چت واتساپ
alt

انواع دعوتنامه کانادا | شرایط دعوتنامه کانادا چیست؟

 03 شهریور 1398   12:30
 10
 18628
امتیاز کاربران0/0 از 5
انتشار مطلب :

 انواع دعوتنامه کانادا | شرایط دعوتنامه کانادا چیست؟

منظور از دعوتنامه کانادا چیست؟

دعوتنامه کانادا یک نامه امضا شده ساده از طرف کسی است که شما را به خوبی می شناسد و در کانادا زندگی می کند و با این نامه شما را به کشور کانادا دعوت می کند. این شخص می تواند دوست شما، خانواده یا شریک تجاری شما باشد، اما این موضوع را فراموش نکنید باید کسی باشد که با شما ارتباط نزدیکی دارد و می تواند هویت و هدف شما را از سفر به کشور کانادا توصیف و مشخص نماید. در واقع منظور از دعوتنامه این است که شخص دعوت کننده در کانادا از کنسولگری کانادا درخواست می کند که به شما ویزا و اجازه ورود به کشور کانادا را بدهند. این موضوع همچنین به معنای نوعی تضمین از طرف شخص دعوت کننده به کنسولگری است که شما در زمینه انگیزه و هدف از سفرتان به کشور کانادا اطلاعات درستی را ارائه داده اید و کشور را قبل از اتمام ویزایتان ترک خواهید کرد. همچنین در صورتی که شما توانایی مالی کافی را نداشته باشید، فرد دعوت کننده، شما را از لحاظ مالی حمایت خواهد کرد. درسته که دعوتنامه جزء مدارک الزامی اخذ ویزا نیست اما به عنوان یک مدرک اضافی شانس موفقیت اخذ ویزای شما را افزایش می دهد و به شفاف سازی این موضوع که چرا کنسولگری باید به شما ویزای کانادا را بدهد کمک بسزایی می کند. پس دعوتنامه پرونده ویزای شما را تحکیم می بخشد. 

شرایط دعوتنامه کانادا چیست؟ 

-    فرد دعوت کننده حتما باید در کانادا اقامت داشته باشد یعنی یا باید سیتیزن باشد یا اقامت دائم داشته باشد.
-    فرد دعوت کننده شما نمی تواند یک مهاجر غیر قانونی یا شخصی که حضور قانونی در کانادا ندارد باشد.
-    فرد دعوت کننده باید بالای 18 سال باشد. 
-    فرد دعوت کننده باید شاغل باشد و گردش مالی و درآمد کافی داشته باشد.
-    دعوت نامه باید همراه با اطلاعات شخص دعوت کننده و اطلاعات متقاضی ویزا پر شود. 
-    فرد دعوت کننده باید نامه دعوتنامه را توسط یک وکیل یا دفاتر اسناد رسمی برابر با اصل کند و نزد یکی از این افراد امضا نماید و سپس برای شما ارسال کند تا بتوانید با مدارک ویزای خود به کنسولگری ارائه دهید.

ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه

معمولاً افرادی که برای رفتن به کشور کانادا قصد بازدید از دوست خود، یکی از اعضا خانواده یا شرکت در یک کنفرانس و یا جلسه کاری را دارند، داشتن دعوتنامه برای آن ها یکی از ملزومات است. همه کاری که باید انجام دهید این است که از دوست خود یا برگزار کننده کنفرانس یا شرکت بخواهید که دعوتنامه ای را برای شما تنظیم و ارسال نماید. اگر شما نیاز به ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه را دارید، این موضوع را به خاطر داشته باشید که داشتن دعوتنامه به معنای اخذ ویزا تضمینی نمی باشد. افسر ویزا یا مأمور دفتر مهاجرت متقاضیان ویزا را ارزیابی می کنند و در صورتی که متقاضی واجد شرایط باشد ویزای او صادر می شود.  

بیشتر بخوانید : ویزای مولتی کانادا بدون شینگن به چه صورت است؟

ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه

ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه

داشتن دعوتنامه یکی از مدارکی است که بر روی پرونده صدور ویزای شما تأثیر بسزایی دارد، زیرا شخصی که دعوتنامه را برای شما ارسال می کند تضمین می کند که شما قصد ماندن در کشور کانادا را ندارید و همچنین می تواند شما را از نظر اسکان و هزینه های زندگی تأمین نماید. ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه مخصوصا برای افراد مجرد کمی شرایط پرونده صدور ویزا را دشوار می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه می توانید با مشاورین شرکت پرواز نیکان تماس حاصل نمایید. 
برای ویزای توریستی برخی از شرکت ها از دعوتنامه های جعلی استفاده می کنند که حتما باید حواستان به این مورد باشد چون دعوتنامه هایی که از طرف بستگان درجه یک شما نیست اعتباری ندارد. فراموش نکنید که دعوتنامه شکل های متفاوتی دارد و مهم ترین و معتبر ترین آن دعوتنامه ای است که از سوی بستگان درجه یک شما به همراه اطلاعات مالیاتی او ارسال می شود و در صورتی که دعوت کننده اعلام کند که شما در منزل او اقامت خواهید داشت به دعوتنامه اعتبار بیشتری می دهد.

