چت واتساپ
alt

جاذبه های گردشگری سنت جونز

مراکز خرید سنت جونز

رستوران های سنت جونز

سنت جونز

به شهر سنت جونز (St. John's) خوش آمدید :

قدیمی ترین شهر آمریکای شمالی در دامنه های شیب دار یک بندر مسکونی و راحت با ردیف هایی از خانه های ژله ای رنگ بر روی خیابان های تپه مانند قرار گرفته است. این شهر در مینیاتور تقریبا مشابه شهر سان فرانسیسکو است. سنت جونز خانه هنرمندان، موسیقی دان ها، غذاخوری های پر طرفدار و املاک و مستغلات پر تورم و جوان است. با این حال سنت جونز پر طرفدارترین شهر نیوفاندلند و مرکز این استان، شهر کوچک و زیبایی است. 
شهر سنت جونز ، قدیمی ترین شهر آمریکای شمالی و مرکز استان نیوفاندلند و لابرادور است. این شهر در کنار سواحل اقیانوس اطلس در شبه جزیره آلان در جزیره نیوفاندلند واقع شده است. بندر آن در دهه 1600 تحت استعمار بریتانیایی ها بوده است. شهر سنت جونز به خاطر خانه های رنگارنگش شهرت دارد. سیگنال هیل در بالای شهر قرار دارد که با پیاده روی در مسیر می توانید به اولین سایت ارتباطات بی سیم فرا اقیانوسی دست یابید (در این سایت اولین پیام بی سیم فرا اقیانوس اطلسی توسط مخترع ایتالیایی به نام گویلمو مارکونی در سال 1901 دریافت شد) و از برج کابوت که خاطره کشف نیوفاندلند توسط جان کابوت را به یادگار نگه داشته و در جشن چهارصدمین سالگرد کشف نیوفاندلند ساخته شده است بازدید نمایید. از تپه سیگنال هیل بالا بروید و از باتری (Battery) جایی که خانه های کوچک چوبی رنگارنگ محکم در مقابل امواج اقیانوس ایستاده اند عبور کنید. در خیابان های باریک شهر که به طور طبیعی توسط عبور اسب و کالسکه ایجاد شده است قدم بزنید و به کشف راز های پنهان شهر بپردازید. به سمت بندر بروید و به تماشای قایق های ماهیگیری با تور های پر از ماهی بپردازید. از روستای جذاب Quidi Vidi در داخل شهر که مظهر روحیه ماهیگیری قدیمی است دیدن کنید.

شهر سنت جونز


این شهر 1339 مایل به سمت شمال شرقی تورنتو کشیده شده و نسبت به ونکوور، به شهر دابلین نزدیک تر است. سنت جونز شرقی ترین شهر مسکونی در آمریکای شمالی است و تنها سه ساعت و نیم از زمان گرینویچ عقب است. دیدنی های شهر از گردش در سیگنال هیل با چشم اندازی گسترده از بندر و صخره ها شروع می شود و با گوش دادن به موسیقی زنده و نوشیدن در کافه های سنت جونز ادامه پیدا می کند. در کنار برج های ساعت دوقلوی کلیسای جامع سنت جان در باپتیست بایستید و از مجموعه گسترده آثار هنری، صنابع دستی و پرنده های بایگانی دیدن کنید. بیشتر بازدید کنندگان از مزایا و گزینه های عالی غذاخوری و اقامتگاه در اردوگاه اصلی سنت جونز برای کشف این شبه جزیره استفاده می کنند. در این میان برای گشت های آسان در طول روز می توان به کیپ اسپیر، سازمان حفاظت از محیط زیست Witless Bay و فریلند (Ferryland) اشاره کرد. 

