چت واتساپ
alt

تعیین وقت سفارت کانادا در کوتاه ترین زمان

 07 دی 1398   11:51
 0
 4798
امتیاز کاربران0/0 از 5
انتشار مطلب :

تعیین وقت سفارت کانادا در کوتاه ترین زمان

جهت دریافت وقت فوری سفارت کشور کانادا با پرواز نیکان تماس بگیرید.

تلفن: 02191009392

چگونه وقت سفارت کانادا بگیریم؟

وقت سفارت کانادا را به چندین صورت حضوری، آنلاین، ایمیلی، تلفنی و وب چت می توانید اخذ نمایید. اما از آن جایی که امور کنسولی سفارت کانادا در تهران تعطیل است برای وقت سفارت بایستی به صورت آنلاین، ایمیلی و یا حضوری از طریق سفارت کانادا و دفاتر VAC موجود در یکی از کشور های همسایه اقدام نمایید. خیلی از شرکت ها برای وقت سفارت کانادا و انگشت نگاری صحبت از اخذ وقت سفارت کانادا از طریق دفاتر VFS گلوبال در داخل تهران می کنند اما متأسفانه یک چنین چیزی امکان پذیر نیست زیرا دفاتر VFS موجود در ایران تنها امور ویزا و انگشت نگاری کشور های فرانسه، هلند، نیوزیلند، بلژیک، اتریش و ... را انجام می دهند و شامل کشورهایی که در داخل ایران سفارت ندارند مانند کانادا نمی شود. 

وقت سفارت کانادا حضوری

به دلیل تعطیل بودن امور کنسولی کانادا در ایران، گرفتن وقت سفارت کانادا به صورت حضوری در داخل ایران امکان پذیر نیست و برای گرفتن وقت سفارت کانادا حضوری بایستی به یکی از نمایندگی های CVAC در کشور های همسایه مراجعه نمایید. برای تعیین، تغییر و کنسل کردن وقت سفارت خود به صورت حضوری، بایستی شخصا در ساعات کاری مشخص شده (در ترکیه از دوشنبه تا جمعه از ساعت 8 تا 16:45) به یکی از مراکز درخواست ویزای کانادا مراجعه نمایید و یا از طریق ماشین های سلف سرویس اقدام نمایید. با کلیک بر روی لینک زیر می توانید از نزدیک ترین مراکز درخواست ویزای کانادا موجود مطلع شوید.
https://visa.vfsglobal.com/tur/en/can/attend-centre

وقت سفارت کانادا آنلاین

برای اقدام و گرفتن وقت سفارت کانادا به صورت آنلاین می توانید به سایت سفارت و یا وبسایت دفاتر کارگزاری VAC و VFS موجود در کشور های همسایه مراجعه نمایید.
برای تعیین وقت سفارت به صورت آنلاین می توانید برای روی لینک زیر کلیک نمایید و به صفحه اصلی منتقل می شود.
https://bit.ly/2SwhFlS

وقت سفارت کانادا آنلاین


همانطور که در شکل بالا مشاهده می کنید، در این صفحه شما می توانید وقت سفارت خود را تعیین، تغییر و یا کنسل نمایید. در صورتی که اولین بار است که از این طریق اقدام برای وقت سفارت می کنید  بایستی حساب کاربری خود را در زیر اطلاعات لاگین ایجاد نمایید. لطفا توجه داشته باشید که اطلاعات شخصی شما برای برنامه ریزی وقت سفارت جمع آوری می شود. بنابراین حتما ایمیل شخصی و شماره تماس دقیق خود را وارد نمایید. 15 دقیقه قبل از زمان مشخص شده نیز در مرکز درخواست ویزا حضور داشته باشید.

