چت واتساپ
alt

میوه های بومی کشور کانادا را بشناسید

 03 شهریور 1398   12:19
 2
 11768
امتیاز کاربران5/0 از 5
انتشار مطلب :

میوه های بومی کشور کانادا را بشناسید

معرفی میوه های بومی کانادا

دوست دارید یک سیب شیرین و ترد کانادایی را امتحان کنید یا با توت فرنگی ها یا بلوبری های تازه کانادایی جشن بگیرید؟ دوست دارید برای اولین بار بلوبری های وحشی را پیدا کنید و طعم آن ها را بچشید؟ مطمئنا بعد از امتحان کردن این بلوبری ها یکی از طرفداران بلوبری های وحشی کانادا خواهید شد. شاید برایتان این سوال مطرح شده که میوه های بومی کانادا چیست؟ برای پاسخ سوالتان بهتر است که این مقاله را بخوانید زیرا در این مقاله به معرفی میوه های کشور کانادا پرداخته شده است. 
در نظر بسیاری از مردم دنیا، کشور کانادا را درختان کاج پوشیده از برف، دریاچه های یخ زده و باد های زمستانی کشنده در بر گرفته است و به سختی می توان باور کرد که در فصل های کوتاه تابستان و پاییز بخش هایی از منطقه شمالی کشور به باغ های پر گل و پر از میوه های شیرین تبدیل شود. 
کاشت و رشد میوه بخش مهمی از صنعت غذایی کانادا محسوب می شود. بیشترین گونه های میوه ای که در کانادا کشت می شوند به خانواده رز تعلق دارند. آن ها شامل میوه هایی مانند سیب، گلابی، هلو، شلیل، آلو، آلو سیاه، گیلاس و زردآلو و همچنین انواع توت ها مانند توت فرنگی، تمشک، کرانبری و بلوبری می شوند. از دیگر گونه های میوه می توان به خانواده انگور سیاه، انواع انگور، کشمش و مویز اشاره کرد. این ها میوه هایی هستند که در کشور کانادا کاشت و برداشت می شوند.

معرفی میوه های کشور کانادا


صنعت میوه کانادا به خوبی خودش را با شرایط آب و هوای سرد کانادا و فصول کوتاه برای رشد وفق داده است. بسیاری از میوه ها در انتاریوی جنوبی و جنوب شرقی بریتیش کلمبیا تولید می شوند و از 180 روز بدون سرما در سال لذت می برند. مقداری از میوه ها نیز تنها در برخی از بخش های کبک و ماریتایمز رشد می کنند حتی اگر فصل بدون سرمای آن تنها 120 روز در سال باشد.
بیشترین میزان انگور، بلوبری و کرنبری در استان بریتیش کلمبیا کشت و تولید می شوند، در حالی که انتاریو، بزرگترین تولید کننده سیب است. سیب ها به عنوان ارزشمندترین محصول کانادا محسوب می شوند. با این حال ارزش بلوبری های وحشی و بومی در حال پیشی گرفتن از سیب ها هست. 


بلوبری های وحشی، محبوب ترین میوه بومی کشور کانادا است. بلوبری های وحشی در جنگل های بومی کانادا رشد می کنند. چند گونه مختلف بلوبری در کانادا وجود دارند که از خانواده Vaccinium هستند. دو گونه مرسوم بلوبری وحشی کانادا شامل بلوبری مخملی (Vaccinium myrtilloides) و بلوبری کم بوش (Vaccinium angustifolium) می شوند. در حقیقت کانادا یکی از بزرگترین تولید کننده بلوبری های وحشی در جهان است و این میوه خواص و مزایای ویژه ای برای مصرف کنندگان امروزی که نگران سلامتیشان هستند دارد، زیرا بلوبری های وحشی سرشار از آنتی اکسیدان ها هستند و بر اساس گزارش شورای بلوبری بریتیش کلمبیا، این میوه بالاترین میزان آنتی اکسیدان فعال را در میان صد میوه مختلف که مورد آزمایش قرار گرفته اند دارد. همچنین دارای ویتامین A، C، E، کلسیم، پتاسیم و منیزیم است. از مزایای این میوه می توان به بهبود مهارت های حرکتی، مهار برخی از سرطان ها، محافظت در برابر بیماری های قلبی و آسیب های ناشی از سکته مغزی، جلوگیری از عفونت های دستگاه ادراری، بهبود دید در شب، بهبود گوارش غذا، کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 و پایین آوردن فشار خون اشاره کرد. اغلب در پرورش بلوبری ها نیازی به هیچ گونه کود و مواد شیمیایی نیست.

میوه های بومی کانادا 


کانادا، به خاطر داشتن راهکار های نوآورانه و سازگار با محیط زیست در زمینه رشد، انبار کردن و تولید میوه ها در رأس جهان قرار گرفته است. از آنجایی که آب و هوای کشور کانادا سرد و فصل رشد کوتاه است، دانشمندان کانادایی متعهد به پرورش انواع میوه های جدید با بهبود شرایط مقاومتی و افزایش بازده شده اند. میوه های کشور کانادا در شرایط تمیز و سالم رشد می کنند. درجه دمای سرد زمستان به این معنا است که استفاده از آفت کش ها در کشور کانادا نسبت به سایر کشور ها پایین است. تولیدکنندگان کانادایی بر جمعیت و رشد آفت ها نظارت دارند تا اطمینان حاصل کنند که از حداقل میزان آفت کش ها در تأثیرپذیرترین زمان استفاده کنند. علاوه بر این، تولیدکنندگان میوه کانادا در حال توسعه و یکپارچه سازی دستورالعمل های تولید میوه (IFP) برای بهبود عملکرد خود هستند. IFP در ارتباط با دستور العمل های بین المللی از جمله EUREPGAP در اروپا توسعه پیدا کرده و دیگران را برای تولید محصولاتی با کیفیت بالا با استفاده از روش های زیست محیطی و به حداقل رساندن مواد شیمیایی کشاورزی تشویق می کند.

 

ارسال دیدگاه
امتیاز شما به این مقاله:

دیدگاه کاربران
Dr.ardestani
 ارسال شده در : چهارشنبه 22 آبان 1398

عالی بود.

م. رضایی
 ارسال شده در : دوشنبه 07 مرداد 1398

عجب میوه هایی داره کانادا! ممنون از مطلب خوب تون. راجب غذاهای معروف کانادا هم مطلب بنویسید لطفا

مشاوره رایگان
cta
 02191009392