چت واتساپ
alt

جاذبه های گردشگری ویکتوریا

مراکز خرید ویکتوریا

رستوران های ویکتوریا

ویکتوریا

معرفی شهر ویکتوریا کانادا

ویکتوریا، پایتخت استان بریتیش کلمبیا است که در انتهای جنوبی جزیره ونکوور قرار گرفته و به خاطر فعالیت های روباز آن شناخته شده است. این شهر در گذشته جزء مستعمره بریتانیا بوده و معرف معماری ویکتوریایی است که می توانید این اثر معماری را در قلعه مجلل کریگدارروچ (Craigdarroch Castle) مشاهده نمایید. باغ های بوچارت با 55 هکتار به خاطر وجود گل های زینتی اش به همراه مجسمه ها، آب نماها و چرخ و فلک به عنوان یکی از معروف ترین باغ های شهر محسوب می شود. خود شهر دارای جمعیتی حدود 86 هزار نفر می باشد در حالی که محدوده شهری ویکتوریای بزرگ بیش از 367 هزار نفر جمعیت دارد که جزء پانزدهمین محدوده شهری پرجمعیت کانادا است. ویکتوریا هفتمین شهر پرجمعیت کانادا است که تراکم جمعیت بیشتری نسبت به تورنتو دارد. 

ویکتوریا جنوبی ترین شهر بزرگ در غرب کانادا است و حدود 100 کیلومتری بزرگترین شهر استان بریتیش کلمبیا یعنی ونکوور قرار دارد. همین طور این شهر در 100 کیلومتری شهر سیاتل قرار گرفته که توسط هواپیما و کشتی های مسافربری که روزانه بین سیاتل و ویکتوریا تردد دارند قابل دسترسی می باشد. 

شهر ویکتوریا در کانادا

شهر ویکتوریا بعد از ملکه ویکتوریای انگلستان به این اسم نامیده شد و در آن زمان، این شهر در آمریکای شمالی بریتانیا به عنوان یکی از قدیمی ترین شهر های شمال غربی اقیانوس آرام محسوب می شد که برای اولین بار در سال 1843 به عنوان محل سکونت بریتانیایی انتخاب شد. شهر ویکتوریا، تعداد زیادی از ساختمان های تاریخی خود به خصوص دو  تا از برجسته ترین آن ها یعنی ساختمان پارلمان (که در سال 1897 به پایان رسید و خانه مجلس قانونگذاری بریتیش کلمبیا) و هتل ایمپرس (که در سال 1908 افتتاح شد) را تا به امروز حفظ کرده است. محله چینی ها که معروف به Chinatown هست بعد از شهر سان فرانسیسکو به عنوان دومین منطقه قدیمی آمریکای شمالی محسوب می شود. مردمان بومی ساحل سالیش اولین ملیت هایی هستند که انجمن هایی با قدمت طولانی قبل از سکونت غیر بومی ها در منطقه تأسیس کرده اند. احتمالا چندین هزار سال قبل از آن، در زمان اکتشاف اروپا، جمعیت زیادی داشتند.

ویکتوریا معروف به شهر باغ، شهری جذاب و مقصد گردشگری پرطرفدار و موفق در بخش تکنولوژی و فناوری است که بزرگترین تولیدکننده درآمد آن در بخش خصوصی اش هست. بر اساس گفته های نومبئو، ویکتوریا از نظر کیفیت زندگی جزء بیست شهر برتر جهان است. این شهر دارای جمعیت دانشجویی وسیع غیر محلی است که برای شرکت در دانشگاه ویکتوریا، کالج کاموسون، دانشگاه روبال رودز، کالج هنری ویکتوریا، کالج هنر های نمایشی کانادایی و برنامه های دبیرستانی مربوط به سه مدرسه منطقه به این شهر می آیند. شهر ویکتوریا به خاطر وجود سواحل و خطوط ساحلی زیبای آن نزد قایقران ها بسیار محبوبیت دارد. همچنین این شهر، شهر محبوب و مورد علاقه بازنشستگان است و آن ها برای لذت بردن از آب و هوای معتدل و بدون برف منطقه و همچنین آرامش موجود در آن به این شهر می آیند.

