چت واتساپ
alt

جاذبه های گردشگری وینیپگ

معرفی جاذبه های توریستی و گردشگری وینی پگ

وینی پگ دارای مسافت مساوی از اقیانوس های اطلس و آرام، محل تلاقی رودخانه های رِد و آسینی بوین و قلب مرکزی کشور کانادا است. یکی از محبوب ترین جاذبه های شهر وینی پگ، د فرکز جایی که دو رودخانه با هم برخورد می کنند است. آب و هوای شدید شهر منجر به داشتن گرم ترین فصل تابستان و سرد ترین فصل زمستان شده است که طیف وسیعی از فعالیت های تفریحی متنوع در وینی پگ را در هر فصل افزایش داده است. همیشه در این شهر کلی کار هیجان انگیز برای لذت بردن وجود دارد. برای این که بازدیدتان از این شهر را از کجا آغاز کنید، لیستی از فعالیت ها و جاذبه های هیجان انگیز شهر وینی پگ آماده شده که به شما ارائه می شود.
در سطح بین المللی وینی پگ را خانه جت های وینی پگ و شهر تیم NHL می دانند و در سطح ملی از او به خاطر هنر های برجسته و صحنه های فرهنگی اش قدردانی می کنند. ساکنان شهر وینی پگ را در حالت عامیانه به عنوان پگگرز (Peggers) می نامند، آن ها کسانی هستند که از زندگی فرهنگی بسیار فعال خود لذت می برند و همه چیز را با تئاتر و باله در کنسرت و اپرا ترکیب می کنند. اخیرا این شهر به خاطر جدیدترین جاذبه هایش مانند موزه کانادایی حقوق بشر بیشتر به رسمیت شناخته شده است.

1.    بازار دِ فرکز (The Forks)

د فرکز محلی است که دو رودخانه رِد و آسینی بوین به هم پیوستند و همچنین یک منطقه خرید و تفریح است که در تعدادی از ساختمان های قدیمی قرار گرفته است. این سایت زمانی یک مرکز تعمیرات و نگهداری راه آهن بوده و در طول سال ها ساختمان های مختلف این منطقه به دقت بازسازی شده و به مجموعه ای از فروشگاه ها، رستوران ها و موزه های جالب تبدیل شده است. ساختمان اصلی بازار د فرکز، محل فروش میوه ها و سبزیجات در سالن اصلی است و فروشندگان غذا در این بازار انواع غذاهای خوشمزه را طبخ می کنند. فروشگاه های این بازار در دو طبقه قرار دارد. از بالای این ساختمان شما چشم انداز زیبایی از برج تا فراتر از رودخانه و شهر را دارید. ساختمان ترمینال جانسون یکی دیگر از ساختمان های تاریخی با مغازه های متنوع است. در فصل تابستان مردم به بازار د فرکز می آیند تا از غذا خوردن در فضای باز یا سرپوشیده لذت ببرند یا در کنار رودخانه به بازی بپردازند. ریورواک (Riverwalk) مسیری در کنار رودخانه است که مناسب برای پیاده روی لذت بخش است و می توانید از قدم زدن در امتداد خط ساحلی لذت ببرید، فراموش نکنید که این مسیر به همراه ساختمان قانون گذاری یکی از کلیدی ترین جاذبه های گردشگری وینی پگ به شمار می رود. یکی از محبوب ترین فعالیت های زمستانی در این منطقه اسکیت روی یخ است که در پیست اسکیت روی یخ د فرکز یا روی رودخانه یخ زده می توانید بازی کنید.
ساعات بازدید: این بازار از ساعت 7 صبح تا 11 شب می باشد.
آدرس : 1 Forks Market Rd, Winnipeg
سایت : http://www.theforks.com/

 بازار دِ فرکز (The Forks)

 

