alt

مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ ( ویزای خانوادگی کانادا )

 05 شهریور 1398   14:25
 13
 12846
امتیاز کاربران4/6 از 5
انتشار مطلب :

مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ ( ویزای خانوادگی کانادا )

 شما به عنوان یک شهروند کانادایی یا مقیم کانادا حق آوردن اعضای خانواده تان ( پدر و مادر،پدر بزرگ و مادر بزرگ ،همسر و فرزندان ) از  خارج کشور به کانادا را دارید. و آن ها بطور قانونی اجازه کار، تحصیل و زندگی در کانادا را دارند. در بیشتر موارد، حمایت یا اسپانسری شما از اعضای خانواده تان می تواند برای آن ها منجر به دریافت شهروندی کشور کانادا شود.

اسپانسرشیپ کانادا چیست؟

اسپانسرشیپ در مفهومی واقعی سیاست مهاجرت به معنای حمایت شخصی شما از کسی که نسبت خانوادگی نزدیکی با شما دارد می باشد. اسپانسرشیپ اصطلاحی که تنها برای پرونده های ویزای خانوادگی یا پناهندگی استفاده می شود. از نمونه های عادی آن می توان به یک شهروند کانادایی با اقامت دائم اشاره کرد که قصد دارد خانواده خود را به کانادا بیاورد و از خانواده خود یعنی همسر، فرزند تحت تکلف یا والدین یا پدر بزرگ و مادر بزرگ برای آمدن به کانادا حمایت می کند و از دولت کانادا برای ویزای خانواده خود تحت اسپانسری او درخواست می کند. به این نوع ویزا ویزای خانوادگی یا اسپانسرشیپ خانواده می گویند.

شرایط اسپانسرشیپ کانادا :

1.    شرایط سنی: قبل از این که قادر باشید از حق خود برای اسپانسری اعضای خانواده تان استفاده کنید باید حداقل 18 سال را داشته باشید. هر شخصی که کمتر از این سن را دارد نمی تواند درخواست ویزای اسپانسرشیپ خانواده کانادایی را بدهد.
2.    شرایط اقامتی: شما باید شهروند کشور کانادا باشید و اقامت دائم این کشور را داشته باشید.
3.    شرایط مالی: شما باید برای حمایت مالی از شخص اسپانسر شده توانایی کافی داشته باشید.

ما متخصص ویزای مولتی هستیم ؛

 جهت آگاهی از شرایط اخذ ویزای مولتی 5 ساله کانادا کلیک کنید.

اسپانسر چه کسانی می توانید باشید ؟

کانادا متعهد به دور هم جمع کردن و احیای خانواده است. به عنوان بخشی از برنامه های مهاجرت آن ها، مرکز شهروندی و مهاجرت کانادا (اداره دولتی که همه مسائل مربوط به مهاجرت را مدیریت می کند) دارای یک ویزای ویژه به نام ویزای اسپانسرشیپ خانواده یا ویزای خانوادگی کانادا برای آن ها می باشد. شهروندان کانادایی یا مقیمان دائمی کانادا می توانند اسپانسر اعضای خانواده ای که در زیر بیان شده را به عهده بگیرند:
-    همسر، شریک زندگی مشترک
-    فرزندان تحت تکلف
-    والدین
-    برادران و خواهران ( فقط تحت شرایط خاص )
-    پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها
-    نوه ها( فقط تحت شرایط خاص)
-    دیگر اعضای خانواده (خواهر یا برادر زاده یتیم و ... فقط تحت شرایط خاص )

هر کدام از موارد بالا دارای یک سری الزامات است که اسپانسر باید برای درخواست ویزای اسپانسرشیپ اعضای خانواده خود، آن ها را به اداره مهاجرت و شهروندی ارائه دهد.

اسپانسر بودن چه مسئولیت هایی را در بر می گیرد؟

شما به عنوان اسپانسر برای ویزای اسپانسرشیپ خانواده تان، به عنوان فرد اصلی پرونده ویزا به دولت تعهد می دهید که مواظب اعضای خانواده تان خواهید بود و آن ها در اینجا از رفاه کامل برخوردار خواهند بود که اغلب شامل رفاه اقتصادی می باشد. اگر به هر دلیلی اعضای خانواده شما مجبور به دریافت کمک های مالی دولتی شوند، شما مسئول پرداخت پول و برگرداندن آن به دولت کانادا هستید.