وقت سفارت کانادا چقدر طول می کشد؟

یکی از متداول ترین سوال هایی که درباره مهاجرت به کانادا پرسیده می شود این است که: وقت سفارت کانادا چقدر طول می کشد و یا روند پروسه ویزا چه مدت طول خواهد کشید. در جواب این سوال باید گفت از زمانی که برای پروسه درخواست ویزا اقدام کرده اید، این پروسه تحت تأثیر موارد زیادی قرار می گیرد تا به انجام برسد که از این عوامل می توان به نوع ویزا، زمان وقت سفارت، انجام آزمایشات پزشکی، بیومتریک و شرایط متقاضی اشاره کرد. اولین مرحله گردآوری مدارک لازم برای ویزا، تشکیل حساب کاربری، ثبت اطلاعات و تعیین وقت سفارت کانادا است که در این مرحله ممکن است وقت سفارت را برای یک ماه آینده یا چند ماه بعد دریافت کنید همین امر، اصلی ترین عاملی ست که بر زمان صدور ویزای شما تأثیر می گذارد. هنگامی که وقت سفارت خود را دریافت کردید بایستی مدارک را حاضر و در تاریخ مشخص شده برای انگشت نگاری و امور بیومتریک به مرکز خدمات ویزای انتخاب کرده یا به سفارت مراجعه نمایید و بعد منتظر جواب ویزا باشید که معمولا تا یک ماه طول می کشد. به طور کلی پروسه اخذ ویزا حدودا تا شش ماه طول می کشد.
حدود مدت زمان پروسه را از طریق وبسایت زیر می توانید محاسبه کنید اما توجه کنید که این زمان تقریبی است و بستگی به حجم پرونده های درخواست ویزا و ایام شلوغ سفارت دارد. 

بر اساس وب سایت کانادا، مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا برای شهروندان ایرانی خارج از کانادا معادل 29 روز است که شامل زمان گرفتن وقت سفارت و ارسال درخواست ویزا از طریق یکی از دفاتر VAC یا سفارت کانادا و مدت زمان لازم برای تست بیومتریک نمی شود. این مدت زمان بیان کننده این موضوع است که در چند وقت گذشته زمان صدور ویزای کانادا برای شهروندان ایرانی با کامل ترین پرونده ها چه مدت طول کشیده است. در صورت تکمیل نبودن مدارک، ممکن است که درخواست شما به تعویق بیفتد یا بازگردانده شود. زمان پردازش پروسه ویزا از زمانی که پرونده کامل شما را سفارت دریافت کند شروع و تا زمانی که تصمیم گیری نهایی درباره پرونده ویزای شما گرفته شود ادامه دارد.  

وقت سفارت کانادا چقدر طول می کشد؟

مراحل تعیین وقت سفارت کانادا

شما به چندین روش می توانید برای وقت سفارت کانادا اقدام نمایید. روش های تعیین وقت سفارت کانادا شامل پست، آنلاین و به صورت حضوری می شود. از آنجا که سفارت کانادا در ایران امور کنسولی را انجام نمی دهد بنابراین به دو صورت پست و آنلاین می توانید وقت سفارت خود را دریافت نمایید. 

اولین مرحله تعیین وقت سفارت کانادا، تعیین نوع ویزا است، یعنی شما بایستی نوع ویزایی را که برای سفرتان نیاز دارید مشخص نمایید. برای این مرحله اولین قدم این است که آیا شما شرایط درخواست ویزا برای کانادا را دارید یا خیر. همچنین شما بایستی مدارک لازم برای درخواست ویزای کانادا و امکان پرداخت هزینه های ویزای کانادا را داشته باشید و آن ها را آماده نمایید. از میان انواع ویزای کانادا می توان به ویزای توریستی یا اقامت موقت، ویزای تحصیلی، ویزای کاری و اقامت دائم کانادا اشاره کرد.

دومین مرحله، درست کردن حساب کاربری و شروع درخواست ویزا است. در این مرحله شما باید حساب کاربری خود را در وبسایت کانادا ایجاد نمایید و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا را نیز اسکن کرده و آپلود نمایید و همچنین فرم درخواست ویزا را می توانید به صورت آنلاین پر نمایید. توجه داشته باشید که نحوه اسکن کردن با کیفیت مدارک و حجم آن ها بسیار مهم است.

سومین مرحله، تعیین وقت سفارت است. یک مرکز درخواست ویزا مانند VAC که برای شما امکان سفر به آن وجود دارد را انتخاب نمایید و وقت سفارت خود را رزرو نمایید. این وقت سفارت کانادای شما شامل انجام امور بیومتریک از جمله انگشت نگاری و گرفتن عکس می شود. هنگامی که وقت سفارت خود را رزرو کردید، یک ایمیل تأییدیه به همراه نامه وقت سفارت به ایمیل شما ارسال می شود. نامه وقت سفارت به همراه اطلاعات مربوط به تاریخ، ساعت، محل وقت سفارت و همچنین شماره مرجع خواهد بود که حتما باید پرینت آن را همراه خود داشته باشید. اگر شما نیازی به انجام تست بیومتریک ندارید، باید منتظر جواب ویزای خود باشید و حساب کاربری MyCIC خود را بررسی نمایید. توجه داشته باشید که پس از این که پرونده ویزای خود را با موفقیت به ثبت رساندید برای شما ایمیلی ارسال می شود که نیاز به انجام تست بیومتریک دارید و بر اساس آن از شما خواسته می شود که مرکز درخواست ویزای خود را انتخاب نمایید. در صورتی که می خواهید مطمئن شوید که آیا شما لازم به انجام بیومتریک هستید یا خیر بر روی لینک زیر کلیک نمایید:
http://www.cic.gc.ca/english/visit/biometrics.asp