ویکتوریا یکی از مقاصد مهم گردشگری است که بیش از 3.5 میلیون بازدیدکننده اقامتی در طول سال دارد که بیش از یک میلیارد دلار به اقتصاد محلی آن افزوده است. همچنین حدود 500.000 مسافر در طول روز دارد که از طریق کشتی های کروز به نقطه اگدین (Ogden Point) نزدیک بندرگاه داخلی شهر (Inner Harbour) وارد می شوند. روزانه تعداد زیادی بازدید کننده برای تماشای نهنگ ها به این ساحل می آیند. در نزدیکی شهر ویکتوریا، پایگاه نیروهای کانادایی اسکوئیمالت که پایگاه نیروی دریایی اقیانوس آرام کانادا است قرار دارد.

مرکز شهر ویکتوریا اغلب به عنوان مرکز منطقه ویکتوریای بزرگ فعالیت می کند، مکانی است که بسیاری از باشگاه های شبانه، تئاتر ها، رستوران ها و کافه ها در دل آن جای دارد و محلی است که بیشتر رویداد های عمومی در آن برگزار می شود. نمایش های آتش بازی روز ملی کانادا، Splash Symphony (این مراسم در یکشنبه قبل از تولد حضرت مسیح برگزار می شود) و دیگر فستیوال های موسیقی و رویداد های فرهنگی بیش از ده ها هزار نفر بازدیدکننده را به مرکز شهر می کشاند. جشنواره موسیقی ریفلندیا و موسیقی الکترونیک، یکی دیگر از رویداد هایی است که مرکز شهر را به اوج شلوغی اش می رساند.

منطقه شهری ویکتوریا و حومه آن میزبان رویداد های ورزشی برجسته از جمله بازی های کشورهای مشترک المنافع سال 1994، مسابقات قهرمانی اسکاتیز در سال 2009، مسابقات جهانی قهرمانی مردان فورد در سال 2005 و اسکیت کانادا در سال 2006 بوده است. ویکتوریا میزبان بازی های جام جهانی فیفا در سال 2007 در پارک اتلتیک رویال (Royal Athletic Park) و مسابقات دوچرخه سواری در بزرگراه Bastion Square Grand Prix Criterium بوده است.

این شهر همچنین مقصدی برای کنوانسیون ها، جلسات و کنفرانس ها است که می توان به جلسه فرمانده نظامی سازمان متحد آتلانتیک شمالی که در هتل گرند پسیفیک در سال 2007 برگزار شد، اشاره کرد. هر ساله رقابت های بین المللی قایقرانی سوئیفتسور (Swiftsure) برگزار می شود که قایقران ها را از سراسر جهان برای شرکت در این مسابقه به آب های جزیره ونکوور می کشاند و همچنین فستیوال قایق دراگون با بیش از 90 تیم از سراسر آمریکای شمالی برگزار می شود. شهر ویکتوریا اغلب نقطه شروع مسابقات قایق های بادبانی Vic-Maui است که طولانی ترین مسابقات دریایی سواحل غربی محسوب می شود.

بندر ویکتوریا شامل سه قسمت است: بندر بیرونی که مورد استفاده کشتی های دریای عمیق است و بنادر درونی و بالایی که مورد استفاده ترافیک ساحلی و صنعتی قرار می گیرد. بندر ویکتوریا توسط یک موج شکن عمیق و وسیع حفاظت می شود. این بندر هم یک بندر کاری و هم یک جاذبه توریستی و مقصد کشتی های کروز است. بندر اسکوئیمالت، یک بندر محافظت شده خوب با حوضچه بزرگ و تأسیسات کشتی سازی و تعمیرات می باشد.  ویکتوریا، چهار شهر خواهر دارد که Khabarovsk روسیه، Napier نیوزیلند، Morioka ژاپن و سوژو چین می باشند.


مشاوره رایگان
cta
 02191009392