چت واتساپ
alt

جاذبه های گردشگری تورنتو

معرفی جاذبه های گردشگری تورنتو

تورنتو، پایتخت استان انتاریو، بزرگترین شهر کشور کانادا و یکی از متنوع ترین شهر های کانادا است. تورنتو ترکیبی پویا از جاذبه های گردشگری است. در این شهر موزه ها و گالری های فراوانی قرار دارد و همچنین جاذبه های گردشگری مشهوری چون برج مشهور سی ان و سواحل و جزایر تورنتو که در سطح جهانی شناخته شده اند وجود دارد. علاوه بر همه این جاذبه ها، تنها با یک رانندگی کوتاه از تورنتو می توانید به آبشار نیاگارا برسید.
بازدیدکنندگان با هر سلیقه ای هیچ کمبودی را در این شهر حس نخواهند کرد، این شهر منطقه تفریحی پر جنب و جوشی است که شامل آخرین برنامه های موزیکال و بهترین غذاخوری ها می شود و همچنین در این منطقه کارخانه های تاریخی، مغازه های منحصر به فرد و رستوران ها با سالن غذاخوری روباز که در داخل ساختمان هایی که به صورت فوق العاده بازسازی شده اند قرار گرفته اند.
مرکز شهر به خاطر وجود بسیاری از جاذبه های گردشگری که تنها در چند قدمی یکدیگر قرار گرفته اند برای گشت و گذار نسبتا راحت است و البته برای جاذبه هایی که در مسافت های طولانی هستند می توانید از مترو استفاده نمایید. اگر شما قصد بازدید از شهر تورنتو در فصل زمستان را دارید نگران نباشید چون در این شهر شبکه وسیعی از راه های زیر زمینی وجود دارد که به مراکز خرید، سرگرمی و جاذبه ها متصل می شوند. در فصل تابستان می توانید در امتداد سواحل زیبای شهر گردش نمایید و از گردش در پارک ها و سواحل لذت ببرید.
برای کامل کردن برنامه سفرتان به تورنتو بهتر است که نگاهی به این مقاله بیندازید تا مطمئن شوید هیچ موردی از جاذبه های گردشگری عالی تورنتو را از قلم نینداخته اید.  

1.    برج سی ان (CN Tower)

نشان اختصاصی معروف شهر تورنتو، برج 553 متری سی ان است که یکی از دیدنی ترین جاذبه های گردشگری شهر تورنتو است که غیر ممکن است بازدید از این مکان را از دست بدهید. این برج در بالای مرکز شهر قرار دارد که نماد کشور کانادا است و می توانید از بالای آن هر نقطه ای از شهر را مشاهده نمایید. شما می توانید تماشا و ستایش این برج را از روی زمین انتخاب نمایید یا این که به بالای آن بیایید تا از مناطق دیدنی آن بازدید نمایید یا در رستوران های موجود در برج به صرف غذا با چنین چشم انداز افسانه ای از شهر و دریاچه انتاریو بپردازید. برج سی ان در بین سال های 1972 تا 1976 ساخته شده است که در آن زمان یکی از بلندترین ساختار ساده در جهان بود اما بعد ها سازه های دیگری ساخته شدند که از آن پیشی گرفتند.  
بالاترین نقطه برای مشاهده اطراف از نقطه اسکای پاد (Sky Pod) در برج سی ان است که در ارتفاع 447 متری بالای شهر قرار گرفته که دید شما را در روز های صاف تا آبشار نیاگارا و ایالت نیویورک گسترش می دهد. برای رسیدن به اینجا شما نیاز دارید که سوار دو آسانسور شوید. در زیر این طبقه، در بالای آسانسور اصلی، چشم انداز LookOut در ارتفاع 346 متری قرار گرفته که پوشیده از پنجره های از سقف تا کف و کف پوش های شیشه ای جدید است. هنگامی که شما از این کف شیشه ای به پایین نگاه می کنید یعنی یک طبقه در زیر آن که تراس Outdoor Sky قرار دارد، شگفت زده می شوید. همانطور که از نام آن پیدا است، طبقه شیشه ای به شما دیدی چون چشمان پرنده را می دهد که به طور مستقیم می توانید به پایین و سراسر شهر نگاه کنید.
برای کسانی که به دنبال ماجراجویی بیشتر هستند، در این برج " Edge Walk" وجود دارد که شامل پیاده روی بدون دست در محدوده عرضی 1.5 متری در اطراف ضلع بیرونی در ارتفاع 365 متری است. شرکت کنندگان تنها به یک طناب و مهار ایمنی متصل هستند. 
در ارتفاع 351 متری این برج، رستوران گردان 360 درجه با غذا های عالی و چشم اندازی بی نظیر از شهر تورنتو قرار دارد. این رستوران برای نهار و شام باز است و بازدیدکنندگانی که برای صرف غذا به این رستوران می آیند اغلب امکان دسترسی تعریف شده ای به LookOut و طبقات Glass Floor برج را دریافت می کنند.
سعی کنید که محل اقامتتان را در نزدیکی برج سی ان انتخاب نمایید زیرا این مکان بهترین گزینه برای گردش در اطراف شهر تورنتو است.
ساعات بازدید: از ساعت 9 تا 22:30 است.
هزینه ورودی: 38 دلار برای بزرگسالان، 34 دلار برای افراد بالای 65 سال و 28 دلار برای کودکان 4 تا 12 سال است. برای بازدید از 3 طبقه LookOut ، Edge Walk و Sky Pod قیمت بلیط 53 دلار برای بزرگسال، 49 دلار برای افراد بالای 65 سال و 43 دلار برای کودکان 4 تا 12 سال است.
آدرس: 301 Front Street West, Toronto, Ontario
سایت: https://www.cntower.ca/intro.html

