جمع و جور و کوچک است که با داستان ها و افسانه های زیبا پیوند خورده است. این شهر تاریخ معادن طلای کشور را با خود همراه دارد. روحتان را در میان وزوز هواپیما های کوچک و خانه های قایقی زیبا و خوش منظره در شهر قدیمی یلونایف بیابید. هر چند که زمستان های یلونایف می تواند کاملا سرد شود اما جای نگرانی نیست چون مردم این شهر دیگر در کلبه های یخی اسکیمو ها زندگی نمی کنند. فصل تابستان در شهر یلونایف، یک تابستان واقعی است و مردم شاهد درخشش 24 ساعته خورشید هستند. فرصت های زیادی برای دیدن حیات وحش وجود دارد اما هیچ خرس قطبی در خیابان های شهر راه نمی رود. این شهر یک شهر واقعی با رستوران ها و سالن های غذا خوری عالی، محل اقامتی راحت، مراکز خرید، موسیقی و مزه ها با مردمان محلی رنگارنگ است که شهر یلونایف را به شهری پر جنب و جوش و جهانی تبدیل کرده است. اصلا مهم نیست که چه زمانی از سال از یلونایف بازدید می کنید همیشه زمان خوبی برای بازدید از یلونایف هست، شفق های شمالی مشهور یلونایف در 240 شب سال قابل مشاهده هستند و می توانید تمام شب را بیرون و در زیر این نور های شمالی سپری کنید و از جشنواره موسیقی آخر هفته در تابستان و یا از فعالیت ها و سرگرمی های ماهانه که در قلعه برفی در خلیج یخ زده برگزار می شود لذت ببرید. فراموش نکنید که مناطق اصلی جالب یلونایف با کمی پیاده روی به راحتی قابل دسترس است. 

معرفی شهر یلونایف (Yellowknife)


یلونایف تنها شهر و مرکز قلمرو های شمال غربی کانادا و همچنین بزرگترین جامعه قلمرو های شمال غربی است که در ساحل شمالی دریاچه Great Slave Lake حدود چهارصد کیلومتری جنوب مدار قطب شمال، در غرب خلیج یلونایف و در نزدیکی خروجی رودخانه یلونایف قرار گرفته و دهمین دریاچه بزرگ جهان را در بر دارد. در یلونایف و آب های اطرافش مردمان قبیله محلی Dene مشهور به سرخپوستان مس یا سرخپوستان یلونایف زندگی می کردند که به صورت محلی، اولین ملت این منطقه محسوب می شوند، آن ها کسانی بودند که به تجارت ابزارآلات ساخته شده از مس در نزدیکی ساحل قطب شمال می پرداختند. 
یلونایف در ابتدا به عنوان شهر استخراج طلا تأسیس شد. امروزه بیشتر معادن طلای آن بسته شده است و این شهر خود را به عنوان مرکز الماس کانادا معرفی کرده است. شهر یلونایف مرکز اداری قلمرو های شمال غربی کانادا است. با وجود جمعیت کم یلونایف (حدود بیست هزار نفر)، مرکز شهر آن شلوغ با چند ساختمان بلند و خط افقی مشخص است. از یازده زبان رسمی سرزمین های شمال غربی، پنج زبان آن یعنی Dene Suline، Dogrib، اسلیوی شمالی و جنوبی، انگلیسی و فرانسوی به طور قابل توجهی در یلونایف استفاده می شود. اسم این شهر سومبا که (Somba K'e) در زبان محلی دگریب (Dogrib) به معنای محل پول است یعنی شهری که مرکز معادن و هنر های شگفت انگیز است. 
شهر یلونایف در سال 1934 بعد از یافتن طلا در منطقه تأسیس شد، هرچند که فعالیت تجاری در منطقه کنار آب کنونی تا سال 1936 شروع نشد. یلونایف به سرعت به مرکز فعالیت اقتصادی در سرزمین های شمال غربی تبدیل شد و در سال 1967 به عنوان مرکز قلمرو های شمال غربی کشور انتخاب شد.  همانطور که تولید طلا کم شد، یلونایف از شهر معدنی به مرکز خدمات دولتی در سال 1980 تبدیل شد. با این حال، با کشف الماس در شمال شهر در سال 1991، این تغییر معکوس و در سال های اخیرگردشگری، حمل و نقل و ارتباطات به عنوان صنایع مهم یلونایف شناخته شده است.
شهر جدید آن (New Town) مرکز شهر فعلی است. مرکز شهر دارای چهار خیابان اصلی است که توسط خیابان چهل و هفتم به شمال، خیابان پنجاه و سوم به جنوب، خیابان پنجاه و دوم به سمت شرق و مسیر  Veteran's Memorial (خیابان چهل و نهم) به غرب محدود شده است. خیابان فرانکلین (خیابان پنجاهم) شاهراه اصلی است. گوشه ای از خیابان فرانکلین و خیابان پنجاهم به عنوان مرکز شهر شناخته می شود. 
شهر قدیمی (Old town)، جایی که شهر اصلی یلونایف تأسیس شد و پایه آن در تپه ای در خیابان فرانکلین در شبه جزیره ای که به داخل خلیج یلونایف و جزیره لاتام (Latham) پیش رفته است قرار دارد. این منطقه عمدتا مسکونی است و برخی از ساختمان های قدیمی ترین شرکت های یلونایف در آن هنوز باقی مانده است. 