انواع دعوتنامه کانادا 

انواع دعوتنامه برای ویزای توریستی کانادا عبارتند از: دعوتنامه خویشاوندی، دعوتنامه شرکت در سمینار و همایش ها، دعوتنامه دوره های آموزشی و دعوتنامه جلسه یا بازدید های کاری

1.    دعوتنامه خویشاوندی : 

بهتر است که تصور کنید عروسی دختر شما نزدیک است و شما برادرتان را برای شرکت در جشن عروسی دعوت کرده اید. برادر شما خارج از کانادا زندگی می کند و شما می دانید که برادرتان برای شرکت در مراسم نیاز به اخذ ویزا دارد و مایل هستید که به او کمک کنید تا این پروسه اخذ ویزا تا حد امکان شفاف و بدون مشکل پیش برود. با این حال، شما هیچ تجربه قبلی در زمینه مهاجرت ندارید و احساس بیهوده بودن می کنید. چگونه می توانید به او کمک کنید؟ در اینجا یک راه وجود دارد و شما به عنوان فردی که او را به کانادا دعوت می کند، می توانید تنها با نوشتن یک نامه دعوتنامه، سفر بدون دردسری را برای او ایجاد نمایید. 
به این نوع دعوتنامه، دعوتنامه خویشاوندی می گویند که فرد دعوت کننده می تواند یکی از اعضای خانواده یا دوستان خود را جهت بازدید به کشور کانادا دعوت نماید. اعضای خانواده ای که شما می توانید برایشان دعوتنامه ارسال کنید شامل همسر، فرزند یا فرزندان تحت تکلف، پدر، مادر، خواهر، برادر، مادر بزرگ، پدر بزرگ، خاله، عمه، دایی و عمو می شوند.
نمونه دعوتنامه زیر برای فرزندانی است که اقامت کانادا را دارند و والدینشان در کشور دیگری مثل هند زندگی می کنند. در این نامه فرزندان قصد دارند والدینشان را برای دیدن آنها به کانادا دعوت کنند. گیرنده این نامه مرکز درخواست ویزای کانادا است. هدف این بازدید اجتماعی است. در این نامه، فرزندان از کشور کانادا برای اجازه بازدید والدینشان درخواست می کنند. در حالت عادی فکر می کنیم که گیرنده دعوتنامه، مهمان دعوت کننده است اما گیرنده دعوتنامه همیشه برای مرکز درخواست ویزا می باشد.
این موضوع را فراموش نکنید که برای دعوت والدین یا پدر بزرگ و مادر بزرگ می توانید از نوع دیگر ویزا به نام سوپر ویزا استفاده نمایید. و در صورتی که فرد دعوت کننده قصد دعوت یکی از اقوام به غیر از والدین، فرزندان و همسر را داشته باشد باید دعوت کننده مجرد باشد و بالای 18 سال سن داشته باشد.

2.    دعوتنامه شرکت در سمینار و همایش ها :

شما برای شرکت در سمینار، همایش و کنفرانس هایی که در کشور کانادا برگزار می شود نیاز به ویزای توریستی دارید و یکی از مدارک مورد نیاز که علت سفر شما به کشور کانادا را بیان می کند داشتن دعوتنامه از طرف یرگزار کننده آن سمینار، کنفرانس، همایش و شرکت و ... که قصد شرکت در آن را دارید می باشد. بیشتر سازمان دهندگان و برگزار کنندگان کنفرانس از این موضوع آگاه هستند که بیشتر کشورها برای سفر به کشور کانادا نیاز به دعوت نامه دارند. شرکت برگزار کننده باید اطلاعات زیر را در دعوتنامه قید کند:
1.    اسم کامل
2.    تاریخ تولد
3.    آدرس و شماره تماس فرد دعوت شده
4.    نسبت دعوت کننده با فرد دعوت شده
5.    هدف از سفر
6.    جه مدت فرد دعوت شده قصد ماندن در کشور کانادا را دارد.
7.    بیان جزئیات اقامتی و مخارج زندگی
8.    در چه تاریخی فرد دعوت شده قصد ترک کشور کانادا را دارد.
اگر شما قرار است در سمیناری که در کشور کانادا برگزار می شود شرکت کنید و نیاز به دعوتنامه دارید بهتر است تمامی اطلاعات در مورد خودتان را برای آن شرکت برگزار کننده سمینار ارسال کنید تا آن ها بتوانند دعوتنامه را به راحتی تنظیم و برایتان ارسال نمایند. بهتر است که از آنها درخواست کنید که دعوتنامه را برای شما با پست عادی ارسال کنند تا شما بتوانید دعوتنامه با پاکت تمبر شده آن را در مدارک پرونده ویزایتان قرار دهید. پاکت مهر شده مهم است زیرا نشان دهنده اصالت دعوتنامه می باشد. با این حال، از آن شرکت تقاضا کنید که قبل از ارسال دعوتنامه از طریق پست، اسکن دعوتنامه امضا شده را برای شما ایمیل کنند تا در صورتی که اصل دعوتنامه به موقع از طریق پست به دستتان نرسید، بتوانید از اسکن آن برای درخواست ویزایتان استفاده نمایید. 