 برج سی ان (CN Tower)

 

2.    موزه رویال انتاریو

موزه سلطنتی انتاریو که به نام ROM شناخته می شود یکی از موزه های برتر کانادا است که به خاطر عالی بودنش شهرت بین المللی دارد. این موزه بزرگترین موزه فرهنگ و تاریخ طبیعی کانادا و محل نگه داری مجموعه های برجسته ای از تاریخ طبیعت، هنر و فرهنگ از دوره های مختلف بزرگ از سراسر جهان است. این موزه به خاطر برگزاری نمایشگاه های برجسته اش از سراسر دنیا شناخته شده است. 
گالری های گسترده ای با موضوعات باستان شناسی، هنر و علوم طبیعی در این موزه وجود دارند که تقریبا شامل 6 میلیون شی ء می شود و منتظر بازدید شما از این موزه برتر هستند. با در اختیار داشتن بسیاری از بخش های hands-on و صفحه نمایش های تعاملی می توانید از زمان دایناسور ها تا مصر باستان و سنگ های قیمتی و مواد معدنی بازدید نمایید. در این موزه جهانی در قلب تورنتو تاریخ دوباره به زندگی باز می گردد.
در سال 2007 بحث های جنجالی بر سر کریستال مایکل لی چین که یک بال مدرن شیشه ای با زوایای تندش بود صورت گرفت. در نهایت این کریستال به ساختمان قدیمی سنتی اضافه شد و در حال حاضر یکی از برجسته ترین ساختمان های تورنتو محسوب می شود.
در همسایگی این موزه، موزه سرامیک گاردینر و موزه کفش بتا قرار دارد که می توانید از آن ها نیز بازدید نمایید.
ساعات بازدید: از ساعت 10 صبح تا 17:30 است.
هزینه ورودی: بلیط عمومی آن 20 دلار برای بزرگسال، 17 دلار برای افراد بالای 65 سال، 16.50 دلار برای محصلین و نوجوانان بین 15 تا 19 سال و 14 دلار برای کودکان 4 تا 14 سال است. هزینه بازدید از گنجینه های پادشاه صحرا: هنر های سلطنتی جدهپور:  32 دلار برای بزرگسال، 28 دلار برای افراد بالای 65 سال، 27.50 دلار برای محصلین و کودکان بین 15 تا 19 سال و 21 دلار برای کودکان 4 تا 14 سال است. هزینه بازدید از زندگی یک دایناسور زرهی: زوول: 29 دلار برای بزرگسال، 24 دلار برای افراد بالای 65 سال، 23.50 دلار برای محصلین و کودکان بین 15 تا 19 سال و 19 دلار برای کودکان 4 تا 14 سال است.
آدرس: 100 Queen's Park, Toronto
سایت: https://www.rom.on.ca/en