2.    موزه کانادایی حقوق بشر

این ساختمان در صحنه فرهنگی وینی پگ، برجسته ترین اثر هنری شهر محسوب می شود که منعکس کننده حقوق بشر در کانادا و سراسر دنیا است. این موزه به خاطر طراحی ساختمان شگفت انگیزش و مفهوم منحصر به فرد داخل آن شهرت فراوانی دارد که به معرفی داستان های حقوق بشر می پردازد.
شما از طبقه همکف وارد موزه می شوید و تا طبقه ششم بالا می روید و می توانید به تماشای 11 گالری موجود در طول مسیر بپردازید. این موزه به روش های مختلفی مورد محک قرار گرفته اما بدون شک یکی از مهم ترین نهاد های فرهنگی کانادایی است. علاوه بر گالری های موجود در موزه، برج امید اسرائیل اسپیر در آن وجود دارد که چشم انداز زیبایی از سراسر شهر را ارائه می دهد.
ساعات بازدید: این موزه همه روزه به جز دوشنبه ها از ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر می باشد.
هزینه ورودی: 21 دلار برای بزرگسالان، 17 دلار برای افراد بالای 65 سال و محصلین بالای 18 سال، 10 دلار برای کودکان بین 7 تا 17 سال، 52 دلار برای خانواده ها (حداکثر 2 بزرگسال و 4 کودک) و برای کودکان زیر 6 سال رایگان است. 
آدرس : 85 Israel Asper Way, Winnipeg, Manitoba
سایت : https://humanrights.ca/

3.    موزه مانیتوبا

موزه مانیتوبا عمدتاً به تاریخ انسانی و طبیعی استان اختصاص داده شده است. این موزه دارای 9 گالری دائمی است که به ارائه بهترین وجه استان پرداخته است. گالری علمی و گالری سیاره نما که وسعت آسمان در شب را بر روی صفحه نمایش گنبدی شکل به نمایش گذاشته است در سطح بالایی بازدیدکنندگان را تحت تأثیر قرار داده است. 
برجسته ترین های این موزه شامل فسیل 95 میلیون ساله دایناسور پلیوسور، بازسازی صحنه نورهای شمالی (Northern Lights) و خلق صحنه تجارت پوست هادسون بی می شود.  Nonsuch یکی از مشهورترین نمایشگاه ها است که یک کشتی بادبانی قرن هفدهم را بازسازی کرده و شما می توانید بر روی عرشه کشتی بروید و به جست و جو در تمام نقاط مختلف کشتی بپردازید و مشقت ها و روحیه شجاعانه ملوانانی که با این کشتی ها بر روی اقیانوس اطلس در رفت و آمد بودند را درک کنید. این موزه نه چندان دور از منطقه بورس، در مرکز شهر قرار گرفته است. 
ساعات بازدید: در زمستان ها از تاریخ اول آوریل تا 17 آوریل از سه شنبه تا جمعه از ساعت 10 صبح تا 16 و شنبه ها و یکشنبه ها از ساعت 11 تا 17 و دوشنبه ها تعطیل، از تاریخ 18 آوریل تا 17 مه از سه شنبه تا جمعه از ساعت 10 صبح تا 16 و پنج شنبه ها از ساعت 10 صبح تا 9 شب، شنبه ها و یک شنبه ها از ساعت 11 تا 17 و دوشنبه ها تعطیل و در فصل تابستان از تاریخ 18 مه تا 2 سپتامبر همه روزه از ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر و پنج شنبه ها از ساعت 10 صبح تا 9 شب می باشد.
هزینه ورودی: هزینه بازدید از سه بخش موزه 25.20 دلار برای بزرگسال، 21 دلار برای افراد بالای 65 سال، 18.90 دلار برای کودکان بین 13 تا 17 سال، 14.70 دلار برای کودکان 3 تا 12 سال و برای کودکان زیر 3 سال رایگان است. 
آدرس : 190 Rupert Ave, Winnipeg
سایت : http://www.manitobamuseum.ca/

 موزه مانیتوبا

 

