چت واتساپ
alt

جاذبه های گردشگری پاریس

پاریس

به شهر پاریس Paris خوش آمدید

پاریس پایتخت فرانسه و یکی از بزرگترین شهرهای اروپا است که 2.2 میلیون نفر به صورت متراکم درشهر زندگی می کنند و تقریباً 12 میلیون نفر در کل منطقه شهری زندگی می کنند. براساس آمار واحد اطلاعات اکونومیست در سراسر جهان برای بررسی هزینه های زندگی در سال 2018، پاریس پس از سنگاپور و بعد از زوریخ، هنگ کنگ، اسلو و ژنو، دومین شهر گرانقیمت جهان بود. این شهر یک قطب اصلی راه آهن ، بزرگراه و حمل و نقل هوایی است که توسط دو فرودگاه بین المللی انجام می شود: پاریس-شارل دوگل (دومین فرودگاه شلوغ در اروپا) و پاریس-اورلیدر سال 1900 با افتتاح سیستم مترو شهر مترو پاریس روزانه 5.23 میلیون مسافر خدمت می کند ؛  این دومین و شلوغ ترین سیستم مترو در اروپا پس از مترو مسکو است. Gare du Nord بیست و چهارمین ایستگاه راه آهن جهان است . پاریس که در شمال فرانسه بر روی رودخانه ساین واقع شده است، پاریس شایسته عنوان زیباترین و عاشقانه ترین شهرها است، که با بیشینه تاریخی بسیار تأثیرگذار در عرصه های فرهنگ، هنر، مد، غذا و طراحی مزین شده است. این شهر با نام شهر نور (la Ville Lumière) و پایتخت مد، با بهترین و لوکس ترین طراحان مد و لوازم آرایشی در جهان مانند لوئیز ویتون، شانل، دیور، ایو سن لوران، گوئرلین، لنکوم، ل. اورئال، کلارینز و ... بخش بزرگی از شهر و همچنین رودخانه سین یک میراث جهانی یونسکو است. این شهر دارای دومین تعداد رستوران های میشلن در جهان (پس از توکیو) است و با بسیاری از مکان های توریستی مانند برج ایفل ، Arc Arc Triomphe، کلیسای جامع نوتردام ، موزه لوور ، مولین روژ و لیدو و .... که با 45 میلیون گردشگر در سال آن را به محبوب ترین مقصد توریستی جهان تبدیل می کنند. 

معرفی شهر پاریس

شهرت فرانسه برای روش آشپزی غذاهای خود و اگر به دنبال یک رستوران محلی دنج هستید یا یک رستوران میشلین ستاره دار به هر رستوران و یا مجموعه ایی را که انتخاب کنید متوجه خواهید شد که با بهترین صورت ممکن غذا تهیه و سرو خواهد شد. محصولات با کیفیت، همیشه با نوشیدنی سرو می شود. boulangeries (نانوایی) ، fromageries (فروشگاه های پنیر) و بازارهای شلوغ و رنگارنگ خیابانی بهترین مکان ها را برای یک گردش دسته جمعی در کنار هم گردآوری کرده است. پاریس میزبان دوره های آشپزی از آشپزخانه های خانگی تا معتبرترین مدارس آشپزی دنیا  است و برای کلیه برنامه ها ، توانایی ها و بودجه ها آموزش را ارایه می دهد.

هنر و مد در پاریس

خرید مطابق با مد روز را در این شهر میتوانید تجربه کنید. کلمه "پاریسی" مترادف با یک سبک است  و خرید مطابق با مد روز از هنرهای این  شهر است. پاریس پیش رو در  ترندهای بین المللی قرار دارد، و بازدید از بوتیک های طراحان مد بخش مهمی از هر بازدید از این شهر است. همچنین می توانید فروشگاه های کانسپت هیپ و لوازم خانگی و فروشگاه های مجلل هنری پر جنب و جوش مغازه های کیک فروشی، کتابفروشی های، پوشاک بچه ها و اسباب بازی های، فروشندگان هنر و عتیقه و موسسات ارجمندی که به فروش غذاهای حرفه ای و البته فروشگاه های خوراکی می پردازند را پیدا کنید. گنجینه های هنری پاریس با یک شجره نامه هنری برجسته از رنوار، رودین، پیکاسو، مونه، مانت، دالی و ون گوگ که از معدود استادانی هستند که طی سالها در اینجا زندگی و کار کرده اند. پاریس ازبزرگترین گنجینه هنری جهان نگهداری می کند. 

آب و هوای شهر پاریس

پاریس با قرار گرفتن در اروپای غربی، دارای آب و هوای مرطوب با زمستان های سرد و تابستان های گرم است. تأثیر تعدیل کننده اقیانوس اطلس به خنک کردن دما در بیشتر مناطق غربی اروپا از جمله فرانسه کمک می کند. حتی در ژانویه، سردترین ماه، دما تقریباً همیشه از نقطه انجماد با میانگین 7 درجه سانتیگراد (45 درجه فارنهایت) فراتر می رود. بارش برف در پاریس رایج نیست ، اگرچه سالی چند بار باران می بارد. بیشتر بارندگی های پاریس در طول سال به شکل باران کم است.

تابستان در پاریس گرم و مرطوب است و میانگین آن 25 درجه سانتیگراد (77 درجه فارنهایت) در ماه های میانه تابستان است. امواج گرم هوا گاه به گاه می توانند دمای هوار را بالاتر از 35 درجه سانتیگراد (95 درجه فارنهایت) قرار دهد.

بهار و پاییز به طور معمول خنک و مرطوب است. بهار در پاریس تا حد زیادی ناپایدار است و دمای آن از دلپذیر تا کاملاً سرد متغیر است. بارش ماهانه برف حتی در ماه مارس رخ می دهد. هنوز هم می تواند خنک و سرد باشد و غیرقابل پیش بینی است. تا ماه مه، که توجه همه را جلب می کند هنوز هم می تواند یک ماه فوق العاده بارانی باشد.

اگر قصد سفر در ماه مارس را دارید شما هنوز هم به لباس های گرم زیادی احتیاج دارید، به علاوه کفش و لباس های ضد آب که حتما به همراه خود داشته باشید.

 


دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید
امتیاز شما به این مقاله :

مشاوره رایگان
cta
 02191009392