alt

جاذبه های گردشگری مونترال

معرفی جاذبه های دیدنی و توریستی شهر مونترآل

شهر مونترآل در سنت لارنس واقع شده و به عنوان مرکز بین المللی ارتباطات و تجارت شناخته شده است. در سال 1353 کشتی ژاک کارتیر (Jacques Cartier) در این سرزمین به خاک نشست و این سرزمین را برای قلمروی پادشاهی خودش انتخاب کرد و عنوان شاه فرانسوا اول فرانسه را به دست آورد، با این حال پادشاهی او تا سال 1642 طول نکشید و پائول دی چمدی (Paul de Chomedey) یک ایستگاه هیئت اعزامی کوچک را در این جا تأسیس کرد که آن را ویل ماری دی مونت رآل نامیدند.  این سکونت گاه، همان مونترآل امروزی یعنی دومین شهر بزرگ فرانسوی زبان در جهان است. علا رغم اندازه شهر، تنها بخشی از شهر مونترآل است که محبوبیت فراوانی بین گردشگران دارد و با تراکم بازدیدکننده در آن محدوده مواجه است. موزه های بزرگ و مراکز هنری اصلی در مرکز شهر (Centre-Ville) واقع شده اند، جایی که شما زیباترین خیابان شهر یعنی خیابان Rue Sherbrooks را پیدا خواهید کرد. این شاه راه ستون فقرات شهر و محل بسیاری از موزه ها و انستیتو های دیگر است. Rue Ste-Cathérine اصلی ترین خیابان مونترال برای خرید است که خیابانی شلوغ با فروشگاه های زنجیره ای فراوان، مغازه ها و رستوران ها است.
آغاز و تأسیس این شهر از منطقه ووکس_ مونترال (Vieux-Montreal) شروع شده که پایه های اصلی تأسیسات شهر و خیابان های آن در موزه  Pointe-à-Callière نگه داری می شود. این منطقه قلب شهر استعماری بوده و همین طور با وجود ساختمان های قدیمی زیبایش به عنوان زیباترین محله شهر شهرت داشت. در این محله شما جاذبه های تاریخی فراوانی را پیدا می کنید و همین طور در امتداد اسکله محبوب یعنی بندر قدیمی (Vieux-Port) می توانید به فعالیت های تفریحی فراوان بپردازید. گردشگران زمان کمتری را در The Plateau می گذرانند، این منطقه قلب فرانسوی زبانان مونترال است. با گردش در طول خیابان سنت دنیس به خاطر وجود بوتیک های کوچک، رستوران ها و کافه های موجود در پیاده رو ها احساس می کنید که در یکی از خیابان های پاریس در حال قدم زدن هستید. برخی از محبوب ترین رستوران های شهر در این منطقه هم در هر دو طرف خیابان دنیس و هم در خیابان های دیگر این محله که توسط موج عظیمی از مهاجران تشکیل شده، قرار دارند. در کمی دورتر از این محله، محله مایل اند (Mile End) قرار دارد، این محله از گروه های کوچکی از خیابان ها با فضای ایتالیایی، پرتغالی یا یونانی تشکیل شده است. 

1.    مونت- رویال

مونت- رویال در ارتفاع 233 متری شهر قرار گرفته و ریه سبز نزدیک به مرکز شهر را تشکیل می دهد. بازدیدکنندگان با قدم زدن در میان این پارک دوست داشتنی می توانند از بنا های تاریخی مربوط به ژاک کارتیه و پادشاه جورج ششم دیدن کنند و مقداری از زمانشان را در Lac-aux-Castors صرف کنند و به قبرستان های شیب غربی که متعلق به گروه های بومی مختلف شهر است و قرن ها است که با آرامش در کنار یکدیگر خوابیده اند، نگاهی بیاندازند. از نوک آن یا کمتر از یک پلت فرم در زیر صلیب، چشم انداز پانورامای باز و بسیار زیبایی از کل 51 کیلومتری ایل د مونترال (Île de Montréal) و سنت لارنس به نمایش در می آید. در روز های روشن، این چشم انداز حتی فراتر از کوه های آدیرونداک (Adirondack) در ایالات متحده آمریکا نیز می رود.