موزه رویال انتاریو

 

3.    آکواریوم ریپلِی کانادا (Ripley's Aquarium)

یکی از جدید ترین و محبوب ترین جاذبه های گردشگری تورنتو، آکواریوم ریپلِی است که در قلب منطقه تفریحی در نزدیکی برج سی ان قرار گرفته است. آکواریوم ریپلِی  کانادا از طرف 16000 ساکنین زیبا و شگفت انگیزش ورودتان را به شهر تورنتو خوش آمد می گوید. این آکواریوم به وسعت 135000 فوت دارای نمایشگاه های تعاملی و نمایش دنیای زیر آب است که آن را به بزرگترین آکواریوم سرپوشیده کشور تبدیل کرده است. این آکواریوم خانه عروس های دریایی درخشان، لابسترهای غول پیکر باستانی، کوسه ها و سفره ماهی ها و انواع و اقسام ماهی های رنگی که تصورشان را می کنید است. در داخل این مکان افسانه ای، انواع زندگی دریایی به نمایش گذاشته شده است و این مکان را به یکی از محبوب ترین مکان های خانوادگی در تورنتو تبدیل کرده است. مهم ترین ویژگی این آکواریوم وجود تونل زیر آب عظیم با مسیر پیاده روی محرک است. شما می توانید به تماشای دنیای زیر آب اقیانوس بپردازید و به راحتی از کوسه هایی که شما را احاطه کرده اند بازدید کنید و در انتظار تماشای اره ماهی هایی که در بالای سقف تونل قرار دارند بایستید. بازدید از این آکواریوم، تجربه ای واقعا شاد برای تمام سنین است. 
یکی دیگر از نکات غیر منتظره این آکواریوم، نمایش عروس های دریایی است که با نور پردازی خلاقانه اش صحنه شگفت انگیزی را خلق کرده است. علاوه بر این، در بازدید از این آکواریوم شما اجازه دارید تا تانک هایی که درون آن سفره ماهی ها و کوسه های کوچک است را لمس نمایید که تجربه خوبی را برای شما به ارمغان می آورد. در ادامه بازدیدخود می توانید  نگاهی به سیستم پشتیبانی زندگی (Life Support System) و تجهیزات فیلتراسیون این تأسیسات بیندازید.
ساعات بازید: این آکواریوم 365 روز سال از ساعت 9 صبح تا 11 می باشد.
هزینه ورودی: 32 دلار برای بزرگسال (+14)، 22 دلار برای افراد بالای 65 سال و کودک 6 تا 13 سال، 10 دلار برای کودک 3 تا 5 سال است. اطلاعات بیش تر درباره انواع بلیط (بلیط اکسپرس بدون زمان و تماشای کوسه ها بعد از تاریکی) را می توانید در سایت زیر مشاهده نمایید.
آدرس: 288 Bremner Boulevard, Toronto
سایت: https://www.ripleyaquariums.com/canada/

4.    مرکز راجرز (Rogers Centre)

مرکز ورزشی راجرز که یک استادیوم ورزشی گنبدی شکل است در مجاورت برج سی ان قرار دارد. این مرکز ورزشی، خانه تیم بیس بال تورنتو بلو جیز (MLB) است. از طراحی منحصر به فرد این مرکز ورزشی می توان به سقف کشویی محرک که به عقب سر می خورد و اجازه می دهد در آب و هوای خوب به صورت رو باز مسابقات را تماشا کرد، اشاره کرد. این ساختار مگا در سال 1989 تکمیل شد و می تواند میزبان ده ها هزار نفر تماشاچی باشد و همچنین به عنوان محل برگزاری سایر رویداد های مهم از جمله کنسرت نیز استفاده می شود. این مرکز دارای تورهای یک ساعته است که امکان نگاه انداختن به پشت صحنه و تسهیلات این مرکز را برای شما فراهم می آورد. 
هتل ماریوت سیتی سنتر تورنتو با اتاق هایی که چشم انداز بی نظیری از شهر را به شما ارائه می دهند، متعلق به مرکز ورزشی راجرز است. اگر شما داخل شهر هستید و قصد تماشای یک بازی را دارید، به شما اقامت در این هتل پیشنهاد می شود که گزینه بسیار راحت و تجربه منحصر به فردی را برای شما به ارمغان می آورد.
آدرس: 1 Blue Jays Way, Toronto
سایت: https://www.mlb.com/bluejays/ballpark

