alt

فروشگاه های معروف کانادا را بشناسید

 16 فروردین 1399   15:37
 0
 1801
امتیاز کاربران0/0 از 5
انتشار مطلب :

فروشگاه های معروف کانادا را بشناسید

لیست مراکز خرید و فروشگاه های معروف کانادا 

مرکز خرید دیکسی اوت لت Dixie outlet در میسی سوگای انتاریو که در نزدیکی تورنتو قرار دارد در جنوب بزرگراه ملکه الیزابت در جاده دیکسی واقع شده است و بزرگترین مرکز خرید سرپوشیده در کانادا محسوب می‌شود. چندین برند معروف از جمله نایک، کالوین کلین، گس، پوما، لیوایز، وینزر و تامی هیل فیگر دراین مرکز شعبه دارند. این مرکز خرید در سال  1956 با نام دیکسی پلازا شروع به کار کردو در اواخر دهه  1980 پس از توسعه و تجهیز و نوسازی به بازار دیکسی اوت لت تغییر نام داد. مجموعه کالاهای متنوعی از لباس و جواهرات و عتیقه جات گرفته تا بازی های ویدئویی، وسایل و تعمیرات الکترونیکی را ارائه می دهد و بازدید کنندگان را با قیمت های باورنکردنی خود شگفت زده می سازد. پایانه اتوبوسرانی دیکسی مال Dixie Mall در انتهای جنوب شرقی مرکز بازار واقع شده است .

بازار وان میلز Vaughan mills

وان میلز Vaughan millsیک بازار محلی است که در گوشه جنوب شرقی بزرگراه 400 و جاده رادرفورد در وان انتاریو دقیقا در جنوب شهربازی واندرلند واقع شده است . این بازار یکی از بزرگترین مراکز خرید سرپوشیده در کانادا و بزرگترین مرکز خرید در ناحیه یورک محسوب می شود که تقریباً 12000 مترمربع فضا را به خود اختصاص داده است . این مرکز با داشتن بیش از 200 مغازه تک فروشی، رستوران ها و مراکز تفریحی ، به وسیله مسیرهای ترانزیت اتوبوسرانی از ترمینال بازار وان ساپورت می شود و متروی تورنتو با سرویس های منظم به مرکز متروپولیتن وان بر روی لاین 1 دانشگاه یونگ، خدمت رسانی می کند.

این مرکز خرید که توسط آیوانهو کمبریج و شرکت میلز طراحی و احداث شده است از 4 نوامبر 2004 آغاز به کار کرد و نخستین مرکز خرید سرپوشیده محلی در ناحیه کلان‌شهری بود. آیوانهو کمبریج در 2011 اعلام کردکه هدف ‌گذاری برای تاسیس چهار مرکز خرید خواهر در کانادا را درنظر دارد که وان میلز اولین آنها و باقی مکان ها در نزدیکی کلگری ، ونکوور و مونترال قرار داشته باشند که بر همین اساس کراس آیرن میلزCrossIron  mills در حومه کلگری آلبرتا در 19 اوت 2009 آغاز به کار کرد. این مرکز خرید از لحاظ تعداد مراکز تک فروشی همانند وان میلز است و فروشگاه بس پرو Bass pro از نمونه این فروشگاه هاست.
آدرس : Cross Iron Blvd Rocky View, NO 44, Alberta 26055

همچنین ساسن میلز Tsawwassen Mills واقع در دلتا در استان بریتیش کلمبیا در بزرگراه 17 و خیابان 52 در منابع طبیعی ملی ساسن در جنوب ونکوور در تاریخ 5 اکتبر 2016 شروع به کار کرد. این مرکز نیز به فرم مشابه مراکز خواهر خود طراحی گردیده است و 111500 مترمربع وسعت دارد و شامل اولین شعبه فروشگاه باس پروbass pro  در بریتیش کلمبیاست.
آدرس : 5000  Canoe Pass Way, Tsawwassen, BC V4 M OB3

در منطقه مونترال بنا به دلایلی از جمله مسایل زیست محیطی ساخت مرکز خرید با مشکلاتی مواجه شد اما آیوانهو کمبریج اظهار داشت که در آینده نزدیک این مورد را نیز به مرحله عمل در خواهد آورد. رشد مراکز خرید محصور یا سرپوشیده در اواخر قرن بیستم در کانادا به سرعت رو به افزایش نهاد و با توجه به قدرت خرید مشتریان و گردشگران پیشرفت قابل توجهی داشت. در حال حاضر کانادا دارای برخی از بزرگترین مراکز خرید سرپوشیده در آمریکای شمالی و حتی جهان است. در ادامه تعدادی از این مراکز را معرفی می کنیم.

