چت واتساپ
alt

ویزای شینگن ایتالیا - راهنمای جامع اخذ ویزای ایتالیا توریستی

 14 دی 1398   11:11
 0
 4829
امتیاز کاربران0/0 از 5
انتشار مطلب :

ویزای شینگن ایتالیا - راهنمای جامع اخذ ویزای ایتالیا توریستی

جهت دریافت ویزای شینگن ایتالیا به صورت تضمینی و در کوتاه ترین زمان با پرواز نیکان تماس بگیرید.

تلفن: 02191009392

ایتالیا، هفتمین اقتصاد بزرگ جهان است که در قلب دریای مدیترانه با وسعت 301340 کیلومتر مربع قرار گرفته است. این کشور از امپراتوری روم که یکی از بزرگترین امپراتوری های اروپایی تا کنون بوده است پدید آمده است و همین عامل باعث شده که امروزه در کشور ایتالیا شاهد کاخ ها و قلعه های فراوان به همراه بنا هایی با سبک معماری متنوع مانند رومانسک، گوتیک، مانریست، باروک و نئوکلاسیک باشیم. علاوه بر این کشور ایتالیا دارای خط ساحلی به وسعت 7600 کیلومتر با دریاچه های زیبا، صخره های خیره کننده و پارک های ملی سر سبز است. کشور ایتالیا با وجود تمامی این شگفتی های طبیعی و انسانی ساخته شده در آن به یک آهنربای بزرگ و قوی در جذب گردشگر تبدیل شده است. سالانه بیش از 50 میلیون گردشگر از کشور ایتالیا بازدید می کنند و همین امر صنعت گردشگری را برای کشور ایتالیا مهم کرده است و بیش از 60 درصد از درآمد ملی کشور ایتالیا را تأمین می کند. مسافران از سراسر جهان تمایل دارند که اقامتی کوتاه مدت در ایتالیا داشته باشند که همین امر باعث شده که آن ها به دنبال اخذ ویزای شینگن ایتالیا باشند. 

ویزای ایتالیا توریستی

ویزای شینگن ایتالیا 

از اکتبر 1997 کشور ایتالیا به عضویت اتحادیه اروپا یعنی عضویت در منطقه شینگن درآمد و ویزای آن به شینگن تبدیل شد و از آن پس تمامی اتباع اتحادیه اروپا (EU) و منطقه اقتصادی اروپا (EEA) تنها با دارا بودن یک مدرک شناسایی می توانند وارد ایتالیا شوند و در این کشور سفر کنند. در ضمن، اگر اتباع کشور های خارج از منطقه شینگن مایل به بازدید از ایتالیا، سان مارینو یا واتیکان باشند، برای ورود به این کشور در مرز و بازرسی باید مدرک سفر معتبر (پاسپورت با حداقل سه ماه اعتبار از تاریخ خروج از شینگن) به همراه ویزای شینگن را ارائه دهند. 

چگونه ویزای ایتالیا بگیریم؟

ویزای شینگن را می توانید خودتان و یا از طریق شرکت پرواز نیکان اقدام نمایید. در ابتدا شما بایستی ببینید که کدام نوع ویزای ایتالیا مناسب شما است. سپس فرم تکمیل شده درخواست ویزای ایتالیا به همراه مدارک لازم برای ویزای شینگن ایتالیا به همراه ترجمه آن ها را جمع آوری نمایید. در نهایت باید برای مصاحبه ویزا و انجام انگشت نگاری وقت سفارت خود را رزرو نمایید و در تاریخ و آدرس مشخص شده برای مصاحبه و ارائه مدارک مراجعه نمایید. در آخر شما منتظر دریافت ویزای شینگن ایتالیا خود خواهید شد. 
حتما این سوال برایتان پیش آمده که در کجا باید برای ویزای ایتالیا اقدام کنید. شما می توانید به یکی از ارگان های دیپلماتیک ایتالیا برای درخواست ویزا مراجعه نمایید: سفارت ایتالیا و یا کنسولگری ایتالیا و مرکز درخواست ویزا (Cox and Kings Global Services).

