چت واتساپ
alt

کلگری

کلگری نامش را از شهر کوچکی در اسکاتلند به عاریه گرفته است. کَلگِری شهری در جنوب استان آلبرتای کانادا است که در ۸۰ کیلومتری شرق رشته‌کوه‌های راکی کانادا قرار گرفته است.

ادمونتون

ادمونتون مرکزی فرهنگی، دولتی و آموزشی است و به دلیل برگزاری جشن ها و فستیوال های سالانه به شهر جشنواره کانادا نیز شهرت دارد. بزرگترین مرکز خرید آمریکای شمالی یعنی وست ادمونتون مال در شهر ادمونتون است.

سنت آلبرت

شهر سنت آلبرت در ایالت آلبرتا در کشور کانادا قرار دارد. مساحت این شهر 3504 کیلومتر مربع است و بر اساس سرشماری سال 2006 میلادی، 57719 نفر جمعیت دارد.

ایالت آلبرتا

به ایالت آلبرتا خوش آمدید :

آلبرتا استانی در کشور کانادا است که با چشم انداز بی نظیری از کوه ها، دشت ها، بیابان ها و جنگل های انبوه، آلبرتا را احاطه شده است. آلبرتا بیش از 600 دریاچه و ذخایر آب های معدنی غنی دارد. در غرب آن، پارکهای کوهستانی راکی کانادا است که درون آن یخچال های طبیعی در یخزار های کلمبیا وجود دارد. پارک صلح بین المللی گلسیر واترتون (Waterton Glacier)، ذخایر بیوسفر است که در مرز جنوبی ایالات متحده آمریکا قرار گرفته است.
آلبرتا، استان غربی کشور کانادا است که بر اساس آمار 2016، چهارمین استان پرجمعیت کشور کانادا با حدود 4.067.175 نفر جمعیت محسوب می شود و همچنین پرجمعیت ترین استان سه گانه سر سبز کانادا است. این استان حدود 660.000 کیلومتر مربع وسعت دارد. آلبرتا و همسایه اش ساسکاچوان (Saskatchewan) از سرزمین های شمال غربی بودند تا این که در اول سپتامبر 1905 به عنوان ایالت ها معرفی شدند. 
آلبرتا توسط استان های بریتیش کلمبیا در غرب، ساسکاچوان در شرق، سرزمین های شمال غربی در شمال و ایالت مونتانای آمریکا در جنوب احاطه شده است. آلبرتا یکی از سه استان کانادا است که تنها با یکی از ایالات کشور آمریکا هم مرز است و یکی از دو استانی است که با خشکی محصور شده است. آب و هوای این استان قاره ای مرطوب است که در طی سال کاملا متفاوت است و نوسانات میانگین دمای فصلی در آن از مناطقی است که بیشتر در شرق قرار گرفته اند کمتر است. در فصل زمستان بادهای چینوک، گرما را به این منطقه می آورند و باعث گرم شدن هوا به طور ناگهانی می شوند.
مرکز آلبرتا، شهر ادمونتون است که در نزدیکی مرکز جغرافیایی استان قرار گرفته و مرکز اصلی عرضه و خدمات نفت خام کانادا، ماسه های نفتی آتاباسکا و دیگر منابع صنایع شمالی است. در حدود 290 کیلومتری جنوب پایتخت، شهر کلگری (Calgary) قرار دارد که بزرگترین شهر استان آلبرتا است. 

