چت واتساپ
alt

پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت کانادا چیست؟

 03 شهریور 1398   13:49
 8
 11020
امتیاز کاربران0/0 از 5
انتشار مطلب :

 پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت کانادا چیست؟

جهت دریافت مشاوره در مورد پیکاپ پاسپورت یا همان پیکاپ ویزا با پرواز نیکان تماس بگیرید.

تلفن تماس: 02191009392

پیکاپ ویزا کانادا چیست؟ 

پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت، بهترین شیوه برای اخذ ویزای کشورهایی است که در داخل ایران سفارت‌خانه ندارند. در این شیوه، نماینده‌ای از طرف متقاضی، پاسپورت‌ها را به سفارت کشور مقصد می‌برد و کلیه‌ی مراحل اخذ ویزا شامل ارسال پاسپورت به سفارت و بازگرداندن آن را انجام می‌دهد. بنابراین زمانی که شما قصد سفر به کشور کانادا را دارید بایستی برای درخواست ویزای کشور کانادا از طریق یکی از کنسولگری های کشورهای واسطه و یا همسایه اقدام نمایید. ایرانیان برای درخواست ویزا باید یکبار برای انجام مصاحبه و انگشت نگاری و گرفتن عکس به یکی از سفارت خانه های کانادا در کشورهای همسایه مراجعه کنند. در حال حاضر کشورهای امارات، ترکیه و ارمنستان از متداول ترین کشورهایی هستند که ایرانیان جهت اخذ ویزای کشور کانادا به آنجا سفر می کنند. خدمات پیکاپ ویزای کانادا در این کشورها شامل خدمات پیکاپ ویزای کانادا از استانبول، پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا، پیکاپ ویزای کانادا از دبی، پیکاپ ویزای کانادا از ابوظبی و  پیکاپ ویزای کانادا از ایروان می باشد.

چرا به پیکاپ ویزا نیاز دارید؟

حتما برای شما این سوال پیش آمده که چرا به پیکاپ ویزا نیاز خواهید داشت؟ جواب این سوال بسیار ساده است، پیکاپ ویزا برای راحتی مسافران و انجام سریع کار آن ها صورت می گیرد، زیرا زمانی که سفارت کانادا به شما ایمیل زد که پاسپورت خود را برای انجام پروسه ویزا باید ارائه نمایید، شما بایستی در مدت زمان قید شده در ایمیل سفارت، سفر مجدد تان به یکی از کشور های ترکیه، ارمنستان، امارات و آذربایجان را برنامه ریزی کنید و از طرفی وقت کافی برای این کار (گرفتن مرخصی، رزرو بلیط و هتل و ...) را هم ندارید و از نظر مالی هم هزینه بر است. اگر خارج از این مدت به سفارت مراجعه نمایید احتمال ریجکت شدن ویزای شما بسیار بالا خواهد بود. متخصصین پرواز نیکان، این کار را برای شما بسیار آسان کرده اند و آن را با هزینه ای کم و مقرون به صرفه برای شما انجام می دهند. شما تنها بایستی کپی ایمیل و اصل پاسپورت خود را به آن ها ارائه دهید و از این جا به بعد دیگر نگران امور نباشید و بعد از مدت کوتاهی پاسپورتتان را با مهر ویزا از آن ها تحویل بگیرید. همانطوری که اطلاع دارید سفارت کانادا در ایران وجود ندارد و برای امور ویزا بایستی به یکی از کشور های همسایه مانند ترکیه، امارات، ارمنستان و آذربایجان مراجعه نمایید که در زیر اطلاعاتی درباره پیکاپ ویزای کانادا از این کشور ها در اختیار شما قرار داده شده است:

پیکاپ ویزای کانادا از کشورهای همسایه

پیکاپ ویزای کانادا از ترکیه

کشور ترکیه با پرواز های روزانه یکی از محبوب ترین کشور های همسایه برای پیکاپ ویزای کانادا و امور کنسولی کانادا بین شهروندان ایران محسوب می شود. پیکاپ ویزای کانادا از ترکیه شامل پیکاپ ویزای کانادا از استانبول و پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا می شود. روز های پیکاپ شرکت پرواز نیکان در دو نوبت در هفته یعنی روز های یک شنبه و چهار شنبه است. توجه داشته باشید که شرکت پرواز نیکان در حال حاضر تنها پیکاپ را از طریق کشور ترکیه انجام می دهد.