بیشتر بدانید: شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا به چه صورت است؟

اسپانسرشیپ کانادا

-    اسپانسرشیپ همسر

در ویزای خانوادگی کانادا، این موضوع که همسر یا شریک زندگی شما تنها به خاطر شما قصد دارد به کشور کانادا مهاجرت کند اهمیت زیادی دارد. همچنین باید آن شخص نشان دهد که به خاطر رسیدن به رویای زندگی در کانادا یا کار کردن در این کشور نیست که قصد مهاجرت دارد.
بنابراین شما باید ثابت کنید که رابطه شما با همسرتان رابطه ای واقعی است. برای اثبات این موضوع می توانید سند ازدواج  و همچنین مدارک زیر را ارائه دهید :
    ارتباطات و مکاتبات مکرر مانند تماس های تلفنی، نامه ها، پیامک ها و ایمیل ها
    عکس های دو نفره شما و همسرتان
    موافقت نامه های مشترک مانند قرارداد اجاره، حساب های بانکی مشترک و ...

-    کودکان تحت تکلف

علاوه بر واجد شرایط بودن شریک زندگیتان برای ویزای اسپانسرشیپ، شما باید حمایت هر کودکی که کمتر از 22 سال سن دارد را به عهده بگیرید حتی اگر آن ها از ازدواج قبلی تان باشند. با این حال، کودکان زیر 22 سالی که ازدواج کردند شامل این قانون نمی شوند و تحت حمایت شما قرار نمی گیرند. شما باید مدرکی ارائه دهید که نشان دهنده نسبت شما با فرزند تحت تکلفتان (شناسنامه) باشد. علاوه بر این کودکانی که تحت حمایت شما قرار می گیرند، نیاز به انجام معاینات پزشکی و جنایی دارند. کودکانی که دارای سابقه کیفری هستند ممکن است از ورود آن ها به کشور کانادا جلوگیری شود. تمام معاینات پزشکی باید از طریق پزشک معرفی شده توسط دولت کانادا صورت پذیرد و مورد تأیید قرار گیرد. اگر یک کودک دارای بیماری های مسری باشد ممکن است که دولت کانادا از پذیرش او نیز خودداری نماید.

-    اسپانسرشیپ والدین و پدر بزرگ و مادر بزرگ

شهروندان و ساکنان مقیم کشور کانادا اجازه دارند که اسپانسری والدین و پدر بزرگ و مادر بزرگ خود را نیز به عهده بگیرند. بر اساس اداره شهروندی و مهاجرت کانادا، هر سال بیش از 38000 درخواست برای اسپانسرشیپ این اعضای خانواده دریافت می کنند که این موج درخواست ها و تقاضاها موجب زمان های انتظار طولانی و عقب افتادن های خیلی زیاد درخواست ها می شود. در حقیقت بیش از 165000 درخواست ویزای اسپانسر خانواده همچنان در پروسه ویزا باقی مانده است و بیشتر آن ها مربوط به پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها و والدین می باشد که  در انتظار ویزاهایشان می باشند.
دولت کانادا به تازگی اقدام به کاهش زمان های انتظار کرده و تعداد ویزاهای صادر شده برای اعضای خانواده را به 25000 افزایش داده است. علاوه بر این، دولت کانادا نوعی ویزا را برای والدین و پدر بزرگ و مادر بزرگ ها معرفی کرده که تا 10 سال اعتبار دارد و سوپر ویزا نام دارد. این ویزای مولتی به متقاضی اجازه می دهد که به مدت 24 ماه و بدون درخواست ویزای مجدد در کانادا باقی بمانند. با ایجاد این ویزا، پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها و والدین اسپانسر شده می توانند به مدت 8 هفته (به جای سال ها) به کانادا بروند. البته، شما باید نسبت خودتان را با والدین و یا پدر بزرگ و مادر بزرگ تان به اداره شهروندی و مهاجرت کانادا ثابت کنید. برای اسپانسری والدین، شما باید گواهی تولد یا شناسنامه خود را ارائه نمایید. برای اسپانسری پدر بزرگ و مادر بزرگ خود باید به همراه شناسنامه خود، شناسنامه والدین خود را نیز ارائه دهید.

-    اسپانسرشیپ سایر اعضای خانواده

یکی از موارد ویزای خانوادگی کانادا، اسپانسری بستگان یتیم مانند خواهر زاده، برادر زاده، نوه، برادر یا خواهر می باشد. هر چند، بستگان یتیم باید زیر 18 سال و ازدواج نکرده باشند و در هیچ گونه رابطه ای نباشند. همچنین قبل از این که این کودک بتواند کشور خود را ترک کند، باید رضایت کتبی از فردی که کفالت او را به عهده دارد گرفته شود و همچنین توانایی شما در ارائه امکانات رفاهی اقتصادی برای این کودک یتیم نشان داده شود.
 