سنت جونز ترکیبی کامل از جذابیت شهری بزرگ و لوکس و جادوی شهری کوچک و سنتی است. این شهر یکی از قدیمی ترین و شرقی ترین شهر های آمریکای شمالی است که به یکی از مقاصد نادر پر از کاراکتر و گیرایی معاصر و پیچیده تبدیل شده است. این شهر تاریخ غنی دارد و در جنگ کشور فرانسه با هند، جنگ انقلابی آمریکا و جنگ 1812 نقش بازی کرده است. تاریخ و فرهنگ سنت جونز باعث تبدیل این شهر به یک مقصد توریستی مهم شده است. 

برای گشت و گذار در شهر، می توانید در قدیمی ترین خیابان های نیو ورلد پرسه بزنید و به تماشای بسیاری از مغازه ها، بوتیک ها، کافه ها و گالری های هنری منحصر به فرد بپردازید. اگر قصد نگه داشتن خاطره بازدید از این شهر را دارید بهتر است که فضای کافی در چمدانتان برای آثار سنتی یا صنایع دستی رنگارنگ و هیجان انگیز این شهر ایجاد کنید. 

در هنگام شب، به صندلیتان تکیه بدهید و از موسیقی زنده یا تئاتر محلی که بازیگران شما را به زمان و مکان دیگری می برد لذت ببرید. برای شب زنده داری، بهتر است که به یک کافه یا مهمانی محلی با موسیقی سنتی به همراه رقص سری بزنید. هر شب سنت جونز پر از انژری است، به خصوص در طی فستیوال سالانه خیابان جورج که 5 روز و شب را با موسیقی ها و تفریحات هیجان انگیز پر می کند.  مردم سرزنده و مؤدب سنت جونز رفتاری خیلی صمیمی دارند و شما را دوست خود می دانند و دوست دارند با شما در مسیر همراه شوند یا به شما کمک کنند و اگر دنبال آدرسی می گردید شما را به آن محل ببرند. آن ها همیشه از نقل داستان ها و افسانه هایشان خوشحال می شوند و برایشان اهمیت ندارد که چقدر بیان داستان از زمانشان را می برد و فقط به شما لبخند می زنند. مطمئنا این شهر مانند هیچ جای دیگر نیست. 

شهر سنت جونز (St. John's)


سنت جونز دارای آب و هوای مرطوب قاره ای با تغییرات فصلی کمتر از حد طبیعی است که دلیل آن وجود اعتدال جریانات گلف استریم است. با وجود اعتدال دریایی، متوسط دمای بالا در ماه ژانویه در سنت جونز پایین تر از دما در کلونای بریتیش کلمبیا که در نزدیکی اقیانوس آرام قرار دارد است که این نشان دهنده طبیعت سرد کانادای شرقی است. در فصل زمستان، با یک طوفان، دو یا چند بارش (باران، تگرگ، یخ و برف) می تواند رخ دهد. بارش برف در این فصل سنگین است که به 335 سانتی متر می رسد. با این حال طوفان های زمستانی می تواند در بارش ها تغییرات ایجاد کند یعنی بارش برف سنگین می توانید به باران سنگین، برف آبکی و دوباره به برف و یخ تغییر کند. باران یخ زده که تورم نقره ای نام گرفته در آوریل 1984 و آوریل 2017 رخ داد که شهر را فلج کرده بود. 

در شهر سنت جونز بیش از 95% از مردم این شهر به زبان مادری انگلیسی صحبت می کنند و این شهر شهری انگلیسی زبان است. راه های دسترسی به سنت جونز:  این شهر در ابتدای بزرگراه Trans-Canada قرار دارد. سنت جونز دارای فرودگاه بین المللی با کلمه اختصاری YYT هست که زمان پرواز از تورنتو 3 ساعت و از لندن (انگستان) 4 ساعت و نیم است. مطمئن شوید که برای صرف یک وعده غذایی در یکی از نقاط عالی آشپزی شهر برنامه ریزی کنید. سرآشپز های نیوفاندلند برنده چندین جایزه آشپزی بوده که غذاهای نیوفاندلند را به سطوح جدیدی از خوراک های محلی، ماهی صید شده و شکار گسترش داده اند.
 


مشاوره رایگان
cta
 02191009392