چت واتساپ
alt

جاذبه های گردشگری ونکوور

مراکز خرید ونکوور

رستوران های ونکوور

ونکوور

معرفی شهر ونکوور کانادا (Vancouver)

اگر اعلام کنند که بزرگترین صنعت یک شهر، جنگلداری است، معنایش این خواهد بود که در طراوت و زیبایی و سرسبزی حرف اول را می زند. یعنی یک شهر ایده آل برای کسانی که عاشق طبیعت اند. حالا اگر قرار باشد این شهر در سال 2020 میلادی، لقب سرسبزترین شهر جهان را از آن خود کند، برای سفر و اقامت در آنجا درنگ نباید کرد.  از ونکوور حرف می زنیم. از شهر ساحلی ونکوور. از بندری رویایی در حاشیۀ اقیانوس آرام. که آوازۀ جنگل ها و باغهای بی نظیرش همه جای جهان را پر کرده. از شهری که با تکمیل طرح اجرایی موسوم به GCAP، در سال 2020، سبزترین شهر جهان لقب می گیرد. شاید ساحلی بودن و جنگلی بودن ونکوور، این تصور را برای عده ای ایجاد کند که در آن با آب و هوایی شرجی و آسمانی گرفته مواجهند. از قضا واقعیت چیز دیگری ست. به خاطر خنکای هوا، از رطوبت آزاردهنده و آب و هوای شرجی در ونکوور خبری نیست.

آب و هوای ونکوور کانادا

ونکوور، خنک ترین تابستان ها و معتدل ترین زمستان ها را با خود دارد و البته یکی از آبخیزترین شهرهای کانادا به حساب می آید. با 161 روز بارانی در سال. میانگین کمترین دما در دی ماه، 2 درجه بالای صفر و در تیر و مرداد، حدود 20 درجه است. قطعاً این آب و هوای معتدل و دل انگیز، یکی از اسباب و عواملی است که در کنار سایر فاکتورها، ونکوور را به بهترین شهر جهان برای زندگی تبدیل کرده است. این البته ادعای ما نیست. این گزارش و نتیجه گیری مجله های علمی معتبر دنیاست. در بین سالهای 2004 تا 2010، مجله اکونومیست، ونکوور را بهترین شهر جهان برای زندگی نامید. 

شهر ونکوور کانادا


ونکوور تا امروز هم جزو سه شهر برتر جهان برای زندگی آسوده طبقه بندی می شود. کیفیت زندگی، امنیت، آب و هوا و فاکتورهای تحلیلی علمی، شاخص های انتخاب و نام گذاری شهرها به این عنوان به حساب می آیند. راستی، ونکوور از نگاه مجلۀ فوربس نیز، دهمین شهر تمیز دنیا لقب گرفته است. این عروس غربی همواره از خواهر خوانده هایش یک سرو گردن بالاتر بوده است. ونکوور با شهرهای لس آنجلس، ادینبورگ، گوانژو و یوکوهوما پیمان خواهر خواندگی دارد.

جمعیت ونکوور

ونکوور سومین کلانشهر کانادا و پرجمعیت ترین شهر استان بریتیش کلمبیا به حساب می آید. خود شهر ونکوور طبق سرشماری سال 2016، حدود 630 هزار جمعیت دارد و منطقۀ ونکوور بزرگ، نزدیک 5/2 میلیون نفر را در خود جای داده است. شاید برای شما هم این پرسش پیش آمده که ریشه نام ونکوور از کجاست؟ خوب است بدانید که نام این شهر را به احترام یک ناخدای انگلیسی به اسم جورج ونکوور، انتخاب کرده اند. 

زبان و فرهنگ مردم ونکوور

ونکوور هم مثل اغلب شهرهای کانادا، میزبان مهاجران زیادی از سراسر دنیاست. طوری که 52 درصد از ساکنان این شهر، زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم خود تکلم می کنند. معمولاً مهاجران هر کشوری هم در یک محله و در کنار هم زندگی می کنند. به همین دلیل هم، ونکوور به شهر محله ها معروف است. کافی است در خیابان ها و مناطق مختلف این شهر قدم بزنید تا با نمایشگاهی رنگارنگ از فرهنگ های گوناگون مواجه شوید. شما می توانید نمونه های کوچکی از سرزمین های بزرگ را در محله های ونکوور تماشا کنید. محلۀ چینی های ونکوور، یکی از بزرگترین و معروفترین Chinatown های جهان است. 