بازار وست ادمونتون- آلبرتا West Edmonton Mall

مرکز خرید وست ادمونتون با داشتن فضایی به وسعت 3800000 فوت مربع ، رتبه اول از لحاظ  وسعت را در آمریکای شمالی و رتبه دهم را در جهان به خود اختصاص داده است . وست ادمونتون مال تا سال 2004 بزرگترین مرکز خرید در جهان محسوب می شد . این مرکز که در 1981 افتتاح شد متعلق به گروه تریپل فایو triple five و شامل 800 فروشگاه است ، همچنین فضایی بسیار وسیع برای پارکینگ درسه طبقه درنظر گرفته شده که گنجایش  20000 خودرو را دارد . این مکان سالانه 32 میلیون گردشگر را برای خرید و فعالیت های تفریحی جذب می کند . حدود  24000 نفر در این مرکز مشغول به کار هستند. از جمله جاذبه های مورد توجه در این بازار می توان به گلکسی لند، پارک آبی جهانی، اسکیت روی یخ می فیلدتویوتا آیس پالیس اشاره کرد. مراکزی همچون سوپرمارکت T&T، فروشگاه هادسون بی  Hudson Bay، رادیو نیو کپ New cap  ، فروشگاه‌های  Simons و اوربان اوت فیترز  urban out fitters  نیز در اینجا شعبه دارند. 
آدرس: 8882 170 St NW, Edmonton, AB T5T  4J2

مرکز خرید اسکوئر وان Square one در میسی سوگا- انتاریو

بازار اسکوئر وان دومین مرکز خرید بزرگ و سرپوشیده در کانادا است با مساحتی بالغ بر  2200000 فوت مربع و متعلق است به آکسفورد که درسال 1973 افتتاح شد و شامل بیش از 360 فروشگاه از جمله والمارت سوپر سنتر Walmart Super center و هادسونزبیHodsonś Bay  و هالت رن فرو Halt Renfrewمی باشد . این مرکز سالانه 24 میلیون مشتری را جذب می‌کند. نوآوری هاچ سرمایه گذاری های اخیر سبب شده این مرکز در رنکینگ آمریکای شمالی از رتبه متوسط به رتبه عالی ارتقاء پیدا کند.
آدرس: 100 City Centre Dr, Mississauga, ON L5B 2C9

مرکز خرید متروپولیس  Metropolis  در مترو تون- بورنابی بریتیش کلمبیا

این مکان سومین مرکز خرید بزرگ محصور در کانادا به وسعت 1795591 مترمربع است که در بورنابی بریتیش کلمبیا در سال 1986 آغاز به کار نمود . این مرکز متعلق به آیوانهو کمبریج ، به بیش از 27 میلیون مشتری در سال ، خدمات ارائه می دهد . بیش از 360 فروشگاه از جمله هادسون بی، سیرزSears ، سوپرمارکت تی اند تی ،Toys  "R" US  و... دراین مرکز دائر هستند.
آدرس: Kingsway, Burnaby 4700

مرکز خرید ایتون- تورنتو Eaton

مرکز خرید ایتون در تورنتوی انتاریو چهارمین بازار فروش سرپوشیده در کانادا با فضایی بالغ بر 1722000 فوت مربع است . این بازار در چهار طبقه و توسط دو سیستم ترانزیت عمومی خدمت رسانی می کند . این مرکز خرید با داشتن بیش از 48 میلیون بازدید کننده در سال یکی از جاذبه های گردشگری عمده تورنتو به حساب می آید ، درواقع این مکان یکی از شلوغ ترین و پربازدیدترین مراکز خرید در آمریکای شمالی است . از جمله فروشگاه های مشهور دراین مرکز می توان به هادسون بی، نوردستروم و اچ اند ام  اشاره کرد . 
آدرس: 220  Yonge Street Toronto, Ontario M58 2H1

مرکز خرید یورک دیل-انتاریو York dale

این مرکز خرید 56  ساله ، متعلق به شرکت آکسفوردو AIMCo ، واقع در مرکز استان انتاریو در تورنتو، آیتم های فراوانی دارد که آن را به مکانی فوق‌العاده برای گذران ساعاتی خوش تبدیل می نماید. این بازار با وسعت 2 میلیون فوت مربع و دارابودن 270 فروشگاه ازجمله برندهای طراحی لوگوها ، مارک های لوکس، بهترین دکوراسیون منزل و بهترین های تکنولوژی با حضور گسترده در بازارهای معتبر جهانی در کانادا رتبه قابل توجهی دارد . اینجا مرکز مد است ، هر چیزی را که تصور کنید یا بخواهید می توانید در اینجا بیابید .
آدرس: 3401 Dufferin Street Toronto, Ontario M6A 2T9