شهر یلونایف کجاست


از شرکت های مختلف برگزار کننده تور که در سراسر یلونایف قرار دارند مانند شرکت Yellowknife Outdoor Adventures یا Beck's Kennels یک تور رزرو کنید. این شرکت ها به شما برنامه های زیادی مانند سورتمه سواری با سگ ها، تماشای سپیده دم، صبحانه / ناهار کنار ساحل، تماشای حیات وحش و سفر های ماهی گیری و ... را پیشنهاد می دهند. 
شفق شمالی یا نور شمالی (Aurora Borealis) یکی از جذابیتهایی است که هنگام بازدید از شهر یلونایف باید تماشا کنید. شرکت های تورگردان راه های مختلفی را برای تماشای شفق شمالی مانند ماشین های برفی، سورتمه سواری با سگ، کارگاه های عکاسی و تراکتور سواری با اسکان های مختلف به شما پیشنهاد می دهند.
یلونایف رویای علاقه مندان به فضای باز است. هیچ چیزی مثل گلف بازی کردن در زیر خورشید بالای خط افق در نیمه شب های تابستان در باشگاه گلف یلونایف لذتبخش نیست. شما حتی می توانید یک دوچرخه کرایه کنید و دور تا دور شهر را بگردید یا این که به پیاده روی در مسیر های مخصوص بپردازید. مسیر های پیاده روی متنوعی در چهار خیابان اصلی شهر وجود دارد. می توانید در مسیر هشت کیلومتری Frame Lake قدم بزنید، این مسیر درست در قلب شهر و در کنار دریاچه ای به همین نام قرار گرفته و یک مسیر تفریحی محبوب است. بد نیست که در محوطه اطراف دریاچه به پیک نیک بپردازید و از طبیعت زیبای آن لذت ببرید یا قایقی کرایه کنید و در آب های این دریاچه از قایق سواری لذت ببرید. Ingraham Trail یک مسیر رانندگی است که از رودخانه یلونایف عبور می کند و به سمت شرق یعنی دریاچه ها و مسیر های پیاده روی می رود و یلونایف را به دریاچه ها، رودخانه ها و مسیر های پیاده روی زیادی متصل می کند که نظر بسیاری از علاقه مندان به کمپینگ، مسافران، قایق سواران، ماهیگیران و شکارچیان را به خود جلب کرده است. در ماه های فصل زمستان شاهد ورزش های زمستانی مانند هاکی، اسکیت، اسکی، والیبال، کرولینگ، برومبال و فوتبال سرپوشیده خواهید بود.  
اگر به صحنه های هنری علاقه مند هستید بد نیست که در مسیر Artswalk کمی قدم بزنید، این مسیر یک تور خودگردان است که شما را از میان شهر به سمت ده ها گالری، نمایشگاه های عمومی هنر، نقاشی های دیواری و مجسمه ها می برد.
انجمن هنرهای آماتور یا غیر حرفه ای فعال در این شهر وجود دارد که تئاتر، رقص و آواز های دسته جمعی را به این شهر آورده است. بخشی از این اجرا های غیر حرفه ای در مرکز فرهنگی هنری شمالی (NACC) برگزار می شود و محل برگزاری اصلی برای هنرهای نمایشی در سطح حرفه ای مانند ارکستر سمفونی مونترال (بهار 2007) و گیتاریست فلامینکوی معروف، خوان مارتین (Juan Martin) که به صورت سالانه در سال های اخیر ظاهر شده است، هست.