بیشتر بخوانید : روند درخواست پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت به چه صورت است؟

ویزای کانادا با دعوت نامه

3.    دعوتنامه برای دوره های آموزشی :

برای گذراندن دوره های تحصیلی کمتر از 6 ماه نیاز به ویزای توریستی دارید. برای شرکت در این دوره ها، معمولا از طرف کالج برای شما دعوتنامه ای ارسال می شود که نام مؤسسه آموزشی، نام دوره و زمان شروع و پایان دوره و هزینه پرداختی در آن قید می شود. 

4.    دعوتنامه دیدار کاری :

شرکت های کانادایی زمانی که بازدیدکنندگان تجاری را از خارج از کشور دعوت می کنند باید دعوتنامه ای  برای آن ها تنظیم و ارسال نمایند. بازدیدکنندگان تجاری می توانند یکی از خریداران بالقوه یا موجود، سرمایه گذاران، بازدیدکنندگان نمایشگاه های تجاری، شرکاء، کارمندان یا افرادی که جهت آموزش امکانات یا جهیزات شرکت می آیند باشند. 
اگر شرکت کانادایی شما در حال دعوت یک بازدیدکننده است، نماینده شرکت باید دعوتنامه ای بنویسد. برخی شرکت ها دارای افراد خاصی هستند که دعوتنامه ها را امضا می کنند. شرکت شما باید دو نسخه اصلی از دعوتنامه را برای هر بازدیدکننده ارسال نماید، یک نسخه دعوتنامه برای ارائه جهت درخواست ویزا و دیگری برای هنگام ورود به کشور کانادا می باشد. اطمینان حاصل کنید که بازدیدکنندگان زمان کافی برای پروسه اخذ ویزا را داشته باشند. از طریق لینک زیر می توانید از مدت زمان لازم جهت پروسه ویزا را اطلاع حاصل نمایید :
https://www.canada.ca/en/immigration-refugees-citizenship/services/application/check-processing-times.html
دعوتنامه باید شامل اطلاعات زیر باشد :
-    اطلاعات شخصی که دعوت شده است :
•    اسم شرکت
•    تاریخ تأسیس (در صورت اطلاع داشتن)
•    شرکت معرفی شده و سمت شخص 
•    آدرس و تلفن شخص ( منزل و محل کار)
•    ارتباط شرکت شما با شرکت دعوت کننده و تاریخچه همکاری هر دو شرکت با همدیگر
•    آیا شما بازدیدکننده را به طور شخصی می شناسید و یا با او در ارتباط هستید؟
•    هدف از سفر (اگر بخشی از یک پروژه بلندمدت است، لطفا محتوای پروژه را اعلام نمایید)
•    مدت زمان لازم جهت بازدید شخص از شرکت شما در کانادا 
•    شرکت شما تمام هزینه های اقامت و زندگی آن شخص را پوشش خواهد داد
•    تاریخی که فرد قصد ترک کشور کانادا را دارد (در صورتی که اطلاع دارید)
-    در مورد فردی که دعوتنامه را تنظیم می کند:
•    اسم کامل
•    عنوان شغل و سمت او در شرکت
•    آدرس و شماره های تلفن در کانادا
•    آدرس ایمیل کاری
-    در مورد شرکت دعوت کننده:
•    نام کامل شرکت
•    آدرس دفتر مرکزی
•    لیست تمامی امکانات شرکت که قرار است مورد بازدید قرار بگیرند
•    آدرس وب سایت شرکت (در صورت موجود بودن)
•      تاریخ تأسیس شرکت
•    شرح مختصری از نوع کسب و کار شرکت

