چت واتساپ
alt

جاذبه های گردشگری شهر کبک

رستوران های کبک سیتی

کبک سیتی

به شهر کبک کانادا Québec خوش آمدید:

«احساس انسان در بازدید از این شهر منحصر به فرد است و شبیه هیچ حس دیگری نیست. مجموعه ای از کوچه های متنوع، دروازه های غول پیكر، استحكامات بلند و دربار معلق در هوا» این جملات چارلز دیكنز - خالق رمان دیوید كاپرفیلد- بعد از دیدن شهر كبك است. مشابه جملاتی كه آرتور بوینز، در مورد این شهر گفت. بوینز معتقد بود هر كه در كبك زندگی كند دوست دارد در آنجا هم بمیرد. 

كبك در سال ٢٠٠٨ میلادی تولد چهارصد سالگی اش را جشن گرفت. از این رو یكی از قدیمی ترین شهرهای سراسر امریكای شمالی به حساب می آید. در ١٥٢٥ ژاك كارتیه ی فرانسوی آن را كشف كرد و در سوم جولای ١٦٠٨ هموطن دیگرش، ساموئل دو شاپلن، پایه های شهری آن را بنا گذاشت. به این ترتیب، فرانسه ی نو در آن سوی اقیانوس اطلس، اعلام موجودیت كرد. اسمش را كبك گذاشتند. یك نام سرخپوستی به معنای جایی كه رودخانه در آن باریك می شود. سرزمینی در شرق كانادا و مركز استانی به همین نام. به قدری اصالت دارد كه آن را مهم ترین و كهن ترین تجمع متمدنانه بشری در كانادا به حساب می آورند. اصالتی كه باعث شده سازمان جهانی یونسكو به آن لقب میراث فرهنگی جهان بدهد و در كنار شهرهایی مثل قاهره، دمشق، بیت المقدس و رم قرار بگیرد. 

شهر کبک کانادا Québec


كبك سیتی اولین هاست. در امریكای شمالی خیلی از پدیده ها، اولین بار در كبك ایجاد شده است. مثلا قدیمی ترین بیمارستان در امریكای شمالی متعلق به كبك است. اولین خواربارفروشی در سراسر این قاره ی بزرگ در كبك تاسیس شد. قدیمی ترین نشریه در تاریخ ینگه دنیا، روزنامه «كبك كرونكل تلگراف» است كه هنوز هم در این شهر منتشر می شود. سنگ بنای كهن ترین شهرك صنعتی در تمام امریكای شمالی در كبك گذاشته شد. تنها شهر امریكای شمالی كه با دیوارها و دژها محصور شده كبك است. دانشگاه لاوال كبك، قدیمی ترین دانشگاه كانادا به حساب می آید و چندین و چند افتخار دیگر كه به این شهر اصیل تعلق دارد. 

آب و هوای معتدل و چهارفصل آن باعث شده جای مناسبی برای زندگی باشد. هنر پروری و زیبا دوستی آن هم سبب جذب نقاشان و مجسمه سازان و عكاسان و خلاصه هنرمندان زیادی شده ؛ به گونه ای كه خاك كبك، دامنگیرشان كرده است. اساساً كبك به شهر تئاتر هم معروف است و البته برای سرزمینی كه به عنوان پاره ی تن فرانسه شناخته می شود این یك امر طبیعی ست. برگزاری كارناوال های معروف زمستانی، جشنواره تابستانی موسیقی و جشن روز جان باپییت مقدس، از رویدادهای مهم فرهنگی كبك به شمار می رود. ضمن اینكه این شهر هر چهارسال یك بار میزبان و برگزار كننده مسابقه قایق های بادبانی است. تصویر رقابت ده ها قایق بادبانی، قاب عكس شگفت انگیزی را خواهد ساخت. به نظر می رسد بیست و پنج كتابخانه ی موجود كه در هشت محله كبك توزیع شده، جوابگوی نیاز علمی و فرهنگی جمعیت ششصد هزار نفری كبك باشد. 

از لحاظ زیرساخت های حمل و نقل عمومی، كبك در وضعیت مطلوبی به سر می برد. پاركینگ اتوبوس های كبك، بزرگترین در امریكای شمالی ست. اگر هم در مورد امنیت و آمار جرم و جنایت در آن می پرسید باید خیالتان راحت باشد. كبك از این لحاظ شهر امنی قلمداد می شود. طبق اعلام نهاد های رسمی، سالانه تنها شش مورد قتل در این شهر به ثبت می رسد. جالب است بدانید در سال ٢٠٠٧ هیچ قتلی گزارش نشده است. خلاصه اینكه اگر قصد مهاجرت و زندگی در كانادا را دارید و همزمان به اصالت اهمیت می دهید، كبك گزینه خوبی برای شماست. 
 


مشاوره رایگان
cta
 02191009392