انواع ویزای ایتالیا برای ایرانیان 

ویزای شینگن ایتالیا برای ایرانیان شامل ویزای توریستی، ویزای تحصیلی، ویزای پژوهشی کوتاه مدت، ویزای تجاری و ویزای ترانزیت می شود. ویزای ایتالیا به دو صورت بلند مدت و کوتاه مدت، یک بار ورود، دوبار ورود و مولتی است. ویزای کوتاه مدت را ویزای نوع C می نامند و ویزا هایی که اجازه اقامت در ایتالیا را تا 90 روز می دهد. برای اقامت های بیش تر از 90 روز باید نوع ویزای بلند مدت را اقدام نمایید. در زیر به معرفی انواع ویزای شینگن ایتالیا برای ایرانیان پرداخته شده است:

ویزای توریستی ایتالیا با دعوتنامه و بدون دعوتنامه

-    ویزای توریستی ایتالیا با دعوتنامه و بدون دعوتنامه:

ویزای توریستی جز ویزای شینگن نوع C است و شامل دو نوع ویزای توریستی بدون دعوتنامه و ویزای توریستی با دعوتنامه می شود. یکی از رایج ترین اهداف سفر به ایتالیا، گشت و گذار و بازدید از آثار تاریخی، شناخت فرهنگ، تاریخ و معماری آن، تجربه غذا ها و نوشیدنی های این سرزمین است که برای این هدف، شما نیاز به ویزای توریستی شینگن ایتالیا بدون دعوتنامه دارید و برای این امر تنها باید مدارک درخواستی خود را تهیه و ارائه دهید. در صورتی که اعضای خانواده یا دوستان شما به صورت قانونی در ایتالیا اقامت دارند و شما قصد سفر به ایتالیا برای بازدید اقوام و آشنایان خود را دارید، شما نیاز به ویزای توریستی شینگن ایتالیا با دعوتنامه دارید و بایستی دعوتنامه مطابق با اصول سفارت نوشته شده باشد و مدارک دعوت کننده نیز ضمیمه آن باشد. نامه دعوتنامه، نامه ای که شخص دعوت کننده برای فرد دعوت کننده به سفارت ایتالیا می نویسد. نامه دعوتنامه شامل اطلاعات دعوت کننده (اسم و فامیل، تاریخ و محل تولد، ملیت، کارت شناسایی، شماره پاسپورت، مجوز اقامت، آدرس محل سکونت، شغل و تلفن محل زندگی) و اطلاعات متقاضی باشد. نمونه فرم دعوتنامه برای ویزای توریستی ایتالیا را می توانید با کلیک بر لینک زیر دریافت نمایید.
https://www.ckgsir.com/resources/Tourism_Invitation_letter.pdf

-    ویزای ترانزیت ایتالیا:

ویزای ترانزیت به صورت زمینی، دریایی و هوایی است. این ویزای برای افرادی مناسب است که قصد سفر به کشور غیر شینگن را دارند و پرواز آن ها دارای توقف و تعویض در یکی از فرودگاه های بین المللی کشور ایتالیا است. یعنی این افراد وارد کشور ایتالیا نمی شوند، تنها از طریق قسمت ترانزیت فرودگاه پرواز خود را در کمتر از 24 ساعت عوض می کنند. غالبا دریانوردان غیر اروپایی، برای زمانی که کشتی در مدت کوتاهی در بندر یکی از کشور های عضو شینگن مثل ایتالیا توقف دارد نیاز به ویزای ترانزیت شینگن دارند.

-    ویزای تجاری ایتالیا:

برخی از افراد معمولا با هدف تجارت و بازرگانی به کشور ایتالیا سفر می کنند که برای این سفر در صورتی که قصد اقامت کمتر از 90 روز را داشته باشند، نیاز به اخذ ویزای تجاری شینگن ایتالیا را دارند.