مونت- رویال

 

2.    مونترال قدیمی (Vieux-Montreal)

مونترال قدیمی، تمرکز قابل توجهی از ساختمان ها مربوط به قرون هقدهم، هجدهم و نوزدهم است. این منطقه حس لذت بخش محله های سبک پاریسی را دارد و بین آبشار و مرکز تجارت قرار گرفته است. برای بازدید از بیشتر سایت های تاریخی، خیابان ها و نقاط برجسته در این منطقه، قدم زدن بهترین گزینه برای کشف این جاذبه ها است. کارهایی که در مونترال قدیمی می توانید انجام دهید عبارت است از: بازدید از موزه باستان شناسی و تاریخی Pointe-à-Callière و برج های دوقلو کلیسای نوتردام، دیوار های ساحلی احیا شده بندر قدیمی و فضای آزاد  Place Jacques-Cartier است.

مونترال قدیمی (Vieux-Montreal)

 

3.    باغ گیاه شناسی (Jardin Botanique)

بر فراز بلندی شهر، زمین هایی وجود دارد که میزبان بازی های تابستانی المپیک سال 1976 بوده است و در حال حاضر پارک Maisonneuve است، این پارک محل باغ گیاهشناسی منحصر به فرد مونترال است. گیاهان متنوع در 30 باغ موضوعی و 10 گلخانه نمایشگاهی پرورش داده می شوند، بنابراین طیف وسیعی از اقلیم ها در این مکان به نمایش گذاشته شده است. باغ های موجود در فضای باز به باغ های چینی و ژاپنی و همین طور گیاهان وابسته به ارتفاعات زیاد، آبزی، دارویی، سایه دار، مفید و حتی سمی اختصاص داده شده است. تماشای منظره خیره کننده گل های رز فوق العاده است. یکی از ویژگی های عالی این باغ ها، اختصاص دادن یکی از این باغ ها به همراه گیاهان رشد کرده اش جهت استفاده مردم بومی یا ملل اولیه است. گلخانه های در حال رشد شامل جنگل های انبوه گرمسیری، سرخس ها، ارکیده ها، بونسای ها، bromeliads و penjings (درختان چینی مینیاتوری) می شود. در این محل فضایی برای حشره شناسی و همچنین درختان عظیم الجثه با حوضچه هایی برای حمایت از پرندگان متنوع وجود دارد.
ساعات بازدید: تمام ایام هفته به جز دوشنبه ها از ساعت 9 صبح تا 5 بعد از ظهر باز است.
هزینه ورودی: 20.50 دلار برای بزرگسالان، 18.75 دلار برای افراد بالای 65 سال، 15 دلار برای دانشجویان بالای 18 سال، 10.25 دلار برای کودکان بین 5 تا 17 سال و 56.75 دلار برای خانواده ها (حداکثر دو بزرگسال و 3 کودک) است. 
آدرس: 4101 Sherbrooke Street East, Montréal, Québec
سایت: http://espacepourlavie.ca/en/botanical-garden

