alt

معرفی بهترین و بدترین شهرهای کانادا برای زندگی

 13 اردیبهشت 1399   14:56
 0
 878
امتیاز کاربران0/0 از 5
انتشار مطلب :

معرفی بهترین و بدترین شهرهای کانادا برای زندگی

کانادا همیشه کشوری مطلوب برای مهاجران بوده است تاجایی که آن را بهترین کشور برای  مهاجرت می دانند. مقیاس انتخاب بهترین و بدترین شهرها برای کار و زندگی در کانادا، به عواملی همچون بازار املاک و مستغلات، میزان جرم و جنایت، میزان مراقبت های بهداشتی، کیفیت زندگی شهری و میانگین درآمد مشاغل مختلف، بستگی دارد. ابتدا، شهرهایی را که در رقابت با سایرین، بالاترین استانداردها را کسب کرده اند، معرفی می کنیم:

بهترین شهرهای کانادا برای زندگی چه شهرهایی هستند؟

استان کبک از لحاظ یافتن فرصت های شغلی جدید، رتبه 21 جهان را به خود اختصاص داد. بنا به گزارش منتشرشده از اینترنیشنز (Internations) در 2020 طی تحقیق درمورد بهترین و بدترین شهرهای جهان برای زندگی و کار، مونترال ایالت کبک، پنجمین شهر برتر جهان برای مهاجران، شناخته شد.طی این پژوهش که 82 شهرمهاجرنشین جهان، مورد بررسی قرار گرفت، مونترال رتبه نخست در کانادا و پنجم درجهان را از آن خود کرد.همچنین از لحاظ وضعیت مالی، مونترال در رتبه 33 لیست جهانی قرار گرفت. در بسیاری از جنبه ها مونترال نسبت به سایر شهرها مزیت دارد، 79% مهاجران معتقدند یافتن مسکن مناسب دراین شهر برای آنان آسان بوده است و 62% قیمت مسکن در مونترال را مطلوب ارزیابی کردند.
از لحاظ برقراری تعادل مناسب بین کار و زندگی، مونترال در رتبه سوم جهانی و از لحاظ امکانات و موقعیت های تفریحی، به رتبه نهم از دید مهاجران، دست یافت. تقریباً بیش از 66% مهاجرین، فرصت های شغلی محلی مونترال را، مثبت ارزیابی کردند.این شهر جذاب که به دوزبان انگلیسی و فرانسوی پذیرای شماست، رتبه سوم دوستانه ترین شهر کانادا را در کارنامه دارد.
طبق آخرین گزارش منتشر شده در 2020 از وبسایت Big7Travel در مورد بررسی 50 شهر برتر جهان برای نسل هزاره (بازه سنی 20 تا 34 سال)، مونترال، رتبه سوم جهانی را به خود اختصاص داده است.
علیرغم بالابودن نسبی قیمت املاک و مستغلات، اقبال عمومی از این شهر زیاد بوده چراکه دراین گونه شهرها، فرصت های شغلی نیز بیشتر است و مونترال با برگزاری فستیوال های مدرن و جذاب،سرگرمی های شبانه فراوان و سیستم سلامت و درمان مطلوب، جذابیت کافی برای مقصد سفر واقع شدن یا مهاجرت را دارد. پس از مونترال، کلگری در جنوب ایالت آلبرتا دومین شهر مناسب برای زندگی معرفی می شود. این شهر، مرکز انرژی و فعالیت های نفتی در شمال قاره آمریکا و از عمده  ترین قطب های اقتصادی کشور کانادا است. این دومین شهر مرتفع کانادا، رتبه اول کیفیت شاخص‌های بهداشتی و محیط زیستی را در جهان به خود اختصاص داده و علاوه بر آن، کلگری عنوان دوستانه ترین شهر کانادا را دریافت کرد. بنا به نقل قول از یک مهاجر انگلیسی، حفظ احترام بین همه افراد جامعه، بدون توجه به قومیت و نژاد، دراین شهر، قابل تقدیر است. در کلگری بسیار محتمل است که یک شخص غریبه برای پاک کردن برف ها از روی ماشینتان یا حمل بسته های خریدتان، به کمک شما بشتابد. همچنین کلگری، از لحاظ قابلیت تطبیق پیداکردن با فرهنگ محلی، شهر آسانی قلمداد می شود. و از طرف دیگر، این شهر، صدرنشین بهترین شهرهای جهان، از نظر رانندگی می باشد. و اما تورنتو از بین 82 شهر مهاجرپذیر در جهان رتبه 39 را کسب کرد.این شهر که بنا به گزارش وبسایت Big7Travel در لیست شهرهای دوستانه کانادا قرار می گیرد، محل تلاقی فرهنگ هاست و بازدیدکنندگان در آنجا به سرعت احساس راحتی می کنند. از لحاظ شاخص های بهداشتی و محیط زیست، عالی ارزیابی می شود و از لحاظ کیفیت شاخص زندگی شهری رتبه 40 را کسب کرده است.به نظر می رسد علت این امر، عدم رضایت نسبی مهاجران از آب و هوا و حمل و نقل محلی است. تورنتو بزرگترین شهر کشور است و اگرچه از لحاظ شاخص های مالی و وضعیت مسکن، نسبت به سایر شهرها، ایده آل قلمداد نمی شود، اما وقتی پای فرصت های شغلی به میان می آید، تورنتو در موقعیت عالی، قرار می گیرد.

