چت واتساپ
alt

وینی پگ

وینی پگ، مركز استان مانیتوباست و نزدیك مرز طولی كانادا با ایالات متحده قرار دارد.

براندون

اگر قصد سفر به شهر براندون را دارید بهتر است که راحت ترین کفش هایتان را با خودتان بیاورید زیرا زمانی که شروع به گشت و گذار در شهر براندون کنید، دلتان نمی خواهد از گشتن دست بکشید. براندون شهری کوچک با قلبی بزرگ است

ایالت مانیتوبا

به ایالت مانیتوبا خوش آمدید

وینی پگ، کلان شهری مدرن و چرچیل، با شگفتی های طبیعی بی مانندش به عنوان دو ستاره معروف مانیتوبا می درخشند. فضاهای باز و وسیع آن به گونه ای است که شما خودتان را در حال قدم زدن در مسیری بی انتها تصور می کنید که تا بیکران ادامه دارد. هنگامی که به سمت شمال حرکت می کنید گل های آفتابگردان و غلات و گل های وحشی را به آرامی پشت سر می گذارید تا به تاندرای قطب شمال برسید. سرگردان بودن در جاده های خالی، توقف در شهر های خاطره ساز کوچک، پیدا کردن نمایشی لطیف و زیبا در این سرزمین دور افتاده و منتظر یک اتفاق شگفت انگیز بودن همه و همه قسمت های لذت بخش سفرنامه شما خواهد شد. ممکن است که در این سفر، یک گوزن شمالی جلوی شما را در این جاده ها بگیرد و آرام آرام به سمت شما بیاید یا ستاره آینده پاپ بر روی صحنه برای شما نمایش اجرا کند تمام این ها بستگی به شما دارد، پس بهتر است که برای این سفر افسانه ای آماده شوید، وقت را از دست ندهید و به این جا بیایید تا داستان شگفت انگیز خودتان را پیدا کنید. 

