چت واتساپ
alt

واحد پول کانادا چیست؟

 03 شهریور 1398   12:23
 1
 25306
امتیاز کاربران0/0 از 5
انتشار مطلب :

واحد پول کانادا چیست؟

واحد پول کشور کانادا چیست؟

اگر قصد سفر به کشور کانادا را دارید، این مطلب می تواند درباره پولی که می خواهید در کانادا استفاده کنید کمی به شما کمک کند. 
در سراسر کشور کانادا از دلار کانادا (C$ or CAD) استفاده می شود. یک دلار کانادا معادل 100 سنت (¢) است. ارزش دلار کانادا در برابر سایر ارزهای عمده دیگر شناور است. از سال 2014، ارزش 1 دلار کانادا در مقایسه با 1 دلار آمریکا چیزی حدود 70 – 80 سنت بود. دلار کانادا در سال 2016 در مقایسه با سال های 2009 تا 2014 تقریبا با دلار آمریکا برابر بود، با این حال دلار کانادا نوسانات خود را داشته است و گاهی بالاتر و یا کمی پایین تر از دلار آمریکا بود. در دهه 1980 و 1990، ارزش دلار کانادا یا CAD خیلی پایین تر از دلار آمریکا بود و برد واقعی را کسانی کردند که معاملات خود را بر اساس دلار آمریکا کردند.

ویژگی های پول کانادا :

اسکناس های بانکی کانادا معمولاً به صورت 5 دلار، 10 دلار، 20 دلار، 50 دلار و 100 دلاری در دسترس هستند.  سکه های تونی و لونی (the loonie  و  the toonie) جایگزین اسکناس های 1 دلاری و 2 دلاری شده اند. 
اسکناس های کانادا بر خلاف اسکناس های آمریکایی که معمولا به رنگ سبز و سفید هستند، به رنگ سبز روشن است که همین امر به شناسایی راحت آن ها از همدیگر کمک می کند و شما به راحتی آن ها را از همدیگر تشخیص خواهید داد. پول رنگی کانادایی ها، نشانه دیگری از غرور فرهنگی کانادا است.
سکه های کانادا عبارتند از: لونی (1 دلار)، تونی (2 دلار)، نیکل (5¢)، دیم (10¢)، کوارتر (25¢)، 50 سنت (50¢) و پنی (¢1) است. البته سکه های 50 سنتی مدت زیادی که دیگر در بانک ها توزیع نمی شود و تنها در ضرابخانه در دسترس هستند. آخرین پنی در تاریخ 4 مه 2012 در ضرابخانه تولید شد. بیشتر مردم یکی یا دو تا از این پنی ها را به عنوان یادگاری نگه داشته اند. از سال 2014، کل مبالغ خرید به نیکل گرد شدند تا پنی ها از گردش مالی کشور خارج شوند.
از ابتدای سال 2011، دولت فدرال کانادا شروع به جایگزین کردن اسکناس های کاغذی با پول های پلیمری بانک برای کاهش کلاهبرداری کرد. پول های پلیمری ساخته شده از پلیمر و جوهر متامریک است. این پول بسیار لیز هستند و گاهی اوقات ممکن است که به همدیگر بچسبند، پس هنگام خرید حواستان به پول هایتان باشد. 

واحد پول کشور کانادا

بهترین راه آوردن پول به کانادا :

کارت های اعتباری (دبیت کارت و کردیت کارت) در سراسر کانادا پذیرفته می شوند و دستگاه های خودپرداز (ATM) را به راحتی می توانید در هر منطقه ای پیدا کنید، بنابراین نیازی به حمل حجم زیادی پول نقد نیست. داشتن پول نقد در حد ایده آل خوب است و برای خرید های کوچک از خرده فروشان یا انعام دادن مناسب است. 

استفاده از دلار آمریکا در کانادا : 

کشور کانادا دارای ارز مخصوص خودش یعنی دلار کانادا است، با این حال در شهر های مرزی یا جاذبه های توریستی مهم امکان این که ارز آمریکایی را بپذیرند وجود دارد.
مبادله ارز :
ارزهای خارجی را به راحتی در کیوسک های صرافی موجود در فرودگاه ها، گذرگاه های مرز، مراکز خرید بزرگ و بانک ها می توانید به دلار کانادا تبدیل نمایید. بسیاری از مکان های نزدیک مرز کانادا/ آمریکا، مخصوصا جاذبه های گردشگری دلار آمریکا را قبول می کنند اما نرخ مبادلات خرده فروشان بسیار متفاوت است و کمتر از نرخ بانکی است.
فراموش نکنید که استفاده از کارت های اعتباری صادر شده توسط کشور های دیگر، برای خرید یا گرفتن پول نقد به دلار کانادا، هزینه مبادله ارز محاسبه می شود. البته هر بانک یا کارتی دارای نرخ ارز متفاوتی است. معمولا هزینه مبادله ارز دستگاه های خودپرداز بین 2 تا 5 دلار است.
 

بیشتر بخوانید: چه کسانی شرایط لازم جهت اخذ ویزای مولتی را دارند؟ 

ارسال دیدگاه
امتیاز شما به این مقاله:

مشاوره رایگان
cta
 02191009392