چت واتساپ
alt

جاذبه های گردشگری هالیفاکس

مراکز خرید هالیفاکس

هالیفاکس

به شهر هالیفاکس با نسیم های خنک دریایی خوش آمدید:

مردم محلی هالیفاکس به هالیگونیان شناخته می شوند، بسیاری از آن ها از سایر نقاط استان نوا اسکوشیا به این شهر آمده اند و از کیفیت زندگی عالی برخوردار هستند. نسیم هایی که از سمت دریا می آید، هوای شهر را تمیز نگه می دارد؛ پارک ها و باغ های پر از گل و گیاه و زینت داده شده در میان ساختمان های قدیمی شهر خودنمایی می کنند؛ صحنه های آشپزی، تئاتر و هنر های بی نظیر به همراه کافه های فراوان در این شهر وجود دارند؛ ترکیب زیبای فرهنگ با صنایع دستی، بیانگر عشق به سادگی مردم شهر است. این شهر تنها مکانی مختص جوانان نیست بلکه هالیفکس طول عمر طولانی را به ساکنینش تضمین می کند و بسیاری از ساکنین سالخورده شهر از آرامش موجود در این شهر لذت می برند. این شهر، قدم زدن در میان اسکله های تاریخی، بازدید از موزه ها، تماشای موسیقی زنده و لذت بردن از بهترین های کانادای شرقی را به شما پیشنهاد می کند. ساکنین هالیفکس بیش از هر چیزی از به اشتراک گذاشتن این شهر کوچک افسانه ای با بازدید کنندگان از سراسر جهان لذت می برند و خوشحال هستند.

شهر هالیفکس کانادا


هالیفکس، بزرگترین شهر بندری در میان استان های اقیانوس اطلس در شرق کانادا و پایتخت استان نوا اسکوشیا است. با این حال این شهر، هنوز کوچکتر از استاندارد های شهری آمریکای شمالی است. هالیفکس یک مرکز بزرگ تجاری و یکی از بزرگترین بنادر طبیعی جهان با موقعیت استراتژیک است. تاریخ غنی دریانوردی هالیفکس نشات گرفته از این عوامل است. در قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم، این شهر برای مهاجرین اروپایی، نقطه ورودی به کانادا محسوب می شد. امروزه شهر هالیفکس، به عنوان بندر ساحلی شلوغ اقیانوس اطلس و مرکز اقتصادی و فرهنگی شرق کانادا محسوب می شود. قلعه معروف ستاره ای شکل این شهر که در دهه 1850 تکمیل شده است بر روی تپه ای قرار گرفته است. انبار های کنار آب آن به عنوان یکی از آثار تاریخی مشهور هالیفکس به شمار می رود. 
اطراف منطقه هالیفکس، یعنی نوا اسکوشیا، نیو برانزویک و جزیره پرنس ادوارد تا قبل از ورود اروپایی ها به آمریکای شمالی، سرزمین های باستانی مردمان بومی مایکماق برای هزار سال بود، اما در قرن چهاردهم و پانزدهم اروپایی ها، کشتی های خود را در سواحل آمریکای شمالی برای ماهیگری به خشکی نشاندند و در این سرزمین ها اقامت کردند. اسم اولیه هالیفکس چه بوک توک (K’jipuktuk) بود که توسط مایکماق ها نامگذاری شده بود. 
هالیفکس مدرن در 21 ژوئن 1749 به عنوان پایگاه اولیه دائمی ارتش بریتانیا تأسیس شد و  پس از دومین کنت که منجر به سرنگونی آناپولیس رویال شد، به هالیفکس نامگذاری شد. این شهر به سرعت ایمن شد و به عنوان دومین بندر بزرگ طبیعی در جهان شناخته شد، در طول جنگ هفت ساله علیه فرانسوی ها و بعد ها در جنگ انقلابی آمریکا، هالیفکس ارزش خود را به همه ثابت کرد و با توجه به توسعه بنیادی آن از نظر اندازه و اهمیت، در معرض ورود جمعیت قابل توجهی از بازرگانان و دیگر اشخاص غیر نظامی قرار گرفت. 
در 6 دسامبر سال 1917، یک کشتی حمل بار نروژی با یک کشتی جنگی فرانسوی که 2500 تن مواد منفجره حمل می کرد برخورد کرد و منجر به انفجار عظیمی در هالیفکس شد که بیش از 2000 نفر کشته و تخریب نیمی از شمال شهر گشت. این انفجار تا قبل از ظهور سلاح هسته ای، بزرگترین انفجار به دست انسان بود.

