چت واتساپ
alt

اتاوا

اتاوا پایتخت کشور کانادا، نمایشی پویا از شهری با بیش از یک میلیون جمعیت است که در استان انتاریو در مرز کبک و در 352 کیلومتری شمال شرقی تورنتو و 192 کیلومتری غرب مونترال واقع شده است

تورنتو

تورنتو (Toronto) بزرگترین شهر کانادا و پنجمین شهر پر جمعیت در آمریکای شمالی با 2.7 میلیون نفر است. تورنتو قلب منطقه ی تورنتوی بزرگ (Greater Toronto Area) که به اختصار GTA یاد می شود، است.

کینگستون

شهر کینگستون مکانی عالی برای گذران تعطیلاتی شگفت انگیز است و به خاطر وجود جزیره هزار جزیره آن و ساختمان های تاریخی ویکتوریایی آن محبوبیت فراوانی بین گردشگران دارد.

بری

بری شهری در مرکز ایالت انتاریو کانادا، در سواحل خلیج کمپنفلت، در قسمت غربی دریاچه سیمکو واقع است. شهر بری از نظر جغرافیایی در سیمکو کانتی واقع شده است، اگرچه از نظر سیاسی مستقل است.

برلینگتون

برلینگتون شهری در منطقه شهرداری هالتون (Holton) در شمال شرقی منتها الیه دریاچه ی انتاریو در کانادا است. این شهر به همراه میلتون (Milton) در شمال، انتهای شرقی منطقه بزرگ تورنتو را تشکیل می دهند و همچنین بخشی از کلان شهر همیلتون (Hamilton) هستند.

همیلتون

شهر همیلتون، شهری بندری در ایالت انتاریوی کانادا است. همیلتون شهری صنعتی در گلدن هورسشو (Golden Horseshoe) و در شرق دریاچه ی انتاریو است. این شهر جمعیتی حدود 536917 نفر دارد و در 58 کیلومتری جنوب شرقی شهر تورنتو قرار گرفته است که این مناطق در کنار هم GTHA نامیده می شوند.

گوئلف

گوئلف که به شهر سلطنتی (The Royal City) نیز شهرت دارد.اولین ساکنان شهر گوئلف در سال 1820 وارد شهری شدند که توسط اسکاتمن جان گالت (Scotman John Galt) که اولین سرپرست شرکت کانادا(Canada Company)  بود، تاسیس شد.

ایالت انتاریو

به ایالت انتاریو خوش آمدید

اگر دوست دارید که دوباره با طبیعت ارتباط بر قرار کنید یا خودتان را در مهیج ترین منطقه کانادا با فرهنگ های متنوع و از نظر اجتماعی وسیع پیدا کنید، به جای درستی آمده اید. ساختمان های بزرگ، فستیوال های بزرگ و ماجراجویی های بزرگ را در یکی از بزرگترین استان های کانادا تجربه کنید و اجازه دهید تا شما را با مناظر و چشم انداز های فوق العاده زیبایش شگفت زده کند و مردم آن با گرمی به شما خوشامد بگویند. 
انتاریو یکی از سیزده استان و قلمرو های کانادا است که در مرکز شرقی کانادا و در مرز ایالات متحده و دریاچه گریت لیکز (The Great Lakes) واقع شده است. انتاریو، دومین استان بزرگ در کل منطقه و پرجمعیت ترین استان کانادا محسوب می شود اما زمانی که سرزمین های شمال غربی و نوناووت (Nunavut) را به کل این مناطق اضافه کنیم این استان در جایگاه چهارمین استان بزرگ در بین کل مناطق قرار می گیرد. اسم این استان را بعد از نام گذاری دریاچه انتاریو انتخاب کرده اند و این نام از کلمه یورن (Wyandot) به معنی دریاچه بزرگ یا احتمالا اسکنداریو که به معنی آب های زیبا در زبان ایروکو (Iroquoian) گرفته شده است. 
گاهی وقت ها استان انتاریو به صورت مفهومی به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می شود. بر این اساس اکثریت جمعیت انتاریو و زمین های زراعی در انتاریوی جنوبی قرار می گیرند و در مقابل آن، بخش بزرگتر یعنی انتاریوی شمالی است که دارای جمعیتی پراکنده، زمستان های سرد و جنگل های انبوه می باشد.  وسعت انتاریو از ترکیب دو کشور فرانسه و اسپانیا نیز بزرگ تر است و وسعت آن معادل 1.076.395 کیلومتر مربع می باشد. این استان دارای بیش از 250.000 دریاچه آب شیرین است که  یک پنجم آب شیرین این کره خاکی را تشکیل می دهد. 

