چت واتساپ
alt

جاذبه های گردشگری فردریکتون

مراکز خرید فردریکتون

رستوران های فردریکتون 

فردریکتون

به شهر زیبای فردریکتون خوش آمدید:

اگر رودخانه سنت جان که قرن ها از میان شهر فردریکتون می گذرد، می توانست شروع به صحبت کند، مطمئناً داستان های با شکوهی از تاریخ فردریکتون بیان می کرد. نقطه آغاز این شهر، مردمان ملل اولیه مایکماق (Mi’kmaq) و ولاستوقیک (Wolastoqiyik) بودند که به شکار، ماهیگیری و کاشت محصولات کشاروزی در این سرزمین مشغول بودند تا زمانی که نیرو های فرانسوی در اواخر قرن هفدهم به این سرزمین پا گذاشتند. در دهه 1730، آکادیان فرانسوی که به تازگی کلنی خود را در این شهر تأسیس کرده بودند نام سنت آن پوینت (Ste. Anne’s Point) را به آن اختصاص دادند اما دیری نگذشت که فرانسوی ها توسط بریتانیایی ها در اواسط قرن هجدهم میلادی از این شهر اخراج شدند.
از زمان ورود لویالیست ها یا وفادارماندگان در سال 1783 این تغییرات رخ داد: بسیاری از آن ها در چادرها در برابر سرمای کشنده زمستان کانادا برای نجات جانشان در حال تکاپو بودند و بعد از اتمام زمستان، بازمانده ها به توافق موفقیت آمیزی رسیدند و این موضوع به رشد جامعه و گذاشتن نام جدید فردریکتونزتاون بر روی شهر و برگزاری نشست استانی دولت و زادگاه ارتش کانادا منجر شد. 
بله، اگر رودخانه سنت جان می توانست شروع به صحبت کند داستان شهری متنوع و فرهنگی را بیان می کرد که شامل شکست ها، غرور ها، کارآفرینی ها و از همه مهم تر یک تصمیم گیری موفقیت آمیز بود. از آنجایی که رودخانه قادر به سخن نیست، مردم محلی آماده هستند تا داستان ها و افسانه های خود را با مهمانانی که قصد بازدید از مکان های برجسته شهر (مکان های دیدنی و برجسته شهر شامل از جمله خانه دولت، منطقه تاریخی گاریسون، باس گیبسون ماریزویل (Boss Gibson’s Marysville) و جاذبه های نزدیک کینگز لندینگ (Kings Landing) را دارند به اشتراک بگذارند. 

فردریکتون کانادا


این شهر با شکوه و مجلل برای انجام کار های عجیب و جالب، مکان بسیار خوبی است. رودخانه سنت جان با خمیدگی کمی از میان فردریکتون به بیانی دیگر از ساختمان های دولتی کنار آب و دانشگاه روی تپه عبور می کند. فواره ها، مسیر های پیاده روی و زمین های بازی در کنار چمن های مرتب شده و درختان آراسته این شهر قرار گرفته اند. آخر هفته های گرم آن که به سبز (The Green) معروف است، شاهد برخی مناظر مانند موضوعات نقاشی آبرنگ از جمله قدم زدن خانواده ها، بچه ها و ضربه زدن بچه ها به توپ فوتبال و  پیک نیک رفتن زوج ها خواهید بود.
در پیچ رودخانه، منطقه کوچک تجاری در مرکز شهر با چندین مغازه با آجر نما های قرمز رنگ قرار دارد. نارون های بلند و ظریف در اطراف خیابان های مسکونی شهر قرار دارند که به زیبایی بر خانه های مردم گرجی و ویکتوریایی با حیاط های پوشیده از گل آن ها سایه می اندازد. سایبان درختان در سراسر مرکز شهر به چشم می خورد که از میان آن ها مناره های کلیسا پیدا است.
فردریکتون، مرکز استان نیوبرانزویک در شرق کانادا است که در امتداد رودخانه سنت جان واقع شده است. شهر فردریکتون، مرکز هنری، فرهنگی و آموزشی این استان است و منطقه تاریخی گریسون (Gerrison) که پایگاه ارتش بریتانیا در قرن هجدهم بوده است، در حال حاضر به خاطر برگزاری مراسم تعویض سربازان گاردی، استودیو های هنرمندان و تئاتر رو بازش شناخته شده است. همچنین مجموعه های کانادایی و بین المللی گالری هنری بیوربروک در این نزدیکی قرار دارند. فردریکتون، خانه مؤسسات فرهنگی مانند گالری هنری بیوربروک، موزه یورک_سانبری و پلی هائوس است که اخیراً به عنوان نقطه شروعی برای معرفی استعداد ها، هنرمندان و نویسندگان محلی محسوب می شود و علاوه بر این محیط فرهنگی غنی این شهر، خانه فستیوال ها و جشنواره های سالانه هاروست، جاز و بلوز (Harvest, Jazz and Blues) است که در فصل پاییز برگزار می گردد و هنرمندان محلی و بین المللی جاز و بلوز را به سمت خود می کشاند. همچنین، فردریکتون مرکز مهم و پر جنب و جوش برای هنرمندان برجسته منطقه است و امروزه بسیاری از هنرمندان برجسته نیو برانزویک در این شهر زندگی می کنند و مشغول به کار هستند. این شهر، خانه نقاشان بزرگ تاریخ کانادا نیز بوده که از این میان می توان به برونو بوبک (Bruno Bobak)، گودریج رابرتز (Goodridge Roberts) و مولی (Molly) اشاره نمود.

