alt

گرم ترین شهر های کانادا کدام شهرها هستند؟

 26 مرداد 1398   12:18
 1
 6997
امتیاز کاربران5/0 از 5
انتشار مطلب :

گرم ترین شهر های کانادا کدام شهرها هستند؟

گرم ترین شهر های کانادا را بیشتر بشناسید

کانادا در فصل زمستان به یکی از زیباترین کشور های جهان تبدیل می شود. این کشور با وجود مناظر زیبا و هیجان انگیزش تبدیل به سرزمین عجایب زمستانی شده است. کانادا با تمام زیبایی هایش زمستان و سرمای شوکه کننده ای دارد. البته باید به این موضوع اشاره کنیم که همه شهر های کانادا این زمستان و یخبندان شدید را سپری نمی کنند و دمای برخی از مناطق به ندرت پیش آمده که از 0 درجه پایین تر برود. در این مقاله به معرفی گرم ترین شهرهای کانادا چه در فصل زمستان و چه در کل سال اشاره کرده ایم :
در لیست زیر گرم ترین شهر های کانادا در فصل زمستان معرفی شده اند که عبارتند از:

گرم ترین شهر های کانادا

1.    شهر ویکتوریا در استان بریتیش کلمبیا

شهر ویکتوریای استان بریتیش کلمبیا، عنوان گرمترین شهر کانادا در طول فصل زمستان را به خود اختصاص داده است. میانگین دمای روزانه آن به 9 درجه در روز می رسد و در هنگام شب دمای آن تا حدود 4 درجه کاهش می یابد. متوسط بارش سالانه برف شهر ویکتوریا کم است و به حدود 25 سانتی متر می رسد. شهر ویکتوریا تنها شهری است که دمای آن تنها در یک روز از سال از صفر درجه پایین تر می آید.

2.    شهر هالیفکس در استان نوا اسکوشیا

شهر هالیفکس در استان نوا اسکوشیا، گرم ترین آّب و هوای زمستانی شرق کانادا را دارد. میانگین دمای هوا در طول روز حدود 1 درجه سانتی گراد و در پایین ترین حالت تا منفی 6 درجه سانتی گراد نیز می رسد. شهر هالیفکس درست است که آب و هوای معتدلی دارد اما نباید این موضوع را فراموش کرد که این شهر سومین شهر برفی کانادا است که بارش برف سالانه آن به بیش از 125 سانتی متر می رسد.  

3.    شهر ونکوور در استان بریتیش کلمبیا

شهر ونکوور در استان بریتیش کلمبیا به دلیل داشتن آب و هوای معتدل و زیبایی مناظر خیره کننده اش در سطح جهان شهرت فراوانی دارد. حداکثر میانگین دمای آن در طول روز در فصل زمستان به 7.1 درجه سانتی گراد و حداقل میانگین دمای روزانه آن به 1.3 درجه بالاتر از نقطه انجماد می رسد. برای افرادی که برف را دوست ندارند، شهر ونکوور می تواند مکان عالی و مناسبی باشد زیر میانگین بارش برف سالانه آن به 35 سانتی متر می رسد. افراد محلی ونکوور اغلب به خاطر داشتن این هوای عالی در اوج زمستان به خود می بالند. شهر ونکوور نسبت به شهر ویکتوریا، 26 روز عاری از یخبندان بیشتری دارد.

 شهر ونکوور در استان بریتیش کلمبیا

4.    شهر کلونا در استان بریتیش کلمبیا (Kelowna)