استان انتاریو Ontario


آب و هوای انتاریو بر اساس فصل و مکان آن متفاوت است و تحت تأثیر سه منبع هوایی قرار می گیرد : هوای سرد، هوای خشک و هوای قطبی. هوای قطبی اقیانوس آرام از سمت فلات های کانادای غربی و دشت های شمالی آمریکا و هوای گرم آن از سمت خلیج مکزیک و اقیانوس اطلس به این استان می آید. به طور کلی بیشترین آب و هوای انتاریو در رده مرطوب قاره ای قرار دارد.
زبان اصلی و رسمی استان انتاریو انگلیسی است که بر اساس آمار سال 2011 حدود هفتاد درصد جمعیت این استان به این زبان صحبت می کنند. اغلب مردم در بخش های شمال شرقی، شرق و به خصوص بخش جنوبی آن به زبان فرانسوی صحبت می کنند. بر اساس قانون خدمات زبان فرانسوی، اگر حداقل 10% جمعیت محلی منطقه ای به زبان فرانسه (زبان مادری) صحبت کنند بایستی خدمات دولتی در آن منطقه به زبان فرانسوی نیز در دسترس باشد. 
از نظر مذهب نیز، بیش از 31% مردم این استان کاتولیک هستند و بعد از آن 23% افرادی هستند که هیچ دینی ندارند و  در رده سوم پروتستان با 21% قرار گرفتند.
شناخته شده ترین شهر های انتاریو تورنتو و اتاوا می باشند که به سرزمین جهانگردان نیز شهرت دارند. آشپزها، طراحان مد و کارآفرینان در محله های پر جنب و جوش و چند فرهنگی تورنتو یعنی جایی که مهاجران از نقاط دور دست به این سرزمین آمده و در کنار همدیگر به خوبی زندگی می کنند دور هم جمع شده اند. هر دو شهر دارای فعالیت های هنری رقص و موزیک و نمایش های سرگرم کننده هستند که تحت تأثیر همسایگان مجاور خود یعنی نیویورک و مونترال قرار گرفته اند.
تورنتو، مرکز انتاریو، بزرگترین شهر این استان و یکی از محبوب ترین شهرهای کانادا است که همه چهره تورنتو را با برج مشهورش یعنی برج سی ان 553 متری به همراه چشم انداز بی نظیر و رستوران گردونش و همچنین پارک های (High Park) که زیستگاه درختان بلوط نادر است می شناسند.
پایتخت کشور کانادا یعنی شهر اتاوا نیز در این استان قرار دارد و این شهر به خاطر معماری ویکتوریایی ساختمان پارلمان و گالری ملی آن که شامل هنرهای بومی و کانادایی می باشد شناخته شده است. 
دیدنی ترین و مشهور ترین جاذبه های این استان شامل آبشار نیاگارا، پارک آلگونکوین (Algonquin)، فستیوال استراتفورد (Stratford)، برج سی ان، ساختمان پارلمان، رفتینگ در رودخانه اتاوا، تماشای زندگی مردم آنیشینابه (Anishinaabe) در جزیره مانیتولین (Manitoulin)، تور قطار آگاوا کانیون (Agawa Canyon)، پارک تاریخی ویلیام چهارم و در نهایت هزار جزیره می باشد.  
اولین مسیرهای حمل و نقل در انتاریو شامل مسافرت های آبی، و همچنین جاده ای بود که مورد استقبال مهاجرین اروپایی قرار گرفته بود. انتاریو دو جاده اصلی شرقی و غربی دارد که هر دو از مونترال در همسایگی استان کبک شروع می شوند. جاده شمالی که جاده اصلی تجارت خز بوده است، از مونترال شروع می شود و در امتداد رودخانه اتاوا به سمت غرب می رود، سپس در مسیر شمال غربی ادامه پیدا می کند و به سمت مانیتوبا می رود. شهر های اصلی یا نزدیک این مسیر شامل اتاوا، خلیج شمالی، سودبور، سولت سنت ماری و خلیج توندر می باشند. مسیر جنوبی که توسط امپراتوری متحد لویالیست و سپس مهاجران اروپایی رشد کرد، از مونترال شروع می شود و در امتداد رودخانه سنت لارنس، دریاچه انتاریو و دریاچه اریه (Erie) به سمت جنوب غرب می رود. شهرهای مهم یا نزدیک این مسیر شامل کینگستون، بلیلویل، پیتر بورو، اوشاوا، تورنتو، میسی سواگو، کایچنر-واترلو، همیلتون، لندن، سارنیا و ویندزور می باشند. در اواخر قرن نوزدهم، این مسیر بیشتر توسط مهاجرین برای رفتن به میدوسترن ایالات متحده مورد استفاده قرار می گرفت.
امروزه اگر قصد سفر یه یکی از شهرهای استان انتاریو رو دارید امکان دسترسی از طریق راه های زمینی، آبی، ریلی و هوایی وجود دارد و شما می توانید به راحتی مسیر مورد علاقه تان را انتخاب کنید و از این استان دیدنی بازدید نمایید. 


مشاوره رایگان
cta
 02191009392