چت واتساپ
alt

جاذبه های گردشگری اتاوا

معرفی مکان های دیدنی و جاذبه های گردشگری اتاوا 

1.     پارلمان هیل کانادا ( Parliament Hill)

ساختمان های مجلس، که پوشیده از سنگ های ماسه ای دوره گوتیک ویکتوریا است با تمام شکوه و جلالش بر فراز تپه های 50 متری قرار گرفته و چشم اندازی خیره کننده را از رودخانه اتاوا دارد. کتابخانه پارلمان، در پشت ساختمان، مخالف ورودی در هشتی مبلمان شده ای قرار گرفته که در آتش سال 1916 به صورت دست نخورده باقی مانده است. شما می توانید از بلوک وسیع مرکزی به وسیله تور بازدید نمایید و همچنین عموم مردم می توانند در دوره پرسش و پاسخ از دولت در صحنه حضور داشته باشند.
محوطه زیبایی در مقابل ساختمان های پارلمان قرار دارد که در فصل تابستان این محل توسط اعضاء مانتی پلیس کانادا با یونیفرم های مانتی که شامل کت های اسکارلت، کلاه های کانادایی ستتسون، شلوارهای سوارکاری و چکمه های تا زانو می باشد مورد نظارت قرار می گیرد. در صبح های تابستان، نمایش تغییر شیفت نگهبانان که با رژه گروهی همراه است همیشه بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می کند. این مراسم در ساعت 09:50 بامداد برگزار می شود، برای داشتن محل خوب جهت تماشا، شما باید حداقل 15 دقیقه قبل از شروع این مراسم در محل حضور داشته باشید. تغییر گاردی ها و تورهای پارلمان یکی از محبوب ترین موارد رایگانی است که در اتاوا می توانید انجام دهید.

پارلمان هیل ( Parliament Hill)

2.    کانال ریدو 

کانال ریدو به وسعت 200 کیلومتر ( تنها با عمق 1.6 متر )  اتاوا را با کینگستون در دریاچه انتاریو بهم متصل کرده است.  این کانال در اصل مسیر استراتژیکی بین مونترال و دریاچه انتاریو بوده که نیازهای نظامی در طی جنگ با ایالات متحده در سال 1812 را برطرف می کرد. در فصل تابستان کانال یک آبراهه فعال است و به محض یخ زدن آب ها، کانال به فضای تفریحی برای فستیوال ها و اسکیت بازی تبدیل می شود. به همین دلیل زمستان اتاوا به یکی از موارد مورد علاقه بازدید کنندگان تبدیل شده است. Chateau Laurier یکی از ساختمان های بزرگ کناره کانال است. همچنان این اثر، حال و هوای قرون وسطایی دارد و در سال 1912 ساخته شده و نشان دهنده این موضوع است که چطور بزرگترین شرکت های راه آهن کانادایی، هتل های بزرگ با برجسته ترین معماری را در سراسر کانادا در اختیار داشتند.

3.    موزه جنگ کانادا

این موزه مدرن در کنار رودخانه اتاوا واقع شده و گذشته نظامی کانادا را از زمان جنگ بین فرانسوی ها و مردم اروگوئه در قرن شانزدهم تا کمک های کانادا در جنگ های جهانی اول و دوم و نقش صلح بانان مدرن را در عصر حاضر نشان می دهد. دیدن تاریخچه و وقایع تاریخی از جمله جنگ سال 1812 از نگاه یک کانادایی برای بازدیدکنندگان آمریکایی بسیار جالب خواهد بود. بیشتر نمایشگاه ها به صورت تعاملی هستند و مجموعه ای از وسایل نقلیه نظامی شامل بیش از 50 تانک، جیپ، موتور سیکلت، کامیون های زرهی و حتی ماشین هیتلر در آن به نمایش گذاشته شده است.   
ساعات بازدید: از ساعت 09:30 بامداد تا 5:00 بعد از ظهر 
هزینه ورودی: 17 دلار برای بزرگسالان، 15 دلار برای افراد بالای 65 سال و برای کودکان 3 الی 12 سال نیز 11 دلار می باشد.
آدرس: 1 Vimy Place, Ottawa, Ontario
سایت: http://www.warmuseum.ca 

