چت واتساپ
alt

جاذبه های گردشگری ساسکاتون

مراکز خرید ساسکاتون

رستوران های ساسکاتون 

ساسکاتون

به ساسکاتون، سرزمین گنج های پنهان خوش آمدید.

در نگاه اول اشتباه نکنید – به مرکز شهر و محله های داخلی آن قدم بگذارید تا حس پر جنب و جوش شهر را پیدا کنید. رودخانه با شکوه ساسکاچوان جنوبی از میان مرکز شهر می گذرد و طبیعت زیبا و سحر آمیزش را پیشکش می کند.
پرسه زدن در میان رودخانه و پارک ها به شما کمک می کند تا بیشترین لذت این روز های تابستانی بلند و آفتابی را ببرید. در این میان، نقاط خیلی خوبی در مسیرتان قرار دارد که می توانید در آن جا بنشینید و با نوشیدنی های خنک و گوارا روحی تازه کنید و با افراد محلی گفتگو نمایید.
ساسکاتون شهر پر زرق و برقی که با طبیعت زیبا و پر جنب و جوش آن ترکیب شده است. شهری پر جنب و جوش با مردمی مهمان نواز و دوستانه به همراه تجربه های فرهنگی غنی و متنوع است. ساسکاتون در های قلب خود را به روی بازدیدکنندگانی که از ترکیب این شهر با رویداد ها، فستیوال ها و جاذبه ها لذت می برند می گشاید. پس زمانی که در ساسکاتون هستید، می توانید رادیوی گردشگری را روی موج 91.7 پیدا کنید و از آخرین فستیوال ها، رویداد ها و جاذبه ها با خبر شوید.
نام ساسکاتون از کلمه بومی missaskquahtoomina به معنای نوعی توت که در اطراف رودخانه رشد می کند گرفته شده است. با وجود میراث شهر در توافق نامه سال 1883 توسط جامعه استعماری میانه رو، مردم ساسکاتون می دانند که چطور در روز های سرد زمستان و شب های کوتاه تابستان خودشان را گرم کنند. آن ها از میراث غرور آمیز خود یعنی موسیقی های ملی و محلی و صحنه های پرجنب و جوش با موسیقی های زنده برای گرم شدن استفاده می کنند. اگر شما فقط قصد توقف در یکی از شهر های ساسکاچوان را دارید بهتر است که ساسکاتون را انتخاب کنید.
ساسکاتون شهری است با جمعیتی حدود 257000 نفر که در کنار رودخانه ساسکاچوان جنوبی در استان ساسکاچوان مرکزی کانادا واقع شده است. پیچ رودخانه ساسکاچوان جنوبی این شهر را به دو قسمت غربی و شرقی تقسیم کرده که این دو قسمت توسط مجموعه ای از پل های پیوسته، بهم متصل شده اند که همین موضوع باعث شده تا آن را شهر پل نیز بنامند. ساسکاتون شهری با مردمان و بازدیدکنندگانی فعال است که جریانی یکسان آن ها را به سمت Meewasin Valley می کشاند. با حدود 60 کیلومتر پیاده روی می توانید زیبایی های این شهر را کشف نمایید. در کناره های جنوبی شهر، منطقه حفاظت شده ملی حیات وحش بیور کریک (Beaver Creek) و در مسیر شرق رودخانه، پارک و باغ وحش Forestry Farm ساسکاتو قرار دارد که با باغ های تزیین شده و وجود باغ وحش مکانی عالی برای کودکان است.

شهر ساسکاتون


به خاطر تکامل فرهنگی و هنر معماری مدرن Nouveau آن را با نام مستعار پاریس پریریز (Paris Prairies) به معنای چمنزار های پاریس نیز می خوانند. نشاط جوانی و فرهنگی غنی در هر محله آن مشهود است. این شهر خانه دانشگاه ساسکاچوان است که بایستی از بخشی از دانشگاه ساسکاچوان جایی که تکنولوژی پیشرو مانند منبع روشنایی سنکروترون کانادا از طریق بهترین افکار از سراسر جهان ترسیم می شود قدردانی کرد. همچنین ساسکاتون خانه سازمان Meewasin Valley است که از رودخانه ساسکاچوان جنوبی محافظت و از فضا های پارک محبوب رودخانه شهر و پارک تاریخی Wanuskewin که سایت تاریخی ملی کانادا و ثبت شده در میراث جهانی یونسکو به خاطر نمایش تاریخ 6000 ساله ملل اولیه آن است، حمایت می کند. 