چهارمین مرحله شامل پرداخت هزینه های ویزا می شود. پس از ثبت نهایی درخواست ویزای خود، بایستی مبلغ ویزا را به صورت آنلاین و از طریق ویزا کارت یا مستر کارت پرداخت نمایید. شما باید مطابق دستورالعمل های موجود در وبسایت IRCC، هزینه ویزا و بیومتریک خود را پرداخت نمایید.

مرحله آخر در این پروسه، مراجعه به مرکز درخواست ویزای انتخاب کرده در تاریخ و ساعت مشخص شده برای وقت سفارت است. توجه نمایید که حتما شما قبل از مراجعه بایستی فرم درخواست ویزای خود را به صورت آنلاین ثبت کرده باشید. پس از اتمام تست بیومتریک، نامه ای دریافت خواهید کرد که تأیید می کند که اطلاعات بیومتریک شما در این مرکز برای درخواست ویزای کانادا جمع آوری شده است. 

پس از انجام تمامی امور بالا و بررسی پرونده شما، نامه ای به ایمیل شما ارسال می شود که از شما درخواست می کنند تا پاسپورت خود را برای سفارت یا مرکز درخواست ویزا ارسال نمایید. پس از دریافت نامه درخواست گذرنامه، باید اصل گذرنامه خود را به همراه نامه به مرکز ارسال نمایید و پس از صدور ویزا آن را تحویل بگیرید. برای این مورد می توانید از خدمات پیکاپ ویزای شرکت پرواز نیکان استفاده نمایید.

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت کانادا    

مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت کانادا بستگی به نوع ویزایی دارد که متقاضی می خواهد. مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت کانادا برای ویزای توریستی کانادا شامل اصل و ترجمه مدارک شناسایی (صفحات شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت، سند ازدواج و کپی رنگی از گذرنامه جدید و قدیم و صفحات دارای مهر آن ها)، دو قطعه عکس، مدارک سفر (رزرو بلیط رفت و برگشت، هتل یا دعوتنامه و برنامه سفر)، مدارک شغلی (گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی، بیمه و...)، مدارک تحصیلی برای محصلین (گواهی اشتغال به تحصیل)، مدارک مالی (برگه تمکن مالی، سند مالکیت، گردش حساب و ...)، گواهی انجام آزمایشات پزشکی و عدم سوء پیشینه و برای بازنشستگان (فیش حقوقی و کارت بازنشستگی) می شود. همانطور که می بینید مدارک لازم وقت سفارت کانادا برای ویزای توریستی بسته به نوع شغل، دارا بودن شرکت و شرایط تحصیلی فرق دارد. برای اطلاع دقیق از مدارک لازم برای تعیین وقت سفارت می توانید با متخصصین پرواز نیکان تماس حاصل نمایید.

هزینه خدمات وقت سفارت کانادا چقدر است؟

هزینه وقت سفارت کانادا بستگی به نوع ویزا و نوع وقت سفارت دارد. در صورتی که برای ویزای توریستی کانادا به صورت آنلاین اقدام کرده اید، باید هزینه 100 دلار را برای ویزا و 85 دلار را برای بیومتریک به صورت آنلاین پرداخت نمایید. در صورتی که ویزای شما ریجکت شود، برای درخواست مجدد ویزا تنها بایستی هزینه ویزا را دوباره پرداخت نمایید و نیازی به انجام دوباره تست بیومتریک نیست. هزینه خدمات وقت سفارت کانادا بسیار متغیر است و شامل مشاوره، پر کردن فرم ویزا، گرفتن وقت سفارت (عادی یا فوری)، نوع ویزا و ... می شود. برای اطلاع از هزینه خدمات وقت سفارت کانادا می توانید با متخصصین پرواز نیکان تماس حاصل نمایید.

