alt

جاذبه های گردشگری همیلتون

مراکز خرید همیلتون

رستوران های همیلتون

همیلتون

به شهر همیلتون ( Hamilton ) خوش آمدید :


شهر همیلتون، شهری بندری در ایالت انتاریوی کانادا است. همیلتون شهری صنعتی در گلدن هورسشو (Golden Horseshoe) و در شرق دریاچه ی انتاریو است. این شهر جمعیتی حدود 536917 نفر دارد و در 58 کیلومتری جنوب شرقی شهر تورنتو قرار گرفته است که این مناطق در کنار هم GTHA نامیده می شوند.
در 1 ژانویه 2001 با ادغام شهرداری های محلی اطراف ، مرزهای کنونی شهر همیلتون شکل گرفت. از سال 1981، این منطقه بزرگ شهری به عنوان نهمین شهر بزرگ کانادا و سومین شهر بزرگ در انتاریو شناخته شد.
شهر همیلتون میزبان مکان هایی همچون باغ گیاه شناسی رویال (Royal Botonical Gardens)، موزه میراث هواپیمای جنگی کانادا (Warplane Heritage Museum) ، مسیر پیاده روی بروس (Bruce Trail) ، دانشگاه مک مستر (McMaster University)، دانشگاه ریدیمر (Redeemer University)و کالج موهاوک (Mohawk College)است. دانشگاه مک مستر کانادا در رده بندی جهانی سطح بالای آموزش تایمز در چهارمین رتبه کانادا و در هفتاد و هفتمین رتبه ی جهان ایستاده است.

 شهر همیلتون ( Hamilton )

تاریخچه ی شهر همیلتون

در دوران پیش از استعمار، ساکنین اولیه نئوترال (Neutral First Nation)  در بیشتر زمین ها ساکن بودند ولی به تدریج توسط ایرکوها (Iroquois) یا پنج ملت (Five Nations) که متحد بریتانیایی ها در جنگ مقابل فرانسوی های هورون (Huron) بودند، از زمین ها خارج شدند. پس از استقلال آمریکا در سال 1784، حدود 10000 آمریکایی در کانادای شمالی که اکنون جنوب انتاریو نامیده می شود و به ویژه در نیاگارا، در اطراف خلیج کوینت (Bay of Quinte) و در کنار رود سنت لارنس (St. Lawrence River)  بین دریاچه ی انتاریو و مونترئال ساکن شدند. پادشاهی در این مناطق به آن ها زمین داد تا مناطق شمالی پیشرفت کند و تلفات آن ها در ایالات متحده جبران شود. از آن جایی که زمین های ساکنین اولیه اکنون خالی بود، عده زیادی از ایالات متحده که جذب زمین های ارزان و حاصلخیز شده بودند پس از این ساکنین جدید برای خرید زمین به این مناطق آمدند. در همین زمان عده زیادی از ایروکو ها که با بریتانیا متحد شده بودند از ایالات متحده وارد شدند و در املاک شرق دریاچه انتارو به عنوان جبران خسارت زمین هایی که از دست داده بودند و اکنون در دست ایالات متحده بود، ساکن شدند. در جنگ 1812 نیروهای بریتانیایی و ارتش کانادا برآمریکایی های مهاجم در محلی که اکنون پارکی در غرب همیلتون است، غلبه کردند. پس از جنگ مجلس قانونگذاری تشکیل شد که منجر به تاسیس منطقه گور (Gore District) شد و همیلتون نیز یکی از اعضای این منطقه بود.
در ابتدا شهر همیلتون مرکز مهمی در این منطقه نبود اما در سال 1816 شهر انکستر(Ancaster)  (شهری تاریخی در همیلتون) به عنوان مرکز اجرایی منطقه گور برگزیده شد. سپس در سال 1832 کانالی در نوار ساحلی ایجاد شد که همیلتون را به بندری مهم تبدیل کرد.
در سال 1845 جمعیت شهر 6475 نفر بود و جاده های مهمی به بسیاری از جوامع و همچنین کالسکه و کشتی بخار به تورنتو ،  کوئینستون و نیاگارا وجود داشت. 
در اواخر قرن 19 میلادی در حالی که شهر بزرگ می شد، چندین ساختمان مهم از جمله لژ بزرگ کانادا (Grand Lodge of Canada) در سال 1855، کلیسای وست فلمبرو متودیست (West Flambro Methodist Church)، کتابخانه عمومی در سال 1890 و فروشگاه زنجیره ای بزرگ رایت هاوس (Right House) در سال 1893، ساخته شدند.
با رشد اقتصاد صنعتی بین سال های 1900 و 1914 ، جمعیت همیلتون دو برابر شد. کارخانجات تولید استیل بزرگی همچون استلکو (Stelco) و دفسکو (Dofasco) به ترتیب در سال های 1910 و 1912 شکل گرفتند. رشد اقتصادی تا دهه 60 میلادی ادامه داشت. در 1930 دانشگاه مک مستر از تورنتو به همیلتون منتقل شد. در سال 1940 فرودگاه تکمیل شد و پیشرفت ساختاری و فروشگاه ها ادامه داشت. در 1958 پل اسکای وی برلینگتون افتتاح شد و اولین فروشگاه تیم هورتون (Tim Hortons) در سال 1964 افتتاح شد. در 1 ژانویه 2001، شهر جدید همیلتون شکل گرفت که شامل ادغام همیلتون با پنج شهرداری همسایه یعنی انکستر (Ancaster)، دانداس (Dundas)، فلمبرو (Flambrough)، گلنبروک (Glanbrook) و استونی کریک (Stoney Creek) می شد. قبل از ادغام این شهر 331121 نفر جمعیت داشت و به 100 محله تقسیم شده بود. شهر ادغام شده ی جدید 519949 نفر جمعیت داشت و بیش از 100 محله و شهرک در اطراف آن قرار داشت.

