چت واتساپ
alt

شارلوت تاون

شارلوت تاون، مرکز استان پرنس ادوارد و بزرگترین شهر آن و یکی از استان های آتلانتیک (مشرف به اقیانوس اطلس) کانادا است که سواحل جنوبی استان پرنس ادوارد را در بر گرفته است.

ایالت پرنس ادوارد

به ایالت پرنس ادوارد خوش آمدید : 

جزیره پرنس ادوارد یکی از شرقی ترین استان های دریایی کانادا است که در کنار استان های نیو برانزویک و نوا اسکوشیا در خلیج سنت لارنس واقع شده است. این استان جزیره بزرگی است که به خاطر سواحل ماسه های قرمز، فانوس دریایی و زمین های کشاورزی اش شناخته شده است و برای غذاهای دریایی مانند لابستر و گوش ماهی شهرت فراوان دارد. شارلوت تاون، مرکز استان پرنس ادوارد و محل ساختمان های دولتی ویکتوریا و مرکز کنفدراسیون هنرهای معاصر با گالری های هنری و تئاتر است.
تاریخ جزیره پرنس ادوارد شبیه ریسمانی هست که از رشته های مخنلف ساخته شده است. هر کدام از این رشته ها به ریشه خودشان بر می گردد: ملل اولیه، فرانسوی، انگلیسی، ایرلندی و اسکاتلندی. باستان شناسان شواهدی راجع به استقرار اولیه مایکماق را پیدا کردند که به هزاران سال قبل از کنفرانس تاریخی شارلوت تاون باز می گردد. حتما هنگام بازدید از این جزیره اطمینان حاصل کنید که از مرکز فرهنگی مایکماق در جزیره لنفاکس و همچنین جشن سالانه Abegweit Pow Wow مردم بومی در ماه آگوست دیدن نمایید. اولین مهاجران اروپایی، فرانسوی ها بودند که در قرن شانزدهم وارد این جزیره شدند. آثار حضور آن ها در اسامی موجود در صندوق های پستی، موسیقی، رقص آکادیا و سلتیک (Celtic) قابل مشاهده است. ژاک کارتیه این جزیره را به عادلانه ترین سرزمین توصیف نمود و فرانسوی ها نام این جزیره را سنت ژان (Saint Jean) نامیدند. بعد ها که بریتانیایی ها این جزیره را اشغال کردند، به جزیره سنت جان شناخته شد. این جزیره در سال 1799 به افتخار پرنس ادوارد، دوک کنت (Duke of Kent)، پدر ملکه ویکتوریا به جزیره پرنس ادوارد نامگذاری شد. 
در سال 1758، این منطقه که تحت کنترل بریتانیایی ها بود به نوا اسکوشیا پیوست و کاپیتان ساموئل هلند مأموریت بررسی نقشه بردای از زمین ها را بر عهده داشت. او این جزیره را به 67 شهر بیست هزار هکتاری تقسیم نمود. در قرعه کشی بزرگی که در لندن انگلستان بر پا شد، تجار انگلیسی و چهره های نظامی سهم زیادی از این مستعمرات بدست آوردند. این مستعمره در سال 1769 از نوا اسکوشیا جدا شد، اما مسئله بر سر زمین ها برای بیش از صد سال ادامه داشت، تا این که بعد از کنفدراسیون، دولت جزیره قادر به خرید آخرین املاک بزرگ برای فروش مجدد به مستأجرین شد.