دریاچه های یلونایف


یلونایف شبیه هر شهر بزرگی، محل برگزاری بسیاری از جشنواره ها و رویدادهای فرهنگی است. در رویدادهای سالانه زمستانی می توان به جشنواره برف، کارناوال کاریبو و مسابقه سورتمه سواری اشاره کرد. در فصل تابستان، بازدیدکنندگان می توانند در فستیوال تابستانی سولستیس (Summer Solstice)، مسابقات گلف 24 ساعته Raven Mad Daze و جشنواره محبوب موسیقی Folk on the Rocks شرکت کنند. جشنواره  Folk on the Rocks، نمایش اجرا های استعداد های موسیقی است که از سراسر نیمکره شمالی به این فستیوال می آیند و در شش مرحله برگزار می شود و یکی از بزرگترین جشن های فصل تابستان است. در طول مسابقه Old Town Ramble and Ride که فستیوالی در مرکز قدیمی ترین منطقه شهر برگزار می شود موسیقی دانان به نواختن مشغول هستند. در اواخر دهه 1930، کاشفگران در جستجوی طلا به منطقه کنار رودخانه حمله ور شدند و بیشتر ساختمان هایی که آن ها ساختند از مغازه اجاق های چوبی تا کابین های ورودی قدیمی هنوز وجود دارند. در بالای « the Rock» مشرف بر شهر قدیمی بنای Bush Pilot  قرار گرفته است که این بنا به احترام بسیاری از خلبانان که زندگی خود را در راه ساختن سکونت گاه ها در سراسر قلمرو های ناهموار شمال غربی از دست دادند ساخته شده است. Raven Mad Daze جشنواره ای که در ابتدای فصل تابستان با وجود فروشندگان غذا و نوشیدنی در مرکز شهر برگزار می شود و عامل اصلی ترافیک در تمام مسیر های شهر است.
فراموش نکنید هنگام بازدید از این شهر پول زیادی با خود همراه داشته باشید تا یکی از سوغاتی های گرانقیمت آن مانند الماس کانادایی، نقاشی هنرمندان محلی، سنگ حکاکی شده اینویت، دستکش های کاریبو، کت نیم تنه پوست پارکای شمالی و سبد چوبی دست ساز خریداری کنید. حتما اسپرینگ رول از کرنر مارت را امتحان کنید و یا از صبحانه مشهور جهانی هات داگ گازتاون (Gas Town) که تنها تا 11 ظهر سرو می شود، لذت ببرید.
 این شهر با چشم انداز زیبایی از نور های شمالی که در فصل پاییز و زمستان نمایش می دهد شهرت فراوانی دارد. 
اگر قصد رانندگی به این شهر را دارید حواستان به جاده های بدون ترافیک با مسافت طولانی باشد. اطمینان حاصل کنید که تمام موارد لازم جهت رانندگی در فصل تابستان مانند تایر یدک، آب و غیره را بررسی نمایید. در فصل زمستان دمای هوا به منفی 50 درجه یا سردتر می رسد، پس آمادگی داشته باشید و با خودتان وسایل گرمایی مانند فلاسک آب جوش، فانوس شمعی برای گرما، غذا هایی مانند شکلات، آجیل و پتوی سنگین و گرم، دستکش های بلند همراه داشته باشید. تا حد امکان سعی کنید که ماشینتان را ترک نکنید. حواستان به بوفالو ها در بین مسیر رودخانه مکنزی در استان فورت تا رئی ادزو باشد زیرا آن ها در وسط جاده ظاهر می شوند، پس مراقب باشید که با آن ها برخورد نکنید.   
 


مشاوره رایگان
cta
 02191009392