مرکز راجرز (Rogers Centre)

 

5.    گالری هنری انتاریو

گالری هنری مشهور انتاریو (AGO)، یکی از بزرگترین و مشهور ترین موزه های هنری در آمریکای شمالی محسوب می شود. مجموعه ای با بیش از 95000  قطعه با آثاری از سراسر دنیا که شامل شاهکار های اروپایی، آثار آفریقایی و هنرهای معاصر در این موزه وجود دارد که تجربه باور نکردنی را برای شما به ارمغان می آورد. مجموعه ای تأثیرگذار از هنر کانادایی از جمله مجموعه آثار گروه سوِن را در معرض تماشا قرار داده است. یک سری نمایشگاه های موقتی در سراسر سال در این موزه نیز برگزار می شود. در سال 2008، یک توسعه معماری خلاقانه توسط معمار مشهور جهانی، فرانک گری (Frank Gehry) صورت گرفت که آن را به یکی از برترین دستاورد های معماری در دنیا تبدیل کرد. ساختمان منحصر به فرد این موزه دارای ترکیب معماری قدیمی و معماری مدرن است که در سمت غربی مرکز شهر قرار گرفته است. در کنار این موزه، کالج هنر و طراحی انتاریو قرار دارد که طوری طراحی شده که به شکل مداد به نظر برسد و در بالای خیابان قرار گرفته است. 
ساعات بازدید: در روز های سه شنبه و پنج شنبه از ساعت 10:30 تا 17، در روز های چهارشنبه و جمعه از ساعت 10:30 تا 21 و در روز های شنبه و یکشنبه از ساعت 10:30 تا 17:30 باز و دوشنبه ها تعطیل است.
هزینه ورودی: 19.50 دلار برای بزرگسالان، 16 دلار برای افراد بالای 65 سال، 11 دلار برای محصلین و کودکان بین 6 تا 17 سال و 49 دلار برای خانواده (حداکثر 2 بزرگسال و 5 کودک) است. برای بازدید از نمایشگاه ها 5 دلار به هزینه ورودی اضافه نمایید.
آدرس: 317 Dundas Street West, Toronto
سایت: http://www.ago.net/

6.    سفر یک روزه به آبشار نیاگارا

اگر شما هرگز از آبشار نیاگارا بازدید نکرده اید، سفر یک روزه از تورنتو به آبشار نیاگارا ارزشش را دارد. شما در عرض یک ساعت به این آبشار می رسید و در لبه پرتاب آبشار ایستاده اید.
تور آبشار نیاگارا از تورنتو در صورتی که شما تمایل به رانندگی نداشته باشید می توان گفت که آسان ترین راه برای تماشای آبشار است. این تور ها به همراه پیکاپ از هتل و شامل یک کروز نیاگارا (Hornblower Niagara Cruise) است که شما را تا نزدیکی دیواره آب های آبشار می برد. اغلب تور ها در نقاط کلیدی توقف کوتاهی دارند که این نقاط شامل Whirlpool Rapids، the Floral Clock و شهر کوچک و زیبای آبشار نیاگارا به نام Niagara-on-the-Lake می شود.
اگر شما به اندازه کافی زمان در سفرتان دارید، ممکن است که قصد داشته باشید تا یک شب را در آبشار نیاگارا بگذرانید تا به گشت و گذار و تماشای آبشار در زیر نور ماه بپردازید. 