  • پیکاپ ویزای کانادا از استانبول

برای پیکاپ ویزای کانادا از استانبول در ابتدا شما بایستی به همراه پاسپورت امضا شده خود مدارک زیر را که بستگی به نوع ویزای شما (مهاجرتی و غیر مهاجرتی) دارد به متخصصین پرواز نیکان ارائه دهید: 
ایمیل ارسال شده از طرف سفارت، تکمیل آخرین فرم اطلاعات ایمیل شده توسط سفارت که شامل اطلاعاتی مانند نام شما، اندازه قد، رنگ چشم، آدرس محل سکونت، آدرس ایمیل و شماره تماس می شود به همراه دو قطعه عکس پنج در هفت با مهر محل عکاسی و رسید بیومتریک VAC. پس از ارائه مدارک، متخصصین پرواز نیکان با نزدیک ترین پرواز، مدارک شما را به استانبول ارسال کرده و به سفارت کانادا ارائه داده و پس از انجام امور اداری سفارت، پاسپورت شما به همراه ویزای ثبت شده در آن را تحویل می گیرند و با نزدیک ترین پرواز به ایران می فرستند و به شما تحویل می دهند.

  • پیکاپ ویزای کانادا از آنکارا

برای اقدام پیکاپ ویزای کانادا از آنکارای ترکیه نیز تمام مراحل مانند پیکاپ ویزای کانادا از استانبول خواهد بود. این بدین معنا است که شما بایستی بسته به نوع ویزای شما (مهاجرتی یا غیر مهاجرتی) به همراه پاسپورت خود مدارکی مانند دو قطعه عکس پنج در هفت با مهر عکاسی، رسید بیومتریک وی اِی سی، کپی پرینت ایمیل سفارت و تکمیل فرم اطلاعات آخرین ایمیل را به مشاورین پرواز نیکان ارائه دهید و مشاورین پرواز نیکان مدارک شما را به شهر آنکارا در ترکیه ارسال کرده و به سفارت کانادا در آنکارا ارائه می دهند. پس از آماده شدن ویزای کانادای شما، پاسپورت شما به همراه ویزای ثبت شده در آن را تحویل گرفته و به ایران می فرستند. این پروسه دارای زمان دقیقی نیست زیرا تمام آن بستگی به روند امور اداری کارمندان سفارت کانادا دارد.

پیکاپ ویزای کانادا از امارات

حال نوبت سفارت کانادا در کشور همسایه دیگر ایران یعنی امارات است و پرواز های فراوانی در طول هفته به این کشور از ایران صورت می گیرد. در صورتی که خودتان شخصا بخواهید به سفارت کانادا در امارات مراجعه کنید هزینه های زیادی را برای سفرتان باید بپردازید که یکی از این هزینه ها، درخواست ویزای دبی با محدودیت زمانی آن را شامل می شود. بهترین و آسان ترین راه برای این موضوع، پیکاپ ویزای کانادا از امارات است که از طریق دو شهر آن صورت می گیرد که شامل: پیکاپ ویزای کانادا از دبی و پیکاپ ویزای کانادا از ابوظبی می شود.

  • پیکاپ ویزای کانادا از دبی

پیکاپ ویزای کانادا از شهر دبی یکی از گزینه های پیکاپ ویزا در کشور امارات است. برای این موضوع شما بسته به نوع ویزای خود (مهاجرتی و غیر مهاجرتی)، بایستی به همراه پاسپورت خود مدارک دیگری را تهیه نمایید. مدارک پیکاپ ویزای کانادا از دبی دقیقا مشابه مدارک لازم برای پیکاپ ویزای کانادا از کشور ترکیه است و تنها فرق آن ارائه برگه تعهد پست است که این را فرد مسئول برای پیکاپ ویزا تهیه می کند.

  • پیکاپ ویزای کانادا از ابوظبی

یکی دیگر از شهر های امارات که می توانید برای پیکاپ ویزا انتخاب نمایید شهر ابوظبی است که به نوعی آن را به شهر سفارت ها می شناسند، است. علاوه بر پاسپورت خود بایستی مدارک دیگری را برای پیکاپ ویزا ارائه دهید که این مدارک شامل: در صورتی که ویزای شما غیر مهاجرتی است کپی ایمیل سفارت، رسید پرداختی مبلغ سفارت کانادا و برای ویزای های مهاجرتی دو قطعه عکس پنج در هفت با مهر و اطلاعات عکاسی علاوه بر مدارک دیگر باید ارائه دهید.

