چت واتساپ
alt

مونترآل

مونترال بزرگترین شهر استان کبک است که در جنوب غربی آن قرار دارد. روی جزیره ای در رودخانه سنت لورنس و پیرامون کوهی به نام مونت رویال. 

کبک سیتی

شهر کبک يكی از قديمی ترين شهرهای سراسر امريكای شمالی به حساب می آيد. دانشگاه لاوال كبك، قديمی ترين دانشگاه كانادا به حساب می آيد.

بوشرویل

بوشرویل شهری در منطقه مونتارژی (Monteregie) در ایالت کبک (Quebec) کانادا است. بوشرویل در حومه شهر مونترال در سواحل جنوبی رود سنت لورنس (Saint Lawrence) قرار دارد

ایالت کبک

به ایالت کبک خوش آمدید : 

سفرمان را به استان کبک که به عنوان جزیره ای از هویت فرهنگی و زبانشناختی، شناور بر آب های بی کران دریای کانادایی است شروع می کنیم که می توانیم آن را سفر به کشوری که درون کشور دیگر قرار گرفته است توصیف کنیم. البته این کشور کانادا است که با تمام فعل و انفعالاتش یعنی حیات وحش و بیابان وسیع و کلان شهر های بین المللی اش، کبک را در آغوش کشیده است. در کبک، برای تجربه هر چیزی که فکرش را نمی کنید از بارش برف زمستانی گرفته تا نوشیدنی و غذاهای متنوع آن که ترکیبی از دو هویت آمریکای شمالی و اروپایی است اشتیاق فراوانی پیدا خواهید کرد.   
کبک تنها استان فرانسوی زبان کانادا است که زبان رسمی آن فرانسوی می باشد و در شرق کانادا قرار دارد. دو شهر پرجنب و جوش مونترال و کبک سیتی که در جنوب این استان قرار گرفته اند ترکیب کاملی از کمال، تفریح و تاریخ هستند. این دو شهر توسط بزرگراه Chemin du Roy که در راستای رودخانه سنت لارنس کشیده شده است بهم متصل شده اند. رودخانه سنت لارنس از مهم ترین مناطق آمریکای شمالی به طول 1200 کیلومترمی باشد که به عنوان یکی از بزرگترین مراکز کشتیرانی جهان و محور اصلی رودخانه ای قاره آمریکای شمالی محسوب می شود. کلان شهر مونترال که قبل از آن به Mt. Royal نام داشت تپه سه قله ای را در قلب خود جای داده است. در شمال مونترال قدیمی ترین رشته کوه جهان لورنتید به چشم می خورد که از شرق آپالاش تا کانتون کشیده شده است. از تاریخ 1608، شهر کبک، هسته استعماری قدیمی خود یعنی میدان تاریخی نئوکلاسیک پالاس رویال (Place Royale) و بندر قدیمی Vieux را تا کنون حفظ کرده است و اکنون به خاطر برنامه های مفرح شبانه اش در این مناطق شهرت فراوان دارد.