 آبشار نیاگارا

 

7.    منطقه تفریحی

منطقه تفریحی به زندگی شبانه، جان تازه می بخشد که همین جواب تورنتو به برادوی نیویورک است. این منطقه، مکانی است که شما می توانید به تماشای بزرگترین برنامه های تئاتر با آخرین شو و موزیک، کنسرت ها و دیگر هنر های نمایشی بپردازید. شما با طیف کاملی از گزینه های غذاخوری، مکان های اجتماعی و همچنین هتل ها مواجه خواهید شد. مرکز اصلی فعالیت در منطقه تفریحی در کینگ استریت است.
سایت رسمی: http://torontoed.com/

8.    باغ وحش تورنتو

باغ وحش تورنتو دارای مجموعه ای متنوع و برجسته با بیش از پنج هزار گونه حیوانی است. برخی از حیوانات محبوب این باغ وحش شامل اسب آبی، شیر ها، ببر ها، زرافه ها، پنگوئن ها، اورانگوتان ها و بسیاری دیگر می شود. این باغ وحش به چندین بخش تقسیم شده است که هر کدام معرف یک منطقه وسیع از جهان است. برخی از ویژگی های متمایز کننده باغ وحش تورنتو از سایر باغ وحش ها وجود جنگل گوریل ها، سفر به منطقه توندرا ترِک، تماشای خرس های قطبی و دیوار مرجانی بزرگ (Great Barrier Reef) است. دیسکاوری زون یکی از محبوب ترین مناطق نزد خانواده ها است و در طول ماه های فصل تابستان در مسیر آبی موجود می توانید به تفریح و آب بازی در زیر گرمای خورشید بپردازید. این باغ وحش در کنار رودخانه روژ حدود 40 کیلومتری شمال شرقی از مرکز شهر قرار گرفته است. 
ساعات بازدید: از 9 اکتبر تا 31 دسامبر و از 15 اکتبر تا 31 دسامبر همه روزه از ساعت 9:30 تا 16:30، از 18 مارس تا 3 مه و از 3 سپتامبر تا 14 اکتبر در ایام کاری از 9:30 تا 19:30 و آخر هفته ها از ساعت 9:30 تا 18، از 4 مه تا 2 سپتامبر همه روزه از ساعت 9 تا 19 می باشد.
هزینه ورودی: در فصل تابستان: 29 دلار برای بزرگسالان (13 تا 64 سال)، 24 دلار برای افراد بالای 65 سال و 19 دلار برای کودکان 3 تا 12 سال و در فصل زمستان 23 دلار برای بزرگسالان (13 تا 64 سال)، 18 دلار برای افراد بالای 65 سال و 14 دلار برای کودکان 3 تا 12 سال است.
آدرس:  361A Old Finch Road, Toronto
سایت: http://www.torontozoo.com/

باغ وحش تورنتو

 

9.    خانه کازا لوما (Casa Loma)

کازا لوما ساختمان فوق العاده ای که تا حدی یادآور قلعه های قرون وسطایی است و در میان فضای بسیار زیبایی قرار گرفته است. این ساختمان در ابتدا در سال 1914 برای سر هنری پلات یک مولتی میلیونر کانادایی ساخته شد، او اولین کسی بود که پتانسیل آبشار نیاگارا را تشخیص داد و بر روی آن سرمایه گذاری و بهره برداری کرد. در حال حاضر این ساختمان با نزدیک به صد اتاق از جمله سی و شش حمام به موزه اختصاص داده شده است. بازدید کنندگان می توانند با قدم زدن در این موزه نگاهی به عقب یعنی به دوره ظهور و شکوفایی اروپایی ها بیاندازند. این قلعه کانادایی دارای مجموعه ای از سوئیت های دکور شده، راهرو های مخفی، تونل 800 فوتی، برج ها، اصطبل ها و 5 هکتار باغ و املاک است.
ساعات بازدید: همه روزه از ساعت 9:30 تا 17 باز است. آخرین تور روزانه بازدید از خانه در ساعت 16:30 برگزار می شود.
هزینه ورودی: 32.50 دلار برای بزرگسال (18 تا 64 سال)، 27.50 دلار برای افراد بالای 65 سال و کودکان 14 تا 17 سال، 22.50 دلار برای کودکان 4 تا 13 سال و برای کودکان زیر 3 سال رایگان است.
آدرس: 1 Austin Terrace, Toronto
سایت: http://www.casaloma.org/

 خانه کازا لوما (Casa Loma)

 