مرکز خرید چینوک chinook 

بزرگترین مرکز خرید در کلگری در استان آلبرتای کاناداست که تقریباً در مرکز جغرافیایی شهر قرار گرفته و پیشینه آن به 1960 بر می گردد . این مرکز 1377768 فوت مربع وسعت دارد و سه فروشگاه معروف هادسون بی ، نوردستروم و ساکس فیفت اونیو Saks fifth Avenue   در آن خدمات ارائه می دهند. چینوک کلا شامل 250 فروشگاه و رستوران است که طیف وسیعی از اجناس از قیمت های متوسط تا بالاتر را در برمی گیرد. در اینجا امکان انتخاب های بی نظیری خواهید داشت که در هیچ کجای دیگر کلگری نمی توانید داشته باشید . برندهای فرعی تری همچون اسپرت چک Sport check ، اچ اند ام H&M ، اولد نیوی Old navy و چپترزChapters نیز در اینجا خدمات ارائه می کنند، درچینوک مطابق هر سلیقه‌ای چیزی خواهید یافت از اپل گرفته تا مایکروسافت و انواع برندهای ممتاز. اینجا  همچنین دارای یک برج حرفه ای professional ، سالن غذاخوری با گنجایش 900 نفر، سالن سینما تئاترو... می باشد. مجموع رستوران های این مرکز هفت عدد به علاوه یک فودکورت چرخان می باشد .
آدرس : 6455 MacLeod Trail SW

مرکز خرید Galleries de la Capitale

یک مرکز خرید که در 1981 در شهر کبک سیتی استان کبک با مساحتی بالغ بر 1500000 فوت مربع افتتاح شد . این بازار سالانه حدود 11 میلیون بازدیدکننده دارد و در سال 2012 به عنوان دومین پربازدیدترین مرکز خرید در کبک سیتی و چهارمین در استان کبک ، شناخته گردید. اما این مرکز از لحاظ مساحت همچنان بزرگترین مرکز خرید در سطح شهرو بزرگترین مرکز خرید در شرق کاناداست. این مکان 280 فروشگاه و 7 فروشگاه زنجیره ای ، سالن نمایش IMAX  و پارک بازی  new mega parcl با برنامه های جذاب و مفرح را در حیطه انتخاب مشتریان قرار می دهد . این پارک با دستگاههای سواری هیجان انگیز از جمله ماشین های ضربه گیر و رولرکوستر و پیست اسکی زیبایش جذابیت دوچندانی به این مرکز خرید بخشیده است.
آدرس: Boulevard des Galeries ,5401

مرکز خرید لوری کبک Place Laurier

یکی از بزرگترین مراکز خرید کانادا و پربازدیدترین مرکز خرید در شهر کبک سیتی مرکز خرید لوری است که در سال 1961 به مدیریت آیوانهو کمبریج به وسعت 1,174,639 فوت مربع ، تحت عنوان نخستین بازار سرپوشیده در استان کبک ، شروع به کار کرد. این مرکز 300 فروشگاه و رستوران دارد که در سه طبقه قرار گرفته اند به علاوه پارکینگ زیرزمینی چند طبقه و پارکینگ در فضای باز.
برندهایی همچون هادسون بی Hudson Bay، مارشالز، بست بای، والمارت، Toys "R" US و انواع کفش، جواهرات، کتاب، اسباب بازی، وسایل الکترونیکی، پوشاک، سخت افزار، پت شاپ ها و سالن های زیبایی و آرایش را دراین جا می توانید بیابید.
آدرس : 2700 , Boulevard Laurier

مرکز خرید پارک رویال Park Royal ونکوور - بریتیش کلمبیا

مرکز خرید پارک رویال به شما شانس انتخاب های دلنشین متعددی برای خرید کردن، صرف غذا و سرگرمی و تفریحات در یک محیط سرپوشیده یا فضای باز ، ارائه می دهد. این مرکز فقط چند دقیقه با مرکز شهر ونکوور فاصله دارد و در حد فاصل کوهستان و ساحل غربی ونکوور واقع شده است. در این مکان به بیش از 200 فروشگاه و رستوران و سرویس هایی شامل خدمات بهداشتی و سلامتی، انواع کافه ها، برندهای ممتاز لباس، فروشگاه‌های مواد غذایی، یک طبقه مجزا فروشگاه لباس مردانه از برند سیمونز Simons وامکان بازدید از مجموعه ای از آثار هنری از هنرهای اصیل ساحل غربی و هنرهای بین المللی، دسترسی خواهید داشت.
آدرس: West Vancouver, BC V7T 2W4

ارسال دیدگاه
امتیاز شما به این مقاله:

مشاوره رایگان
cta
 02191009392