هزینه دعوتنامه کانادا چقدر است؟

دعوتنامه کانادا، نامه ای است که ساکنین کانادا برای دعوت اتباع کشور هایی که جهت ورود به کانادا نیاز به ویزا دارند استفاده می کنند. برابر با اصل کردن این نامه اعتبار بیشتری به آن می دهد و بسیاری از دفاتر ویزا آن را درخواست می کنند. هزینه دعوتنامه کانادا بستگی به داشتن دعوتنامه و برابر با اصل کردن آن (notarize) دارد. 
اطلاعات مورد نیاز جهت دعوتنامه :
برای شخصی که دعوت شده: اسم کامل، تاریخ تولد، آدرس و شماره تماس، نسبت شخص دعوت کننده با شما، هدف از سفر، حدود تاریخ ورود و خروج، جزئیات محل اقامت و چگونگی پرداخت هزینه های سفر
برای شخصی که دعوت می کند: اسم کامل، تاریخ تولد، آدرس و شماره تماس در کانادا، وضعیت اشتغال و وضعیت اقامت در کانادا 

 

برای مشاوره در زمینه دریافت ویزای کانادا از طریق دعوت نامه و کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه دعوتنامه کانادا با پرواز نیکان تماس بگیرید.

ارسال دیدگاه
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
ایرج
 ارسال شده در : شنبه 12 بهمن 1398

با سلام برای دریافت ویزا جهت شرکت در کنفرانس در کانادا چه مدارکی لازم است؟

مدیر سایت
 ارسال شده در : یکشنبه 13 بهمن 1398

با سلام و احترام لطفا جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره دفتر 02188203820 تماس حاصل فرمایید. سپاس

هانی قنبری فر
 ارسال شده در : ﺳﻪشنبه 19 شهریور 1398

36 سال دارم هانی هستم تجربه سفر به بیش از 40 کشور و 4 قاره دنیا سابقه سفر خوبی دارم ولی از معایبم حساب بانکی کمتر از درخواست سفارت و وضعیت تاهلم (مجرد) بودنم هست نمیدونم شانس برنده شدن توی ویزا رو دارم یا نه کارمند رسمی ارگان دولتی هستم از کرج خوشحال میشم از مشاوره با شما استفاده کنم

مدیر سایت
 ارسال شده در : چهارشنبه 03 مهر 1398

سلام ووقت بخیر در مورد حساب بانکی تان حتما باید به مبلغ مورد نظر اداره مهاجرت برسید ( حداقل طی 4 ماه 200000 تومان مانده حساب باید باشد ) رد یا موافقت با ویزای توریستی کانادا فقط بستگی به نظر افسر دارد اگر دلایل قانع کنند ه ایی برای بازگشت به ایران ارائه دهید ممکن است موفق به دریافت ویزای توریستی کانادا بشوید. جهت دریافت مشاوره رایگان با دفتر ما تماس بگیرید. موفق باشید

کیان
 ارسال شده در : پنجشنبه 03 مرداد 1398

با سلام شما می تونید فقط برای من دعوتنامه کانادا رو تهیه کنید؟ هزینه ش چقدره؟

ادمین سایت
 ارسال شده در : پنجشنبه 03 مرداد 1398

سلام دوست عزیز لطفا جهت کسب اطلاعات کامل در مورد انواع دعوتنامه کانادا و شرایط آن با دفتر کنپارس تراول تماس بگیرید.

شهبازی
 ارسال شده در : چهارشنبه 19 تیر 1398

سلام وقت بخیر اینجانب با 30 سال سن و مدرک لیسانس و هشت سال سابقه کار با بیمه پردازی به عنوان کارمند و متاهل همسرم با 35 سال سن و 9 سال سابقه کار با بیمه فوق دیپلم (مشغول به تحصیل در مقطع کارشناسی ). دارای سند ملکی درخواست ویزای توریستی کانادا داریم . ویزای شینگن و دعوتنامه نداریم ایا شانسی برای اخذ ویزا داریم و مراحل به چه شکل است؟

ادمین سایت
 ارسال شده در : چهارشنبه 19 تیر 1398

با سلام. لطفا جهت کسب اطلاعات کامل در مورد دریافت ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه با دفتر کنپارس تراول تماس حاصل فرمایید.

پروين طاهرخانی
 ارسال شده در : چهارشنبه 19 تیر 1398

با سلام سوالم اين است كه اگر كسی را در كانادا نداشته باشيم چطور دعوتنامه تهيه كنيم ؟

ادمین سایت
 ارسال شده در : شنبه 22 تیر 1398

سلام دوست عزیز. می توانید از دعوت نامه شرکت کنپارس تراول برای سفر به کانادا استفاده نمایید.

مشاوره رایگان
cta
 02191009392