چت واتساپ
alt

جاذبه های گردشگری وینیپگ

مراکز خرید وینیپگ

رستوران های وینی پگ

وینی پگ

معرفی شهر وینیپگ کانادا (Winnipeg)

در دومین شهر آفتابی كانادا، همه چیز بر وفق مراد است. چه از لحاظ امكانات و شرایط زندگی، و چه از نظر همشهری هایی كه قرار است هر روز ببینیدشان. مردم وینی پگ به سخاوتمندی و خوش اخلاقی مشهورند. به خاطر همین هم هست كه تابلوی موسسات خیریه زیادی در این شهر به چشم می خورد. شاید دلیلش آفتابی بودن هوا باشد. شاید هم به این علت است كه در مقایسه با شهرهای دیگر، تعداد بومیان كانادیی اش بیشتر است. وینی پگ قبل از ورود مهاجران اروپایی، مركز تجاری بومیان كانادا به حساب می آمد. گفتنی ست در وینی پگ جوان های بیشتری در مقایسه با شهرهای دیگر می بینید. طبق آمار، میانگین سن مردم از متوسط سن كل كشور خیلی جوان تر است. وینی پگ، مركز استان مانیتوبا است و نزدیك مرز طولی كانادا با ایالات متحده قرار دارد. جایی در نقطه تلاقی دو رودخانه اسینبوین و رود سرخ. این شهر هفتمین شهر بزرگ كانادا محسوب می شود. 

شهر وینیپگ کانادا


در وینی پگ حدود صد زبان رواج دارد اما نام آن از یك زبان بومی به نام زبان كُری گرفته شده است. وینی پگ در زبان كری، آبهای گل آلود معنی می دهد. با توجه به این معنی اگر قصد مهاجرت به كانادا را دارید مطمئن باشید در وینی پگ می توانید ماهی های درشتی صید كنید. چون هم چهارمین دستمزد بالا را در كانادا دارد، هم از لحاظ پایین بودن مالیات بر درآمد از رتبه خوبی برخوردار است و هم با هزینه ای بسیار كم می توانید زندگی راحتی را درآن شروع كنید. چون تقریبا شهر ارزانی ست. 
وینی پگ لقب های متعددی دارد. «قلب قاره»، « دروازه غرب» و ...  اما شاید با مسماترینش « چشم و چراغ ممالك محروسه» باشد. این موضوع را باید با تجربه درك كرد. آخرین نكته ی این بخش اینكه، وینی پگ حدود ٨٠٠ هزار نفر را در خود جای داده و استان مانیتوبا كه وینی پگ مركز آن به حساب می آید به دنبال جذب سالانه ده هزار مهاجر است.
 


مشاوره رایگان
cta
 02191009392