چت واتساپ
alt

هالیفاکس

هالیفکس، بزرگترین شهر بندری در میان استان های اقیانوس اطلس در شرق کانادا و پایتخت استان نوا اسکوشیا است. هالیفکس به خاطر نزدیکی آن به اقیانوس اطلس شمالی دارای آب و هوای دریایی است. تابستان های آن لذت بخش و گاهی اوقات مرطوب است.

ایالت نوا اسکوشیا

 به ایالت نوا اسکوشیا خوش آمدید :

شما می توانید سفر جاده ای کامل و عالی را در نوا اسکوشیا تجربه کنید. نوع وسیله سفرتان اختیاری هست می توانید با ماشین سفر کنید یا به جای آن دوچرخه، قایق و پای پیاده را برای کشف این زیبایی های پنهان انتخاب کنید. نقشه را از کوله پشتی تان بیرون بیارید و مکان هایی که قصد دارید از آن ها بازدید کنید علامت گذاری کنید، در نهایت مسیر سفرتان را مشخص کنید و ماجراجویی تان را آغاز کنید. این استان توسط اقیانوس اطلس احاطه شده و ریتم دریا، این استان را به مکانی تبدیل کرده که شما می توانید در آن احساس آرامش نمایید و با نفسی عمیق ریه هایتان را از این هوای تمیز پر کنید. 
نوا اسکوشیا یا نیو اسکاتلند یکی از سه استان دریایی شرق کانادا و یکی از چهار استان مشرف به اقیانوس اطلس است، همچنین این استان با وسعت 55284 کیلومتر مربع دومین استان کوچک از میان ده استان کانادا است. نوا اسکوشیا از جزایر ساحلی و شبه جزیره تشکیل شده و زیستگاه پفین و فوک ها است. نوا اسکوشیا جمعیتی حدود 924 هزار نفر در سال 2016 داشت که از نظر تراکم جمعیت دومین استان کانادا بعد از پرنس ادوارد آیلند محسوب می شود. این استان به خاطر ورزش های آبی مانند کایاک یا قایق سواری محبوبیت دارد. خلیج فاندی (Fundy) با جزر و مد های بسیار مشهورش مقصدی ایده آل برای تماشای نهنگ ها است. شهر هالیفکس (Halifax) مرکز این استان است که توسط یک دژ ستاره ای شکل گرفته و به خاطر وجود اسکله پر جنب و جوشش و باغ های عمومی ویکتوریا شهرت دارد. 