نحوه پر کردن فرم سفارت کانادا به چه صورت است؟

نحوه پر کردن فرم سفارت کانادا

در ابتدا بایستی به سایت سفارت کانادا یا VAC مراجعه نمایید و کشوری که قصد انگشت نگاری دارید (ترکیه، امارات، آذربایجان، ...) را انتخاب نمایید و سپس کشور مقصد یعنی کانادا انتخاب کنید. پس از جمع آوری مدارک لازم برای ویزای کانادا به همراه ترجمه آن ها، نوبت به پر کردن فرم های ویزای مربوطه می رسد. برای ویزای توریستی یا موقت بایستی فرم درخواست ویزای توریستی یا اقامت موقت برای متقاضیان خارج از کانادا (IMM 5257)، فرم اطلاعات خانواده (IMM 5645)، چک لیست مدارک (IMM 5484)، جدول 1 – درخواست ویزای کانادا برای متقاضیان خارج از کانادا در صورت واجد شرایط بودن (IMM 5257-Schedule 1) را از وبسایت سفارت کانادا یا مراکز درخواست ویزای کانادا دانلود نمایید و یا این که فرم ویزا را به صورت آنلاین پر نمایید و مدارک خواسته شده از شما را اسکن و آپلود نمایید و در آخر درخواست ویزای خود را ثبت کنید.

پر کردن فرم سفارت کانادا برای متقاضیان ویزای توریستی خارج از کشور کانادا شامل پر کردن بخش های زیر می شود:

-    بخش اطلاعات ویزا (شماره شناسایی مشتری (UCI) در صورت داشتن (در صورتی که بار اول هست که از طریق CIC اقدام می کنید، شماره UCI را نخواهید داشت)، انتخاب زبان فرم به انگلیسی یا فرانسه و مشخص کردن نوع ویزا (یکبار ورود، مولتی یا ترانزیت))
-    اطلاعات شخصی مطابق با پاسپورت ( اسم و فامیل، اسم کوچک، تاریخ تولد، جنسیت، شهر و کشور محل تولد، کشور محل اقامت، وضعیت اقامت در کشور محل زندگی (شهروند، مهاجر و ...)، لیستی از کشور هایی که در پنج سال گذشته بیش از شش ماه در آن ها اقامت داشته اید و علت اقامت در آن ها، وضعیت تأهل به همراه تاریخ ازدواج و اسم همسر و ...)
-    اطلاعات پاسپورت (شماره پاسپورت، کشور صادر کننده، تاریخ صدور و انقضای پاسپورت)
-    اطلاعات تماس (آدرس پستی محل اقامت که شامل پلاک، خیابان، شهر، کشور و کدپستی، تلفن محل سکونت، موبایل، تلفن محل کار، شماره فکس و آدرس ایمیل)
-     اطلاعات بازدید از کانادا (هدف از بازدید کانادا که شامل کار، توریستی (بازدید از خانواده)، پزشکی و غیره، تاریخ شروع و پایان سفر، مقدار بودجه همراه برای سفر به کانادا به دلار کانادا و درج اطلاعات یعنی اسم، رابطه و آدرس افراد، انستیتو ها و سازمان هایی که قصد بازدید دارید)
-    اطلاعات تحصیلی (نوع مدرک تحصیلی، تاریخ فارغ التحصیلی، رشته تحصیلی، نام مؤسسه، شهر و کشور محل تحصیل)
-    وضعیت اشتغال (اطلاعات شغل کنونی که شامل تاریخ استخدام، سمت شغلی و شرح وظایف، نام شرکت و آدرس محل کار، شهر و کشور محل کار و اطلاعات شغل ها و شرکت های قبلی که در آن ها کار کرده اید)
-    اطلاعات سابقه (آیا تا به حال ریجکتی ویزای کانادا داشته اید، آیا شما یا یکی از اعضای خانواده تان، مشکل سلامت ذهنی یا فیزیکی که برای جامعه تهدید به حساب بیایید دارد، آیا شما یا یکی از اعضای خانواده تان بیماری سل دارد یا این که با کسی که این بیماری را دارد در دو سال گذشته در ارتباط بوده است، آیا برای ویزای اقامت و مهاجرت کانادا اقدام کرده اید، آیا سابقه کیفری یا جنایی دارید، آیا تا به حال در ارتش، پلیس، نیرو های دفاع مدنی و شبه نظامی خدمت کرده اید و ...)
-    پس از ورود اطلاعات و ثبت نهایی، شما وارد صفحه ای می شود که در صفحه پنجم آن بارکد پرونده ویزای شما وجود دارد. شما بایستی فرم تکمیل شده را به همراه این آخرین صفحه در کامپیوتر خود ذخیره داشته باشید یا این که پرینت بگیرید.   

