چت واتساپ
alt

جاذبه های گردشگری سنت جان

مراکز خرید سنت جان

رستوران های سنت جان 

سنت جان

به شهر سنت جان (Saint John) خوش آمدید :

شهر سنت جان، اتاق مدیریت اقتصادی استان نیوبرانزویک و شهر بندری شنی با پویایی بی نظیر است. این شهر به خاطر یک حلقه پرتگاه های سنگی، صخره های عجیب و غریب، غارها و شبه جزایر آن که توسط بندر طبیعی عمیقی احاطه شده شناخته شده است. سنت جان طبیعتی زیبا و ظاهری چشمگیر دارد. با وجود دودکش کارخانه پالپ و پالایشگاه نفت، درک این طبیعت زیبا می تواند کمی تخیلی و مبهم به نظر بیاید. با این وجود کسانی که خود را از میان همه این تاریکی ها به هسته تاریخی این شهر پرتاب می کنند، با طبیعتی زیبا و حفاظت شده با  آجر های قرمز رنگ و ماسه سنگ های به کار برده شده در معماری قرن نوزدهم و نگاهی اجمالی به دریا از میان کوچه های تنگ و باریک شهر مواجه خواهند شد.
سنت جان شهری است که در بخش جنوبی خلیج فندی (Fundy Bay) قرار گرفته و بزرگترین شهر استان نیوبرانزویک کانادا محسوب می شود و همچنین شامل سومین بندر بزرگ تجاری کانادا است. این شهر به خاطر جریان بر عکس رودخانه اش شهرت فراوان دارد که این پدیده ای ناشی از جزر و مد دریا است که با رودخانه سنت جان برخورد می کند. مغازه  های مواد غذایی و صنایع دستی در بازار شهر سنت جان که یک ساختمان متعلق به سال 1876 است قرار دارند. در شبه جزیره ای نزدیک، باد ها از میان پارک طبیعی ایروینگ با مرداب های نمک، سنگ های آتشفشانی و جنگل ها می گذرد. در تئاتر امپریال شاهد برگزاری جشن ها، نمایش ها، کنسرت ها و رقص ها خواهید بود.

شهر سنت جان کانادا

مستعمره نشین فرانسوی Samuel de Champlain در 24 ژوئن 1604 (باپیست، روز جشن سنت جان)، در بندر سنت جان کشتی خود را به خاک نشاند، جایی که رودخانه سنت جان نام خودش را از میان مردمان بومی مایکماق (Mi'kmaq) و مالیزیات (Maliseet) که از هزاران سال قبل در این منطقه زندگی می کردند می گیرد. پس از گذشت یک قرن، اختلافات مالکیتی بین فرانسوی ها و انگلیسی ها بر سر زمین های اطراف سنت جان از سر می گیرد، که در سال 1755 منجر به اخراج مستعمره نشینان فرانسوی توسط فرمانروایان انگلیسی و ساخت دژ هاو (Howe) در سال 1779 بر بالای بندر شد. سنت جان زمانی که دو ناوگان کشتی از ماساچوست که یکی در فصل بهار و دیگری در فصل پاییز به بندر رسیدند، توسط پناهندگان انقلاب آمریکا به عنوان مسکن عمده آن ها مقرر شد. این پناهندگان لویالیست در طول انقلاب آمریکا مجبور به ترک خانه هایشان در آمریکا شده بودند و آن ها آرزو کردند که تحت حکومت بریتانیای بزرگ باقی بمانند و زندگی کنند. در طول قرن بعدی، با امواج مهاجران ایرلندی که در طی قحطی بزرگ از طریق جزیره Partridge آمده بودند مواجه شد و که آن ها تغییرات اساسی از نظر جمعیت و فرهنگ در شهر ایجاد کردند.
در سال 1784، بعد از تقسیم بندی مستعمره نوا اسکوشیا، قبل از رأی مخالفت پادشاه بریتانیایی جورج سوم، مستعمره نیوبرانزویک با نام «نیو ایرلند» شناخته می شد که مرکز آن در شهر سنت جان قرار داشت. در طول حکومت جورج سوم، شهرداری توسط منشور سلطنتی در سال 1785 ایجاد شد. سنت جان قدیمی ترین مقر حکومتی کانادا از میان پنج شهر مونترال، وینیپگ، ونکوور و لوئیدمینستر است. 
سنت جان که جمعیت آن به طور کلی از زادگان مهاجرین ایرلندی و وفاداران بریتانیایی تشکیل شده است، قدیمی ترین شهر متحد کانادا است که منطقه ای به مساحت 3362.95 کیلومتر مربع در ارتفاعات کالدونیای با جمعیت 126202 نفر را پوشش می دهد و به طور مرتب میزبان کشتی های کروز و گردشگران منفرد از سراسر آمریکای شمالی است. در سال 2016، پس از 40 سال کاهش جمعیت، این شهر برای اولین بار به عنوان دومین شهر پر جمعیت استان با جمعیت 67575 در مساحت 315.82 کیلومتر مربع انتخاب شد.
درجه حرارت در سنت جان در فصول مختلف متفاوت است. در فصل تابستان درجه حرارت معمولا حدود 22 درجه سانتی گراد است و در فصل زمستان معمولا به حدود 3.9 درجه سانتی گراد پایین می آید. بارش باران در فصول بهار و پاییز رایج است، معمولا در تابستان از بارش باران خبری نیست و ظهور مه معمولا در ماه های تابستان امری غیر معمول نیست. بارش سنگین باران در زمستان اتفاق می افتد و همین طور میزان بارش برف متوسط است.
بخش فرهنگ و هنر، نقش مهمی را در اقتصاد سنت جان ایفا می کند. تئاتر امپریال از طرف شرکت تئاتر سنت جان و سمفونی نیوبرانزویک مورد تحسین فراوان قرار گرفته است و میزبان یک مجموعه بزرگ نمایش ها، کنسرت ها و دیگر تولیدات آن ها در طول سال است. مجتمع تفریحی هاربور استیشن (Habour Station) خانه تیم هاکی روی یخ سنت جان سی داگز QMJHL و تیم بسکتبال سنت جان ریپتاید NBL است.
گالری های هنری سنت جان منطقه بالای شهر (Uptown) را بیش تر از هر شهر کانادایی آتلانتیک دیگر پوشش می دهد. هنرمندانی مانند میلر بریتین و فرد راس بالای شهر سنت جان را به خانه خود اختصاص داده بودند و اکنون این مکان را به هنرمندان دیگری چون جرارد کالینز، کلیف تورنر و پیتر سالمون و گالری های آن ها تحویل داده اند. گالری های هنری Uptown شامل گالری های Trinity، Citadel، Handworks و مرکز هنری سنت جان می شود. مرکز هنری سنت جان در ساختمان کارنگی (Carnegie) قرار گرفته است و میزبان نمایشگاه های هنری، کارگاه ها، محافل ترانه سرا ها و دیگر نمایش های کوچک و برجسته در تئاتر بزرگ امپریال هست. 


مشاوره رایگان
cta
 02191009392