10.    بازار سنت لارنس

بازار سنت لارنس محل انواع فروشندگانی است که محصولات غذایی، گل ها و اقلام خاص را در این مکان به فروش می رسانند. سالن سنت لارنس در سال 1850 در تورنتو به عنوان محل دیدار و گردهمایی های عمومی و محل برگزاری کنسرت ها ساخته شد. این سالن در سال 1967 مورد بازسازی قرار گرفت که بعد از بازسازی، بخش زیادی از جذابیت قدیمیش را حفظ کرده است. این ساختمان فضای منحصر به فردی را در بازار ایجاد کرده است که این امر باعث شده تا گاهی اوقات برای فیلم برداری و عکس برداری فیلم و تلویزیون مورد استفاده قرار گیرد. در ورودی آن یک راه پله بزرگ و یک لوستر گازی روشن وجود دارد. 
ساعات بازدید: بازار کشاورزان از ساعت 5 صبح تا 3 بعد از ظهر، بازار جنوبی از سه شنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 صبح تا 18، جمعه ها از ساعت 8 صبح تا 19 و شنبه ها از ساعت 5 صبح تا 17، بازار عتیقه جات در دوشنبه ها از ساعت 5 صبح تا 17 می باشد.
آدرس: 92 Front Street East, Toronto
سایت: http://www.stlawrencemarket.com/

11.    سالن شهر (City Hall) و میدان ناتان فیلیپس (Nathan Philips)

میدان ناتان فیلیپس با وجود مجسمه برنزی کماندار اثر هنری مور بسیار تحسین برانگیز است. سالن شهر جدید توسط معمار فنلاندی Viljo Revell طراحی شده و در سال 1965 ساخته شده است. سالن شهر شامل دو بلوک مرتفع قوسی شکل است که به ترتیب 20 و 27 طبقه بالا می رود، در اطراف ساختمان مرکزی پایینی توسط طاقی مسطح پیچیده شده است.
در میدان، در جلوی سالن شهر، دریاچه مصنوعی قرار دارد که در زمستان محل مورد علاقه اسکیت باز ها است زیرا در اثر سرما این دریاچه به پیست اسکیت روی یخ تبدیل می شود و مکانی که اغلب عکس ها از نماد تورنتو از این نقطه گرفته شده است. این منطقه به خصوص در ماه دسامبر مخصوصا در شب ها برای بازدید بسیار عالی است زیرا برای تعطیلات کریسمس چراغانی و تزئین شده است و فضای بسیار زیبایی را به وجود می آورد.
آدرس: 100 Queen Street West, Toronto

سالن شهر (City Hall) و میدان ناتان فیلیپس (Nathan Philips)

 

12.    مرکز خرید ایتِن سنتر (Eaton Center)

مرکز خرید ایتن سنتر در انتهای شمالی منطقه تجاری مرکزی واقع شده است. به دلیل وجود ایستگاه مترو در خود مرکز خرید امکان دسترسی به این مکان آسان است. این مرکز خرید دارای مجموعه خرید فوق العاده مدرنی است که در بیش از چند بلوک گسترش یافته و به طور مداوم در حال بازسازی و بزرگسازی این مجموعه هستند.
گردشگرانی که برای بار اول به این مرکز خرید می آیند می توانند به راحتی در راه پیچ و خم فروشگاه های بزرگ به خصوص مغازه ها، بوتیک ها، رستوران ها، کافه تریا ها و اسنک بارها که در سطوح مختلف بالا و پایین زمین قرار دارند گیج شوند و مسیرشان را گم کنند. فروشگاه اصلی بزرگ زنجیره ای ایتن در سال 1869 در تورنتو افتتاح شد و به یک تجارت خرده فروشی بزرگ تبدیل شد. 
ساعات بازدید: همه روزه از دوشنبه تا جمعه از ساعت 10 تا 21:30 و در روز شنبه از ساعت 9:30 تا 21:30 و یک شنبه ها از ساعت 10 تا 19 می باشد.
آدرس: 220 Yonge Street Toronto, Ontario
سایت: https://www.cfshops.com/toronto-eaton-centre.html

13.    منطقه تاریخی دیستیلِری (Distillery)