4.    کلیسای جامع نوتردام

کلیسای نوتردام که قدیمی ترین کلیسای مونترال است در سال 1656 تأسیس شد، که امروزه خیلی بزرگتر از اصل آن است. برج های دوقلوی آن نماد نئو گوتیک است و در مقابل Place d'Armes قرار گرفته است. این پیچیدگی و درخشندگی بنا توسط ویکتور بورژو طراحی شده است. برجستگی ها و کنده کاری های زیبا و با شکوه آن توسط مجسمه ساز معروف لوئیس فیلیپه هبرت (1850 تا 1917) صورت گرفته و 7000 لوله آن توسط شرکت Casavant Frères ایجاد شده است. شیشه های رنگ آمیزی شده آن صحنه هایی از زمان تأسیس مونترال را به تصویر کشانده است. 
هزینه ورودی کلیسا شامل 20 دقیقه تور است، البته شما می توانید تور یک ساعته را در اختیار بگیرید که اطلاعات تاریخی بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد و از این طریق می توانید به مکان های خصوصی کلیسا از جمله بالکن طبقه دوم و سردابه دسترسی پیدا کنید.  
ساعات بازدید: دوشنبه تا جمعه از ساعت 8 صبح تا 16:30، شنبه ها از ساعت 8 صبح تا 16 و یکشنبه ها از ساعت 12:30 تا 16 میباشد.
هزینه ورودی: 8 دلار برای افراد بالای 18 سال، 5 دلار برای کودکان بین 7 تا 17 سال و برای کودکان زیر 6 سال رایگان است. شما می توانید از راهنمای تور موجود در کلیسا حدود 20 دقیقه استفاده کنید که هزینه آن رایگان است.
آدرس: 110 Rue Notre-Dame Ouest, Montréal, Québec
سایت: http://www.basiliquenotredame.ca

 کلیسای جامع نوتردام

 

5.    کلیسای سنت ژوزف (Oratoire Saint-Joseph)

کلیسای سنت ژوزف در نزدیکی خروجی پارک مونت رویال قرار دارد که به مرکزی برای زائران اختصاص داده شده است.  قدمت این کلیسا با وجود گنبد عظیم آن که به سبک رنسانس است به تاریخ 1924 بر می گردد. برادر آندره، یکی از اعضای Congrégation de Sainte-Croix، کلیسای کوچکی در این مکان در سال 1904 ساخته بود، این مکان محلی است که برادر آندره اقدامات معجزه آمیزش را جهت شفای بیماران زیادی انجام داد که همین امر منجر شد او را در سال 1982 در زمره مقدسان شمردند. در حال حاضر مقبره او در بخشی از محراب کلیسای اصلی قرار دارد و قلب او را در یک محفظه شیشه ای قرار دادند تا یاد و خاطره او زنده بماند. عصا های بیماران شفا داده شده که به کلیسا اهدا کرده اند در دومین محراب به نمایش گذاشته شده است. یک صومعه در پشت کلیسا به سمت مونت رویال وجود دارد. در این کلیسا چشم انداز خیلی خوبی از شمال غربی شهر یعنی از رصدخانه تا فراتر از مونترال و لاک سنت لوئیس وجود دارد.
ساعات بازدید: از اوایل ماه ژوئن تا روز کار کانادا که اولین آخر هفته ماه سپتامبر است بازدید عمومی در ساعت های 13:30 و 15 است و در طول 10 تا 18 ماه مارس بازدید های روزانه تنها در ساعت 12:15 امکان پذیر است.
هزینه ورودی: شامل 6 دلار است که به صورت تور 90 دقیقه ای با حضور راهنمای تور برگزار می شود. هزینه پارکینگ معادل 5 دلار است.
آدرس: 3800 Queen Mary, Montréal, Québec
سایت: http://www.saint-joseph.org

کلیسای سنت ژوزف (Oratoire Saint-Joseph)

 

6.    پارک ژان دراپو (Jean Drapeau)

ایل سنت هلن (این نام به همسر ساموئل د شامپلین اختصاص دارد) و جزیره مصنوعی نوتردام، محل برگزاری نمایشگاه 67 بود. آن ها در حال حاضر به عنوان پارک Jean Drapeau شناخته شده اند که یادآور بسیاری از جاذبه های خانوادگی است. امروزه بقایای نمایشگاه جهانی سال 1967 و کره آن به موزه مربوط به مسائل زیست محیطی اختصاص داده شده است. این بنا به شکل یک کره طراحی شده و یکی از بزرگترین ساختار اینچنینی در جهان است. از جاذبه های گردشگری دیگر در این جزیره می توان به سواری و بازی های شهربازی لارند (La Ronde)، انبار مهمات بریتانیا در سال 1820 در موزه استوارت، المپیک باسین (جایی که بازی های المپیک قایق رانی در آن برگزار می شود) و مسابقات فرمول 1 Circuit Gilles Villeneuve اشاره کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر مربوط به بخش های مختلف این پارک و رویداد های آتی بهتر است به سایت پارک مراجعه کنید.