شهر کلونا در استان بریتیش کلمبیا، یکی از زیباترین مقاصد گردشگری کانادا است که سالانه میلیون ها گردشگر را به سمت خود می کشاند. یکی از دلایلی که افراد زیادی به خصوص مهاجران این مکان را برای سکونت خود انتخاب می کنند وجود آب و هوای معتدل آن و همچنین داشتن برخی از گرمترین زمستان ها و آفتابی ترین تابستان های کانادا است. حداکثر میانگین دمای روزانه آن در فصل زمستان تا 2.6 درجه سانتی گراد و حداقل میانگین دمای روزانه آن به منفی 3.5 درجه سانتی گراد می رسد. میانگین بارش برف سالانه آن حدود 50 سانتی متر است. میانگین دمای آن در فصل تابستان در محدوده 30 درجه سانتی گراد قرار دارد. دره اوکاناگان در استان بریتیش کلمبیا (Okanagan Valley) به یکی از محبوب ترین و مهم ترین مکان های گردشگری و تفریحی کانادا مخصوصا برای افراد بازنشسته تبدیل شده است که شامل چندین کارخانه نوشیدنی، زمین های گلف، رستوران ها و موارد دیگر است.

5.    شهر سنت کاترینز در استان انتاریو (St. Catherines)

شهر سنت کاترینز در استان انتاریو، یکی از گرمترین آب و هوای زمستانی را در میان شهر های کانادای شرقی دارد. حداکثر میانگین دمای روزانه آن 1.1 درجه سانتی گراد و حداقل میانگین دمای آن در شب به منفی 6.1 می رسد. بارش برف در این شهر فراوان است و میانگین بارش برف سالانه آن بیش از 100 سانتی متر است.

در ادامه به معرفی خوشبخت ترین و گرم ترین شهر های کانادا در کل طول سال اشاره شده است و تنها این دو شهر است که برای کسب عنوان گرمترین شهر کانادا با هم رقابت می کنند و میانگین دمای آن ها به 14.08 درجه می رسد:

6.    شهر وینزور در استان انتاریو (Windsor)

شهر وینزور یکی از جنوبی ترین شهر های کانادایی است که در موقعیت 42 درجه 18 اینچی عرض جغرافیایی شمالی در استان انتاریو قرار گرفته است. این شهر بین دریاچه های سنت کلر (Clair) و ایری (Erie) درست در نقطه مقابل ساحل شهر دیترویت ایالات متحده قرار گرفته است. دمای این شهر در ماه ژانویه به منفی می رسد اما در ماه های دسامبر و فوریه حدود 1 تا 2 درجه است. با نزدیک شدن به فصل بهار، توده های هوای گرم به سرعت از سمت جنوب شروع می شوند و در مدت زمان کمی دمای شهر به طور قابل ملاحظه ای افزایش می یابد. فصل بهار با میانگین دمای روزانه 6 درجه در ماه مارس آغاز می شود و در 25 ماه ژوئن مانند مدیترانه ای ها به پایان می رسد. فصل تابستان در این شهر بسیار گرم است. حداکثر میانگین دمای روزانه آن در ماه جولای به 25 درجه سانتی گراد می رسد و در بعضی اوقات حتی تا 40 درجه هم افزایش می یابد. در واقع، این تابستان های محلی با گرمای سوزان و طاقت فرسا تا اواخر ماه سپتامبر به همین شدت گرم باقی می ماند. پاییز نیز به همان سرعت فصل بهار از راه می رسد. این فصل از ماه سپتامبر با میانگین دمای بین 23 تا 24 درجه سانتی گراد آغاز می شود و با میانگین دمای 2 درجه سانتی گراد در ماه دسامبر به پایان می رسد. این تغییر سریع و زیاد دما بین فصول با نوسان های زیاد به دلیل وجود مناطق مسطح در اطراف شهر وینزور است. در شمال شهر، هیچ کوهستانی وجود ندارد که از ورود توده های هوای قطبی که از خلیج هادسون عبور می کنند، جلوگیری نماید. همین موضوع در مورد جنوب شهر نیز صدق می کند. این زمین های مسطح تا خلیج مکزیک کشیده شده اند که در ماه های فصل تابستان موجب ورود توده های هوای گرم گرمسیری به این منطقه می شوند.

