چت واتساپ
alt

مراحل تست بیومتریک کانادا یا انگشت نگاری ویزای کانادا چگونه است؟

 05 شهریور 1398   14:28
 0
 11075
امتیاز کاربران0/0 از 5
انتشار مطلب :

مراحل تست بیومتریک کانادا یا انگشت نگاری ویزای کانادا چگونه است؟

مراحل انجام انگشت نگاری و عکس یا بیومتریک به چه صورت است؟

اگر برای اولین بار درخواست می کنید، شما باید برای بیومتریک اقدام نمایید. اگر در گذشته بیومتریک را به عنوان بخشی از درخواست ویزای توریستی، تحصیلی یا مجوز کاری انجام داده اید به احتمال زیاد بیومتریک شما همچنان معتبر است و مجبور نیستید دوباره بیومتریک را انجام دهید. برای این که اعتبار بیومتریک خود را بسنجید کافیه از Check Status Tool استفاده نمایید. برای آگاهی از شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا کلیک کنید. 
مراحل انجام بیومتریک بدین صورت است :


مرحله اول:

پرداخت هزینه بیومتریک :

شما باید هزینه بیومتریک را هنگام ارسال درخواست پرداخت نمایید.در غیر این صورت ممکن است درخواست شما با تأخیر مواجه شود.


مرحله دوم:

نامه دستورالعمل را دریافت نمایید:

پس از پرداخت هزینه بیومتریک، شما یک نامه تأییدیه دریافت خواهید نمود و این نامه را برای انجام بیومتریک نیاز دارید و همچنین در آن نامه محل های مورد تأیید سفارت برای انجام آزمایشات ذکر شده است. مدت زمان دریافت نامه بستگی به نحوه و زمان پرداخت هزینه های بیومتریک شما دارد. یکی از موارد استثننا در این مورد زمانی است که شما درخواستتان را به صورت کاغذی ارسال کرده و هزینه بیومتریک را به صورت شخصی در مرکز درخواست ویزا (VAC) پرداخت نمایید و بلافاصله می توانید بیومتریک خود را انجام دهید.
اگر درخواست شما به صورت آنلاین است:
-    برای ویزای توریستی، تحصیلی یا مجوز کاری: 

  • اگر شما هزینه بیومتریک را همزمان با ثبت درخواستتان پرداخت نمایید، در عرض 24 ساعت نامه تأییدیه به حساب کاربری شما ارسال می شود و همچنین ایمیلی دریافت خواهید کرد که به شما اطلاع می دهد پیام جدیدی در حساب کاربریتان دارید.
  • پس از ارسال درخواست خود، هزینه بیومتریک را پرداخت نمایید، ارسال نامه تأییدیه چند روز طول می کشد. برای شما ایمیلی ارسال خواهد شد که به اطلاع شما می رساند شما یک پیام جدید دارید. بعد از پرداخت شما و انجام دادن آزمایشات بیومتریک پروسه درخواست شما شروع می شود.

-    برای اقامت دائم: 

  • اگر شما همزمان با ارسال درخواست کامل، هزینه بیومتریک را پرداخت نمایید، در عرض چند روز یا چند هفته در حساب کاربریتان نامه ای دریافت خواهید نمود و در ایمیلی که برایتان ارسال می شود به اطلاع شما می رساند که شما یک پیام جدید در حساب کاربریتان دارید.
  • اگر شما هزینه بیومتریک را بعد از ثبت درخواستتان پرداخت نمودید، چندین هفته زمان می برد تا شما نامه را دریافت نمایید. البته برای شما جهت اطلاع رسانی داشتن پیام جدید ایمیلی ارسال می شود.

اگر شما درخواست خود را از طریق پست ارسال نمایید:
-    برای ویزای توریستی، تحصیلی و مجوز کاری: 

  • اگر شما هزینه های بیومتریک را زمانی که درخواستتان را ثبت نمودید پرداخت نمایید، بعد از این که درخواست شما و پرداختی تان را دریافت کردند، چند روز تا چند هفته پس از دریافت مبلغ پرداختی، نامه ای به صورت پستی از طرف اداره مهاجرت دریافت خواهید کرد. 
  • اگر شما هزینه بیومتریک را بعد از ثبت درخواستتان پرداخت نمودید، چند هفته به طول می انجامد تا شما نامه را توسط پست دریافت نمایید.

-    برای اقامت دائم:

  • اگر شما همزمان با ارسال درخواست کامل، هزینه بیومتریک را پرداخت نمایید، بعد از آن که آن ها درخواست شما و پرداختی تان را دریافت کردند، بچند روز تا چند هفته پس از دریافت مبلغ پرداختی، نامه ای به صورت پستی از طرف اداره مهاجرت دریافت خواهید کرد. 
  • اگر شما هزینه بیومتریک را بعد از ثبت درخواستتان پرداخت نمودید، چند هفته به طول می انجامد تا شما نامه را توسط پست دریافت نمایید.

اگر از طریق مرکز VAC  درخواست ویزا نموده اید :
-    اگر هزینه های بیومتریک را زمان ثبت درخواستتان  پرداخت نموده اید ، در عرض 24 ساعت نامه ای را در حساب کاربریتان دریافت خواهید کرد و همچنین ایمیلی جهت اطلاع رسانی برای شما ارسال می شود. زمانی که  نامه را دریافت کردید  می توانید به VAC بازگردید و بیومتریکتان را انجام دهید. (فراموش نکنید که نامه تأییدیه را همراه خود داشته باشید)
-    اگر  هزینه بیومتریک را پس از ثبت درخواستتان پرداخت نمودید، ببرایتان  ایمیلی ارسال خواهد شد که به اطلاع شما می رساند  پیام جدید دارید. زمانی که نامه را دریافت کردید می توانید به VAC بازگردید و بیومتریکتان را انجام دهید. (فراموش نکنید که نامه تأییدیه را همراه خود داشته باشید).
مرحله سوم:

مراجعه به مرکز رسمی خدمات بیومتریک : شما باید شخصاَ به این مرکز مراجعه نمایید، فراموش نکنید که باید وقت قبلی بگیرید.
این مراکز در حال حاضر در ایران موجود نیست برای همین شما باید به کشورهای همسایه برای انجام بیومتریک مراجعه نمایید.

برای آگاهی از شرایط اخذ ویزای مولتی کانادا کلیک کنید.

ارسال دیدگاه
امتیاز شما به این مقاله:

مشاوره رایگان
cta
 02191009392