چت واتساپ
alt

زبان مردم کانادا چیست؟

 03 شهریور 1398   12:24
 0
 18789
امتیاز کاربران0/0 از 5
انتشار مطلب :

زبان مردم کانادا چیست؟

زبان مردم کانادا چیست؟

کشور کانادا یکی از چند فرهنگی ترین کشورهای جهان است که همین امر موجب شده است تا بسیاری از کانادایی ها به بیش از یک زبان صحبت کنند. این دو زبانه بودن آن ها دارای مزایای فراوانی از جمله تصمیم گیری بهتر و تقویت حافظه است و همچنین از شخص در برابر بیماری هایی مانند زوال عقل محافظت می کند. به طور کلی تعداد کانادایی هایی که بیش از یک زبان صحبت می کنند در حال افزایش است. با این توصیفات اگر شما دو زبانه نیستید بهتر است که برای یادگیری زبان دوم اقدام کنید و فراموش نکنید که هیچ وقت برای شروع دیر نیست. 
حتما برایتان این سؤال پیش آمده که مردم کانادا به چه زبان هایی صحبت می کنند، در ادامه این مطلب به معرفی پنج زبانی که بیشتر مورد استفاده مردم کانادا است می پردازیم:

1.    زبان انگلیسی :

همانطور که ممکن است حدس زده باشید، زبان انگلیسی، رایج ترین زبانی که در کانادا استفاده می شود. زبان مادری 20.193.335 نفر (58.1% از کل جمعیت کانادا) در کانادا انگلیسی است. اگر شما قصد سفر به کانادا را دارید و زبان انگلیسی شما هم متوسط است، مطمئنا با هیچ مشکلی مواجه نخواهید شد زیرا انگلیسی یکی از دو زبان رسمی مردم کانادا است و اکثریت کانادایی ها حتی کانادایی های فرانسوی زبان به زبان انگلیسی صحبت می کنند و بیش از 86.2 درصد از کانادایی ها توانایی مکالمه به زبان انگلیسی (74.5% در خانه به زبان انگلیسی صحبت می کنند) دارند.

2.    زبان فرانسوی :

زبان رسمی دیگر کانادا، فرانسوی است که دومین زبان رایج در کانادا محسوب می شود و تنها به کبک و نوناووت محدود نمی شود بلکه در جوامع دیگر کانادا جمعیت زیادی به زبان فرانسوی صحبت می کنند. همین امر موجب شد که دولت فدرال اعلام کند که خدمات دولتی به هر دو زبان یعنی انگلیسی و فرانسوی ارائه شود. زبان فرانسوی یکی از زبان های مهم در کانادا است و 17.9 درصد کانادایی ها می توانند به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت کنند. زبان مادری 7.452.075 نفر (21.4 درصد از کل جمعیت کانادا) فرانسوی است. البته در حال حاضر گسترش زبان فرانسوی به عنوان زبان مادری و زبان صحبت شده در منزل حتی در سرزمین فرانسوی ها یعنی کبک کاهش یافته است. 85% ساکنین در ایالت های کبک و انتاریو (4.2 درصد ساکنین بخش های شرقی و شمال شرقی استان و شهر های تورنتو و اتاوا) به زبان فرانسوی صحبت می کنند.

3.    زبان ماندارین (چینی) :

یک پنجم مردم کانادا به زبان مادری ای به غیر از زبان انگلیسی یا فرانسوی صحبت می کنند، یعنی تنها 6.2 درصد از کانادایی ها به زبان دیگری علاوه بر زبان انگلیسی یا فرانسوی صحبت می کنند. ماندارین اغلب در مناطق شهری بزرگ و اصلی صحبت می شود. زبان مادری 1.204.865 نفر (3.5 درصد جمعیت کانادا) در کانادا به زبان ماندارین یا چینی است. تعداد افرادی که در خانه به زبان چینی صحبت بین سال های 2011 تا 2016 به میزان 16.8 درصد افزایش یافته است. چینی ها از سال 1867 مهاجرت خود را به کشور کانادا شروع کردند و کودکان چینی متولد شده در کانادا در دهه 1990 به دلیل مهاجرت زیاد چینی ها افزایش یافت. بسیاری از چینی ها به دلیل کار در معادن طلا به استان بریتیش کلمبیا مهاجرت کردند و بعد ها دولت قوانین ضد مهاجرتی را تصویب کرد و چینی ها در سال 1885 مجبور به پرداخت 50 دلار مالیات بیشتر شدند و امروزه دولت کانادا در تلاش است که ورود مهاجرین چینی را کاهش دهد.

4.    زبان کانتونی (Cantonese) :

کانتونی زبان چینی دیگری است که در شهر های بزرگ محبوبیت دارد و معمولا به این زبان در کانادا نیز صحبت می شود. این زبان چهارمین زبان رایج در کانادا است.

5.    زبان پنجابی :

زبان پنجابی، پنجمین زبان رایج در سراسر کشور کانادا است که معمولا زبان مهاجرین در شهر های ونکوور، کلگری و ادمونتون است.  

جهت دریافت ویزای مولتی کانادا کلیک کنید

ارسال دیدگاه
امتیاز شما به این مقاله:

مشاوره رایگان
cta
 02191009392