چت واتساپ
alt

سنت جان

شهر سنت جان، اتاق مدیریت اقتصادی استان نیوبرانزویک و شهر بندری شنی با پویایی بی نظیر است. سنت جان شهری است که در بخش جنوبی خلیج فندی (Fundy Bay) قرار گرفته است.

فردریکتون

شهر فردریکتون، مرکز استان نیوبرانزویک در شرق کانادا است که در امتداد رودخانه سنت جان واقع شده است. شهر فردریکتون، مرکز هنری، فرهنگی و آموزشی این استان است.

مونکتون

مونکتون، شهری زیبا و خوش منظره با ساختمان های آجر نمایی قرمز کوچک در مرکز شهر در امتداد ساحل گل آلود رودخانه پتی کودیاک قرار گرفته است. مونکتون، بزرگترین شهر استان نیوبرانزویک کانادا است.

ایالت نیوبرانزویک

به ایالت نیوبرانزویک خوش آمدید :

از هر نقطه ای به راحتی می توانید به نیوبرانزویک سفر کنید، پس بهتر است که کمی خوراکی برای سفر جاده ای که در پیش رو دارید بردارید و آماده حرکت شوید. دسترسی به این استان راحت است چون این استان در مرکز و در اطراف آن ماین، کبک، نوا اسکوشیا و جزیره پرنس ادوارد قرار گرفته است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که سوار ماشین بشوید و مسیر جاده ای مورد علاقه تان را برای یک تجربه سفر ماجراجویانه انتخاب کنید. مسیر مورد علاقه تان می تواند تونل های تاریخی، جاده های پرپیچ و خم رودخانه ها، مسیرهای ساحلی یا مسیرهای پر جزر و مد باشد. بزرگترین تصمیم گیری شما در این سفر این است که قصد کشف کجا را دارید. انگاری زمان آن رسیده که باک بنزین ماشین را دوباره پر کنید، پس بهتر است که در یک پمپ بنزین که رستوران غذاهای دریایی هم دارد توقف کنید تا حسابی از این فستیوال غذایی نیز لذت ببرید و آماده رسیدن به مقصد موردنظرتان شوید.   
ایالت نیوبرانزویک، یکی از استان های دریایی در شرق کشور کانادا به وسعت 72907 کیلومتر مربع می باشد. مرکز این استان شهر فردریکتون و بزرگترین شهر براتزویک، مونکتون است. ایالت برانزویک توسط رودخانه ها، جنگل های درختان کاج، کوه ها و خلیج فندی (Fundy Bay) احاطه شده و به خاطر داشتن جزر و مد های شدید و تماشای نهنگ ها شهرت فراوانی کسب کرده است. شهر بندری سنت جان، شهر موزه ای نیورانزویک است که آثار هنری بومی مربوط به دهه 1800 در آن قرار گرفته است. برای سال های سال بازار شهر سنت جان محل غرفه های متعدد غذا فروشی است. وقتی به سمت جنوب غربی پیش می رویم با جاذبه شگفت انگیز آبشار برعکس (Reversing Falls) مواجه می شویم جایی که با بالا آمدن آب دریا، جریان خروشان رودخانه را به عقب می کشد. 