4.    پارک و باغ وحش آسینی بوین

قدیمی ترین پارک وینی پگ، پارک آسینی بوین است که در وسعت 445 هکتار چمنزار های سرسبز با درختان بالغ، امکانات فرهنگی و باغ انگلیسی قرار گرفته است. پارک باغ وحش آسینی بوین، خانه حیوانات مختلف، گیاهان و جانواران از گونه های متنوع است. اهمیت ویژه ای در این پارک به مخلوقات منطقه شمالی داده شده که از این موجودات می توان به تعداد قابل توجهی خرس های قطبی اشاره کرد و همچنین در این باغ وحش گونه های متنوع و عجیب و غریب حیوانات مانند ببر سیبری و کانگوروی قرمز وجود دارد. از دیگر جاذبه های موجود داخل این پارک می توان به وجود قطار بخار 4-8-2 و باغ مجسمه سازی لئومول با شهرت جهانی اش اشاره کرد. در این میان در بخش جنوبی پارک، محوطه طبیعی حفاظت شده ای قرار دارد. 
ساعات بازدید: همه روزه از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر باز است، توجه داشته باشید که در ساعت 16:30 در های ورود به باغ وحش بسته می شود. در ایام تعطیل از ساعت 11 تا 16 باز است. این باغ وحش 364 روز سال باز است به جز روز 25 دسامبر یعنی کریسمس بسته است.
هزینه ورودی: 20.50 دلار برای بزرگسالان، 17.75 دلار برای افراد بالای 60 سال، دانشجویان و نوجوانان 13 تا 17 سال و 11.25 دلار برای کودکان 3 تا 12 سال است.
آدرس :  55 Pavilion Crescent, Winnipeg, Manitoba
سایت : http://www.assiniboinepark.ca/

پارک و باغ وحش آسینی بوین

 

5.    ساختمان قانون گذاری (Legislative Building)

بنای با شکوه ساختمان قانون گذاری به سبک نئو کلاسیک از سنگ تایندل محلی و مرمر ایتالیایی ساخته شده که در سال 1919 در وینی پگ تکیمل شد. از ویژگی های منحصر به فرد این ساختمان می توان به هیروگلیف های پنهان، سمبل های فراماسون و کد های عددی مخفی موجود در آن اشاره کرد. تور های بازدید از این ساختمان به صورت هفتگی برگزار می شود که توسط یک تاریخ دان معماری هدایت می شود. در این ساختمان مجسمه ها، آثار تاریخی و باغ های زینت داده شده وجود دارد. بر بالای گنبد برجسته 72 متری آن مجسمه برنزی معروف به گلدن بوی (پسر طلایی) با ارتفاع 4 متری و 5 تن وزن و 23.5 قیراط طلا قرار دارد. یک مشعل در دست راستش و یک دسته گندم در دست چپش قرار گرفته که به نقل از یکی از مورخان معماری این مجسمه نشانگر شکوفایی و موفقیت در صنعت کشاورزی مانیتوبا است. 
ساعات بازدید : همه روزه از ساعت 8 صبج تا 8 شب برای بازدید شخصی باز است. همه روزه از ساعت 9 صبح تا 4 بعد از ظهر برای بازدید با تور و راهنما باز است. برای هماهنگی و رزرو تور باید با شماره 5813-945 (204) تماس بگیرید. این تورها رایگان است.
آدرس : 450 Broadway, Winnipeg, Manitoba
سایت : https://www.gov.mb.ca/legislature/visiting/index.htm

6.    جشنواره سفر (Festival du Voyageur)