شهر هالیفکس کانادا (Halifax)


این شهر بعد از این حادثه، به سرعت بازسازی شد و در زمان جنگ جهانی دوم، شهر هالیفکس با حضور کشتی های آذوقه بریتانیایی که خود را برای شروع سفر خطرناک در سراسر اقیانوس اطلس به عنوان کشتی های شکارچی آلمانی آماده می کردند، شلوغ تر از همیشه بود. پس از جنگ، بیش از یک میلیون مهاجر از طریق هالیفکس به کانادا رفتند. 
صنعت گردشگری هالیفکس، فرهنگ، مناظر و خطوط ساحلی نوا اسکوشیا را به نمایش می گذارد. چندین موزه و گالری هنری در مرکز شهر وجود دارد. موزه مهاجرین کانادا در Pier 21، درباره این منطقه که نقطه اصلی ورود مهاجران در تمام طول دهه های 1930، 1940 و 1950 بوده و همچنین سایت تاریخ ملی کانادا که در سال 1999 برای عموم افتتاح شد را به نمایش گذاشته و این موزه تنها موزه ملی در استان های منطقه آتلانتیک محسوب می شود. موزه دریایی آتلانتیک، موزه دریایی است که گالری های وسیعی را در بر گرفته از جمله نمایشگاه بزرگ درباره کشتی تایتانیک و همچنین بیش از 70 صنایع دستی کوچک و یک کشتی بخار 61 متری CSS Acadia . در فصل تابستان از جنگنده مربوط به جنگ جهانی دوم که کوروت HMCS Sackville است به عنوان یک کشتی موزه و بنای یادبود نیروی دریایی کانادا نگه داری می کند. گالری هنری نوا اسکوشیا در ساختمانی صدو پنجاه ساله قرار دارد که بیش از 9000 آثار هنری در آن به نمایش گذاشته شده است. مرکز فرهنگی بلک (Black) در منطقه دارتموث استان نوا اسکوشیا، منعکس کننده میراث غنی مردمان بومی است. 
هالیفکس دارای سایت های تاریخ ملی فراوانی است که از این میان باید به دژ Citadel Hill یا قلعه جورج نیز اشاره کرد. درست در خارج از منطقه شهری، چشم انداز شگفت انگیز Peggy Cove وجود دارد که مورد توجه مردم جهان قرار گرفته و سالانه بیش از 600.000 نفر بازدید کننده را به این مکان می کشاند.
کناره های آب در مرکز شهر هالیفکس، منطقه هاربرواک (Harbourwalk) قرار دارد که مسیر چوبی 3 کیلومتری مختص پیاده روی است که میان بازدیدکنندگان و مردمان محلی محبوبیت فراوانی دارد. بسیاری از کشتی های سایز متوسط در اسکله این شهر لنگر انداختند. هاربرواک، ترمینال عبور و مرور کشتی های فری هالیفکس است که صد ها فروشگاه، آثار تاریخی، ساختمان های اداری مختلف و چندین میادین عمومی در اطراف آن قرار گرفته است، همچنین در این محل هر سال در ماه آگوست فستیوال بین المللی باسکر توسط باسکر ها برگزار می شود.

شهر هالیفکس کانادا پایتخت نوا اسکوشیا


مرکز شهر هالیفکس دارای مغازه ها، فروشگاه های کوچک و منطقه خرید عمده است. همچنین شامل چندین مراکز خرید از جمله میدان اسکوشیا، مغازه های بارینگتون پلیس (Barrington Place) و مرکز خرید Maritime است. مرکز خرید های متعددی در جاده گاردن اسپرینگ مانند مرکز خرید پارک لین (Park Lane) قرار دارند. بیش از 200 رستوران و کافه در این منطقه قرار دارند که انواع غذا های بین المللی را به شما ارائه می دهند. در تابستان ها بیش از 60 کافه در مسیر های پیاده روی قرار دارند که آماده ارائه خدمت به مشتریان هستند. زندگی شبانه این شهر با کافه ها، مکان های کوچک به همراه موسیقی زنده و همچنین رستوران ها آمیخته شده و مکان تفریحی بزرگی را بر روی آب ها ایجاد کرده است.
کشتی های کروز به طور مرتب از این استان بازدید می کنند. در سال 2015، بندر هالیفکس از 141 کشتی کروز به همراه 222309 مسافر استقبال کرد. هالیفکس، مرکز اقتصادی اصلی در منطقه آتلانتیک کانادا است که مورد تمرکز وسیع شرکت های بخش دولتی و بخش های خصوصی قرار گرفته است. کارفرمایان و ژنراتور های اقتصادی آن شامل وزارت ملی دفاع، دانشگاه دالوسی (Dalhousie)، دانشگاه سنت ماری، شرکت کشتی رانی هالیفکس، سطوح مختلف دولت و بندر هالیفکس می شود. کشاورزی، ماهیگیری، استخراج معادن، جنگلداری و استخراج گاز های طبیعی به عنوان صنایع عمده منابع موجود در مناطق روستایی است. 
هالیفکس به خاطر نزدیکی آن به اقیانوس اطلس شمالی دارای آب و هوای دریایی است. تابستان های آن لذت بخش و گاهی اوقات مرطوب است و زمستان های آن دارای رطوبت نسبتا خفیف اما بارانی، برفی و پر باد است. پاییز اغلب دارای هوایی دلپذیر است و می توان این فصل را بهترین زمان برای بازدید از این شهر توصیف کرد.


 


مشاوره رایگان
cta
 02191009392