چت واتساپ
alt

جاذبه های گردشگری والنسیا

والنسیا

به شهر والنسیا در اسپانیا خوش آمدید:

والنسیا مرکز استان خود با بیش از 800000 نفر در محدوده شهر و 150000000 در محدوده منطقه شهری است که این شهر را به سومین شهر بزرگ اسپانیا و پانزدهمین شهر بزرگ در اتحادیه اروپا تبدیل کرده است. یک شهر پر جنب و جوش، مدرن، یکی از مهم ترین شهرهای ساحل مدیترانه ، یک مرکز تجاری معتبر و در حال حاضر محل برگزاری فرمول یک اسپانیا است.

شهر والنسیا

موقعیت جغرافیایی شهر والنسیا 

والنسیا در سواحل رودخانه توریا، واقع در سواحل شرقی شبه جزیره ایبری و بخش غربی دریای مدیترانه، روبروی خلیج والنسیا واقع شده است. در زمان تأسیس آن توسط رومیان ، در جزیره رودخانه ای در توریه ، 6.4 کیلومتری (4.0 مایل) از دریا واقع شد. آلبوفره ، یک تالاب و آبشار آب شیرین در حدود 11 کیلومتری جنوب شهر ، یکی از بزرگترین دریاچه های اسپانیا است. شورای شهر این دریاچه را از تاج اسپانیا برای 1.072.980 پشته در سال 1911 خریداری کرد  و امروز بخش اصلی Parc Natural de l'Albufera (ذخیره طبیعی طبیعت آلبوفرا) را تشکیل می دهد، با مساحت 21120 هکتار (52،200 هکتار) در سال 1976 ، به دلیل ارزش فرهنگی، تاریخی و اکولوژیکی، جنرالیتا والنسیانا آن را یک پارک طبیعی اعلام کرد.

آب و هوای شهر والنسیا

والنسیا دارای آب و هوای مدیترانه ای با زمستان های کوتاه، معتدل و تابستان های گرم و خشک است. متوسط دما در اینجا 18.3 درجه سانتی گراد است. 22.8 درجه سانتیگراد در طول روز و 13.8 درجه سانتیگراد در شب. در سردترین ماه ژانویه ، حداکثر درجه حرارت به طور معمول در طول روز از 12 تا 18 درجه سانتیگراد ، حداقل دما به طور معمول در شب بین 2 تا 8 درجه سانتیگراد است. در گرمترین ماه - آگوست ، حداکثر درجه حرارت در طول روز به طور معمول از 27 تا 32 درجه سانتیگراد ، در حدود 18 تا 20 درجه سانتیگراد متغیر است. بارش برف بسیار نادر است. آخرین مورد ، مقدار کمی از برف بود که در 11 ژانویه 1960 است.

تاریخ شهر والنسیا

شهر والنسیا در سال 137 قبل از میلاد توسط رومیان به عنوان والنتیا (به معنی قدرت یا جسارت) تأسیس شد. این شهر تحت حاکمیت مورها رونق گرفت و در تجارت بسیاری از کالاهای اساسی و عجیب و غریب از جمله کاغذ ، ابریشم ، چرم و سرامیک مشهور شد.
این شهر همچنان یک مکان مهم استراتژیک و فرهنگی به شمار می رفت ، زیرا تقریباً هزارسال است که بارها و بارها توسط نیروهای اسپانیایی و خارجی اسیر و اشغال شده است.

معماری در شهر والنسیا

والنسیا بخش اعظم گذشته خود را در معماری خود با تأثیر مستقیم رومی ، عربی و گوتیایی حفظ می کند. کلیسای جامع والنسیا بین قرن سیزدهم و پانزدهم ساخته شده است و در درجه اول سبک به سبک گوتیک است اما دارای عناصر معماری باروک و رومنسک نیزاست.
La Lonja de la Seda ، بازار مبادله ابریشم ، توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی شناخته شده است. مکانهای تاریخی بسیاری برای بازدید از والنسیا وجود دارد ، اما به عنوان یک شهر مدرن نمونه هایی از معماری معاصر نیز وجود دارد. معروف ترین Ciutat de las Arts I les Ciênces (شهر هنر و علوم) ، یک مجموعه تفریحی و سرگرمی باورنکردنی است که توسط سانتیاگو کالاتراوا خود والنسیا طراحی شده است.

معرفی والنسیا اسپانیا

اقتصاد شهر والنسیا

پیش از بحران اقتصادی سال 2008 ، والنسیا از رشد اقتصادی شدید برخوردار بود و بخش اعظم آن توسط گردشگری و صنعت ساخت و ساز تحریک شده بود ، با توسعه همزمان و گسترش ارتباطات و حمل و نقل. اقتصاد این شهر خدمات محور است ، زیرا تقریبا 84٪ از جمعیت شاغل در مشاغل بخش خدمات مشغول به کار هستند. با این حال ، این شهر همچنان یک پایگاه صنعتی مهم را در خود جای داده است که 8.5 درصد از جمعیت شاغل در این بخش هستند. رشد اخیراً در بخش تولید ، به طور عمده مونتاژ خودرو بهبود یافته است. (کارخانه بزرگ شرکت فورد موتور در حومه شهر ، آلموسفس قرار دارد). فعالیتهای کشاورزی هنوز در آنجا انجام می شود ، حتی اگر از اهمیت نسبتاً جزئی برخوردار باشد و تنها 1.9٪ از جمعیت شاغل و 3973 هکتار (9،820 هکتار) بیشتر در باغات و باغ های مرکبات کاشته شده اند.
از زمان آغاز رکود بزرگ (2008) ، والنسیا نرخ بیکاری فزاینده ای را تجربه کرده است ، بدهی دولت را افزایش داده است و کاهش های شدید هزینه توسط دولت شهر ایجاد شده است. در سال 2009 ، والنسیا "بیست و دومین شهر با سرعت در حال پیشرفت در اروپا" معرفی شد. تأثیر آن در تجارت ، آموزش ، سرگرمی ، رسانه ، مد ، علم و هنر به جایگاه آن به عنوان یکی از شهرهای جهانی "بتا" در جهان کمک می کند. کلانشهر والنسیا تولید ناخالص داخلی بالغ بر 52.7 میلیارد دلار و سرانه 28141 دلار داشت.

غذاهای معروف شهر والنسیا

والنسیا زادگاه پائلا است که اغلب غذای ملی اسپانیا توسط بسیاری غیر اسپانیایی ها در نظر گرفته می شود ، اما در اسپانیا به عنوان غذای استانی والنسیا مورد توجه قرار می گیرد. Valencian Paella معمولاً از گوشت و نه غذاهای دریایی تشکیل می شود ، اما همه گونه ها را می توان در شهر یافت. گذشته از پائلا ، این شهر دارای رستوران های متعددی است که برای هر نوع سلیقه ای غذا پذیرایی می کنند ، اما همانطور که انتظار می رود غذاهای دریایی در این شهر بسیار ویژه هستند.

سواحل معروف شهر والنسیا

والنسیا بیش از 100 کیلومتر خط ساحلی دارد که بخش اعظم آن ساکن سواحل خارق العاده است که به دلیل سواحل پرچم آبی شناخته می شوند. همراه با 2600 ساعت خورشید در سال ، بازدید کنندگان همه ساله به سواحل والنسیا می روند - هم گردشگران ملی و هم بین المللی.


دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله :

مشاوره رایگان
cta
 02191009392