محلۀ ژاپنی ها، محله ایتالیای کوچک (Little Italy)، بازار پنجاب و ... نمونه هایی از این مناطق در ونکوور است. ایرانی ها هم غالباً در خیابان لانزدیل زندگی می کنند و با رنگ و لعاب و تابلوهای مغازه ها و پوستر کنسرت های شان، حال و هوای خاطره انگیز ایران را در غربی ترین نقطه جهان بازسازی کرده اند. جالب است بدانید که از ونکوور با تعبیر دروازه آسیا هم نام می برند ؛ هم بخاطر تنوع فرهنگی آسیایی موجود در آن و هم اینکه در ساحل اقیانوسی قرار گرفته که به قارۀ آسیا منتهی می شود.  ونکوور یکی از بزرگترین استفاده کنندگان از قطار سریع السیر شهری در جهان است. خط میلینیوم، خط اکسپو و کانادا لاین با 53 ایستگاه ، طول و عرض این شهر دیدنی را به هم وصل می کند. به همین خاطر از بابت حمل و نقل عمومی هیچ نگرانی وجود ندارد. اگر غیر از این بود، قطعاً نمی توانست میزبان رویدادهای مهم بین المللی مثل المپیک 2010، اکسپوی 86، بازی های جهانی پلیس و فستیوال های مختلف باشد و سالانه 3/10 میلیون توریست را پذیرایی کند. 

ونکوور کانادا (Vancouver)

علم و دانش در ونکوور

ونکوور از لحاظ فضاهای علمی و آموزشی حرف های زیادی برای گفتن دارد. یک نمونه آن، یعنی همان دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) برای اینکه ونکوور را مدعی قدرت دانشگاهی کند کافیست. دانشگاه بریتیش کلمبیا، یکی از 20 دانشگاه عمومی برتر جهان به حساب می آید. ضمن اینکه کتابخانۀ مجهز ونکوور، با 22 شعبه و 25/2 میلیون جلد کتاب، می توان بهشت کتابخوان ها نامیده شود. جالب است بدانید مدرسۀ فیلم ونکوور هم در تولید فیلم و طراحی بازی های ویدئویی، یک مدرسۀ شناخته شده و نامدار است. صحبت از فیلم شد. هیچ می دانید نسبت ونکوور با صنعت فیلم سازی چگونه است؟ 

«هالیوود شمال» لقبی ست که به شهر ونکوور داده اند. این لقب را بخاطر استودیوهای متعدد فیلمسازی متعلق به هالیوود که در این شهر فعالیت دارند به ونکوور اعطا کرده اند. ونکوور، شهر اول تولید فیلم و سریال در کانادا به حساب می آید. سالیانه حداقل 65 فیلم سینمایی و 55 سریال تلویزیونی در این شهر ساخته می شود و 20 هزار شغل مستقیم از همین رهگذر، در ونکوور ایجاد شده است. حتی برخی از شما که رویدادهای سینمایی را دنبال نمی کنید هم احتمالاً نام جشنوارۀ فیلم ونکوور به گوش تان خورده است. مهم ترین جایزه ای که بعد از اسکار، نصیب کارگردان محبوب کشورمان اصغر فرهادی شد، جایزه ای بود که در جشنوارۀ فیلم ونکوور، به خاطر جدایی نادر از سیمین دریافت کرد. فیلم جدایی تنها فیلم ایرانی برنده در تمام ادوار این جشنواره به شمار می رود. ضمناً خیلی از فیلم های محبوب هالیوودی هم با اینکه در داستان، نام شهر دیگری را یدک می کشد، اما در ونکوور فیلمبرداری شده است. 


مشاوره رایگان
cta
 02191009392