استان آلبرتا


مقاصد گردشگری این استان شامل بنف، کانمور، درامهلر، جاسپر، دریاچه های سیلوان و لوئیس می باشد. 
آلبرتا از اوائل قرن بیستم یک مقصد توریستی با جاذبه های فراوان بوده که از این میان می توان به فضاهای روباز برای اسکی، پیاده روی و کمپینگ و همچنین مراکز خرید مانند وست ادمونتون مال، کلگری استمپد، فستیوال های روباز، رویدادهای قهرمانی حرفه ای، رقابت های ورزشی بین المللی مانند بازی های المپیک اشاره کرد. جاذبه های طبیعی موجود در این منطقه شامل پارک ملی الک آیلند (Elk Island)، پارک ملی بوفالو وود و کلمبیا آیسفیلد می باشد.
با توجه به توسعه اقتصادی استان آلبرتا، شهر های کلگری و ادمونتون هر ساله میزبان بیش از چهار میلیون گردشگر می باشد که  هر سال حدود 3 میلیون نفر تنها از بنف، جاسپر و کوه های راکی بازدید می کنند. صنعت گردشگری در آلبرتا به شدت به گردشگران انتاریوی جنوبی، همین طور بخش های دیگر کانادا، ایالات متحده و کشورهای دیگر وابسته است.
کوه های راکی آلبرتا، مشهورترین مقاصد گردشگری یعنی پارک ملی بانف و پارک ملی جاسپر در بر گرفته است. این دو پارک کوهستانی از طریق مسیر خوش منظره Icefields Parkway بهم متصل می شوند. بانف در 128 کیلومتری غرب کالگری در بزرگراه شماره 1 و جاسپر در 366 کیلومتری غرب ادمونتون در بزرگراه Yellowhead قرار دارد. از 14 تا سایت های کانادا که در میراث جهانی بونسکو ثبت شده اند 5 تای آن در استان آلبرتا واقع شده است که شامل پارک های کوهستانی راکی کانادا، پارک بین المللی صلح Waterton-Glacier، پارک ملی بوفالو وود، پارک ملی دایناسور و پرتگاه Head-Smashed-In Buffalo Jump (محلی مربوط به قرون وسطی که بوفالو ها به علت وجود خورشید و تار شدن دیدشان از آن سقوط می کردند) می شود.
هر ساله حدود 1.2 میلیون نفر از Stampede کالگری بازدید می کنند، این استمپد یک مراسم کانادایی که غرب وحشی و صنعت گاوبازی را به نمایش می گذارد. حدود هفتصد هزار نفر هم هر ساله از مراسم کی دی (ایامKlondike  و مرکز EX) لذت می برند. ادمونتون دروازه ای برای دسترسی به تنها مسیر کانادایی بود که به زمین های طلای یوکان می رسید و تنها مسیری است که جویندگان طلا نیازی به خطر انداختن خود و عبور از چیلکوت (Chilkoot) را نداشتند. یکی دیگر از مکان هایی که هر ساله نزدیک به 650.000 نفر گردشگر را به سمت خود می کشاند دره Drumheller است که به پایتخت دایناسور جهان شهرت دارد و در شمال شرقی کالگری واقع شده است. Drumheller یکی از بزرگترین تولیدکنندگان زغال سنگ در غرب کانادا در طول جنگ بوده است. آلبرتا دارای مجتمع های اسکی متعددی است که مهمترین آن ها دهکده سان شاین، دریاچه لوئیز، حوض مَرمُت، نارکوآی و ناکیسکا هستند. 
جنگل داری نقش بسیار حیاتی را در اقتصاد آلبرتا ایفا می کنند، به این صورت که بیش از 15000 شغل ایجاد کرده و سالانه بیلیون ها دلار به اقتصاد آلبرتا  کمک می کند. موارد بهره برداری الوارهای برداشت شده عبارتند از چوب خرد شده، چوب های با دوام و سخت، چوب های مهندسی، محصولات زیستی مانند مواد شیمیایی و سوخت های زیستی. اخیراً ایالات متحده یکی از بزرگترین وارد کننده های چوب های خرد و چوب های سخت از کانادا و آلبرتا بوده است و همچنین ادامه این معاملات با ایالات متحده باعث افزایش تمرکز بازار آسیایی بر آلبرتا شده است.


مشاوره رایگان
cta
 02191009392