 استان کبک کانادا


کبک یکی از سیزده استان و قلمرو شرقی کانادا است. این استان از شمال با تنگه هادسون و خلیج اونگاوا (Ungava Bay)، از شرق با خلیج سنت لارنس و استان نیو فاندلند و لابرادور، از غرب با استان انتاریو و آب های خلیج جیمز و خلیج هادسون و از سمت جنوب با استان نیوبرانزویک و شهرهای ماین(Maine)، نیو همپشایر(New Hampshire)، ورمونت و نیویورک ایالات متحده آمریکا هم مرز می باشد. همچنین مرزهای دریایی مشترکی با نونووت (Nunavut)، جزیره پرنس ادوارد و نوا اسکوشیا دارد.
استان کبک از نظر مساحت بزرگترین استان کانادا و دومین بخش بزرگ اداری و از نظر جمعیت نیز دومین استان پرجمعیت کانادا می باشد؛ تنها سرزمین نونووت است که از آن بزرگتر است. از نظر ابعاد تاریخی و سیاسی به عنوان بخشی از کانادای مرکزی (با انتاریو) به حساب می آید. مذهب مردم کبک اکثریت مسیحی کاتولیک می باشد.
شهر کبک، مرکز استان کبک و دومین شهر پرجمعیت کانادا پس از شهر انتاریو می باشد و بزرگترین شهر این استان مونترال است که دومین شهر بزرگ کانادا محسوب می شود. در شمال این استان تراکم جمعیت بسیار کم است و اکثر مردم در مناطق شهری نزدیک رودخانه سنت لارنس بین شهرهای مونترال و کبک زندگی می کنند. تقریبا نیمی از ساکنین استان کبک در منطقه شهری بزرگ مونترال از جمله جزیره مونترال سکونت دارند. جوامع انگلیسی زبان و مؤسسات انگلیسی زبان در غرب جزیره مونترال متمرکز شده اند اما به طور قابل ملاحظه ای در مناطق Outaouais، Eastern Township و Gaspe نیز حضور دارند. منطقه نورد دو کبک (Nord du Quebec) که نیمه شمالی استان کبک را اشغال کرده دارای تمرکز بسیار زیاد جمعیت است و ساکنین اصلی آن مردمان بومی می باشد. 
مذاکرات بر سر استقلال کبک، نقش مهمی در سیاسیت های استان ایفا کرده است. دولت های عضو کبک، رفراندومی برای حاکمیت آن در سال 1980 و 1995 برگزار کردند که هر دو توسط رأی دهندگان رد شدند، آخری نیز توسط یک شکاف باریک شکست خورد. در سال 2006، مجلس عوام کانادا با یک حرکت نمادین کبک را به عنوان "یک ملت متحد در داخل کانادا" به رسمیت شناخت و روز 24 ژوئن به عنوان روز مقدس و جشن ملی این استان هست. شعار اصلی استان کبک «من به خاطر می آورم» است که بر روی بنای پارلمان حکاکی شده است. همچنین این شعار بر روی علامت های شهر و پلاک های خودرو ها نیز به چشم می خورد.
آب و هوای اطراف شهر های اصلی و بزرگ این استان به صورت چهار فصل قاره ای با زمستان های سرد و برفی و تابستان های گرم و مرطوب است. اما بخش های شمالی آن فصل زمستان طولانی تری دارند، در نتیجه در مناطق شمالی استان، شرایط توندرا به چشم می خورد. حتی در کبک مرکزی، در عرض جغرافیایی جنوبی آن، در مناطق داخلی شاهد زمستان های به شدت سرد و بخ بندان هستند.
در حالی که منابع طبیعی اصلی استان برای مدت طولانی، پایه اصلی اقتصاد این استان بوده است، اکنون بخش های دانش اقتصادی مانند فناوری اطلاعات و ارتباطات، هوافضا، بیوتکنولوژی و صنعت داروسازی نقش اساسی در اقتصاد آن ایفا می کنند. بسیاری از این صنایع در جهت کمک به کبک با هم مشارکت می کنند و کبک را به یک استان با نفوذ در کانادا و دومین استان از نظر خروجی اقتصادی بعد از انتاریو تبدیل کرده اند.
کبک یکی از مقاصد گردشگری منحصر به فرد آمریکای شمالی محسوب می شود. میراث فرانسوی آن نه تنها این استان را از سایر همسایگان انگلیسی زبان خود جدا نمی کند بلکه یکی از معدودترین مناطق تاریخی آمریکای شمالی است که فرهنگ فرانکوفون (Francophone) را کاملا حفظ کرده است. احساس اروپایی، تاریخ، فرهنگ و گرمای آن کبک را به مقصد توریستی مورد علاقه گردشگران ملی و بین المللی تبدیل کرده است.


مشاوره رایگان
cta
 02191009392