پیکاپ پاسپورت کانادا از کشورهای واسطه

پیکاپ ویزای کانادا از ارمنستان

یکی از کشور های همسایه ایران که سفارت کانادا در آن فعال است کشور ارمنستان است. کشور ارمنستان معروف به کشور آب است و یکی از کشور هایی که پرواز های ایرانی حداقل هفته ای یک بار به آن پرواز دارند و تور های آن پنج روزه و هفت روزه برگزار می شود. در کشور ارمنستان، سفارت کانادا تنها در شهر ایروان قرار گرفته است. بنابراین پیکاپ ویزای کانادا از ارمنستان شامل پیکاپ ویزای کانادا از ایروان می شود.

  • پیکاپ ویزای کانادا از ایروان

ایروان پایتخت کشور ارمنستان، شهری کوچک و ارزان برای گردشگران و توریست ها است و در این شهر نباید انتظار جاذبه های توریستی فراوان و هتل های لوکس داشته باشید. شما برای اخذ ویزای کانادا دو بار باید به ایروان سفر نمایید، یک بار برای انگشت نگاری و بار دیگر برای صدور ویزا. دو بار سفر به کشور ارمنستان در مدت زمان حداقل یک ماه می تواند برای خیلی ها از نظر هزینه و برخی دیگر از نظر زمان مشکل باشد. بنابراین یکی از راحت ترین کار ها پس از دریافت ایمیل از سفارت کانادا جهت تحویل پاسپورت برای صدور ویزا می تواند پیکاپ ویزای کانادا از ایروان باشد. برای این مورد شما تنها باید مدارک درخواستی را تهیه نمایید. 

پیکاپ ویزای کانادا از آذربایجان

کشور آذربایجان، کشوری دیگر برای انجام امور ویزا و خدمات کنسولی کانادا است. کشور آذربایجان کشوری بسیار گران برای مسافرین محسوب می شود و شهروندان ایرانی باید برای سفر به این کشور درخواست ویزا دهند. تصور کنید که بخواهید به این کشور دو بار (یک بار برای انگشت نگاری و بار دیگر برای تحویل پاسپورت) سفر کنید و هر دو بار باید ویزا درخواست بدهید و بلیط، هتل و ترانسفر فرودگاهی خود را رزرو کنید. این می تواند هزینه های سنگینی و علاوه بر آن زمان بر بودن آن را برای شما در بر گیرد. بهترین و به صرفه ترین راه برای شما  پیکاپ ویزای کانادا از آذربایجان است. در این کشور تنها سفارت کانادا در شهر باکو قرار گرفته است. بنابراین پیکاپ ویزای کانادا از آذربایجان شامل پیکاپ ویزای کانادا از باکو می شود. 

  • پیکاپ ویزای کانادا از باکو

باکو، شهری مدرن با هزینه های سنگین است. این شهر در کنار دریای خزر قرار گرفته و دارای تاریخی غنی است. مدارک برای پیکاپ ویزای کانادا از باکو مانند سایر کشور های همسایه (ترکیه، امارات و ارمنستان) است. بنابراین مدارک را مطابق لیست خواسته شده از شما برای پیکاپ تهیه نمایید و برای پیکاپ ویزای کانادا از باکو اقدام نمایید. 

روند درخواست پیکاپ ویزا یا پیکاپ پاسپورت به چه صورت است؟

شما متقاضیان ویزا بعد از انجام مراحل درخواست ویزا، مصاحبه و انگشت‌نگاری در سفارت کشور موردنظر، باید منتظر ایمیل یا نامه‌ رسمی سفارت بمانید. پس از تکمیل مدارک خواسته شده و فرم درخواست ویزا با یکی از این دو وضعیت مواجه خواهید شد : با ویزای توریستی شما جهت سفر به کانادا موافقت شده یا موافقت نشده است.