موزه جنگ کانادا

4.    گالری ملی کانادا

گالری ملی کانادا با طراحی فوق العاده مدرن و برج های شیشه ای منشور مانند که خطوط ساختمان های پارلمان را منعکس می نماید توسط طراح معروف Moshe Safdie به عنوان یکی از شاهکارهای معماری عصر حاضر شناخته شده است. این منشورهای شیشه ای در مقابل با مدل قرون وسطایی Chateau Laurier قرار گرفته و همچنان به عنوان یکی از جاذبه های مشهور شهر با چشم اندازی زیبا از اتاوا به حساب می آید. در داخل آن، گالری هایی وجود دارد که بیان کننده هنر مردم بومی می باشد، به دنبال آن می توان به پیشرفت هنر کانادایی در آثار مذهبی از جمله آثار گروه هفت یا سون، گشت و گذار در میان سبک هنری امپرسیونیسم اروپایی و برگزاری نمایشگاه های موقت اشاره کرد. اتاق های هنری اینویت در طبقه پایینی قفسه های شیشه ای سالن بزرگ قرار گرفته است. برای دیدن جاذبه های بیشتر شهر اتاوا، گالری ملی دارای موقعیت مکانی بسیار خوبی است و دسترسی راحتی به سایر جاذبه های توریستی مانند نتردام، موزه جنگی کانادا و پارک هیل (Majors Hill Park) دارد.
ساعات بازدید: از اول اکتبر تا 30 آوریل از ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر و از 1 می تا 30 سپتامبر از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر 
هزینه ورودی: 15 دلار برای بزرگسالان، 13 دلار برای افراد بالای 65 سال و 7 دلار برای افراد زیر 24 سال و برای کودکان زیر 11 سال رایگان می باشد.
آدرس: 380 Sussex Drive, Ottawa, Ontario
سایت:  https://www.gallery.ca

5.    برج صلح (Peace Tower)    

 ایستادن بر فراز بالاترین و مرتفع ترین نقطه اتاوا یعنی برج صلح با چشم انداز پانورامای خیره کننده اش از شهر یکی از هیجان انگیز ترین جاذبه های اتاوا محسوب می شود. از بالای این برج شما می توانید ساختمان سالن پارلمان، ورودی شهر، رودخانه، گاتینو و تپه های شمالی را مشاهده نمایید. با آسانسور موجود در برج می توانید به ناقوس های برج نگاهی بیندازید و سپس از اتاق یادبود که به مناسبت جان باختگان جنگ جهانی اول ایجاد شده بازدید نمایید. دسترسی به برج آزاد است اما در ابتدا باید بلیط تهیه کنید.
آدرس : Parliament Hill, Ottawa, Ontario

 برج صلح (Peace Tower)    

6.    موزه طبیعت کانادایی

 موزه طبیعت کانادا، شما را از دنیای دایناسورها به سوی جمعیت حیوانات امروزی می برد. همچنین نمایشگاه های موقت که با مضمون محیط زیست و شرایط ناراحت کننده امروزی آن است در این مکان برگزار می شود. این مکان موزه ملی تاریخ و علوم طبیعی نیز است. زمانی ساختمان تاریخی این مکان، موزه یادبود ویکتوریا بوده که محل تولد موزه های ملی کانادا می باشد. بنای این ساختمان قلعه مانند در سال 1910 تکمیل شده است.
ساعات بازدید: از 4 سپتامبر تا 31 می از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر و از اول جون تا 2 سپتامبر از ساعت 9 صبح تا 6 بعد از ظهر
هزینه ورودی: 14.50 دلار برای بزرگسالان، 12.50 دلار برای افراد بالای 65 سال، دانش آموزان و دانشجویان و برای کودکان 3 الی 12 سال نیز 10.50 دلار می باشد.
آدرس: 240 McLeod Street, Ottawa, Ontario
سایت: http://nature.ca/

7.    بنای یادبود ملی جنگ

مقبره سرباز گمنام کانادا، این مجسمه برنزی نمایشی از سربازان جنگ جهانی اول است که بر پایه طاقی شکل گرانیتی قرار گرفته است. در کناره پایه این بنا، سال هایی که نیرو های کانادایی مشغول جنگ بودند یعنی 1950-1953 حک شده است. بطور خلاصه، اما محرمانه، تغییر مراسم گاردی در اینجا توسط نوازنده بگ پایپ به تنهایی صورت می گیرد و بنای یادشده، مرکز فعالیت های مربوط به روز یادبود می باشد سنتی که مردم شاخه های لاله های وحشی را روی این مقبره رها می کنند.
آدرس: Elgin Street, Ottawa, Ontario