محبوب ترین فستیوال زمستانی در شهر وینی پگ، فستیوال سفر یا دو وویاژر است. این رویداد یکی از سنت های مسافران فرانسوی و تاجران پوست در اوایل کانادا است که به مدت ده روز در ماه فوریه برگزار می شود. این فستیوال شامل سرگرمی و رویداد هایی برای کودکان و بزرگسالان با فعالیت هایی به زبان فرانسوی و انگلیسی است. این رویداد در چادرهای بزرگ در فضای بیرونی پارک وویاژر (Voyageur Park) و سایر سایت های شهر به همراه موسیقی زنده، غذا و نوشیدنی، رقص و ... بر پا می شود. فراموش نکنید که به مجسمه های یخی و برفی شگفت انگیز و خیره کننده نباید دست بزنید، این مجسمه ها یکی از برجسته ترین ویژگی های این فستیوال است. فستیوال سنتی دیگری به نام جشنواره ریش در حال رشد است که شرکت کنندگان در این مسابقه از ده هفته قبل از این جشنواره به ریش خود نباید دست بزنند که در نهایت به بهترین ریش در چهار رده جایزه می دهند.
سایت : https://www.heho.ca/en/

جشنواره سفر (Festival du Voyageur)

 

7.    گالری هنری وینی پگ

گالری هنری وینی پگ در ساختمان بسیار مدرنی که مانند قوس کشتی است قرار دارد. این گالری هنری دارای 25000 قطعه است که این آثار بین مجموعه های هنرهای کلاسیک و معاصر توسط هنرمندان کانادایی، آمریکایی، اروپایی و انویتی پخش شده است. این گالری قدیمی ترین گالری هنری در غرب کانادا است و اغلب میزبان رویداد ها و طیف وسیعی از نمایشگاه های هنرمندان (از شاعر تا موسیقی دان و نوازندگان جاز) است. اطمینان حاصل نمایید که از باغ مجسمه بالای پشت بام مثلثی شکل منحصر به فرد با چشم انداز زیبای شهر بازدید نمایید. این گالری در مرکز شهر و در نزدیکی د فورکز قرار گرفته است.
ساعات بازدید: همه روزه از ساعت 11 تا 17 می باشد و دوشنبه ها تعطیل است.
هزینه ورودی: 12 برای بزرگسالان، 10 دلار برای افراد بالای 60 سال و محصلین، 28 دلار برای خانواده ها (حداکثر دو بزرگسال تا 4 کودک) و برای کودکان زیر 5 سال رایگان است.
آدرس : 300 Memorial Blvd, Winnipeg
سایت : http://wag.ca/

8.    سایت تاریخی ملی منطقه بورس

در اوایل قرن، معماری تجاری ادواردی و ویکتوریایی توصیف کننده منطقه بورس وینی پگ است که این نام بازتاب بسیاری از مؤسسات مالی است که موجب رشد وینی پگ در بین دهه های 1880 و 1920 شد. اخیراً، منطقه بورس با انبار های قدیمی، بانک و مکان های تجارت به بوتیک های مد، مغازه های لوکس، گالری های هنری و رستوران ها تبدیل شده است. میدان بازار قدیمی (Old Market Square) قلب غیر رسمی منطقه و سایت برگزاری رویداد های متنوع و فستیوال ها در ماه های فصل تابستان است. منطقه بورس همچنین محل تمرکز بر روی زندگی فرهنگی شهر با انتخاب گیرا از جمله تئاتر Pantages Playhouse، مرکز تئاتر رویال مانیتوبا و مرکز سنتنیال مانیتوبا است. 
ساعات بازدید : از دوشنبه تا جمعه از ساعت 8:30 تا 16:30 می باشد.
هزینه ورودی: برای تور اصلی یکساعت و نیم در سایت تاریخی معادل 10 دلار به ازای هر نفر بزرگسال و برای تور یک ساعته پیاده روی در سایت معادل 8 دلار به ازای هر نفر بزرگسال است.
آدرس : 492 Main St. Winnipeg, MB Canada
سایت : http://www.exchangedistrict.org/

9.    دریاچه فورتوایت الایو (Fort Whyte Alive)