شهر فردریکتون


اقتصاد این شهر وابسته به بخش عمومی است، با این حال بخش فناوری تکنولوژی و بخش تجاری آن در حال رشد و توسعه است. این شهر دارای بالاترین درصد ساکنان تحصیل کرده و یکی از بالاترین درآمد سرانه در استان است. همچنین در بخش جنوبی شهر، بازار کشاورزان بویس فردریکتون (Fredericton Boyce) قرار گرفته که محصولات فصلی و صنایع دستی در آن به فروش می رسد. 
شهر فردریکتون در بخش مرکز غربی استان و در راستای رودخانه سنت جان که از مسیر غرب به شرق جریان دارد قرار گرفته و شهر را به دو قسمت با ویژگی های طبیعی منحصر به فرد تقسیم می کند و همین طور به عنوان یکی از مراکز اصلی شهری استان نیوبرانزویک نیز محسوب می شود. جمعیت شهر فردریکتون بر اساس سرشماری سال 2011، 56224 نفر است که بر اساس آن، این شهر به عنوان سومین شهر بزرگ استان نیو برانزویک پس از شهر های مونتون (Moncton) و سنت جان شناخته شده است. شهر فردریکتون علاوه بر خود شهر، شامل بخش های سیلوروود (Silverwood)، نشواکسیس (Nashwaaksis)، دوان (Devon)، بیکرز پوینت (Baker’s Point) و ماریسویل (Marysville) می شود که در سال 1973 به این شهر ملحق شدند. 

شهر فردریکتون در کانادا


این شهر خانه دو دانشگاه معروف که یکی کالج طراحی و صنایع دستی نیوبرانزویک و دیگری هنر های لیبرال دانشگاه سنت توماس است و همچنین انستیتو های فرهنگی مانند گالری هنری بیوربروک، موزه منطقه ای فردریکتون و مؤسسات فرهنگی و هنر های نمایشی پلی هائوس است. از نظر زبان، بیشتر مردمان این شهر انگلیسی زبان هستند، با این حال از این موضوع نباید غافل شد که امروزه شهر فردریکتون، شاهد افزایش جمعیت فرانسوی زبان مخصوصا در بخش خدمات شهری است. مرکز ارتباطات سنت آن (Communautaire Sainte Anne) که دارای آموزش و پرورش، ایستگاه رادیویی، کتابخانه عمومی و مرکز فرهنگی است به این جمعیت فرانسوی زبان خدمت رسانی می کند. علاوه بر این مرکز، کلیسای فرانسوی زبان واقع در خیابان رجنت (Regent) نیز به این جمعیت خدمات ارائه می دهد. بر اساس سر شماری صورت گرفته، 75 درصد جمعیت فردریکتون انگلیسی زبان و 23 درصد آن دوزبانه (انگلیسی و فرانسوی) هستند. 
از نظر مذهب، ساکنین فردریکتون عمدتاً مسیحی هستند و بزرگترین گروه مسحیت آن ها را پروتستان تشکیل می دهد. اما جمعیت روم کاتولیک آن به اندازه بزرگی نیست، بنابراین در این شهر تنها یک دانشگاه کاتولیک رومی به نام دانشگاه سنت توماس قرار دارد. فردریکتون دارای مذاهب مختلف است و داخل این شهر تنها یک کنیسه، یک مسجد و یک معبد هندو قرار گرفته است. در سال های اخیر اهمیت این زیارتگاه ها افزایش یافته و سیاستمداران برجسته ای در زمان انتخابات از این نواحی بازدید می کنند. 


مشاوره رایگان
cta
 02191009392