-    ویزای کاری ایتالیا:

ویزای شینگن ایتالیا مجوز کاری نیست. شما می توانید با داشتن ویزای شینگن به سفر های تجاری و یا گردشگری بپردازید اما نمی توانید با این ویزا در کشور های شینگن کار کنید. شما می توانید برای ویزای اقامت کوتاه مدت ایتالیا اقدام نمایید اما باید توجه داشته باشید که این ویزا ویزای شینگن نیست با این حال معمولا شما می توانید به کشور های عضو شینگن سفر کنید اما باید مواظب باشید زیرا در هنگامی از کشور ایتالیا و یا حوزه شینگن خارج شده باشید امکان دارد در هنگام ورود مجدد، از پذیرش شما خودداری کنند. اگر می خواهید برای ویزای کار در ایتالیا اقدام کنید، شما بایستی برای ویزای اقامت طولانی مدت یا ملی اقدام نمایید. 

-    ویزای تحصیلی ایتالیا:

دانش آموزان و دانشجویانی که مایل به شرکت در دوره های آموزشی کوتاه مدت مانند آموزش زبان و یا دوره های تخصصی در مؤسسات آموزشی موجود در کشور ایتالیا برای مدت کمتر از سه ماه هستند، می توانند برای ویزای تحصیلی شینگن ایتالیا اقدام نمایند. همچنین افرادی که باید برای ورود به دانشگاه یا مدرسه آزمون ورودی دهند، باید هدف ویزای خود را ویزای تحصیلی شینگن انتخاب کنند.

-    ویزای پزشکی ایتالیا:

اگر برای انجام معالجات و درمان های پزشکی قصد سفر به ایتالیا را دارید، باید نوع ویزای پزشکی را در فرم درخواست ویزای خود انتخاب نمایید. این ویزا به بیماران اجازه می دهد تا بین مدت سه تا شش ماه در منطقه شینگن اقامت داشته باشند و از مراقبت های پزشکی موجود در کلینیک ها و بیمارستان ها برخوردار شوند.

-    ویزای فرهنگی ورزشی ایتالیا:

ویزای فرهنگی ورزشی شینگن ایتالیا برای افرادی است که خارج از منطقه شینگن زندگی می کنند و مایل به سفر به منطقه شینگن به منظور شرکت در یک رویداد فرهنگی، ورزشی، مذهبی یا فیلمبرداری در کشور ایتالیا هستند. متقاضی باید بخشی از این رویداد باشد مثلا می تواند مجری یک رویداد، برگزار کننده کنسرت، نویسنده کتاب برای نمایشگاه کتاب، ورزشکار برای شرکت در تمرینات و مسابقات ورزشی، خدمه فیلم برای درست کردن فیلم و یا تماشاچی و مخاطب و ... باشد.

انواع ویزای ایتالیا

ویزای شینگن ایتالیا چگونه صادر می شود؟ ( مراحل صدور)

ویزای شینگن ایتالیا در هفت مرحله صادر می شود: مرحله اول انتخاب نوع ویزای شینگن، مرحله دوم بررسی مدارک لازم جمع آوری مدارک، مرحله سوم ایجاد حساب کاربری در وبسایت و دانلود فرم درخواست ویزا و چک لیست مدارک و گرفتن وقت سفارت، مرحله چهارم تکمیل فرم درخواست ویزا، مرحله پنجم ترجمه مدارک لازم، مرحله ششم مراجعه حضوری در زمان مشخص شده برای وقت سفارت به سفارت و ارائه مدارک ویزا مطابق چک لیست مدارک به مأمور ویزا و آخرین مرحله صدور ویزای شینگن ایتالیا است. 
توجه داشته باشید که اگر اولین بار است که برای ویزای شینگن اقدام می کنید لازم است که تست بیومتریک (انگشت نگاری) را انجام دهید و بعد از آن این تست تا 59 ماه اعتبار دارد و اگر طی این مدت دوباره قصد سفر به کشور ایتالیا یا هر کشور در منطقه شینگن را دارید نیازی به انجام دوباره انگشت نگاری نیست.