فورتوایت الایو منطقه ای است که به خاطر پنج دریاچه اش، زمین های پوشیده از چمن و مسیر چوبی روی باطلاقش شهرت دارد که در محوطه ای به وسعت 259 هکتار گسترده شده است. مرکز تفسیری این محوطه دارای آکواریوم و نمایشگاه های طبیعت از جمله پنهان شدن جغد ها است. در فضای باز این محوطه، بازدیدکنندگان می توانند به تماشای گله گاومیش های کوهان دار آمریکایی، خانه چمنی یا تماشای سگ های با نمک چمنزار بپردازند یا در ایستگاه غذایی پرندگان به پرندگان غذا بدهند. این محوطه دارای هفت کیلومتر مسیر پیاده روی و دوچرخه سواری است و در آن دوره های آموزشی قایقرانی یا پارو زدن در فصل تابستان در دریاچه کوچک برگزار می شود. در فصل زمستان، یک پیست بزرگ اسکیت روی یخ، سورتمه سواری و مسیر های پیاده روی کوهستانی وجود دارد که برای کسانی که علاقه مند به بیرون آمدن در هوای سرد زمستان هستند مناسب است.
ساعات بازدید : از دوشنبه تا جمعه از ساعت 9 صبج تا 5 بعد از ظهر و  در روز های شنبه و یک شنبه از ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر می باشد.
هزینه ورودی : 10 دلار برای بزرگسالان (18 تا 64 سال)، 9 دلار برای افراد بالای 65 سال، 8 دلار برای محصلین و کودکان 3 تا 17 سال و برای کودکان زیر 2 سال رایگان است.
آدرس : 1961 McCreary Road, Winnipeg, Manitoba
سایت : http://www.fortwhyte.org/

دریاچه فورتوایت الایو (Fort Whyte Alive)

 

10.    ضرابخانه سلطنتی کانادا

ضرابخانه سلطنتی کانادایی، سکه هایی که متعلق به کانادا و سکه های تعدادی از کشور های دیگر را نیز تولید می کند. در حقیقت، بیش از 55 بیلیون سکه در این محل تولیده شده است. شما می توانید مراحل ضرب سکه را در تور منطقه که اخیرا بازسازی شده است دنبال کنید. صفحه های نمایشی تعاملی تمامی مراحل ساخت یک سکه از شروع تا انتهای تولید سکه را به نمایش گذاشته اند. موزه فعال، محل کار بسیار فعالی است که به بازدیدکنندگان تاریخ باستانی نحوه بوجود آمدن اولین سکه و ارز را نشان می دهند. ساختمان مثلثی شکل فوق مدرن شامل یک باغ گرمسیری و فواره است. برای بازدید با تورهای 45 دقیقه ای این ضرابخانه بایستی از قبل رزرو نمایید.
آدرس : 520 Lagimodiere Boulevard Winnipeg, Manitoba

ساعات بازدید : در فصل تابستان از ماه مه تا سپتامبر از دوشنبه تا یک شنبه از ساعت 9 صبح تا 17 و در فصل پاییز و زمستان از ماه سپتامبر تا مه از سه شنبه تا شنبه از ساعت 9 تا 16 می باشد.
هزینه ورودی : در ایام هفته: 8 دلار برای بزرگسال، 7 دلار برای افراد بالای 65 سال، 4.50 دلار برای کودکان 5 تا 17 سال، 20 دلار برای خانواده (حداکثر 2 بزرگسال و 2 کودک) و برای کودکان زیر چهار سال رایگان است. در آخر هفته: 6 دلار برای بزرگسال، 5.25 دلار برای افراد بالای 65 سال، 3.50 دلار برای کودکان 5 تا 17 سال، 18 دلار برای خانواده (حداکثر 2 بزرگسال و 2 کودک) و برای کودکان زیر چهار سال رایگان است.
سایت : https://www.mint.ca/store/mint/visit-the-mint/winnipeg-location-8900024#.W9XG0JNKjIU

11.    خیابان کوریدون (Corydon)