دریافت ویزای توریستی کانادا برای خانواده به چه صورت است؟

در صورت موافقت با ویزای توریستی شما می توانید مجدداً به صورت حضوری به آن کنسولگری مراجعه کرده و پاسپورت خود را جهت صدور ویزا تحویل دهید و پس از صدور ویزا که حدودا چند روز به طول می انجامد پاسپورت خود را تحویل بگیرید، راه دیگر  این است که شما این کار را به متخصصین  ما بسپارید . ما پاسپورت شما را به سفارت فرستاده و پس از صدور ویزا از سفارت تحویل گرفته و به شما در ایران تقدیم  خواهیم کرد. روش پیکاپ ویزا از لحاظ زمان و هزینه برای شما بسیار به صرفه خواهد بود زیرا دردسر سفر مجدد شامل رزرو بلیط، هتل، ترانسفر و رفت و آمدهای درون شهری را به آن کشور ندارید  و هزینه آن نسبت به سفر مجدد شما ارزان تر خواهد بود. در حالت دوم که با ویزای شما موافقت نشده، علت مردودی ویزا یا نبود مدارک کافی را نیز به اطلاع شما می رسانند و می توانید درصدد رفع علت و تکمیل نمودن مدارک برآیید و پس از رفع نواقص مجدداَ برای ویزا اقدام نمایید. 

پیکاپ ویزای کانادا

مدت زمان پیکاپ ویزای کانادا چقدر می باشد؟

پاسپورت شما بین 3 تا 4 روز کاری به سفارت تحویل داده می شود. معمولا کارهای اداری صدور ویزا حدودا یک تا دو هفته طول می کشد. در آخر پاسپورت با ویزا به شما تحویل داده می شود. زمان دقیق برای انجام پیکاپ ویزا  وابسته به کشوری که سفارت کانادا در آن است و شما برای درخواست  ویزا اقدام کرده اید، متفاوت است . اگر پیکاپ ویزای شما از امارات (دبی یا ابوظبی) باشد حدود 10 تا 15 روز کاری به طول می انجامد اما اگر از کشورهای ارمنستان و ترکیه (آنکارا یا استانبول) باشد حدود 7 تا 10 روز کاری طول می کشد.

روند و پروسه ویزای 5 ساله کانادا (مولتی) چگونه است؟

مدارک لازم برای پیکاپ ویزای کانادا چیست؟

پیکاپ ویزا متقاضی بستگی به نوع ویزای درخواستی او دارد، چون مدارک برای ویزای مهاجرتی و غیر مهاجرتی متفاوت است. جهت پیکاپ ویزای مهاجرتی کانادا بایستی پاسپورت امضا شده متقاضی، پرینت ایمیلی که با ویزای  او موافقت شده،دو قطعه عکس 4.5*3.5 (مهر، تاریخ، آدرس و شماره عکاسی ضروری است) و  صفحه آخر ایمیل سفارت که شامل ایمیل متقاضی، نشانی و تلفن می باشد به صورت  تکمیل شده را به همراه داشته باشد و یا به صورت غیر حضوری به نماینده خود جهت امور پیکاپ ویزا تحویل دهد. برای ویزای غیر مهاجرتی پاسپورت امضا شده متقاضی، پرینت ایمیل موافقت با ویزای موقت  متقاضی، فرم وکالت نامه که باید توسط متقاضی امضا شده باشد و امضای آن باید با امضای موجود در پاسپورت همخوانی داشته باشد را همراه داشت . 
فراموش نکنید که پاسپورت متقاضیان بالای 18 سال باید امضا شده باشد. موضوع مهمی که باید به آن اشاره کرد حمل پاسپورت به غیر از پاسپورت شخصی جرم محسوب می شود و پاسپورتی که متعلق به شخص مسافر نباشد توقیف می شود. برای این که از این اتفاق جلوگیری نمایید بهتر است از طریف دستگاه های دولتی مجوز حمل پاسپورت را اخذ نمایید یا حتما از طریق یک دفتر معتبر کارگزاری و دارای مجوز اقدام نمایید.