مدارک لازم برای دریافت ویزای شینگن ایتالیا چیست؟

لیست مدارک مورد نیاز برای انواع درخواست ویزای کوتاه مدت ایتالیا شامل موارد زیر می شود:
-    فرم درخواست ویزای ایتالیا: فرم درخواست ویزای ایتالیا را می توانید پرینت گرفته و تکمیل نمایید و در نهایت امضا کنید. توجه نمایید که اطلاعات داخل فرم دقیقا مشابه با اطلاعات مندرج در بقیه مدارک خواسته شده باشد.
-    مدارک شناسایی: علاوه بر پاسپورت شامل اصل و ترجمه کارت ملی، شناسنامه و سند ازدواج می شود.
-    دو قطعه عکس یکسان (بیومتریک): این عکس ها بایستی 35 در 40 میلی متر با پشت زمینه سفید و حداقل در طی شش ماه اخیر و مطابق با شرایط خواسته شده عکس ویزای ایتالیا گرفته شده باشد.
-    پاسپورت معتبر: گذرنامه شما باید دارای حداقل دو صفحه خالی و اعتبار 6 ماه پس از تاریخ ترک کشور ایتالیا و منطقه شینگن باشد.
-    کپی از ویزا های قبلی خود (در صورت وجود): شامل کپی صفحه اول پاسپورت و کپی از ویزا های شینگن قبلی به همراه مهر ورود و خروج، ویزای انگستان و ایالات متحده می شود.
-    بیمه مسافرتی ویزای شینگن: بیمه درمانی شما بایستی کل ایتالیا و منطقه شینگن را پوشش دهد. حداقل سقف پوشش بیمه درمانی برای منطقه شینگن 30000 یورو است. 
-    مدارک اثبات سفر: برنامه سفر، بلیط رفت و برگشت رزرو شده با ورود و خروج از ایتالیا، بلیط کشتی، محل اقامت (رزرو هتل برای تمام شب های اقامت خود در ایتالیا) و ... . در صورتی که قرار است در منزل اقوام اقامت داشته باشید باید دعوتنامه ای معتبر از طرف فرد دعوت کننده با اطلاعات شخصی، شغلی و آدرس منزل داشته باشید.
-    اثبات مالی: نامه تمکن مالی گرفته شده از بانک با ذکر مبلغ به یورو، پرینت گردش حساب سه ماه اخیر با مهر و امضای بانک به زبان انگلیسی و سند مالکیت و ... 
-    امضای چک لیست مدارک
-    اثبات داشتن پول کافی برای مدت اقامت در ایتالیا: مقامات ایتالیا از شما می خواهند که ثابت کنید که مقدار پول کافی برای اقامت خود در ایتالیا را دارید و بسته به مدت اقامت خود، مبلغ آن متفاوت است:
حداکثر 5 روز: مبلغ کلی 269.60 یورو برای هر نفر و 212.81 یورو برای دو نفر یا بیشتر است.
6 تا 10 روز: مبلغ 44.93 دلار روزانه به ازای هر نفر و 26.33 یورو به ازای دو نفر یا بیشتر است.
11 تا 20 روز: مبلغ کلی 51.64 یورو به ازای هر نفر و 25.82 یورو برای دو نفر یا بیشتر و علاوه بر این شامل مبلغ 36.67 یورو به ازای هر نفر و 22.21 یورو برای دو نفر یا بیشتر می شود.
بیش از 20 روز: مبلغ 206.58 یورو برای هر نفر و 118.79 یورو برای دو نفر یا بیشتر و علاوه بر این مبلغ روزانه 27.89 یورو به ازای هر نفر و 17.04 برای دو نفر یا بیشتر نیز اضافه می شود.
-    مدارک شغلی که شامل گواهی اشتغال به کار، سمت، فیش حقوقی و سابقه 6 ماه اخیر بیمه تأمین اجتماعی می شود بایستی به زبان انگلیسی یا ایتالیایی به صورت رسمی ترجمه شوند. البته بسته به نوع شغل این مدارک فرق می کند. برای مدیران و اعضای هیئت مدیره ارائه آگهی روزنامه رسمی و تغییرات شرکت در سه سال اخیر و در صورت عدم وجود ارائه گواهی معتبر از اداره ثبت نیز لازم است. برای مشاغل آزاد ارائه پروانه کسب معتبر، کارت مباشرت یا کارت بازرگانی ضرورت دارد. در صورتی که شخص متقاضی محصل است نیاز به برگه اشتغال به تحصیل از طرف مدرسه یا دانشگاه دارد.
-    نامه کاورلتر: نامه شخصی که در آن علت سفر خود به کشور ایتالیا به همراه مدت زمان اقامت در آن زمان ترک خود را به همراه اطلاعات دیگر توضیح داده اید.

