چت واتساپ
alt

جاذبه های گردشگری مارسی

مارسی

به شهر مارسی Marseille خوش آمدید :

مارسی پایتخت پرونس، بزرگ و باعظمت، یک شهر بندری بسیار فرهنگی با شجره نامه ای که به یونان کلاسیک باز می گردد. قلب این شهر پر جنب و جوش است، با قایق های بادبانی و قایق های تفریحی همراه با بوتیک های شیک است.

تاریخچه شهر مارسی 

مارسی، پیشروی پرونس (بخشی از جنوب فرانسه که کنار دریای مدیترانه است)است که در600 سال قبل از میلاد توسط یونانیان فوکایی تأسیس شد ، مارسی قدیمی ترین شهر فرانسه است. در شهر مارسی تقریباً 900000 نفر در 16 منطقه زندگی می کنند ، که بیشتر آنها در منطقه روستای زندگی کرده اند. 

شهر مارسی

موقعیت جغرافیایی شهر مارسی 

این شهر با مساحت 241 کیلومتر مربع (93 متر مربع) مساحت دارد ومنطقه شهری آن ، که بیش از 3،173 کیلومتر مربع (1.225 مایل مربع) وسعت دارد ، پس از مناطق پاریس و لیون ، سومین کشور بزرگ در فرانسه است. مارسی یک مرکز مهم تجارت اروپا است و همچنان بندر تجاری اصلی جمهوری فرانسه است. مارسی اکنون بزرگترین شهر فرانسه در سواحل مدیترانه و بزرگترین بندر برای تجارت ، حمل و نقل و کشتی های دریایی است. این شهر در سال 2013 پایتخت فرهنگ اروپا و پایتخت ورزش اروپا در سال 2017 بود. مسابقات جام جهانی 1998 و یورو 2016 در شهر مارسی برگزار شد.

توریسم و گردشگری در شهر مارسی  

مارسی چیزهای زیادی برای ارائه به افراد محلی و گردشگران دارد: یک ساحل باورنکردنی ، بندری با 300  روز آفتابی در هر سال! مارسی دارای میراث طبیعی چشمگیر و دارای پارک های سرسبز متعدد در قلب شهر است و در هنگام غروب خورشید پناهگاه هایی با طراوت را فراهم می کند. تنها چند کیلومتری Vieux-Port ، پارک ملی Calanques قرار دارد که مکان مناسبی برای فعالیت های خارج از خانه در تمام طول سال است. ده ها موزه انواع مختلفی از مجموعه آثار باستانی تا هنر مدرن را به نمایش می گذارند و چندین گالری آثار هنرمندان مشهور و ستاره های در حال ظهور را به نمایش می گذارد. این شهر و منطقه بیش از 400 رویداد برگزار می کنند، از جمله اجرای نمایش ، هنر خیابانی ، نمایشگاه ها ، تئاتر ، مباحث ادبی و آشپزی مدیترانه ....
با قدم زدن در این شهر مدیترانه ای ، میراث چشمگیر آن را خواهید دید. مارسی با سنگهای پنهان از شهر قدیمی Panier تا ساختمانهای امپراتوری دوم و کلیساهای رومی پر شده است. شهر مارسی همچنین به دلیل پروژه های اقتصادی خود، به ویژه با پروژه Euroméditerranée ، که در آن معماران بزرگی همچون زاها حدید ، کنگو کوما و استفانو بوئری شهر را دوباره طراحی کرده اند ، مشهور است. بندر Vieux توسط معماران نورمن فاستر به طور کامل تعمیر شده است. این شهر مکانی خارق العاده برای عابران پیاده خواهد شد تا شکوه سابق را به مارسی بازگرداند.

آب و هوا در شهر مارسی 

آب و هوای مدیترانه ای گرم تابستان با زمستان های معتدل با بارندگی معتدل و تابستانهای گرم و عمدتا خشک است. دسامبر ، ژانویه و فوریه سردترین ماه ها هستند که میانگین دما در حدود 12 درجه سانتیگراد (54 درجه فارنهایت) در طول روز و 4 درجه سانتیگراد (39 درجه فارنهایت) در شب است. جولای و آگوست گرم ترین ماه ها است که میانگین دما در حدود 28 تا 30 درجه سانتیگراد (82-86 درجه فارنهایت) در طول روز و 19 درجه سانتیگراد (66 درجه فارنهایت) در شب است . مارسی رسماً آفتابی ترین شهر بزرگ فرانسه با بیش از 2900 ساعت آفتاب است، این در حالی است که میانگین آفتاب در این کشور حدود 1950 ساعت است. 

سفر به مارسی

اقتصاد در شهر مارسی 

مارسی مرکز مهم تجارت و صنعت فرانسه است و دارای زیرساخت های حمل و نقل عالی (جاده ها ، بندر دریا و فرودگاه). فرودگاه مارسی پرونس چهارمین فرودگاه بزرگ فرانسه است. در ماه می 2005 ، مجله مالی فرانسوی L'Expansion مارسی را به عنوان پویاترین شهرهای بزرگ فرانسه نامگذاری کرد ، با استناد به ارقامی که نشان می دهد از سال 2000 تاکنون 7.200 شرکت در این شهر ایجاد شده اند. مارسی همچنین دومین مرکز تحقیقاتی بزرگ فرانسه با 3000 دانشمند پژوهشی در دانشگاه Aix Marseille است.

شرایط  کار در شهر مارسی 

بیکاری در اقتصاد از 20 درصد در سال 1995 به 14 درصد در سال 2004 کاهش یافته است. با این حال ، نرخ بیکاری شهر مارسی بالاتر از میانگین ملی است. در برخی از مناطق مارسی بیکاری جوانان تا 40 درصد گزارش شده است .
 


دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله :

مشاوره رایگان
cta
 02191009392