بنای یادبود ملی جنگ

8.    موزه جنگ سرد کانادا (Diefenbunker)

موزه جنگ سرد کانادا در خارج از اتاوا در یکی از تأسیسات عظیم زیرزمینی که در اوایل دهه 1960 جهت حفاظت از عملیات مهم دولت کانادا در صورت وقوع جنگ هسته ای ساخته شده قرار گرفته است. این بنا یکی از چندین پناهگاه های زیرزمینی خودکفا و مقاوم در برابر شوک و اشعه در طول جنگ سرد کانادا است که به عنوان بخشی از پروژه EASE (مؤسسات سیگنال های ارتش آزمایشی) ساخته شده بود. منتقدان سیاسی اسم مستعار Diefenbunkers را در اشاره به نخست وزیر جان دیفنبکر کسی که ساخت این بنا ها را دستور داده بود برای این مکان انتخاب کردند. این بنای وسیع اکنون به موزه جذاب دوران جنگ سرد اختصاص داده شده است.
ساعات بازدید: در زمستان در روزهای کاری از ساعت 11 الی 16 و در شنبه و یک شنبه ها از ساعت 10 الی 16:30 ، در تابستان از ساعت 10 الی 16:30 می باشد.
هزینه ورودی: برای بزرگسالان 17.50 دلار، برای افراد بالای 65 سال 16.50 دلار، برای محصلین 13 دلار و برای نوجوانان(6-18) 11 دلار و کودکان زیر 5 سال رایگان می باشد.
آدرس : 3911 Carp Road, Carp, Ottawa, Ontario

9.    کلیسای نتردام

نتردام، کلیسای زیبای کاتولیکی است که در سال 1846 وقف شده است. بر خلاف گالری ملی، شهرت این بنا به خاطر داشتن کنده کاری های ماهون موجود در طراحی داخلی است که توسط هنرمند Philippe Parizaeau خلق شده است و همچنین اشکال عناوین چهارگانه انجیل، پیامبران و رسولان توسط هنرمند Louis Philippe Hebert ایجاد شده است. 17 پنجره شیشه ای داخل کلیسا با رنگ آمیزی بسیار عالی بیانگر صحنه هایی از زندگی حضرت مسیح و مریم مقدس می باشد که توسط هنرمند معروف مونترالی Guido Nincheri در بین سال های 1956 و 1961 به تصویر کشیده شده است. پروژه ساخت این ساختمان تاریخی در سال 1841 آغاز شد که در نهایت در سال 1880 به اتمام رسید و به عنوان قدیمی ترین و بزرگترین کلیسای موجود در پایتخت کشور می باشد.
ساعات بازدید: از ماه نوامبر تا اوریل دو شنبه ها از ساعت 11:30 الی 18:00، سه شنبه تا جمعه از ساعت 10 الی 18، شنبه ها از 14 الی 18 و یک شنبه ها از ساعت 8 الی 20:30 و از ماه می تا اکتبر دو شنبه ها از ساعت 11:30 الی 18، سه شنبه تا شنبه ها از ساعت 9 الی 18 و یک شنبه ها از ساعت 8 الی 20:30 
آدرس: 385 Sussex Dr., Ottawa, Ontario
سایت: https://www.notredameottawa.com

10.    موزه هوا- فضای کانادا

موزه هوا- فضای کانادا که بیان گر تاریخ صنعت هوانوردی نظامی و شهری کانادا است در فرودگاه راک کلیف Rockcliffe در شمالی ترین نقطه شهر واقع شده است. در داخل این موزه، نسخه ای از هواپیمای Silver Dart که در سال 1909 اولین پرواز در کانادا را انجام داد و هواپیما های جنگنده جنگ جهانی اول و دوم و برخی از هواپیماهای دریایی و دیگر هواپیماهایی که در شناسایی بخش های ناشناخته صحرای شمالی کمک کردند به نمایش گذاشته شده است. 
ساعات بازدید: از 4 سپتامبر تا اول می از ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر به غیر از دوشنبه ها که تعطیل است و از اول می تا 3 سپتامبر از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر می باشد.
هزینه ورودی: برای بزرگسالان 15 دلار، برای افراد بالای 65 سالو دانشجویان 13 دلار و برای نوجوانان (3-17) 10 دلار می باشد.
آدرس: 11 Aviation Parkway, Ottawa