 لیست شهرهای گرم کانادا

7.    شهر ویکتوریا در استان بریتیش کلمبیا

شهر ویکتوریا با میانگین دمای 14.08 درجه سانتی گراد، یکی از گرم ترین شهر های کانادا است که در موقعیت 48 درجه و 26 اینچی مدار عرضی شمالی در جزیره ونکوور قرار گرفته است که با منطقه آب و هوای ملایم و معتدل هم مرز است. این جزیره در جنوبی ترین قسمت استان بریتیش کلمبیا که با ایالات متحده هم مرز است، واقع شده است. در شهر ویکتوریا دو عامل است که به شدت بر وضعیت آب و هوای محلی این شهر تأثیر می گذارد. اولین دلیل این است که شمال و شمال شرقی این شهر توسط کوه های مرتفع المپیک محافظت می شود که اجازه نمی دهد تا توده های هوای سرد به اینجا برسند. دومین دلیل: این شهر به شدت تحت تأثیر اقیانوس آرام قرار می گیرد. جریان گرم اقیانوسی از اطراف سواحل آلاسکا و کانادا عبور می کند که همین عامل باعث شده تا آب و هوای این شهر در طول سال بسیار معتدل باشد. این شرایط مشابه شرایط جنوب انگلستان است با این تفاوت که در این جا آب و هوا کمی گرم تر است. به عنوان مثال در طی سردترین ماه های سال یعنی دسامبر و ژانویه، میانگین دمای هوا حدود 7 درجه سانتی گراد است. به دلیل نفوذ اقیانوس آرام، ناپایداری های دما بسیار ناچیز است. ماه آگوست، گرم ترین ماه سال در شهر ویکتوریا با میانگین دمای 22 درجه سانتی گراد است که این بدین معناست که تفاوت دما بین سردترین و گرم ترین ماه سال تنها 15 درجه است. بارش باران در شهر ویکتوریا فراوان است و در بیشتر یا تمام سال باران می بارد. در این شهر به ندرت شاهد بارش برف خواهید بود، با توجه به این که هوای شهر ویکتوریا بسیار مرطوب است، زمانی برف در این شهر می بارد که دمای آن به اندازه کافی خنک شود تا باران تبدیل به برف شود و در مدت زمان بسیار کوتاهی همه جا پوشیده از این برف های ضخیم خواهد شد و همین موضوع ممکن است که باعث مشکل ترافیک شهری در شهر ویکتوریا شود. خوشبختانه دمای هوا در این جا به ندرت به زیر صفر می رسد، اما برای این که تصویر واقع بینانه ای از آب و هوای محلی معتدل این منطقه داشته باشید تنها باید گفت که در این جا گیاه کیوی به خوبی رشد می کند و همانطور که می دانید این گیاه علاقه ای به سرما ندارند و مکان های گرم مانند چین، نیوزیلند، آفریقای جنوبی و مدیترانه برای رشد آن ها مناسب است.
 
به صورت کلی یازده تا از گرمترین شهر های کانادا با بیشترین میانگین دمای سالانه بین استان های بریتیش کلمبیا و انتاریو به ترتیب شامل (1) شهر ویکتوریا در استان بریتیش کلمبیا با دمای 15.3 درجه، (2) شهر اببوتسفرد در استان بریتیش کلمبیا با دمای 15.1 درجه، (3) شهر کلونا در استان بریتیش کلمبیا با دمای 14.7 درجه، (4) شهر وینزور در استان انتاریو با دمای 14.4 درجه، (5) شهر ونکوور در استان بریتیش کلمبیا با دمای 13.9 درجه، (6) شهر سنت کاترینز در استان انتاریو با دمای 13.6 درجه، (7) شهر برنتفورد در استان انتاریو با دمای 13.2 درجه، (8) شهر همیلتون در استان انتاریو با دمای 13.1 درجه، (9) شهر تورنتو در استان انتاریو با دمای 12.9 درجه و (10) شهر لندن در استان انتاریو با دمای 12.7 و در آخر شهر اوشاوا در استان انتاریو با دمای 12.1 درجه می شود.

بیشتر بخوانید: سردترین شهر های کانادا کدام شهرها هستند؟

ارسال دیدگاه
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
ثنایی
 ارسال شده در : شنبه 26 مرداد 1398

ممنون از مقاله خوبتون

مشاوره رایگان
cta
 02191009392