این خیابان شلوغ درختی محلی است که مردمان محلی برای خرید به اینجا می آیند و در جریانات آخرین مد روز قرار می گیرند و از زمان استراحتشان لذت می برند. مغازه های کوچک و مرسوم این منطقه با آخرین مدهای منحصر به فرد علاقه شما را به خود جلب می کند. رستوران های موجود در این خیابان، بسیاری از آن ها با سالن های بیرونی روباز در فصل تابستان به ارائه طیف وسیعی از غذا ها می پردارند. از نمونه هنرهای خیابانی، هشت شکل فلزی بزرگ که در هر فصل تابستان به معرفی کشور های اسپانیا، یونان، آرژانتین، ژاپن، اوکراین، ایتالیا، فرانسه و اسکاتلند می پردازد نباید غافل شد. کنسرت ها نیز بیشتر در روز های جمعه و شنبه شب ها در این محل برگزار می شود و انتخاب متنوعی از نوازندگان را شامل می شود. منطقه اصلی در کنار خیابان کوریدون از خیابان دالی تا خیابان هاررو (Harrow) است که عدم وجود پارکینگ کافی می تواند این خیابان را کمی به چالش بکشاند. 

12.    کلیسای سنت بونیفیس (St. Boniface)

سنت بونیفیس، قدیمی ترین کلیسای جامع در غرب کانادا است که در سال 1818 تأسیس شد. این ساختمان به عنوان بهترین نمونه معماری رومانیایی فرانسوی مانیتوبا شناخته شده است که به دلیل چندین بار آتش سوزی مجبور به بازسازی این ساختمان شده اند. با این حال کلیسای مدرن با نماد تاریخی اش با هم آمیخته شده است. در پارک زیبای کنار کلیسا، گورستانی قرار دارد که قدیمی ترین قطعه زمین های دفن متعلق به کاتولیک در کانادای غربی است. این سنگ های قبر متعلق به بسیاری از اولین مهاجران و شخصیت های کلیدی دوران گذشته از جمله قبر لوئیس ریل است.
موزه سنت بونیفیس، قدیمی ترین ساختمان در وینی پگ است که در سال 1846 برای راهبه های زن ساخته شد که اولین صومعه، بیمارستان، مدرسه دخترانه و یتیم خانه درکانادای غربی بوده است. بعد از بازسازی در سال 1967 به موزه اسناد تاریخی اقلیت فرانسوی مانیتوبا تبدیل شد.  
آدرس : 180 Cathédrale Ave, Saint-Boniface, Manitoba
سایت : http://www.cathedralestboniface.ca/

کلیسای سنت بونیفیس (St. Boniface)

 

13.    موزه کودکان مانیتوبا

موزه کودکان مانیتوبا، مرکز امکانات هنری پیشرفته است که در د فورکز قرار گرفته است. در داخل این ساختمان منحصر به فرد، شما 12 تا گالری تعاملی دائمی پیدا خواهید کرد که به تمام سنین کودکان اختصاص داده شده است. سیر و حرکت گالری ها از ماشین شیر که شامل یک مکعب گاو غول پیکر است و شما می توانید واقعا داخل آن شوید شروع می شود تا خانه موتور که کودکان با بسیاری از چرخ دنده ها و اهرم ها برای کشیدن پیدا خواهند کرد مواجه می شوند. همچنین کودکان می توانند به لازانیا از نزدیک نگاه کنند جایی که کودکان شما مجاز به بازی با غذاهایشان هستند. علاوه بر این گالری های دائمی، این موزه میزبان نمایشگاه های سفری و موقتی است که در رویداد های خاص کریسمس و هالووین در این مکان برگزار می شود.
ساعات بازدید : از یک شنبه تا پنج شنبه از ساعت 9:30 تا 16:30 و در جمعه ها و شنبه ها از ساعت 9:30 تا 18 می باشد.
هزینه ورودی : 11 دلار به ازای هر نفر است.
آدرس : 45 Forks Market Rd, Winnipeg, Manitoba
سایت : http://childrensmuseum.com/

14.    مرکز سنتنیال مانیتوبا (مرکز صدساله مانیتوبا)

