چت واتساپ
alt

ساسکاتون

به ساسکاتون، سرزمین گنج های پنهان خوش آمدید. ساسکاتون شهر پر زرق و برقی که با طبیعت زیبا و پر جنب و جوش آن ترکیب شده است. شهری پر جنب و جوش با مردمی مهمان نواز و دوستانه به همراه تجربه های فرهنگی غنی

رجینا

رجینا (Regina) پایتخت ساسکاچوان،(Saskatchewan) دومین شهر بزرگ این استان پس از شهر ساسکاتون (Saskatoon) و شانزدهمین شهر بزرگ کانادا است .

ایالت ساسکاچوان

به ایالت ساسکاچوان خوش آمدید : 

با نسیم صبحگاهی خنک بیدار شوید و به دریاچه ای که گویا برای همیشه در جریان است بروید و با خانواده تان در حال گذران تعطیلات تابستانی باشید. با برنامه ریزی یک کمپینگ در ساسکاچوان می توانید به خانواده تان نزدیک تر شوید، پس این فرصت را از دست ندهید.
به استان ساسکاچوان خوش آمدید، با سفر به این استان می توانید از شهر های پر جنب و جوش، پارک های خلوت و حیات وحش وسیع آن بازدید نمایید و همچنین می توانید از فعالیت های ماهیگیری در آب های شیرین در سطح جهانی، قایقرانی، پیاده روی، گلف و سوار کاری لذت ببرید. بهتر است که همین الان برای برنامه ریزی سفرتان دست به کار شوید که مردمان این سرزمین منتظر دیدار با شما هستند. 
ایالت ساسکاچوان یکی از ده استان کانادا هست که در بخش جنوبی آن با ایالات متحده هم مرز است. دشت های جنوبی آن را مراتع سر سبز و بخش های شمالی آن را صخره های سخت و ناهموار فلات قاره کانادا با جنگل های درختان کاج، رودخانه ها و دریاچه ها پوشش می دهد. تنها استان بدون مرزهای طبیعی است. مساحت این استان 651900 کیلومتر مربع است که ده درصد آن آب شیرین است که عمدتا از رودخانه ها، مخازن و صد هزار دریاچه تشکیل شده است.

ایالت ساسکاچوان


این استان در غرب با آلبرتا، شمال با قلمرو های شمال غربی، شرق با مانیتوبا و شمال شرق با نوناووت (Nunavut) و جنوب با مونتانا و داکوتای شمالی ایالات متحده هم مرز است. در اواخر سال 2017 جمعیت این استان تقریبا به 1.164.000 نفر رسید. مردم معمولا در بخش مراتع و چمن زار های جنوبی استان سکونت دارند و بخش شمالی آن معمولا پوشیده از جنگل ها و خالی از سکنه است. تقریبا نیمی از جمعیت کل این استان در بزرگترین شهر این استان یعنی شهر ساسکاتون یا در شهر رجینا پایتخت این استان زندگی می کنند. رجینا (Regina)، مرکز استان ساسکاچوان است که موزه سلطنتی ساسکاچوان با نمایشگاه های تاریخ طبیعی و ملل نخستین مردمان کانادا در دل آن قرار گرفته است.
همچنین می توان به دیگر شهرهای این استان که شامل پرنس آلبرت، موسه جوی (Moose Jaw)، یورکتون (Yorkton)، سوئیفت کنونی (Swift)، بتلفورد شمالی (Battleford)، ملفورت (Melfort) و شهر مرزی للوید مینستر (Lloydminster) اشاره کرد. 
استان ساسکاچوان، سرزمینی است که با خشکی احاطه شده است و فاصله زیادی با آب های بی نظیر دارد. در نتیجه، آب و هوای این استان به شدت قاره ای است که نشان دهنده زمستان های بسیار شدید در سراسر استان است. مناطق جنوبی دارای تابستان های خیلی گرم و سوزان است. میدال (Midale) و یلو گرس (Yellow Grass) که در نزدیکی مرز ایالات متحده قرار دارند، بالاترین دمای ثبت شده در کانادا یعنی 45 درجه سانتی گراد در تاریخ 5 ژوئیه 1937 در هر دو موقعیت مشاهده شده است. در زمستان ها مشاهده دمای زیر منفی 45 درجه حتی در بخش جنوبی نیز امکان پذیر است.
هزاران سال است که گروه های مختلف بومی در ساسکاچوان ساکن شده اند. این استان اولین بار توسط اروپایی ها در سال 1690 کشف شد و در سال 1774 نیز در آن ساکن شدند. در سال 1905 به استان تبدیل شد و سرزمین های وسیع شمالی و غربی را در بر گرفت و همچنین در آن زمان شامل بیشترین چمن زار های کانادا می شد. 
در اواخر قرن بیستم، این استان به عنوان قلمرویی به حاکمیت دموکراسی سوسیال در کانادا شناخته شد و در سال 1944 به عنوان اولین دولت سوسیال دموکراتیک آمریکای شمالی انتخاب شد. اقتصاد این استان بر پایه ی کشاورزی، معدن و انرژی است.
در سال 1992، دولت های استانی و فدرال، توافق نامه ی تاریخی مدعی زمین با ملل نخستین ساسکاچوان امضا کردند. ملل نخستین غرامت ها را دریافت نمودند و همچنین مجاز به خرید زمین در بازار آزاد برای گروه ها شدند، آن ها در حال حاضر حدود 3079 کیلومتر مربع زمین دارند. برخی از ملل نخستین در مناطق شهری و حومه از جمله ساسکاچوان سرمایه گذاری کردند.
اگر شما دوست دارید که روی غذایتان سس خردل بریزید، این یه خوش شانسی محسوب می شود که شما به ساسکاچوان سفر کرده اید. ساسکاچوان بزرگترین تولید کننده سس خردل در کشور کانادا است و از دهه 50 به بعد تولید سس خردل رشد 75 درصدی داشته است.
در ساسکاچوان همه چیز فراتر از یک زندگی معمولی است. از چمنزار های وسیع آن گرفته تا چشم انداز فرهنگ و مردم آن باعث می شود زمانی که شما به استان ساسکاچوان سفر می کنید، احساس کنید که درست در خانه خودتان هستید. خارج از منزلی وسیع، شما چیزها و کارهای بی پایانی برای انجام دادن و دیدن دارید. در این استان، نسیمی از هوای تازه پوسستان را نوازش می کند و کیفیت زندگی منحصر به فرد در هر کدام از شهر هایش شما را شگفت زده خواهد کرد که همین امر این استان را به یکی از سریع ترین استان های در حال رشد کانادا تبدیل کرده است.
بسیاری از گردشگران برای ماهیگیری و غواصی در یکی از هزاران دریاچه ساسکاچوان به این استان سفر می کنند. با این حال، بسیاری از گردشگران در یکی از اقامتگاه های نزدیک به طبیعت و موجود در حیات وحش اقامت دارند و از این زیبایی وصف ناپذیر لذت می برند. برای کاوش های ماجراجویانه یک روز را مطابق برنامه سفرشان به قایقرانی یا کایاک سواری اختصاص می دهند. در همین حال، برای کسانی که به دنبال فعالیت های فرهنگی هستند، بهترین زمان سفر به ساسکاچوان در طول فستیوال های سالیانه آن است که توسط مردم بومی آن یعنی اولین کسانی که در این سرزمین زندگی می کردند و فرهنگ بومی را تاکنون زنده نگه داشته اند نمایش داده می شود.


مشاوره رایگان
cta
 02191009392