چت واتساپ
alt

سردترین شهر های کانادا کدام شهرها هستند؟

 26 مرداد 1398   13:44
 1
 15517
امتیاز کاربران0/0 از 5
انتشار مطلب :

سردترین شهر های کانادا کدام شهرها هستند؟

سردترین شهر های کانادا را بیشتر بشناسید

زمستان در کانادا به معنای چکمه های بلند تا زانو، شلوار های برفی و لایه لایه لباس است که به سختی می توانید صورت خود را ببینید. همچنین می توانید زیر دستکش های خود (mitten)، دستکش های دیگری هم به دست کنید تا انگشتانتان گرم بمانند. زمستان در کانادا شوخی نیست، سرد، تاریک و برفی است و به احتمال زیاد در زیر برف ها، یخ های سیاه هم وجود دارند. فکرش را کنید که شهر شما سردترین زمستان را در کانادا داشته باشد؟ سردترین شهر های کانادا یعنی شهر هایی که کمترین دمای هوا را دارد و جایی است که از شدت سرما حتی مژه های شما به سرعت یخ می زنند. این شهر ها، سردترین، تاریک ترین، برفی ترین و بادگیر ترین شهر های کانادا هستند. عنوان سردترین شهرهای کانادا را می توان به ده شهر زیر اختصاص داد. هر کدام از این شهر ها به نوبه ای دارای سرمای واقعی هستند.

سردترین شهر های کانادا

1.    شهر وینی پگ در استان مانیتوبا

شهر وینی پگ، سردترین شهر کانادا است که میانگین دمای آن در فصل زمستان به منفی 19.2 درجه می رسد و 12 روز از فصل زمستان دارای دمای کمتر از منفی 30 درجه است. حداقل میانگین دمای این شهر در طول سال حدود منفی 2.7 درجه است. وینیپگ دارای حدودا 113 روز یخبندان است که به عنوان بیش ترین روز های یخبندان در کانادا است که دمای آن هرگز از دمای انجماد بالاتر نرفته است. این شهر درست در پایین دره رودخانه سرخ (Red River Valley) قرار گرفته که باعث شده تا باد های سرد و قوی از آن به شدت عبور کنند. آب و هوای شهر وینی پگ به طور معمول خیلی خشک است در حدی که بسیاری از ساکنان وینی پگ در خانه هایشان از مرطوب کننده ها استفاده می کنند. در دسامبر 2013، سی بی سی در مقاله ای اعلام کرد که سرمای هوا در شهر وینی پگ به اندازه دمای هوا در مریخ یعنی حدود منفی 29 درجه است. در وینی پگ به شدت سایر شهر های مهم کانادا شاهد بارش برف نخواهید بود اما وزش باد های سنگین همیشه اعلام کننده شروع فصل زمستان است. این شهر در طول سال دارای 121 روز بدون یخبندان است.

2.    شهر ساگوئنای در استان کبک (Saguenay)

شهر ساگوئنای در 211 کیلومتری شمال شهر کبک واقع شده است و میانگین دمای آن در فصل زمستان حدود منفی 18.3 درجه با میانگین بارش برف 321.7 سانتی متر در فصل زمستان است. ساگوئنای، دومین شهر بزرگ برفی کانادا است که درست بعد از سنت جونز نیوفاندلند قرار گرفته است. این شهر سردترین روز ها را دارد. میانگین حداکثر دمای آن در سردترین روز ها حدود 8.2 درجه است که عنوان سردترین روز ها را در بین شهر های بزرگ کانادا به خود اختصاص داده است. حداقل میانگین دمای این شهر در طول سال منفی 2.6 درجه است. سورتمه سواری با سگ ها نقش مهمی را در زمستان های ساگوئنای ایفا کرده است. ساکنان شهر ترجیح می دهند که از این ماجراجویی ها به عنوان بخشی از سبک زندگی نوردیک ها (وابسته به اسکاندیناویا، فنلاند، آیسلند و فارو آیلندز) یاد کنند، جایی که شما می توانید از طریق سگ های سورتمه از میان جنگل های شمالی عبور کنید و به دنبال گوزن های شمالی و یا تماشای حیات وحش آن بپردازید. این شهر در طول سال دارای 123 روز بدون یخبندان است.

3.    شهر رجینا در استان ساسکاچوان

استان های فلاتی دارای زمستان های سختی هستند! شهر رجینا در 258 کیلومتری جنوب ساسکاتون واقع شده است. ساکنان مرکز ساسکاچوان همه به خوبی می دانند که آمدن فصل زمستان در هر سال با وزش باد های یخبندان و شدید و بارش های سنگین برف همراه است. حداقل میانگین دمای این شهر در طول سال معادل منفی 3.2 درجه است. میانگین دما در فصل زمستان حدود منفی 18.2 با 11 شب دمای زیر منفی 30 درجه است. در اول ژانویه 1885، دمای هوای شهر رجینا به منفی 50 درجه رسید که بسیار شوکه کننده بود و به عنوان بیست و یکمین روز سرد در کانادا ثبت شده است. به طور متوسط در شهر رجینا، 43 روز از فصل زمستان دمای هوا را کمتر از منفی 30 درجه یا سردتر احساس خواهید کرد. شهر رجینا در رده دوم سردترین شب های کانادا و رده سوم کمترین روز های بدون یخبندان قرار گرفته است. این شهر دارای 115 روز بدون بخبندان در طول سال است.