منطقه Distillery تورنتو یک منطقه تاریخی بازسازی شده است که به یک منطقه سرگرمی و خرید امروزی تبدیل شده است. بوتیک های جذاب، گالری ها، استودیوهای هنرمندان و رستوران ها درون ساختمان های قدیمی این منطقه قرار گرفته اند. برای بازدید چه در روز به این منطقه بیایید چه در شب یا هر زمان از سال که دوست داشتید باز این منطقه جذابیت خودش را دارد. سرگرمی ها و رویداد های متنوعی در اینجا برگزار می شود که یکی از مشهور ترین آن ها بازار سالانه کریسمس تورنتو است. در بازار کریسمس، غرفه های چوبی برای فروش هدایای منحصر به فرد کریسمس تزئین شده اند و یک درخت کریسمس بزرگ در فضای باز میدان بر پا شده است و مناطق روباز گرم و نرم اغلب با نیمکت ها و چاله های بزرگ آتش برای دور هم جمع شدن ایجاد شده است. رستوران ها با وجود سرمای بیرون، فضای باز رستوران را با چراغ های گرمایی و پتو به مشتریان خود پیشنهاد می دهند. همیشه در این زمان از سال شکلات داغ می چسبد و آماده است و طرفداران فراوانی دارد. 
برای رسیدن به این منطقه از ایستگاه یونیون، تنها باید 20 دقیقه در امتداد اسپلاناد پیاده روی کنید و لذت ببرید.
سایت: http://www.thedistillerydistrict.com/

14.    های پارک (High Park)

های پارک تورنتو، فضای سبز وسیعی است که از باغ های سانکن، باغ های سبدهای آویزان، مسیر های موجود در میان طبیعت و دریاچه های طبیعی و نهر ها تشکیل شده است. این محوطه به وسعت 165 هکتار، جزء املاک کشور کانادا است، اما در ابتدا متعلق به هواردس (Howards) بود که در سال 1873 به شهر تورنتو اعطا گردید. این سند با این پیش شرط همراه شد که برای استفاده آزاد، بهره مندی و لذت بردن شهروندان تورنتو باقی بماند و آن را High Park نامیدند.
در داخل پارک، باغ وحش High Park نیز وجود دارد. از جمله این حیوانات می توان به  بایسن گاومیش کوهان دار آمریکایی، گوزن شمالی، لاما شتر بی کوهان آمریکایی، کانگروی گردن قرمز و Capybara معروف تورنتو یعنی بانی و کلاید که از محوطه نگه داریشان فرار کردند و به سرعت مشهور شدند و رسانه های اجتماعی خود را در سال 2016 توسعه دادند، اشاره کرد.
کارهایی که باید هنگام بازدید از این پارک انجام دهید شامل شنا کردن و راه رفتن در استخر ها، زمین های بازی، مناطق پیک نیک و تور قطار نمایشی است. از دیگر موارد دیدنی موجود در این پارک می توان به باغ های دوباره ایجاد شده در قرن نوزدهم، خانه مربی و آرامگاه هواردس اشاره کرد.
شرکت کانادایی استیج (Canadian Stage Company) سالانه در ماه های ژوئیه و اوت، تئاتری را در فضای باز این پارک معروف به شکسپیر اجرا می نماید.
ساعات بازدید: این پارک در کل طول سال و 24 ساعته باز است. ورودی پارک و پارکینگ رایگان است.
آدرس: High Park, 1873 Bloor Street West, Toronto
سایت: http://highparktoronto.com/

های پارک (High Park)

 

15.    جزایر تورنتو

سفر شما با کشتی مسافربری فری که از ترمینال Queen's Quay به جزایر تورنتو در حدود یک کیلومتری دور از ساحل قرار دارد شروع می شود که مقدمه ای برای گذراندن تعطیلاتی کاملا لذت بخش است. در این جزایر پیاده روی های لذت بخش به همراه فرصت های عالی برای قایقرانی، پارو زنی، شنا و دیگر فعالیت های روباز وجود دارد. در فصل تابستان، جزایر تورنتو محل برگزاری رویداد های بی شماری است. در آب و هوای مساعد شاهد منظره بسیار زیبا و درخشانی از تورنتو خواهید بود. 
شهربازی سنترویل (Centreville) در یکی از جزایر تورنتو یعنی جزیره مرکزی قرار گرفته است و انواع مختلفی از سواری های مخصوص کودکان را در اختیار دارد. سرویس های کشتی فری جزایر تورنتو از Queen's Quay اجرا می شود و به همه جزایر اصلی تورنتو سفر می کند.