ایالت نیوبرانزویک کانادا


نیوبرانزویک یکی از چهار استان دریایی اقیانوس اطلس است که در ساحل شرقی کانادا قرار دارد. در گذشته، این منطقه تحت استعمار اروپایی ها بوده و ساکنان این سرزمین در آن زمان میکمک (Mi'kmaq)، ملیزیت (Maliseet)، و مردم پاساماکووددی (Passamaquoddy) بودند که بیشتر آن ها هنوز هم در این منطقه زندگی می کنند.
 این استان نسبت نزدیکی به اروپا دارد، نیوبرانزویک جزء اولین ایالت های آمریکای شمالی بود که کشف شد و مهاجرین در آن مستقر شدند. در اوایل 1600، فرانسوی ها اولین گروهی بودند که در این منطقه شروع به کار کردند و در نهایت در استان های ماریتایمز (Maritimes: به سه استان دریایی منطقه شرقی کانادا گفته می شود که عبارتند از نیوبرانزویک، پرینس ادوارد آیلند و نوا اسکوشیا) و بخشی از ماین (Maine) به عنوان مستعمره آکادیا (Acadia) مستقر شدند. از 1722 تا 1725  این منطقه در درگیری جهانی بین امپراتوری های بریتانیا و فرانسه علیه نیوانگلند که به جنگ دامر (Dummer) شهرت دارد گرفتار شد. در سال 1755، نیوبرانزویک توسط نیوانگلند به عنوان بخشی از نوا اسکوشیا (Nova Scotia) مطالبه شد که در سال 1784 پس از هجوم پناهندگان جنگ انقلابی آمریکا جدا شد. گروه های بزرگی از مردم انگلیسی، اسکاتلندی و فرانسوی در این منطقه سکونت کردند و این ایالت را در آن زمان تبدیل به پر جمعیت ترین ایالت آمریکای شمالی کردند. 
در سال 1785، دانشگاه نیوبرانزویک به عنوان یکی از اولین دانشگاه های آمریکای شمالی محسوب شد. این ایالت در اواسط دهه 1800 میلادی به دلیل کارگاه های چوب بری، ساخت و ساز کشتی و فعالیت های دیگر پیشرفت چشمگیری کرد. جمعیت آن به دلیل ورود سیل عظیمی از مهاجران ایرلندی به مناطق سنت جان و ماریامیچی (Mariamichi) به سرعت در حال افزایش بود و به حدود یک چهارم میلیون در نیم قرن رسید. در سال 1867، نیو برانزویک یکی از چهار استان بنیان گذار کنفدراسیون کانادا (نواسکوشیا، کبک و انتاریو) بود.
پس از کنفدراسیون، ساخت و ساز کشتی های چوبی و صنعت چوب بری کاهش یافت در حالی که سیاست حمایت گرایانه از الگوهای سنتی اقتصادی نیوانگلند را مختل کرد. در اواسط دهه 1900 نیوبرانزویک به یکی از فقیر ترین مناطق کانادا تبدیل شد اما تا حدودی با پرداختی های فدرال و پشتیبانی از مناطق روستایی بهبود یافت.
در اوایل قرن بیستم، نیوبرانزویک، به استانی برای بیزینس های خیلی بزرگ تبدیل شد. بازرگانان و سرمایه گذاران میلیونر، بازیکنان لیگ برتر بیس بال و رؤسای جمهور ایالات متحده به این جا سفر می کردند تا ماهی سالمون تازه از رودخانه سیلور ریورز صید کنند و در اقامتگاه های روستایی که در اعماق جنگل های بسیار کهن قرار داشت اقامت کنند. 
در حال حاضر بیشتر اقتصاد این ایالت بر پایه کشاورزی، ماهی گیری(شاه میگو، سالمون، خرچنگ و شاه ماهی)، استخراج معدن(روی، مس و پتاس)، جنگداری(کشت جنگل ها) و صنعت گردشگری می باشد. 
بر اساس قانون کانادا، نیوبرانزویک تنها ایالت دو زبانه کانادا می باشد. حدود دو سوم جمعیت به زبان انگلیسی و یک سوم آن ها به زبان فرانسوی صحبت می کنند. یک سوم جمعیت سراسر این استان به دو زبان صحبت می کنند. از نظر مذهب هم بیشتر مردم این استان مسیحی و کاتولیک هستند. به طور کلی در کانادا نیمی از جمعیت در مناطق شهری زندگی می کنند و در این استان عمدتا بیشتر جمعیت در گریتر مونکتون (Greater Moncton)، گریتر سنت جان و مرکز آن فردریکتون هستند.

طبیعت نیوبرانزویک


برخلاف دیگر استان های دریایی که سواحل بیشتری دارند، در نیوبرانزویک بیشتر پوشیده از جنگل ها می باشد، که شرایط آب و هوایی سختی را برای آن ایجاد کرده است. 83% از نیوبرانزویک پوشیده از جنگل می باشد که تراکم جمعیت در آن خیلی کمتر از شهرهای دریایی دیگر است.  نیوبرانزویک دارای آب و هوای مرطوب قاره ای است. در کنار سواحل موجود در خلیج لارنس، زمستان ها اندکی ملایم تر است. بخش های شمالی استان نیز دارای آب و هوای نیمه قطبی می باشند.
از تغییرات جوی آب و هوا در نیوبرانزویک می توان به بارش های شدید، زودتر به اتمام رسیدن زمستان و ذوب شدن یخ ها و ... اشاره کرد. امروز سطح دریا حدود 30 سانتی متر بالا تر از 100 سال پیش آمده و طبق پیش بینی ها تا سال 2100 این مقدار دو برابر افزایش می یابد.
صنعت گردشگری حدود 9% از نیروی کاری مستقیم و غیر مستقیم این منطقه را تشکیل می دهد. از مقاصد و جاذبه های محبوب این منطقه شامل پارک ملی فندی، صخره هاپول (Hopewell Rocks)، پارک ملی Kouchibouguac و پارک بین المللی Roosevelt Campobello می باشد. 64 کشتی کروز در سال 2013 در بندر سنت جان توقف داشتند که به طور متوسط 2600 مسافر را حمل می کردند. 


مشاوره رایگان
cta
 02191009392