آدرس: 1 Circuit Gilles Villeneuve, Montréal, Québec
سایت: http://www.parcjeandrapeau.com

پارک ژان دراپو (Jean Drapeau)

 

7.    موزه هنر های زیبا (Musée des Beaux Arts)

موزه هنر های زیبا، قدیمی ترین موزه در کانادا است و مجموعه های گسترده ای از نقاشی، مجسمه سازی و رسانه های جدید را در اختیار خود دارد. تقریبا نزدیک به ده هزار شیء از مجموعه های برجسته فرهنگ های جهانی و باستان شناسی مدیترانه ای را در بر می گیرد و همچنین در این موزه مجموعه های عالی از هنر های آفریقایی، آسیایی و اسلامی به همراه آثار هنری آمریکای شمالی و جنوبی به نمایش گذاشته شده است.
بیش از 1400 نقاشی، مجسمه، طراحی و چاپ هایی که شامل شاهکار های پیتر بروگل د یانگر، کانالتو، ال گرکو، گینس بورو، گویا، مانتنیا، پوسان، رامبراند، تپولو و ورونس است در این موزه قرار دارد که در این میان از آثار هنری بسیار قوی Dutch Golden Age نباید غافل شد. با عبور از میان آثار واقع گرایان و امپرسیونیست ها به هنر های مدرن می رسید، در میان آثار هنری مدرن می توان به آثار هنری هنرمندانی چون سیزان، دالی، میرو، مونه، دراین، کانیندسکی، ماتیس، پیکاسو، رودین، اتتو دیکس و دیگر هنرمندان با نفوذ اشاره کرد. کمی دور تر از این موزه، محوطه دانشگاه مک گیل قرار دارد که می توانید بعد از بازدید از موزه به آن جا نگاهی بیاندازید.
ساعات بازدید: در تمام ایام هفته به جز دوشنبه ها از ساعت 10 صبح تا 17 باز است. توجه داشته باشید که در چهارشنبه ها از ساعت 17 تا 19 نمایشگاه برگزار می شود.
هزینه ورودی: 24 دلار برای بزرگسالان، 16 دلار برای افراد بین 18 تا 30 سال و برای کودکان زیر 17 سال رایگان است. هزینه جهت شرکت در نمایشگاه چهارشنبه که از ساعت 17 برگزار می شود معادل 12 دلار است.
آدرس: 1380 Rue Sherbrooke O, Montréal, Québec
سایت: https://www.mbam.qc.ca/en

موزه هنر های زیبا (Musée des Beaux Arts)

 

8.    موزه پونته کالیه (Pointe-à-Callière)