استان منیتوبا


مانیتوبا یکی از ایالت های کانادا است که از سمت شرق با انتاریو و غرب با ساسکاچوان هم مرز است. چشم انداز دریاچه ها و رودخانه ها، کوه ها، جنگل ها و چمن زار هایی که از تاندرای قطب شمالی تا خلیج هادسون در شرق و زمین های کشاورزی در غرب کشیده شده است بسیار شگفت انگیز می باشد. بیشتر حیات وحش آن توسط 80 پارک استانی محافظت می شوند. در این مناطق، فعالیت هایی مانند پیاده روی، دوچرخه سواری، قایقرانی و ماهیگیری از محبوبیت فراوانی برخوردار است.
مانیتوبا استانی است که در مرکز طولی جغرافیای کانادا واقع شده است و یکی از سه استان سرسبز کانادا (با آلبرتا و ساسکاچوان) و پنجمین استان پرجمعیت با حدود یک میلیون و سیصد هزار نفر می باشد. ایالت مانیتوبا به وسعت 649950 کیلومتر مربع با چشم انداز های وسیع و بسیار متنوع از خط ساحلی اقیانوس شمالی تا مرز جنوبی ایالات متحده کشیده شده است. این استان با سرزمین های نونووت در شمال و سرزمین های شمال غربی در شمال غرب و ایالات متحده از داکوتای شمالی و مینه سوتا در جنوب هم مرز می باشد. 
وینی پگ، مرکز استان مانیتوبا و بزرگترین شهر مانیتوبا است و هشتمین شهر بزرگ و اصلی کانادا محسوب می شود. دیگر شهرهای این استان عبارتند از: براندون، استینباخ، پورتا لاپریری (Prtage la Prairie) و تامپسون.
از هزاران سال پیش تا کنون مردمان بومی سو در مانیتوبای کنونی زندگی می کنند. اسم این استان از فرهنگ Cree گرفته شده که به معنی تنگه روح است. در اواخر قرن هفدهم، تاجران پوست و خز تجارتشان را به این استان شروع کردند. در این حین آن ها به دو سیستم اصلی رودخانه دست یافتند که یکی از آن نیلسون در مانیتوبای شمالی واقع شده و دیگری سیستم رودخانه ای وینی پگ در بخش جنوب شرقی مانیتوبا می باشد. دولت سلطنتی در سال 1670 تمامی زمین های زه کشی شده در خلیج هادسون را به شرکت بریتانیایی تحویل دادند و آن ها تجارت خود را در این زمین ها شروع کردند که بعدها سرزمین روپرت نامیده شد. در طول 200 سال آینده، رشد و تکامل جوامع با توافقنامه مهم میچف (Michif) در وینی پگ ادامه یافت، تا این که اعتراضات مردم Metis برای هویت بومی خود و گرفتن زمین ها بالا گرفت و دست به شورش زدند ولی مذاکراتشان با حکومت به جایی نرسید و به آن ها زمینی داده نشد. سرانجام در سال 1870 سه سال بعد از استقلال کانادا، مانیتوبا به کنفدراسیون کانادا ملحق شد. در سال 1912 مانیتوبا به استان تبدیل شد. یکی از وقایع مشهور در این استان می توان به شورش مسلحانه مردم متیس علیه دولت کانادا اشاره کرد که درگیری قیام رودخانه سرخ (Red River Rebellion) نامیده شد. 
مانیتوبا دارای آب و هوای قاره ای شدید است و معمولا درجه هوا و درصد بارش از جنوب به شمال آن کاهش و از شرق به غرب افزایش می یابد. مانیتوبا از کوهستان ها و آب های بزرگ به دور است و به طور کلی مسطح می باشد و در طول ماه های ژانویه و فوریه در معرض توده های هوای سرد قطبی که از شمال غربی می آیند قرار می گیرد و همین امر باعث شده که سرمای شدید زمستان آن معروف شود. در تابستان، توده های هوای گرم و مرطوب از خلیج مکزیک به سمت شمال کشیده می شود که تابستانی ملایم را به همراه دارد و باعث شده تا بسیاری از برنامه های مفرح و فستیوال ها در این منطقه برگزار شود. طبق گزارش محیط زیست کانادا، مانیتوبا رتبه اول در داشتن صاف ترین آسمان در طول سال را به خود اختصاص داده است و دومین رتبه برای داشتن صاف ترین آسمان در تابستان و آفتابی ترین استان در فصل های زمستان و بهار می باشد.
زبان رسمی و اداری مانیتوبا انگلیسی و فرانسوی است، بیش از 80% مردم مانیتوبا تنها به زبان انگلیسی و 3% آنها تنها به زبان فرانسوی صحبت می کنند و 15% آن ها نیز دو زبان می باشند و مابقی به زبان های دیگر صحبت می کنند.
مذهب بیشتر مردم مانیتوبا مسیحی و کاتولیک می باشند و بعد از مسیحیت، یهودیت در جایگاه دوم قرار گرفته است.
صنعت گردشگری در ایالت مانیتوبا بسیار وسیع است. حیات وحش منطقه قطب شمالی آن، چرچیل یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری این ایالت به حساب می آید، شهری که پایتخت جهانی خرس های قطبی و نهنگ بلغا می باشد و گردشگران زیادی برای تماشای آن ها به این ایالت سفر می کنند.
چند فرهنگی بودن بخشی از سیاست دولت کانادا می باشد که باعث شده سالانه مهاجرین زیادی به این کشور سفر کنند. این استان مجموعه ای از فرهنگ های مختلف می باشد، بر اساس این چندفرهنگی بودن فستیوال های سنتی و بومی متنوعی هر ساله در این استان برگزار می شود. رشد اقتصادی این استان 3% می باشد که فرصت های شغلی فراوانی را ایجاد کرده و بر همین اساس مقامات استانی درصدد جذب مهاجرین می باشند و مطابق تصمیمی که گرفته اند سالانه ده هزار نفر مهاجر جدید با برنامه کلاس های رایگان زبان انگلیسی و آموزش کاری به این استان جذب کنند.
 


مشاوره رایگان
cta
 02191009392