مدارک لازم برای دریافت ویزای شینگن ایتالیا

شرایط اخذ ویزای شینگن ایتالیا چیست؟

اخذ ویزای شینگن ایتالیا تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار می گیرد که در زیر به مهترین آن ها اشاره شده است:
-    ایتالیا مقصد اصلی سفر شما است و شما بایستی بیشترین زمان از سفر خود را به کشور ایتالیا اختصاص داده باشید و روز های مشخصی را برای اقامت در ایتالیا اختصاص داده باشید و همچنین از طریق کشور ایتالیا وارد منطقه شینگن شوید.
-    برای ویزا بایستی از کشوری که در آن اقامت دارید اقدام نمایید.
-     بایستی مدارکی که ارائه می دهید افسر صدور ویزا را قانع کند که شما پس از بازدید از کشور ایتالیا، قصد ترک این کشور را دارید و به کشور خود بر می گردید.
-    تکمیل کردن فرم درخواست ویزای ایتالیا بسیار مهم است. شما باید اطلاعات خواسته شده در فرم را به صورت کامل و دقیق وارد نمایید و به تمامی سوالات صادقانه پاسخ دهید.

مزایای ویزای شینگن ایتالیا     

ویزای شینگن ایتالیا مزایای فراوانی دارد، یکی از این مزایا این است که کشور ایتالیا جز هفده تا کشور حوزه شینگن است که در ایران سفارت دارد و همچنین می توانید از طریق سفارت ایتالیا و یا مرکز اخذ ویزا (کوکس اند کینگز) برای اخذ ویزای شینگن اقدام نمایید. با داشتن ویزای شینگن ایتالیا می توانید به 26 کشور عضو اتحادیه اروپا و منطقه شینگن سفر کنید. برخی از کشور ها تقاضای پرداخت آنلاین هزینه ویزا از طریق ویزا کارت یا مستر کارت را دارند و از پرداخت حضوری هزینه خودداری می کنند اما برای درخواست ویزای شینگن از طریق سفارت ایتالیا می توانید هزینه ویزا را به صورت حضوری در زمان مصاحبه پرداخت نمایید. 

مدت زمان بررسی و تایید ویزای ایتالیا 

حداقل مدت زمان پردازش ویزای شما از تاریخ دریافت کامل پرونده در سفارت ایتالیا در تهران حدود 14 روز طول می کشد. با توجه به ملیت متقاضی و فصلی که برای ویزا اقدام کرده است، این مدت زمان تغییر می کند، مثلا در دوره قبل از فصل تابستان به دلیل زیاد بودن تقاضای سفر در طول فصل تابستان پروسه صدور ویزای شینگن با کندترین سرعت انجام می گیرد.

بررسی ریجکت ویزای ایتالیا

پیگیری ویزای ایتالیا 

برای پیگیری ویزای ایتالیا نیازی نیست که به سفارت ایتالیا مراجعه نمایید، آن را می توانید به صورت آنلاین پیگیری کنید. برای پیگیری پرونده ویزای ایتالیای خود شما می توانید از طریق قسمت Track My Application در وبسایت www.ckgsir.com یا از طریق My Account در سایت سفارت پرونده ویزای خود را پیگیری نمایید. همین طور شما می توانید از طریق شماره تلفن های 22180701 الی 04 از ساعت 8 صبح تا 16 در روز های یک شنبه تا پنج شنبه برای پیگیری پرونده ویزای ایتالیای خود تماس بگیرید.
در زمانی که وضعیت پروسه پرونده ویزای شما موجود نیست می توانید از طریق وبسایت www.ckgsir.com/trackandtrace بررسی کنید یا این که از طریق www.ckgsir.com/customer-experience فرم اطلاعات را پر کرده و تا 24 ساعت آتی به شما جواب داده خواهد شد. 