موزه پونته کالیه در گوشه ای از محله رویال پلِیس در مونترال قدیمی قرار دارد و ساختمان مدرن آن به موزه باستان شناسی و تاریخ اختصاص داده شده است. محله رویال پلِیس، مرکز زندگی اولین مهاجران اروپایی در روز های نخستین و روز های استعماری مونترال بوده است، جایی که بازار و میدان رژه در آن قرار داشت تا این که ساختمان های اخیر دولت جایگزین آن ها شد. با این حال در زیر مونترال امروزی، بقایای خیابان ها و پایه های اولیه شهر هنوز موجود است و شما در بازدید از این موزه می توانید به گشت و گذار در این محله بپردازید. بازدید از این موزه با ویدئویی جالب درباره مونترال آغاز می شود و سپس شما باگذر از میان مسیر تاریخی شهر به زیر سطح خیابان ها می رسید جایی که شما می توانید در میان خیابان های سنگ فرش اصلی قدم بزنید و ببینید که سیستم آب و فاضلاب شهر چگونه ایجاد شده و از طبقات همکف ساختمان های قرن هفدهم دیدن کنید. رمز و راز های پنهان در لایه های تاریخی شهر را می توانید از طریق مصنوعات، نقشه ها و نمایشگاه های موجود در این موزه کشف کنید. نمایشگاه های ویژه موجود در موزه، طیف گسترده ای از تاریخ و باستان شناسی از سراسر جهان را پوشش می دهد.
ساعات بازدید: سه شنبه تا جمعه از ساعت 10 تا 17 و در روز های شنبه و یک شنبه از ساعت 11 تا 17 باز است.
هزینه ورودی: 22 دلار برای بزرگسالان، 20 دلار برای افراد بالای 65 سال، 15 دلار برای کودکان 13 تا 30 سال، 8 دلار برای کودکان بین 5 تا 12 سال و 45 دلار برای خانواده (حداکثر 2 بزرگسال و 2 کودک) است. 
آدرس: 350 Place Royale, Montréal, Québec
سایت: http://www.pacmusee.qc.ca/en/home

موزه پونته کالیه (Pointe-à-Callière)

 

9.    موزه هنر

موزه هنر به مجموعه ای از هنر های تجسمی و نمایشی اختصاص داده شده که بزرگترین نوع آن در کل کانادا است. سه سازمان بزرگ فرهنگی این جا را به خانه خود تبدیل کرده اند: ارکستر سمفونیک مونترال، لِ گراند باله کانادینس(Les Grands Ballets Canadiens) و اپرای مونترال. تنوع صحنه ها و سالن های نمایش در این موزه باعث شده که این مکان، مکانی مناسب برای اجرای انواع تئاتر، موسیقی، رقص، فیلم و رویداد ها باشد. در اطراف این رویدادها، فضای تفریحی بزرگی وجود دارد که با آثار هنری، فواره ها و آبشار ها تزئین شده و این مکان را به مکانی محبوب برای رویداد ها تبدیل کرده است. از مهمترین این رویداد ها می توان به فستیوال تابستانی سالانه بین المللی جاز مونترال اشاره کرد که در اواخر ژوئن و اوایل جولای برگزار می شود و همین امر باعث جذب بسیاری از بازدیدکنندگان از سراسر جهان شده و بسیاری از بزرگان جاز نیز در آن شرکت می کنند. 
موزه هنر های معاصر مونترال، موزه ای که ارزش دیدن را دارد و این موزه نزد هنرمندان جوان فرانسوی و کانادایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
ساعات بازدید: موزه چهارشنبه، تا جمعه از ساعت 11 تا 21 و در روز های شنبه و یک شنبه از ساعت 10 تا 18 و سه شنبه ها از ساعت 11 تا 18 باز است.
هزینه ورودی: 17 دلار برای بزرگسالان، 12 دلار برای افراد بالای 60 سال، 10 دلار برای دانشجویان بالای 18 سال، 6 دلار برای کودکان بین 13 تا 17 سال، 45 دلار برای خانواده (حداکثر 2 بزرگسال و 2 کودک) و برای کودکان زیر 12 سال رایگان است. چهارشنبه ها از ساعت 17 تا 21 نصف قیمت است.
آدرس: 185 Rue St. Catherine Ouest, Montréal, Québec
سایت: http://www.macm.org