11.    ضرابخانه سلطنتی کانادا

در حالی که ضرابخانه سلطنتی چرخه تولید سکه های کانادا را متوقف کرده، این محل به ایجاد و تولید مدال های با ظرافت، سکه های یادبود برای کلکسیونر ها، و جوایز ساخته شده از فلزات گرانبها مانند مدال های المپیک مشغول است. بازدید از این مکان می تواند برای شما بسیار جذاب باشد، به خصوص در روزهای کاری که شما قادر به تماشای محل کار این هنرمندان خواهید بود. همچنین شما می توانید یکی از سه سکه غول پیکر لونی طلای کانادا (لونی، سکه طلای یک دلاری کانادا) که در این محل ضرب شده را مشاهده نمایید و یک شمش طلای واقعی را در دستانتان بگیرید. تورهای بازدید از این مکان به صورت گروه های کوچک هستند، پس اگر تمایل به بازدید از این محل دارید بهتر است از قبل جهت رزرو تور اقدام نمایید.
آدرس:  320 Sussex Drive, Ottawa, Ontario

12.    فستیوال لاله کانادا

جشنواره بهاری اتاوا که نمایان گر پایان فصل زمستان است با عنوان لاله ها آغاز می شود. این لاله ها توسط ملکه ژولیانای کشور هلند به لطف مهمان نوازی شهر در طول جنگ جهانی دوم اهدا شده است. در این فستیوال سراسر شهر پر از گل های لاله می شود، مخصوصا کناره های کانال ریدو و پارک کمیسیونر که محل همیشگی برگزاری این فستیوال های عمومی هستند. پارک هیل که در جنوب غربی کلیسا قرار دارد مملو از هزاران لاله می شود. در مجموع در طی این فستیوال میلیون ها لاله در شهر شکوفا می شود و منظره ای فوق العاده و منحصر به فرد از لاله ها به نام مسیر لاله خلق می کند. آتش بازی ها و اجرای نمایش یکی دیگر از جاذبه های این فستیوال است.
زمان: زمان برگزاری این فستیوال از تاریخ 10 الی 20 می در سال 2019 می باشد. با ورود به سایت می توانید از زمان برگزاری فستیوال در سال های آتی مطلع شوید.

فستیوال لاله کانادا در اتاوا

13.    بازار Byward

بازار Byward در سال 1846 ساخته شده و در شمال کانال ریدو، بخش پایین شلوغ شهر اتاوا که معروف به Lower Town است قرار گرفته است. در تابستان خیابان های آن از میوه، گل و سبزیجات و در سالن اصلی آن از فروشگاه های مواد غذایی پر می شود. کل محوطه بازار فضای دوستانه ای دارد و در همسایگی بازار پر از رستوران ها و بوتیک های هوشمند است.

14.    پارک دریاچه Dows

زمانی که وارد پارک دریاچه داوس می شوید با مکان بسیار زیبایی مواجه می شوید که مشرف به دریاچه است. امکاناتی که این محل دارد شامل یک سری رستوران های مختلف و یک تراس فضای باز که در تابستان خیلی محبوبیت دارد. در داخل این پارک اغلب اسکله هایی وجود دارد که امکان اجاره قایق های پدالی، کانو، کایاک یا موتوری را برای شما فراهم ساخته است. در فصل زمستان شما می توانید اسکیت روی یخ و سورتمه اجاره کنید، یا به تماشا و شرکت در رویدادهای مختلف در طی فستیوال زمستانی Winterlude بپردازید. در فصل بهار پارک با گل های لاله تزئین شده که در طول فستیوال رسمی لاله ها می توانید به مشاهده آن ها بپردازید و از این منظره شگفت انگیز لذت ببرید.
زمان بازدید: ساعات کاری در فصل بهار از اوایل می تا اواسط جون از ساعت 10 الی 19، در فصل تابستان که از اواسط جون شروع می شود از دوشنبه تا یک شنبه از ساعت 9 الی 21 و در فصل پاییز که از ماه سپتامبر شروع می شود از دوشنبه تا یک شنبه از ساعت 9 الی 19 و  در فصل زمستان در روز های دوشنبه تا جمعه از 9:30 الی 22 و شنبه و یک شنبه ها از ساعت 9 الی 22 می باشد.
آدرس: 1001 Queen Elizabeth Dr, Ottawa, Ontario


 پارک دریاچه Dows   
 


مشاوره رایگان
cta
 02191009392