 استان نوا اسکوشیا در کانادا


نوا اسکوشیا یکی از اولین مناطق تأسیس شده در کانادا است که تاریخچه متنوعی از فرهنگ های مختلف مردمان بومی، کلیتیک، آکادیایی و آفریقایی است که به صدها هزار سال قبل و در مواردی مربوط به ملل مایکماق حتی به هزاران سال قبل بر می گردد. نوا اسکوشیا بیش از 100 فرهنگ و قومیت از سراسر جهان را در بر دارد. تاریخچه و تنوع آن در بسیاری از موزه ها، فستیوال ها و رویداد های برگزار شده در شهر ها و جوامع سراسر استان منعکس شده است و همچنین در موسیقی، هنر، غذا و سنت هایشان آورده شده است. این استان، بزرگترین جامعه اسکاتلندی در خارج از اسکاتلند را دارد که به زبان بومی اسکاتلندی مسلط هستند و در تعدادی از مدارس متوسطه در سراسر استان این زبان تدریس می شود.
استان نوا اسکوشیا متعلق به ملت مایکماقی (Mi’kma’ki) بوده که قبل از این که این مناطق عضو مستعمرات اروپایی شوند مردمان مایکماق در آن ها سکونت داشتند. در سال 1605، استعمارگران فرانسوی، اولین اقامتگاه دائمی اروپایی را در این منطقه که به پورت رویال شناخته می شود تأسیس کرد و سرزمینی که اکنون به آکادیا معروف است را کشف کردند. در سال 1710 بریتانیا پیروز شد و آکادیا را تصاحب کرد. پیمان اوترخت در سال 1713 صورت گرفت و بر اساس آن کیپ برتون آیلند به فرانسوی ها برگردانده شد. در حال حاضر هنوز بخشی از نیو برانزویک مستعمره فرانسوی آکادیا را تشکیل می دهد. بلافاصله بعد از ضبط رویال پورت در سال 1710، فرانسیس نیکلسون اعلام کرد که نام رویال پورت را به افتخار ملکه آن (Anne) به آناپولیس رویال تغییر داده است. در سال 1759، پایتخت نووا اسکوشیا را از آناپولیس رویال به شهر تازه تأسیس هالیفکس تغییر دادند. در سال 1755، اکثریت قریب به اتفاق جمعیت بریتانیایی (آکادیایی) بالاجبار از آکادیا اخراج شدند. در بین سال های 1759 و 1768 کشاورزان نیو انگلند جایگزین اخراجی ها شدند. در سال 1763، بسیاری از آکادیا ( جزیره کیپ برتون، جزیره سنت جان (امروزه جزیره پرنس ادوارد) و نیو برانزویک) بخشی از ایالت نوا اسکوشیا شد. در سال 1769، جزیره سنت جان به مستعمره جداگانه ای تبدیل شد. نوا اسکوشیا شامل نیو برانزویک امروزی بود تا این که بعد از ورود وفاداران امپراطوری متحد در سال 1784 به عنوان استان شناخته شد. در سال 1867، نوا اسکوشیا به یکی از چهار استان بنیادی کنفدراسیون کانادا تبدیل شد. 
در سال 1975، انجمن چند فرهنگی نوا اسکوشیا برای انعکاس نیاز های جوامع چند فرهنگی موجود در نوا اسکوشیا تشکیل شد. این انجمن در زمینه آموزش های چند فرهنگی، اشتراک اطلاعات و برابری کمک می کند. شهر هالیفکس هر سال میزبان جشنواره بزرگ چند فرهنگی است و همچنین  رویداد ها، کنفرانس ها و انجمن های دیگر در طول سال در آن برگزار می شود.
نوا اسکوشیا بهشت فعالیت های تفریحی است. طبیعت زیبای آن، فعالیت های ورزشی فضای باز و زندگی شبانه هیجان انگیز در این استان سالانه بیش از دو میلیون بازدیدکننده را به سمت خود جذب می کند. شما در این استان می توانید چهار فصل بهار، تابستان، پاییز و زمستان را تجربه نمایید. همچنین می توانید از شنا، قایق سواری و قدم زدن در مسیر های زیبای پیاده روی، اسکی کردن روی تپه ها و اسکیت بازی لذت ببرید. هر نوع تفریحی متناسب با هر نوع سلیقه ای در این استان وجود دارد. علاوه بر این موارد، در بسیاری از شهر ها، اردوگاه ها و کمپینگ های فراوان با خدمات تخت و صبحانه وجود دارد که تنها با یک رانندگی کوتاه به هر کدام از این ها می توانید دسترسی پیدا کنید. 

ایالت نوا اسکوشیا Nova Scotia


ورزش و تفریح به داشتن یک زندگی سالم کمک می کند. مشارکت در فعالیت های ورزشی و تفریحی، راه خوبی برای دیدار دوستان جدید است. این مراکز را می توانید در سراسر نوا اسکوشیا پیدا کنید که دارای برنامه های ورزشی و تفریحی برای کل اعضای خانواده هستند. دو پارک ملی کیپ برتون هایلند (Cape Breton Highland) و کجیمکوجیک (Kejimkujik) در استان نوا اسکوشیا وجود دارد که یکی از نقاط زیبا با طبیعتی منحصر به فرد کانادا است. بسیاری از پارک های استانی در نوا اسکوشیا قرار دارد. وب سایت پارک های استان نوا اسکوشیا شامل اطلاعات تمام پارک های استان به همراه مسیرهای رانندگی، تصاویر و راهنمایی های مفید برای بازدیدکنندگان می باشد. https://parks.novascotia.ca پارک Shubenacadie تنها پارک حیات وحش در این استان است که به 45 نمایشگاه مختلف حیات وحش، 33 گونه پستانداران و 65 گونه پرندگان اختصاص دارد. 
در استان نوا اسکوشیا به مفهوم اصلی سرگرمی پی می برید. مردمان این استان به داشتن موسیقی سنتی، رقص و تئاتر زنده و جشن های خانگی معروف به کیلیز Ceilidhs افتخار می کنند. همچنین این استان محل تولد بسیاری از نقاشان، مجسمه سازان حرفه ای و هنرمندان صنایع دستی زیبا می باشد. در سراسر این استان موزه ها، گالری ها، استودیو ها، باشگاه های شبانه، کافه ها، جشنواره ها، تئاتر ها قرار دارند که میراث و سنت های محلی و ملی آن ها توسط هنرمندان ملی و بین المللی به نمایش گذاشته شده است.
نوا اسکوشیا دارای 5 سایت ثبت شده در میراث جهانی یونسکو و همچنین 26 سایت تاریخی ملی کانادا است. این سایت ها، داستان های خیلی قدیمی ماجراجویی، خلاقیت، اکتشافات و تنوع فرهنگی را نقل می کند. از آن جایی که سفر از یک نقطه به نقطه دیگر این استان آسان است، می توانید به راحتی در طی چند روز از این سایت ها بازدید نمایید.
 


مشاوره رایگان
cta
 02191009392