10.    بازار های Atwater & Jean Talon

در بازار اتواتر و بازار جین تالون، شرکت های فراوان با محصولات مشابه وجود دارند. این بازارها، شلوغ ترین بازار های عمومی مونترال است که به خاطر جو خاص حاکم بر آن و غذ های محلی خوشمزه و محصولات خاص ارزش دیدن دارد. این بازارها در ساختمان هایی انبار مانند قرار دارند و فروشندگان در آن ها به فروش میوه و سبزیجات، گل ها، گوشت، ماهی، پنیر، محصولات تنوری و غذا های خاص می پردازند. در این بازارها می توانید شربت و آب نبات با طعم افرا، بلوبری های وحشی خشک، مربا های میوه ای خانگی و کنسرو میوه و پنیر های محلی عالی پیدا کنید و فراموش نکنید که به رستوران ها و کافه ها سر بزنید و از خوردن شیرینی های خوشمزه و لذیذ آن ها لذت ببرید. این بازار ها محل توقف محبوب مردمان محلی در صبح های شنبه است تا بتوانند یک قهوه سنتی و کریسانت پفکی و ورقه ورقه شده تازه را امتحان کنند.
سایت: http://www.marchespublics-mtl.com/marches

 بازار های Atwater & Jean Talon

 

11.    ملکه سنت ماری دنیا (Mary Queen of the World)

کلیسای جامع ملکه سنت ماری دنیا در شرق پلاس دو کانادا قرار دارد که در سال 1894 به عنوان نسخه کوچکی از سنت پترز در رم ساخته شد. مجسمه های عظیم موجود در کلیسا مربوط به حامیان مقدس 13 کلیسای مونترال در قرن نوزدهم است که توسط اَلیندو گراتتون بین سال های 1892 و 1898حجاری شده است. مهمترین اثر هنری در داخل این کلیسا مجسمه به صلیب کشیده حضرت عیسی اثری از فیلیپ هبرت است که در بالای ظرف مرمر مخصوص نگهداری آب مقدس قرار گرفته است. مجموعه ای از 9 نقاشی که هفت تای آن ها اثری از جورج دلفوسّه است بازگو کننده تاریخ پر همهمه مونترال است.
آدرس: 1085 Rue de la Cathédrale, Montréal, Québec

12.    موزه مک کورد

موزه مک کورد به معرفی مجموعه برجسته ای از نمایشگاه های تاریخ جامعه کانادا به خصوص مردمان بومی می پردازد. در این موزه، مجموعه های لباس محلی، پوشاک، لوازم تزئینی، بالا پوش و دیگر پارچه های دست باف با بیش از بیست هزار اشیا و آثار طراحان مد مونترال به نمایش گذاشته شده است. بیش از هزار قطعه مبلمان، نقره، سرامیک، شیشه و موارد مربوط به غذا و استفاده های خانوادگی و همچنین اسباب بازی ها، تجهیزات پزشکی و هنر های قومی رنگ و جزئیات داخلی زندگی اولیه کانادایی را به تصویر می کشد. همچنین مصنوعات و هنرهای مردمان ملل اولیه شامل پوشاک، لوازم تزئینی، تجهیزات شکار و ماهیگیری، سلاح های جنگی، وسایل خانگی، اقلام تشریفاتی، اقلام هنری و همچنین یافته های باستان شناسی از فرهنگ های اولیه مردمان بومی در این موزه به نمایش گذاشته شده است.
ساعات بازدید: سه شنبه، پنج شنبه و جمعه از ساعت 10 صبح تا 18 و در روز های چهارشنبه، شنبه و یک شنبه از ساعت 10 صبح تا 17 میباشد. دوشنبه ها تعطیل است.
هزینه ورودی: 19 دلار برای بزرگسالان، 17 دلار برای افراد بالای 65 سال، 14 دلار برای محصلین بین 13 تا 30 سال و 38 دلار برای خانواده (حداکثر دو بزرگسال و 3 کودک) و برای کودکان زیر 12 سال رایگان است. 
آدرس: 690 Sherbrooke Street W, Montreal, Québec
سایت: http://www.musee-mccord.qc.ca/en

موزه مک کورد

 