شهر مطلوب بعدی ونکوور است. ونکوور در  ساحل غربی کانادا در استان بریتیش کلمبیا، از نظر کیفیت زندگی شهری، بهترین شهر، انتخاب شد و از لحاظ گزینه های تفریحی و اوقات فراغت، در رتبه هفتم جهان قرار گرفت. مردم محلی این شهر، مشتاق راهنمایی گردشگران هستند.  اگرچه اینترنیشنز، ونکوور را گرانترین شهر کانادا معرفی می کند اما این شهر کانادایی همچنان رتبه یازدهم استقبال مهاجران را به خود اختصاص داده است چرا که به لطف ساکنین فوق‌العاده مهمان نواز و اجتماعی اش، مقام اول دوستانه ترین شهر کانادا را کسب کرده است. در ونکوور با یک جامعه چند فرهنگی شگفت انگیز مواجه خواهید شد که به شما احساس آرامش و اطمینان خاطر می دهد. نکته قابل توجه آنکه آمارها به طور پیوسته در حال تغیبرند اما در چشم انداز کلی شهرهای بزرگتر از هر ناحیه معمولاً از لحاظ بازار کار، روند صعودی داشته اند. طبق گزارش کارت خبری بازار کار BMO شهرهایی همچون تورنتو و اتاوا رو به پیشرفت بوده اند در حالیکه شهرهای کوچکتر از لحاظ وضعیت کاریابی، اغلب، شیب نزولی را طی کرده اند.

برای مثال، برانتفورد( Brantford )، اتاوا( Ottawa ) و تورنتو( Toronto) از ایالت انتاریو، کلونا(Kelowna)، ابوتسفورد(Abbotsford) و ویکتوریا(Victoria)  از ایالت بریتیش کلمبیا و شهرهای بزرگی چون کبک سیتی( Quebec City)، کلگری (Calgary)، ساسکاتون (Saskatoon) و هلیفاکس(Halifax)، بر طبق گزارش از کارت خبری بانک مونترال، موقعیت های خوبی برای متقاضیان کار، داشته اند.

بهترین شهرهای کانادا برای زندگی

بدترین شهرهای کانادا برای کار و زندگی کدامند؟

اکنون تعدادی از شهرهایی را که برای کار و زندگی توصیه نمی شوند، معرفی می کنیم. بنا به پژوهشی که سایت CMI در سال 2012 انجام داد، ده شهر کانادا به عنوان نامناسب ترین شهرها برای کار و زندگی، انتخاب شدند اما پس از گذشت چند سال و تجدید این پژوهش در 2018 با بهبود وضعیت اغلب شهرها مواجه شدیم و این لیست تغییر کرد. اکنون طبق گزارش جدیدتر با این شهرها آشنا خواهید شد.

شهر سنت جونز _ نیوبرانزویک Saint John

این شهر را نباید با سنت جان نیوفاندلند اشتباه گرفت. سنت جان نیوبرانزویک دارای 67000 نفر جمعیت و اقتصادی متکی به یک پالایشگاه نفت است. متأسفانه این شهر از لحاظ فرصت های شغلی تنوع چندانی ندارد و مشاغل محدود به همان کارهای صنعتی است. ممکن است در بازدیدی کوتاه از تاریخ و فرهنگ غنی سنت جان لذت ببرید اما احتمالاً این شهر انتخاب مناسبی برای محل سکونت نخواهد بود.