بررسی ریجکت شدن ویزای ایتالیا 

در صورت ریجکت شدن ویزای ایتالیا، گذرنامه شما به همراه نامه رد شدن ویزای ایتالیا که در آن شرایط و دلایل رد شدن ویزای شما توضیح داده شده است، برگردانده می شود. در نامه رد شدن ویزای شما شرایط و مکانی که می توانید درخواست تجدید نظر کنید قید شده است. 

زمان لازم برای صدور ویزای ایتالیا 

با توجه به وضعیت و شرایط پرونده شما مدت زمان لازم برای اقدام به صدور ویزای ایتالیا می تواند حدودا 45 روز باشد، زیرا گرفتن وقت سفارت، انجام امور انگشت نگاری، تهیه و تحویل مدارک به سفارت و ... پروسه ای زمان بر است. با این حال در موارد استثنا ممکن است حتی تا 60 روز باشد زیرا سفارتخانه های ایتالیا ممکن است که در مورد پرونده ویزا با کنسولگری های دیگر مشورت کنند. برای جلوگیری از هر گونه تأخیر در صدور ویزای ایتالیا، بهتر است که حداقل سه ماه قبل از تاریخ دقیق سفر خود به ایتالیا اقدام نمایید.

سفارت ایتالیا در ایران

سفارت ایتالیا در ایران در تهران قرار دارد. سفارت ایتالیا در تهران در خیابان نوفل لوشاتو به شماره 68/79  قرار گرفته است و شماره تماس آن 00982166726955 است. امور کنسولی سفارت ایتالیا در تهران در خیابان جردن، خیابان نلسون ماندلا (بلوار آفریقای سابق)، بن بست فروزان شرقی در پلاک 15 انجام می گیرد و شماره تماس آن88190160  است. بخش کنسولی سفارت ایتالیا در روز های جمعه و شنبه تعطیل است. توجه داشته باشید که ورود متقاضیان بدون وقت سفارت امکان پذیر نیست. جهت دریافت گذرنامه از یک شنبه تا پنج شنبه از ساعت 12 تا 13 و تأیید مدارک از دوشنبه تا پنج شنبه از ساعت 8 تا 11 به بخش کنسولی ایتالیا مراجعه نمایید.

اخذ ویزای ایتالیا تضمینی

هزینه و قیمت ویزای شینگن ایتالیا به چه صورت است؟

هزینه و قیمت ویزای شینگن ایتالیا شامل موارد مختلفی مانند هزینه بیومتریک، انگشت نگاری و ... می شود و همچنین بستگی به نوع ویزای درخواستی شما دارد. هزینه ویزای شینگن ایتالیا بر اساس تابعیت فرد، هدف از سفر و عوامل دیگر مشخص می شود و با ورود به سایت https://www.ckgsir.com/ می توانید هزینه ویزای خود را بررسی کنید. 
هزینه درخواست ویزای توریستی معادل 60 یورو برای بزرگسال، 35 یورو برای کودکان زیر 12 سال و برای کودکان زیر 6 سال رایگان است که این هزینه تنها برای درخواست ویزای شما است و در صورت رد شدن و درخواست مجدد بایستی این مبلغ را مجددا پرداخت نمایید. برای اطلاع از سایر هزینه ها می توانید با مشاورین پرواز نیکان تماس بگیرید. 

مشاوره دریافت ویزای شینگن ایتالیا 

اگر قصد سفر به کشور ایتالیا را دارید و می خواهید برای ویزای شینگن ایتالیا اقدام نمایید، آن را به متخصصین حرفه ای پرواز نیکان بسپارید. متخصصین پرواز نیکان به شما در زمینه دریافت ویزای شینگن ایتالیا مشاوره می دهند و اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می دهند و در روند پروسه ویزای شینگن ایتالیا به شما کمک می کنند تا مدارک خود را کامل و بدون هیچ نقصی به سفارت ارائه دهید. همچنین مشاورین پرواز نیکان شما را در تکمیل فرم ویزای شینگن ایتالیا راهنمایی می کنند. 

جهت دریافت ویزای شینگن ایتالیا به صورت تضمینی و در کوتاه ترین زمان با پرواز نیکان تماس بگیرید.

تلفن: 02191009392

ارسال دیدگاه
امتیاز شما به این مقاله:

مشاوره رایگان
cta
 02191009392