جغرافیای شهر همیلتون

شهر همیلتون در جنوب انتاریو و در منتهی الیه شرقی شبه جزیره نیاگارا و در شرقی ترین نقطه ی دریاچه ی انتاریو واقع شده است. بیشتر ناحیه ی شهری از جمله بخش مرکز شهر در ساحل جنوبی قرار دارد. همیلتون در مرکز جغرافیایی گلدن هورسشو قرار دارد. بندرگاه در مرزهای شمالی قرار دارد و پرتگاه نیاگارا از میان شهر می گذرد و این شهر را به دو قسمت بالایی و پایینی تقسیم کرده است. بالاترین نقطه ی شهر همیلتون 250 متر بالاتر از سطح دریاچه ی انتاریو است. بر اساس شواهد تاریخی ساکنین اولیه نئوترال این منطقه را آتیواندارونیا (Attiwandronia) می نامیدند و خلیج را ماکاسا (Macassa) به معنی آب های زیبا، می نامیدند.
بندرگاه شهر همیلتون، بندرگاهی طبیعی با نوار شنی است که آن را بیچستریپ (Beachstrip) می نامند. این ساحل شنی در دوره عصر یخبندان که سح آب بالا بوده است، به وجود آمده است و تا جنوب غربی در امتداد مرکزی پایین شهر و تا پرتگاه ادامه دارد. بندر دریایی عمیق همیلتون توسط کانال کشتی در بیچستریپ در بندرگاه قابل دسترسی است. اداره محیط زیست همیلتون 4500 هکتار از اراضی شهری و 1077 هکتار فضای سبز را در 310 نقطه مدیریت می کند. بسیاری از این پارک هادر محدوده پرتگاه نیاگارا واقع شده اند که از پارک توبرموری (Tobermory) در بالای مسیر بروس آغاز می شود و تا کوئین استون (Queenstone) در جنوب رود نیاگارا ادامه می یابد. مسیر پیاده روی بروس (Bruce Trail)  در طول پرتگاه قرار دارد. شهر همیلتون بیش از 100 آبشار دارد که بیشتر آن ها در نزدیکی مسیر بروس و در محدوده ی پرتگاه نیاگارا قرار دارند.

آب و هوای شهر همیلتون

شهر همیلتون آب و هوای مرطوب قاره ای دارد.میانگین دمای این شهر در ماه جولای 22 درجه سانتیگراد است. اگرچه در مقایسه با بیشتر شهرهای کانادا این شهر آب و هوایی معتدل دارد. قرار گرفتن شهر همیلتون در گوشه ی جنوب شرقی دریاچه انتاریو و همچنین پرتگاه نیاگارا که این شهر را به دو قسمت کرده است باعث اختلافات دما در فواصل نزدیک می شود. این موضوع در مورد آلودگی هوا نیز صادق است. بالاترین دمایی که در این شهر ثبت شده است 41.1 درجه سانتیگراد در 14 جولای 1868 بوده است. سردترین دمای ثبت شده نیز -30.6 درجه سانتی گراد بوده که در 25 ژانویه 1884 ثبت شده است.

اقتصاد شهر همیلتون

مهم ترین فعالیت اقتصادی انتاریو، تولید است و منطقه همیلتون در انتاریو بزرگترین ناحیه ی صنعتی کانادا است. این ناحیه از اشاوا (Oshawa) در اطراف منتهی الیه شرقی دریاچه انتاریو تا آبشار نیاگارا و همیلتون در مرکز آن، گلدن هورسشو نامیده می شود که جمعیتی حدود 8.1 ملیون نفر در سال 2006 را داشته است. از آن جایی که 60 درصد استیل کانادا در همیلتون و توسط شرکت های استلکو و دفسکو تولید می شود، این شهر به پایتخت استیل کانادا شهرت یافته است. شرکت دفسکو حدودا 7300 کارمند در شهر همیلتون دارد و سالانه 4 ملیون تن استیل تولید می کند که این میزان 30 درصد از صادرات استیل کانادا را تشکیل می دهد. این شرکت پرسودترین شرکت تولید استیل در کانادای شمالی در سال های 1999 و 2000 بوده است.


دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله :

مشاوره رایگان
cta
 02191009392