الیوت لیک _ انتاریو  Elliot Lake  Ontario

الیوت لیک شهری است کوچک با جمعیتی در حدود ده هزار نفر. اگرچه شهرهای کوچک بافت اجتماعی مستحکم تر و مشاغل محلی بیشتری دارند اما این شهر به علت سابقه  سهل انگاری در نظارت مهندسی از شهرت خوبی برخوردار نیست. نمونه ای از این مشکل به سال 2012 برمی گردد که یک مهندس عمران از این شهر، با قبول رشوه، ساخت و ساز یک مرکز خرید را که به شیوه ای غیراصولی ساخته شده بود، مورد تأیید قرار داد و در پی فروریختن پارکینگ این مرکز خرید، دو زن جان خود را ازدست دادند و این امر نارضایتی و اعتراض ساکنان را بابت نظارت سهل انگارانه دولت برانگیخت. 

دولبو _ میستاسینی     کبک  Dolbeau _ Mistassini

 شهر دولبو _ میستاسینی در استان کبک، به علت وجود کارخانه کاغذسازی و بوی نامطبوع ناشی از آن که در سرتاسر شهر به مشام می رسد و عادت کردن به آن کار ساده ای نیست،و نیز میزان بالای آمار جرم وجنایت، برای کار و زندگی، توصیه نمی شود.

ترورو _ نووا اسکاشیا  Truro Nova 

اختلال و وجود مشکل در تأمین منابع آنلاین مورد نیاز، ایراد اساسی شهر ترورو در نوا اسکاشیا است تا جایی که در انتخابات محلی، برخی از ساکنین، نتوانستند در رأی گیری آنلاین از طریق وبسایت ترورو شرکت کنند. 

نورث بتلفورد _ ساسکاچوان North Battlefield Saskatchewan

شهر نورث بتلفورد در ایالت ساسکاچوان، تنها شهری است که از پژوهش قبلی (2012) تا کنون همچنان در لیست بدترین شهرها قرار دارد. نورث بتلفورد، به دلیل داشتن بالاترین میزان جرائم ازنوع شکستن و ورود غیرقانونی و استفاده از سلاح گرم و نیز جرائم رانندگی زیاد، ناامن ترین مکان در کانادا، معرفی می شود.

سارنیا _ انتاریو Sarnia Ontario

اگرچه وجود کارخانجات و واحد‌های صنعتی متعدد، باعث بهبود وضعیت اشتغال در سارنیا بوده است اما این شهر  دقیقا به همین علت و پخش مواد شیمیایی خطرناک در محیط، دچار آلودگی شدید زیست محیطی گردیده است تا جایی که به خاطر همین امر، تقریباً هیچ  بازدید کننده ای را به خود جذب نکرده است.

شاوینیگان _ کبک Shawinigan  Quebec

شاوینیگان در ایالت کبک، اقتصادی وابسته به صنعت آن شهر ( تولید فولاد و خمیر کاغذ) دارد. به دنبال کاهش تولید آلومینیوم و کاغذ، وضعیت اقتصادی شهر، به طور پیوسته رو به نزول نهاد و تعرفه های جدید دولت بر ایالات، نیز به وخیم تر شدن اوضاع دامن زد، لذا شووینگان در شرایط نامطلوب اقتصادی قرار دارد.

لشوت _ کبک Lachute Quebec

اقتصاد شهر لشوت به صنعت چوب (الوار) و کاغذ، استوار است. نرخ جرم بالاتر از متوسط و آلودگی قابل توجه هوا و فقدان امکانات تفریحی مورد نیاز برای اوقات فراغت، از معایب عمده این شهر است که باعث می شود آن را در لیست شهرهای نامطلوب قرار دهیم.

میرامیچی _ نیوبرانزویک Miramichi  New Brunswick

شهر میرامیچی بزرگترین شهر در نیوبرانزویک شمالی همچون شهر کچنر _ واترلوی انتاریو سابقه کریهی از جرائم جنایی و تبعیض های قومی و مذهبی و جنسی را در کارنامه دارد. میرامیچی به مهاجرستیزی و عدم تمایل به حضور بیگانگان، شهرت دارد و این عوامل آن را به شهری نامطلوب، بدل می سازد.

پورت آلبرنی _ ونکوور Port Alberni Vancouver Island

 پورت آلبرنی، خطرناک ترین شهر برای زندگی در ونکوور آیلند و نوزدهمین شهر خطرناک در کل کانادا است. میزان جرائم خشونت آمیز در این شهر نگران کننده است و نرخ جرم و جنایت در آن، تقریباً دوبرابر نرخ متوسط جرم و جنایت در کشور است.

جهت آگاهی از شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا کلیک کنید.
 

ارسال دیدگاه
امتیاز شما به این مقاله:

مشاوره رایگان
cta
 02191009392