16.    مرکز علمی انتاریو

مرکز علمی انتاریو جذابیت و محبوبیت فراوانی در نزد خانواده ها دارد و در داخل آن نمایشگاه های جالب بسیاری برای سرگرمی کودکان وجود دارد. این سایت مشرف به دون والی (Don Valley) در حدود 10 کیلومتری شمال شرقی مرکز شهر واقع شده است. بازدیدکنندگان از این مرکز با آخرین تحولات در تکنولوژی، مخابرات، اپتیک، زیست شناسی، فیزیک، مسافرت فضایی و هواشناسی و خیلی موارد دیگر مواجه می شوند که تمامی آن ها در یک مسیر جذاب و تخیلی ارائه می شوند. تأکید فراوانی بر روی مشارکت و تعامل بازدیدکنندگان در کار با بسیاری از صفحه نمایش های تعاملی و استفاده متداول مناسب از محاسبات و سایر تجهیزات شده است.
این ساختمان مدرن توسط معمار هنرشناس ریموند موریاما (Raymond Moriyama) طراحی شده است و در سال 1969 تکمیل شد.
ساعات بازدید: از دوشنبه تا جمعه از ساعت 10 تا 16، شنبه ها از ساعت 10 تا 17 و یک شنبه ها از ساعت 10 تا 17 می باشد.
هزینه ورودی: برای بازدید از مرکز علمی 22 دلار برای بزرگسالان، 16 دلار برای افراد بالای 65 سال، محصلین و نوجوانان 13 تا 17 سال و 13 دلار برای کودکان 3 تا 12 سال است. جهت تماشای آیمکس 6 دلار به هزینه ورودی اضافه نمایید.
آدرس: 770 Don Mills Road, Toronto
سایت: http://www.ontariosciencecentre.ca/

17.    سالن مشاهیر هاکی

بازدید از سالن مشاهیر هاکی در مرکز شهر تورنتو برای طرفداران هاکی ضروری است. این محل، مکانی است که شما در مورد بزرگترین های هاکی اعم از  بازیکنان، تیم ها و بازی ها اطلاعات به دست می آورید. همچنین به شما شانس دیدن جام استنلی به همراه مجموعه ای از اشیاء خاطره ساز تاریخی هاکی را می دهد. در این مکان صفحه نمایش تعاملی وجود دارد که به شما اجازه می دهد تا مهارت هاکی خود را بسنجید.
ساعات بازدید: در فصل های بهار، پاییز و زمستان در روز های دوشنبه تا جمعه از ساعت 10 تا 17، شنبه ها از ساعت 9:30 تا 18 و یک شنبه ها از ساعت 10:30 تا 17 و در فصل تابستان از 28 ژوئن تا 2 سپتامبر دوشنبه تا شنبه از ساعت 9:30 تا 18 و یک شنبه ها از ساعت 10 تا 18 می باشد.
هزینه ورودی: 20 دلار برای بزرگسالان، 16 دلار برای افراد بالای 65 سال، 14 دلار برای کودکان 4 تا 13 سال و برای کودکان زیر 3 سال رایگان است.
آدرس: Brookfield Place, 30 Yonge Street, Toronto, Ontario
سایت: http://www.hhof.com/

سالن مشاهیر هاکی

 

18.    کوچه گرافیتی 

این کوچه طولانی در تورنتو برای کانادایی هایی که سریال کمدی طولانی تلویزیون معروف به گزارش ریک مِرسِر را تماشا کرده اند آشنا به نظر می رسد. این کوچه محلی است که او خبر های جنجالی را فیلم برداری می کرد. حتی اگر شما هرگز این نمایش را تماشا نکرده باشید، این مکان، منطقه ای باور نکردنی است که به نظر می رسد برای همیشه ادامه دارد. گردشگران عاشق آمدن به این محل هستند و شب و روز در این مکان به سلفی گرفتن در راهرو ها و پنجره های نقاشی شده مشغول هستند.
کوچه گرافیتی به موازات و بین غرب خیابان کویینز و غرب خیابان ریچموند از سمت میدان اسپادینا تا خیابان پورتلند قرار گرفته است.
 


مشاوره رایگان
cta
 02191009392