اگر متقاضی دریافت ویزای کانادا هستید و قصد پر کردن فرم ویزا را شخصا دارید، باید به نکات زیر توجه نمایید:

-    شما بایستی به تمامی سوال های موجود در فرم پاسخ دهید و در صورت ناقص بودن، پرونده شما را رد می کنند.
-    اگر قصد اضافه کردن مدارک و اطلاعات بیشتر را دارید به بخش (Optional documents) مراجعه نمایید و آن ها را آپلود نمایید.
-    اگر پاسخ سوال ها را نمی دانید، بهتر است که از مشاورین پرواز نیکان برای مشاوره تماس بگیرید.
-    برای تعیین وقت سفارت به صورت پستی، شما بایستی به تمامی سوال های موجود در فرم ویزا پاسخ دهید حتی اگر برای شما صدق نمی کند، زیرا در صورت ناقص بودن فرم ویزا، مدارک شما بازگشت می خورد. اگر یک سوال شامل حال شما نمی شود تنها عبارت not applicable و یا N/A را در جواب سوال بنویسید، این نشان می دهد که شما فرم را به دقت خوانده و پر کرده اید. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری را ضمیمه کنید، در برگه ای جداگانه بنویسید.

وقت سفارت کانادا فوری و عادی

از چه شهری وقت سفارت کانادا را بگیریم؟

از آن جایی که بخش امور کنسولی سفارت کانادا در ایران تعطیل است، متقاضیان ویزای کانادا برای امور بیومتریک و گرفتن وقت سفارت کانادا بایستی از طریق یکی از سفارت های کانادا در کشور های همسایه اقدام نمایند. برای شهروندان ایرانی مقیم ایران کشور های همسایه ایران می تواند گزینه های خوبی باشند چون تور های زیادی به این کشور ها برگزار می شود و برخی از آن ها نیازی به ویزا ندارد. وقت سفارت کانادا را می توانید از کشور های ترکیه، امارات، ارمنستان، آذربایجان و گرجستان در اطراف ایران بگیرید و در تاریخ مشخص شده به این کشور ها سفر کنید. شهر های ارائه دهنده وقت سفارت کانادا شامل موارد زیر باشد:

-    وقت سفارت کانادا از دبی (امارات)
-    وقت سفارت کانادا از ابوظبی (امارات)
-    وقت سفارت کانادا از استانبول (ترکیه)
-    وقت سفارت کانادا از آنکارا (ترکیه)
-    وقت سفارت کانادا از تفلیس (گرجستان)
-    وقت سفارت کانادا از باکو (آذربایجان)
-    وقت سفارت کانادا از ایروان (ارمنستان)

توجه داشته باشید که شرکت پرواز نیکان، خدمات پیکاپ ویزا به کشور کانادا را از طریق کشور ترکیه (آنکارا و استانبول) به صورت هفتگی نیز انجام می دهد.

وقت سفارت فوری کانادا

تعیین وقت فوری سفارت کانادا به صورت تضمینی توسط پرواز نیکان

تصور کنید که برای گرفتن وقت سفارت کانادا عجله دارید قصد دارید که در یک نمایشگاهی که تاریخش نزدیک است یا یک همایش، سمینار و... شرکت کنید و مدارکتان نیز آماده است اما بسیاری از شرکت ها وجود دارند که با وعده های دروغین سعی می کنند برای شما وقت فوری سفارت کانادا را بگیرند اما و در نهایت وقت سفارت شما را به صورت عادی می گیرند و هزینه های زیادی را از شما دریافت می کنند. شرکت پرواز نیکان، وقت سفارت کانادا را به صورت تضمینی و در نزدیک ترین زمان برای شما اخذ می کند و دیگر نیازی نیست که نگران باشید. تنها بایستی مدارک سفر خود را آماده داشته باشید و ادامه کار را به متخصصین پرواز نیکان بسپارید و در نزدیک ترین زمان وقت سفارت خود را دریافت کنید.

جهت دریافت وقت فوری سفارت کشور کانادا با پرواز نیکان تماس بگیرید.

تلفن: 02191009392

ارسال دیدگاه
امتیاز شما به این مقاله:

مشاوره رایگان
cta
 02191009392