اگر به دنبال فعالیتی هستید که در شب ها مخصوصا در ماه های فصل زمستان در وینی پگ انجام بدهید نگاهی به مرکز سنتنیال مانیتوبا بیندازید و ببنید که در آن چه خبر است. این مرکز شامل سالن کنسرت سنتنیال، موزه مانیتوبا و مرکز تئاتر مانیتوبا است، همچنین خانه سازمان های هنری برتر شهر از جمله باله رویال وینی پگ، ارکستر سمفونی وینی پگ و اپرای مانیتوبا نیز هست. در اطراف ساختمان، فواره های جذاب و مجسمه های زیبا در باغ های تراس دار دوست داشتنی قرار گرفته اند.  
آدرس : 555 Main Street, Winnipeg
سایت : http://centennialconcerthall.com/

15.    خانه ریل (تاریخی ملی)

خانه ریل متعلق به خانواده لوئیس ریل است که بازسازی و منعکس کننده واقعیت های اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی زندگی خانواده های ریل و Lagimodière در سال 1886 است. لوئیس ریل رهبر متیس و بنیانگذار مانیتوبا بود. او در سال های 1869 و 1884 شورش های متعددی را رهبری کرد. او در سال 1885 اعدام شد. بدن او به مدت دو روز در خانه ریل قرار داشت. این خانه به سبک رودخانه رِد که نوعی خانه مهاجران اولیه در منطقه مانیتوبا است طراحی شده است. فرزندان ریل تا سال 1969 در این خانه زندگی کردند.
ساعات بازدید: از تاریخ 21 مه تا 28 ژوئن در ایام هفته از 10 تا 17، از تاریخ 1 جولای تا 30 آگوست از جمعه تا چهارشنبه از ساعت 10 تا 18 و پنج شنبه ها از 13 تا 20 و از تاریخ 31 آگوست تا اواسط مه بسته است.
هزینه ورودی : 3.90 دلار برای بزرگسال، 3.40 برای افراد بالای 65 سال و برای کودکان رایگان است. 
آدرس : 330 River Road, Winnipeg, Manitoba
سایت : http://www.pc.gc.ca/eng/lhn-nhs/mb/riel/index.aspx

  سایت تاریخ ملی خانه ریل

 

16.    پارک کیلدونان (Kildonan Park)

برخی از باستانی ترین درختان استان در پارک کیلدونان رشد می کنند که با باغ های گل پر زرق و برق و خانه جادوگر هانسل و گراتل در این پارک قرار گرفته اند. این پارک بیش از 99 هکتار وسعت دارد که دارای مسیر 2.7 کیلومتری تفریحی است که بیشتر آن ها از کنار رودخانه رِد می گذرد. این پارک دارای محلی ایده آل برای علاقه مندان به مشاهده پرندگان عجیب و غریب است. پارک کیلدونان دارای طولانی ترین تئاتر روباز یعنی سالن رنگین کمان (Rainbow Stage) است. از دیگر جاذبه های توریستی این پارک می توان به استخر شنای روباز و زمین گلف اشاره کرد.
آدرس : 2015 Main Street, Winnipeg, Manitoba

17.    مرکز راه آهن Prairie Dog

مرکز راه آهن Prairie Dog به طور کامل بازسازی شده و دارای لوکوموتیو های بخار است که سفر های وینی پگ تا Grosse Isle را به مسافران پیشنهاد می دهد. این قطار شامل واگن هایی که بازدیدکنندگان و مسافران این سفر 60 تا 75 دقیقه ای را حمل می کند و قبل از بازگشت به وینی پگ دارای توقف کوتاهی است. این قطار دارای تم های مختلف از جمله دزدان قطار، رویداد های هالووین و ... می باشد. 
آدرس : Inkster Junction Station  - 64099 Prairie Dog Trail
سایت : http://www.pdcrailway.com/

مرکز راه آهن Prairie Dog
 


مشاوره رایگان
cta
 02191009392