13.    میدان سنت لوئیس و رو دنیس

میدان سنت لوئیس در نزدیکی ایستگاه متروی شربوک و در محله مسکونی فرانسوی- کانادایی قرن بیستم قرار دارد که یکی از زیباترین میدان های قدیمی شهر مونترال محسوب می شود. در خیابان های کوچک اطراف این میدان، چندین خانه مجلل مربوط به دوره ویکتوریا قرار دارد. همچنین برخی از این خانه ها، رستوران هایی عالی با غذا های خوشمزه هستند. در گوشه شرقی میدان و به موازات سنت لائورن، خیابان رو سنت دنیس قرار دارد که یکی از پر طرفدارترین خیابان های مونترال از نظر هنری، مراکز خرید و رستوران های فراوان است. برخی از ساختمان های تاریخی این خیابان به بوتیک ها، اغذیه فروشی ها و کافه ها تبدیل شده است. در انتهای آن، سنت دنیس در محله لاتین شروع می شود (که به دانشگاه کبک در مونترال و کتابخانه بزرگ دسترسی دارد) و سر انجام به سمت غرب به منطقه مد روز پلاتو (Plateau) با مزون طراحان عالی و رستوران هایی با مدیریت سر آشپزان معروف می رسد.

14.     کانال لاچین (Lachine Canal)

لاچین در جنوب شرقی جزیره مونترال (در لاک سنت لوئیس) قرار گرفته است، این نام از اولین پیشگام کسی که در قرن هفدهم مسیر در سنت لارنس ایجاد کرد و به دنبال ایجاد مسیری به سمت چین (که به زبان فرانسوی La Chine) می گشت، گرفته شده است. طول کانال لاچین 14.4 کیلومتر است که در سال 1825 حفر شده است. این کانال مسیری است که با آن می توانید در اطراف لاچین رپیدز گردش کنید. با این حال سال های سال از زمانی که برای آخرین حمل و نقل استفاده شده است می گذرد و امروزه این کانال بخشی از یک پارک است که فرصت های فراوانی برای گشت های جذاب در کنار کانال را ارائه می دهد. مسیر دوچرخه سواری در سراسر کانال و همچنین فضای باز سبز و قایق رانی در کانال وجود دارد. 
ساعات عبور کشتی از سد بالابر: در تاریخ 17 می تا 20 ژوئن و 3 سپتامبر تا 14 اکتبر در روز های دوشنبه تا جمعه تنها در ساعت 9:30 صبح و 13 و در روزهای شنبه، یکشنبه و تعطیلات از ساعت 9:30 تا 16:30، در تاریخ 21 ژوئن تا 11 آگوست در تمام ایام هفته از ساعت 9:30 تا 18:30 و در تاریخ 12 آگوست تا 2 سپتامبر در روز های دوشنبه تا جمعه از ساعت 9:30 تا 16:30 و در روز های شنبه و یکشنبه از ساعت 9:30 تا 17:30 باز است.
هزینه ورودی: برای کودکان زیر 17 سال رایگان است و برای یک عبور بر اساس فوت برابر 1.40 دلار است. 
آدرس: 20 Atwater Avenue Montreal Québec
سایت: http://www.pc.gc.ca/eng/lhn-nhs/qc/canallachine/index.aspx

کانال لاچین (Lachine Canal)

 

15.    محله چینی ها (Chinatown)

محله چینی های شهر مونترال در مرکز Rue de la Gauchetière قرار گرفته است که با دروازه های چینی در قلب محله مشخص شده است. شروع این محله رنگارنگ به اواخر دهه 1860 باز می گردد زمانی که بیشتر کارگران چینی برای کار در معادن و ساختن راه آهن با هدف داشتن زندگی بهتر به این شهر مهاجرت کردند. امروزه محله چینی از رستوران ها و مغازه های آسیایی پر شده است و تنها به چینی ها اختصاص ندارد. مردم محلی و گردشگران برای لذت بردن از یک وعده غذایی خوب به این جا می آیند.

 


مشاوره رایگان
cta
 02191009392