قیمت پیکاپ ویزای کانادا

هزینه پیکاپ ویزای کانادا چقدر است؟

متأسفانه در داخل کشور ایران، اداره رسمی برای انجام امور ویزای کانادا مانند بیومتریک، انگشت نگاری و ... وجود ندارد، بنابراین برای انجام این موارد باید به دفتر رسمی کانادا در یکی از کشور های همسایه مراجعه نمایید. هزینه پیکاپ ویزای کانادا بسته به کشوری که شما برای انجام امور مربوط به ویزای کانادا انتخاب کرده اید متفاوت است. یکی از خدمات شرکت پرواز نیکان، پیکاپ ویزا است و در صورت تمایل جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه هزینه پیکاپ ویزای کانادا می توانید با مشاوران شرکت پرواز نیکان تماس حاصل نمایید.

قیمت پیکاپ ویزای کانادا در آنکارا و استانبول:

حتما این سوال برایتان پیش آمده است که چرا باید پیکاپ ویزای کانادا را از طریق شرکت پرواز نیکان انجام دهید یا چرا اصلا پیکاپ ویزا را انتخاب کنید. شرکت پرواز نیکان با ارائه خدمات دقیق و سریع پیکاپ ویزا به شما در صرفه جویی وقت و هزینه کمک می کند و استرس شما را از بین می برد. پیکاپ ویزای کانادا در آنکارا و استانبول به یک قیمت است. برای مشاوره و اطلاعات دقیق درباره شرایط و قیمت های پیکاپ ویزای کانادا از طریق آنکارا و استانبول می توانید با مشاورین حرفه ای پرواز نیکان تماس حاصل نمایید.

قیمت پیکاپ ویزای کانادا در دبی و ابوظبی:

تصور کنید که خودتان شخصا بخواهید به کشور امارات برای تنها حمل پاسپورت تان و ارائه آن به سفارت اقدام کنید، این سفر شما شامل مرخصی از کار، درخواست ویزای امارات، رزرو بلیط و هتل و ترانسفر فرودگاهی می شود و هنگامی که پاسپورت خود را به سفارت کانادا در دبی یا ابوظبی تحویل دادید، باید منتظر بمانید تا پاسپورت تان به همراه ویزا آماده شود. معمولا این پروسه صدور ویزا زمان بر است و شما نمی دانید تا چه مدت باید برای پاسپورت خود در دبی اقامت داشته باشید و تا چه زمانی رزرو و بلیط برگشت خود را رزرو داشته باشید. بهترین راه برای این موضوع انتخاب پیکاپ ویزای کانادا در دبی و ابوظبی است. شما نه نیازی به گرفتن مرخصی و نه پرداخت هزینه های تور و انتظار در دبی برای پاسپورتتان را دارید. تنها بایستی مدارک خواسته شده برای پیکاپ ویزا را تهیه نمایید و برای پیکاپ ویزا اقدام نمایید.

جهت دریافت مشاوره در مورد پیکاپ پاسپورت یا همان پیکاپ ویزا با پرواز نیکان تماس بگیرید.

تلفن تماس: 02191009392

ارسال دیدگاه
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
محمدی
 ارسال شده در : یکشنبه 03 شهریور 1398

سلام ممنون میشم لطفا توضیح بدید که خودم چطور میتونم برای گرفتن پیکاپ ویزای کانادا اقدام کنم؟

ادمین سایت
 ارسال شده در : یکشنبه 03 شهریور 1398

سلام دوست عزیز. لطفا با دفتر کنپارس تراول تماس بگیرید.

سارا
 ارسال شده در : یکشنبه 03 شهریور 1398

سلام شما خدمات پیکاپ ویزا کانادا از رم هم دارید؟

ادمین سایت
 ارسال شده در : یکشنبه 03 شهریور 1398

سلام دوست عزیز. خیر

سامان مرادی
 ارسال شده در : پنجشنبه 03 مرداد 1398

سلام آیا برای پیکاپ ویزای کانادا می توان از طریق شخص دیگری اقدام کرد؟

ادمین سایت
 ارسال شده در : پنجشنبه 03 مرداد 1398

سلام دوست عزیز بله می توانید

صالحی
 ارسال شده در : جمعه 03 خرداد 1398

با سلام هزینه پیکاپ برای ویزای کانادا (برای سه نفر ی) چقدره؟ و چه روزهایی پاسپورت ارسال میشه؟

ادمین سایت
 ارسال شده در : پنجشنبه 03 مرداد 1398

سلام دوست عزیز لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پیکاپ ویزای کانادا با دفتر کنپارس تراول تماس بگیرید.

مشاوره رایگان
cta
 02191009392