 ایالت پرنس ادوارد  در کانادا


پس از جنگ استقلال آمریکا، بیشتر وفاداران به سلطنت بریتانیا به سمت شمال حرکت کردند و آن ها اقدام به ساختن خانه هایشان در این جزیره کردند. قرن های هجدهم و نوزدهم، این جزیره شاهد ورود بسیاری از مهاجران انگلیسی، از جمله مهاجران اسکاتلندی و ایرلندی که از مشکلات اقتصادی در سرزمینشان فرار کردند، بود. این جزیره در اواسط دهه 1800 از نظر اقتصادی در صنعت چوب، باد و آب رشد کرد و جوامع و نهاد های استعماری موجود در آن توسعه یافتند. ستون اصلی اقتصاد این استان کشاورزی است و 25% سیب زمینی کانادا را تولید می کند.  این جزیره دارای نام های غیر رسمی متعددی است: باغ خلیج که اشاره به مناظر سرسبز و زمین های کشاورزی موجود در سراسر استان دارد، نام دیگر آن محل تولد کنفدراسیون یا مهد کنفدراسیون است که اشاره به کنفدراسیون شارلوت تاون دارد، هرچند جزیره پرنس ادوارد تا زمانی که به هفتمین استان کانادا تبدیل نشد به کنفدراسیون نپیوست. از لحاظ تاریخی نیز یکی از قدیمی ترین شهرک های کانادا محسوب می شود و از نظر جمعیت شناسی بازتاب موج مهاجرت ملیت های سلتیک، انگلیسی و فرانسوی از قدیم تا امروز را نشان می دهد.
 کنفرانس شارلوت تاون، یکی از مهمترین وقایع سیاسی در تاریخ کانادا است که در سال 1864 در کنفرانس درباره اتحادیه کانادا برگزار شد. این کنفرانس منجر به پذیرفته شدن آن ها به طور رسمی به عنوان یک کشور در سال 1867 شد. در سال 1873 جزیره پرنس ادوارد به استانی از کانادا تبدیل شد و این جزیره، کوچکترین استان کانادا شد.
موزه آکادیان در میسکوچ (Miscouche) تاریخ پر زرق و برق پیشگامان فرانسوی را به شما معرفی خواهد کرد. سپس با بازدید از محل تولد کنفدراسیون کانادا و تور سایت تاریخی و ملی کاخ استان خواهید فهمید که چگونه ملت جدید در شارلوت تاون در سال 1864 شکل گرفت.
جزیره پرنس ادوارد با عنوان محل تولد کنفدراسیون شناخته شده است. در سال 1864، استان های نیو برانزویک، نوا اسکوشیا، انتاریو و کبک برای تشکیل ملتی جدید در شارلوت تاون گرد هم آمدند. می توان گفت رخدادی بسیار ارزشمند در آن زمان بود. 
امروزه اکثر ساکنین این استان اروپایی هستند، هر چند که مردمان مایکماق ساکنین اولیه این جزیره بودند. این مردم حدود دو هزار سال قبل در این جزیره زندگی کردند و این جزیره را اپکویتک (Epekwitk) به معنای استراحت در امواج می نامیدند. مهاجران اروپایی آن را Abegweit تلفظ می کردند.
تمام مردم از میراث به جای مانده از گذشتگان استقبال می کنند زیرا این میراث ارتباط مهمی بین مردمان بومی این سرزمین با سرزمینشان را نمایش می دهد. الگو های زراعی ایجاد شده توسط اروپایی ها، بر قرن ها ماهی گیری و کشاورزی مردم این سرزمین تأثیر گذاشت و همچنین ایمانی که مردم این جزیره داشتند در ساخت جوامع آن ها حفظ شده است. مکان های تاریخی این سرزمین، حس موفقیت و افتخار را به نسل های بعدی مردمان جزیره انتقال می دهد.
اگر شما به دنبال چیزی در این جزیره آمده اید مطمئناٌ آن را در گوشه ای از جزیره پیدا خواهید کرد. هنرمندان ماهر در صنایع دستی در تمام طول سال سرشان شلوغ است و در حال تولید یک نوع گنجینه خاصی هستند که آن را به سادگی در هیچ جای دیگر پیدا نخواهید کرد.
زیبایی این سرزمین، زندگی مردمان سلیت، میراث آکادیان و میکماق و چهره های خندان و مهمان نوازی گرم مردم جزیره، این مکان را به مکانی ویژه و فراموش نشدنی برای بازدید تبدیل می کند.
 


مشاوره رایگان
cta
 02191009392