ساسکاتون، بزرگترین شهر ساسکاچوان است که در قدیم به یک آبادی کوچک در میان مزارع گندم معروف بوده است. در حال حاضر این شهر دارای امکانات رفاهی فراوان با محیطی جذاب است. استراحت در ساسکاتون برای رفع خستگی آسان است تنها با خرید یک اسپرسو از منطقه خرید برادوی (Broadway) یا با خوردن غذاهای محلی خوشمزه در یکی از رستوران های زیبای آن لذت ببرید. در سفر به این شهر می توانید از آخرین پیشرفت های فناوری های تحقیقاتی اطلاع کسب کنید، یا در یک دوره بازی گلف شرکت کنید و چندین جایزه بگیرید، یا به تماشای نمایش شکسپیر در چادر بپردازید و یا فرهنگ بومی شش هزار ساله  آنن را کشف کنید.

هتل بیسبورو (Bessborough) مشرف بر رودخانه ساسکاچوان است و به عنوان معروف ترین جاذبه این شهر شناخته می شود. اگر شما قصد دارید که عکس این هتل را با تکرار پل های معروف این شهر بگیرید باید به سمت کرزنت ساسکاچوان (SasKatchewan Crescent) بروید و بلافاصله به سمت غرب تقاطع خیابان برادوی (Broadway Ave.) در انتهای جنوبی پل برادوی پیش بروید، این مکان بهترین نقطه برای عکاسی عکس مورد نظر است.

اطمینان حاصل نمایید که از هفت پل (شامل دو پل راه آهن) دیدن نمایید. متأسفانه، اولین پل شهر، پل ویکتوریا یا ترافیک که به سال 1907 باز می گردد و نمادی از بیسبورو بود در اوایل سال 2010 به علت نگرانی های امنیتی تخریب شد. پل جدیدی در سال 2018 اقتتاح شد که آن را از روی پل اصلی شبیه سازی نمودند و جایگزین آن کردند.

اگر شما بچه های کوچک دارید، سواری های پارک کینزمن برای آن ها مناسب است. در این پارک قطار مینیاتوری، چرخ و فلک و سایر بازی ها که تمامی این سواری ها در سال 2015 ارتقا یافته اند، وجود دارد. در اطراف این جاذبه، می توانید از دهکده بازی کینزمن، موزه اوکراینی های کانادا و خیابان گالری هنری مندل (Mendel) که در پاییز سال 2015 به موزه کودکان تبدیل شد بازدید نمایید. (خود گالری هنری مندل به گالری هنری رمای (Remai) ساسکاچوان در مرکز شهر توسعه یافته جدید ریور لندینگ انتقال داده شد.)

مراکز خرید مختلقی در سراسر شهر وجود دارد. میدتاون پلازا (Midtown Plaza) احتمالا راحت ترین مکان برای گردشگرانی است که قصد دارند به مرکز شهر ساسکاتون بروند. این مرکز خرید، بزرگترین مرکز خرید شهر با بیش از 130 مغازه و خدمات به همراه دو فروشگاه زنجیره ای بزرگ مانند سیرز و دبی (Sears & The Bay) است. بعد از این مرکز خرید، بزرگترین مراکز خرید بعدی شامل مرکز خرید The Centre در  Circle و 8th در قسمت شرقی شهر، و مرکز خرید منطقه Lawson Heights در قسمت شمالی شهر و نزدیک ترین مرکز خرید به هتل های فراوان در منطقه فرودگاه قرار دارند.


مشاوره رایگان
cta
 02191009392