4.    شهر تندر بی در استان انتاریو (Thunder Bay) 

شهر تندر بی در بیش از هزار کیلومتری شمال غربی شهر سادبری واقع شده است که جمعیت کلان شهر آن، حدود 121621 نفر است. در طول ماه های زمستان، میانگین دمای شهر رجینا حدودا منفی 18 درجه است. حداقل میانگین دمای این شهر در طول سال حدود منفی 3.4 درجه است. تندر بی، رکورد سردترین روز انتاریو رو به خود اختصاص داده است که مربوط به دهم ژانویه 1982 با دمای منفی 58 درجه بوده است. سی بی سی در مقاله ای بیان می کند که شهر تندر بی در زمستان سال های 2013 و 2014، سردترین زمستان را در طول 35 سال تجربه کرده است. بر اساس این مقاله دمای هوا به مدت 61 روز زیر منفی 20 درجه بوده است. یکی از روز های سرد زمستان در ماه دسامبر دمای هوا تا منفی 40 درجه نیز برای شهر تندر بی ثبت شده است.

5.    شهر ساسکاتون در استان ساسکاچوان

در فصل زمستان، شهر ساسکاتوان دارای میانگین دمای منفی 16.5 درجه به همراه 124 روز از سال زمین هایش پوشیده از برف است. حداقل میانگین دمای این شهر در طول سال معادل منفی 1.5 درجه است. اهالی شهر ساسکاتوان غالبا اوغات فراقت خود را در فصل زمستان مشغول پیاده روی، اسکی کردن در سراسر منطقه و در بسیاری از مسیر های برفی ، اسکیت کردن (پاتیناژ) و یا به تحسین زیبایی های رودخانه یخ زده ساسکاچوان جنوبی سپری می کنند. کمترین دمایی که تا کنون در شهر ساسکاتوان ثبت شده است مربوط به سال 1893 و منفی 50 درجه بوده است.

6.    شهر سادبری در استان انتاریو (Sudbury)

آیا برایتان این سوال پیش آمده است که چرا شهر سادبری در این لیست قرار گرفته است؟ شهر سادبری  در شمال دریاچه گریت لیک (Great Lake) در مسیر توده های هوایی قطب شمال قرار گرفته است که با توده هوایی سرد و بی رحم مواجه می شود. این توده هوایی از سمت قطب شمال به سمت قلمرو های شمال غربی حرکت می کند. این شهر دارای میانگین دمای منفی 15.5 درجه در فصل زمستان با میانگین بارش برف سالانه آن حدود 263.4 سانتی متر است. حداقل میانگین دمای این شهر در طول سال معادل منفی 1 درجه است. سادبری به طور متوسط 136 روز از سال زمین هایش پوشیده از برف است. 

7.     شهر شربوک در استان کبک

شهر شربوک در 156 کیلومتری شرق مونترال قرار گرفته و دارای میانگین دمای منفی 15.4 درجه سانتی گراد است. این شهر دارای آب و هوای مرطوب قاره ای با زمستان های طولانی و پر برف است. بارش سالانه برف در شهر شربوک حدود 286.5 سانتی متر هست. حداقل میانگین دمای این شهر در طول سال معادل منفی 1.6 درجه است. با توجه به طبیعت اطراف آن و زیستگاه برفی، ساکنان و گردشگران شهر شربوک می توانند از فعالیت های تفریحی و سرگرم کننده متنوع در فضای باز مانند اسکی، اسکیت، راه رفتن با کفش های برفی و سورتمه سواری لذت ببرند. شهر شربوک و شهر توندر بی دارای عنوان کوتاه ترین فصل زمستان بدون یخبندان هستند که فصل زمستان در هر دو شهر به طور متوسط فقط 111 روز است.

8.    شهر کبک در استان کبک

شهر کبک در فصل زمستان دارای میانگین هوای منفی 15.4 درجه است. شهر کبک، یکی از بیشترین میانگین بارش برف در سال که حدود 303.4 سانتی متر است را دارد. حداقل میانگین دمای این شهر در طول سال معادل منفی 0.8 است. اگرچه این شهر برفی و سرد است، با این وجود تفریحات فراوان و شادی در شهر کبک وجود دارد که زمستان های آن را قابل تحمل می کند، از این تفریحات می توان به کارناوال زمستانی کلاسیک کبک اشاره کرد که برای شرکت در این کارناوال مردم از سراسر جهان به این شهر سفر می کنند.

9.    شهر تروا ریویر در استان کبک (Trois-Rivières)

شهر تروا ریویر در 129 کیلومتری جنوب غربی شهر کبک واقع شده است و دارای میانگین دمای منفی 14 درجه با میانگین بارش برف سالانه 259 سانتی متر است. این شهر دارای آب و هوای قاره ای مرطوب  که به معنای تغییرات شدید دما از فصل تابستان به زمستان است. این تمایز به معنای تابستان های گرم و زمستان های سرد و طولانی است.

10.    شهر ادمونتون در استان آلبرتا

در طول ماه های زمستان، میانگین دمای هوا در شهر ادمونتون، حدود منفی 13 درجه است. شهر ادمونتون به خاطر داشتن آب و هوای خشک فلاتی که کاملا همراه با یخ، برف و وزش باد های شدید هست، بد نام است. همچنین بارش برف در شهر ادمونتون سالانه به طور متوسط 339 سانتی متر است و بیش از چهار ماه از سال یعنی حدودا 133 روز، زمین های آن پوشیده از برف است. حداقل میانگین دمای این شهر در طول سال معادل منفی 1 درجه است.

بیشتر بخوانید: گرم ترین شهر های کانادا کدام شهرها هستند؟

ارسال دیدگاه
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
مهدی کیان فر
 ارسال شده در : یکشنبه 03 شهریور 1398

سلام خیلی کامل بود خسته نباشید

مشاوره رایگان
cta
 02191009392