جهت دریافت اسپانسرشیپ کانادا با پرواز نیکان تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
حسن مقدم
 ارسال شده در : شنبه 17 اسفند 1398

برای اقامت دائم به همراه خانواده چه پروسه ای را باید طی کرد ممنون هستم از راهنمایی شما

ادمین سایت
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 20 اسفند 1398

سلام دوست عزیز لطفا با دفتر کنپارس تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

فاطمه افشار
 ارسال شده در : یکشنبه 11 اسفند 1398

سلام،من همسرم كل خانوادشون كانادا زندگي ميكنن و ايشون هم قصد زندگي در كانادارو دارن ميخواستم بدونم از طريق تنها باقيمانده از خانواده در ايران ميتونن براي اقامت اقدام كنن؟و اينكه اگر اين امكان وجود دارد ،براي گرفتن اقامت دائم چه مدت زمان ميبره؟

مدیر سایت
 ارسال شده در : یکشنبه 11 اسفند 1398

سلام و وقت بخیر خیر از این راه نمی توانید اقدامی داشته باشید. لطفا در سایت parscanada.com فرم ارزیابی رایگان تکمیل نمایید تا همکاران در این زمینه شما را راهنمایی نمایند.

Maryam Rastegari
 ارسال شده در : شنبه 10 اسفند 1398

سلام خدمت شما . اقدام کردم برای همسرم. پرونده رفته آنکارا و اقدام کردم برای csq ایمیل اومده موافقت شده با شما هزینه کم شده از کارتم. جدیدا گرفتن csq خیلی طول میکشه؟؟ و مدیکال بعد چه مدت دریافت میکنیم؟؟؟

مدیر سایت
 ارسال شده در : یکشنبه 11 اسفند 1398

سلام و وقت بخیر پروسه برنامه های کبک کمی طولانی است . نمی توان در مورد تایم صحبت کرد.

احمد اختیاردینی
 ارسال شده در : جمعه 25 بهمن 1398

سلام خسته نباشید من 35 سالمه میخوام واسه کانادا اقدام کنم چه راهی بهتره ضمنا انگلیسی در حد متوسط بلدم و آیلتس ندارم کار ایرانمم پوشاک هستش

مدیر سایت
 ارسال شده در : یکشنبه 11 اسفند 1398

لطفا در سایت parscanada.com فرم ارزیابی رایگان را تکمیل نمایید.

احمد
 ارسال شده در : پنجشنبه 24 بهمن 1398

با سلام و احترام بایومتریک من در۳۰دسامبر انجام شده و حدود یک هفته بعد از آن فرم هایCSQ برای سفارت کانادا در آنکارا ارسال شد و تا به امروز مدیکال نیامده است تا کی باید صبر کرد امکانش هست از ما مدیکال نخوان. با تشکر(ویزا اسپانسرشیب همسر دارای PR)

مدیر سایت
 ارسال شده در : یکشنبه 11 اسفند 1398

سلام و وقت بخیر هنوز خیلی دیر نشده است . اما می توانید یک مکاتبه با آنکارا داشته باشید. مدیکال برای همه انجام می شود.

میلاد
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 01 بهمن 1398

سلام همسر من(خانمم) پی آر خود را در کانادا دریافت کرده و من در سوئد هستم(حدود 15 ماه )و چند ماه است دارای شغل هستم و مالیات هم پرداخت میکنم البته اقامت ریسرچی دارم و هنوز پاسپورت ایران را دارم.و شهروند اینجا نیستم. سوال 1.آیا بودن من در اینجا با بودنم در ایران با توجه به اینکه پاسپورت یکی است تاثیر بر ویزای اسپانسر شیپ من دارد؟راحتی یا سخت شدن؟ 2. حدودا (تقریبی)پرونده من چقدر زمان میبرد؟ ممنونم از جوابتون لطفا هر دو سوال را پاسخ دهید

مدیر سایت
 ارسال شده در : یکشنبه 13 بهمن 1398

با سلام محل اقامت شما تاثیری بر پروسه شما ندارد . به طور متوسط حدود یکسال تا صدور ویزای شما زمان می برد

علی رسولی
 ارسال شده در : پنجشنبه 03 مرداد 1398

سلام ممنون از مطلب مفیدتون

مشاوره رایگان
cta
 02191009392